СОМ НА ТРОЛИНГ....воблери и такъми.

Няма значение дали го ловите от брега, от лодка на влачене или на кльонк, удари ли ... адреналинът е на макс ;)
Заключено
Аватар
franko
Мнения: 3455
Регистриран на: Сря Авг 13, 2008 21:37
Риболов: сооооооом
Местоположение: пловдив
дал Браво: 32 пъти
получил Браво: 6 пъти

Re: СОМ НА ТРОЛИНГ....воблери и такъми.

Мнение от franko »

Изображение
Изображение
Колеги ,ще участвате ли.Всички от които четете и се учете са в играта.
:arrow: http://forum.fishing-mania.com/viewtopi ... 17#p694517" onclick="window.open(this.href);return false;
Аватар
karakolev
Мнения: 344
Регистриран на: Вто Юли 05, 2005 13:03
Риболов: сом и бяла
Местоположение: Plovdiv
дал Браво: 3 пъти
получил Браво: 1 път

Re: СОМ НА ТРОЛИНГ....воблери и такъми.

Мнение от karakolev »

няма как, нали ще се хващат сомове от този язовир това лято, трябва да се допринася за увеличаването на рибните запаси.
http://www.interargument.com" onclick="window.open(this.href);return false;


Troli: Защото ЛОВЪТ НА РИБА става с подходящия арсенал за всяка ситуация!
Emo-83
Търговец
Мнения: 16982
Регистриран на: Чет Дек 21, 2006 17:23
Местоположение: Sofia
дал Браво: 264 пъти
получил Браво: 272 пъти

Re: СОМ НА ТРОЛИНГ....воблери и такъми.

Мнение от Emo-83 »

boababa написа:За 8-години тролинг никога не съм правил тестове на влакна и такъми,на сухо! :shock: Когато имам проблеми с някой такъм го заменям,но това става след риболова!Сухите тестове са тъпи,щот на гьола има ситуации в които не помагат предварителните настройки!Та търкайте си цимента редовно,докато не ви заболят ръчичките! :evil: Предпочитам да ме болят ръцете от реални риби! :wink:
Нещо се обърка с тоя пост.Няма сериозен риболовец или магазинер който да не е правил тестове на такъма си.
Нищо чудно,че си пуснал темата за изгубени битки.
Когато ходя по магазините и складовете мисля за всеки един дето е писал за някакви проблеми тука.Не може и нямаш право да говориш така,ако имаш някакви претенции за риболовец де.
Горилата го пуснах заради тебе,както и влакното с конуса на края.То се оказа,че нямало смисъл нито от тестове,нито от поне частично споделяне.Кажи с каква марка монофил ловиш!За да видя какво толкова си тествал на мокро тези години.
http://fishem.bg/" onclick="window.open(this.href);return false;

Ех,рибо рибо-какво да правя,като съм се родил рибар,а ти риба!
boababa
ПОСТОЯНЕН БАН
ПОСТОЯНЕН БАН
Мнения: 3604
Регистриран на: Вто Фев 20, 2007 16:57
получил Браво: 10 пъти

Re: СОМ НА ТРОЛИНГ....воблери и такъми.

Мнение от boababa »

Мани ме мене,обаче виж как Спокимиро и Гео фанаха големи добичета/подобно на твоето/,на плетеняк Уиплеш-про и познай кво направиха след това?! :shock: :shock: :shock: Решиха,че Уиплеша не е достатъчно здрав за техните търсения и минаха на Пауър-про с големи либри и ефекта е едно голямо нищо! :roll: Та загубите са ценни за този,който има силата да ги преживее и да гледа напред,без да извръща очите назад! :wink: Това е много ценен урок,дано си го научите навреме,че не остана много-много до следващите битки! :wink:
Emo-83
Търговец
Мнения: 16982
Регистриран на: Чет Дек 21, 2006 17:23
Местоположение: Sofia
дал Браво: 264 пъти
получил Браво: 272 пъти

Re: СОМ НА ТРОЛИНГ....воблери и такъми.

Мнение от Emo-83 »

Не знам,но си мисля,че Гео е минал към дебелото не от хубаво....ти как мислиш :!:
Техните сомове не бяха лоши,даже прекрасни,но чак подобни на моя моля те :wink: ......По тази логика и аз съм хващал подобен, като на Краси. :shock: :roll: 8) :oops:
Нищо де....споко.....свикнал съм да ми намалят успехите завишавайки своите,белким се изравним. :fish6: :arrow:
http://fishem.bg/" onclick="window.open(this.href);return false;

Ех,рибо рибо-какво да правя,като съм се родил рибар,а ти риба!
boababa
ПОСТОЯНЕН БАН
ПОСТОЯНЕН БАН
Мнения: 3604
Регистриран на: Вто Фев 20, 2007 16:57
получил Браво: 10 пъти

Re: СОМ НА ТРОЛИНГ....воблери и такъми.

Мнение от boababa »

По памет на Спокимиро сомът беше 223сантима и доста набит и дебел,ма избърза да го пусне преди да дойде Троли с кантара до 100кила,па да му го премери и сега да не се репчиш много! :cry: :wink: Та от 30лодки,само Троли имаше такъв кантар! :roll: Защо,бе бате? :roll: Другите що немат,кога им требва? :roll: А що немат и канджи,па Троли не влиза без нея от 2005година? :roll: Ми щото съм си научил урока и знам,че когато ми се случи за първи път не бех подготвен,а сега съм за всека ситуация! :wink: Толко работи ми се случиха,че не знам кво повече може да ми измисли съдбата? :roll: Но когато въдицата ти е за риби от 2-3кила,влакното е с тест 4-5кила,а провеждаш успешни битки със сомове по 20-30кила,значи не разчиташ на здравина и сух тест,щот си наясно че нещата са относителни и дори и да го извадиш и вържеш на колесара,пак можеш да загубиш рибата! :wink: На последния сом, дойде на мръсна газ оня дето би сома със шише уиски и загуби,па се беше засилил към Троли и добре,че Спокимиро му прегради пътя,да не ме резне,та му благодаря пред всички за приятелския жест! :D Може линията да мине през хрилото на сома докато се усуква около линията при борбата и тогава реже всекакво влакно,та за това не разчитам на сигурно,щот нищо не е сигурно до последно!Та нема сми да си пробваш влакната без попадията! :wink:
Аватар
spookymiro
Мнения: 681
Регистриран на: Съб Мар 06, 2010 15:01
Местоположение: София
дал Браво: 6 пъти
получил Браво: 26 пъти

Re: СОМ НА ТРОЛИНГ....воблери и такъми.

Мнение от spookymiro »

Сомът удари на Божо. Чак след 15-20 минути той се метна при мен и ми даде въдицата. Ама понеже той не пише по форуми, не искам хората да остават с грешнто впечетление. То на нас и без това почти всичко за риболов ни е общо, та явно ни беше писано и да споделим и тази слука. Тука требе да се извиня на Славе, че го заблудих без да искам. Оня ден стана въпрос и Божо ми каза, че бил спрял лодката и посегнал за въдицата, когато му удари. Аз мислех, че е бил още в движение.

Така се бяхме ошашавили с тази риба че не знаехме на кой свят сме. Откъде да ни дойде на акъла да я вържем и да чакаме кантар. Гледахме да я върнем колкото може по-бързо за да не я уморим. Питахме за кантар - нямаше, мерихме с рулетката и айде обратно. Сега имам кантар до 150 кила - ако на някой му трябва да го има в предвид :D.
Тролчо даже закъсня и не можа да види рибата. А той има косвено участие в сома - заради него спрях да влача за да ми прехвърли вода и бира и викнах Божо да дойде и да си вземе бирата. Другото му косвено участие е ето тази част от лично съобщение от другия форум, което получих от него месец и нещо преди слуката, без още да се познаваме лично. Пускам го, щото вече съм го срещал на много места и предполагам че не е тайна за никого. Ама тогава за мене си беше:
Troli Rapala написа:...Като ти удари сомът,не го бързай а наличието на мехури ще ти подскаже,че е уморен и си близо до успеха! :drinkers:
Та послушах съвета му и не го бързах!

Всичко това не означава че съм съгласен с повечето щуротии които пише. Ама не споря с него тука, щото ще се изпокараме за глупости. Виж на живо е друга бира, там може да се разбереш като с човек :D.

Уиплеша на баркли беше също поне 50 либри. Мисля че пишеше 0.17 или 0.19 на кутията. Което няма абсолютно нищо общо с истината! Отгоре на това ми идваше дебело 50 лева за 110 метра. А и исках по-голяма държина. Затова минах на пауър про. Хем по-евтино ми идваше, хем повече метри. Тогава още не пазарувах от ибей и други подобни сайтове.

Експериментът за мен е част от прогреса. Ето мойте изводи от търкането - ще ловя с повод 0.50 флуорокарбон. Разликата в издържливостта спрямо 0.40 е 1.4 пъти повече. Още повече, че съм си правил и други експерименти миналата година и още тогава взех това решение. Освен че го вардих Тролчо да не го абордират, преди да влезе му дадох и повод и то 0.50! Дали щеше да го извади без повода - не е ясно. Пак опират нещата до експеримент :D. Като решиш да пускаш някой сом, остави го да събере сили на брега един ден. После му закачи една единична кука вътре в устата вързана с плетеняк. Отивате на дълбокото с рибата и се почва. Знаеш килата, засичаш за колко врее ще ти скъса и дали ще можеш да го извадиш с такъми за бяла. Това е горе-долу контролиран експеримент. Неконтролираният е да си ловиш и да чакаш да ти удари. Ако ти е глътнал и ти скъса има да обясняваш, че е бил на чудовището от Лох Нес дедото ама си остават приказките само.

Факт е, че не може да се предвиди всичко. Вчера гледах по Речни чудовища как некъв харпунирал змиеглава риба а оная заплувала към него и му нахакала стрелата в черепа! Ама ако можеш да си увеличиш шанса за успех, що пък да не го направиш!

Поздрави!
Държа се с другите така, както искам те да се държат с мен.
Emo-83
Търговец
Мнения: 16982
Регистриран на: Чет Дек 21, 2006 17:23
Местоположение: Sofia
дал Браво: 264 пъти
получил Браво: 272 пъти

Re: СОМ НА ТРОЛИНГ....воблери и такъми.

Мнение от Emo-83 »

Geo,преди час ти звънях.Бях в задръстване и желаех да те чуя и питам отностно линията.По светофарите си мисля само за риби.Не ми даде сигнал телефона ти.Както и да е,ще те намеря в някое друго задръстване.Онова нещо ти го пазя и не съм забравил. :wink:
Иначе Троли въобще не може да ме обърка,защото квото каже,бачкам обратното. :wink: :roll:
Днес купих ето тези сомски разцветки,че някои ми липсваха.Три воблера са Оунер един на Камакатцу и едно ТД9,че го нямах.
Изображение
http://fishem.bg/" onclick="window.open(this.href);return false;

Ех,рибо рибо-какво да правя,като съм се родил рибар,а ти риба!
Аватар
горан
Мнения: 440
Регистриран на: Съб Сеп 16, 2006 17:46
Риболов: Тролинг, джиг, кльонк
Местоположение: Казанлък
дал Браво: 24 пъти
получил Браво: 5 пъти

Re: СОМ НА ТРОЛИНГ....воблери и такъми.

Мнение от горан »

Emo-83 написа: Днес купих ето тези сомски разцветки,че някои ми липсваха.Три воблера са Оунер един на Камакатцу и едно ТД9,че го нямах.
Изображение
Емо, този най-горния воблер е за спининг /туичинг/, на тролинг не можеш да му докараш никаква игра :wink:
Другите може и биячи да излязът :D
Emo-83
Търговец
Мнения: 16982
Регистриран на: Чет Дек 21, 2006 17:23
Местоположение: Sofia
дал Браво: 264 пъти
получил Браво: 272 пъти

Re: СОМ НА ТРОЛИНГ....воблери и такъми.

Мнение от Emo-83 »

горан написа: Емо, този най-горния воблер е за спининг /туичинг/, на тролинг не можеш да му докараш никаква игра :wink:
Другите може и биячи да излязът :D
А 40 щуки за ден от лодка.....как ти се струва......меташ си към брега. :wink:
Боабаба сега ми пусна за 15 костура на ден,що аз да нямам такъва воблер :!: :roll:
http://fishem.bg/" onclick="window.open(this.href);return false;

Ех,рибо рибо-какво да правя,като съм се родил рибар,а ти риба!
Аватар
Д-р Флекс
Мнения: 8722
Регистриран на: Чет Дек 03, 2009 17:56
Местоположение: София
дал Браво: 1378 пъти
получил Браво: 423 пъти

Re: СОМ НА ТРОЛИНГ....воблери и такъми.

Мнение от Д-р Флекс »

Е тъкмо щех това да напиша, за щуките, след като видях тейлденсъра, мирашада и туй туичинговото! Даже знам и къде са се наредили 40 щуки между лодката и брега, и чакат леда да падне! :D
Аватар
горан
Мнения: 440
Регистриран на: Съб Сеп 16, 2006 17:46
Риболов: Тролинг, джиг, кльонк
Местоположение: Казанлък
дал Браво: 24 пъти
получил Браво: 5 пъти

Re: СОМ НА ТРОЛИНГ....воблери и такъми.

Мнение от горан »

Emo-83 написа:
горан написа: Емо, този най-горния воблер е за спининг /туичинг/, на тролинг не можеш да му докараш никаква игра :wink:
Другите може и биячи да излязът :D
А 40 щуки за ден от лодка.....как ти се струва......меташ си към брега. :wink:
Боабаба сега ми http://forum.fishing-mania.com/posting. ... 5&p=695707#" onclick="window.open(this.href);return false;пусна за 15 костура на ден,що аз да нямам такъва воблер :!:
Ако някой ми каже /покаже/ уловен сом на тролинг на този воблер си връщам веднага думите назад. Инак щуки и кустури може и да лови, бяла едва ли. Не за друго ами бая съм ги мъчил и вече не вярвам в този модел, че е сомски :roll:
Изображение
Emo-83
Търговец
Мнения: 16982
Регистриран на: Чет Дек 21, 2006 17:23
Местоположение: Sofia
дал Браво: 264 пъти
получил Браво: 272 пъти

Re: СОМ НА ТРОЛИНГ....воблери и такъми.

Мнение от Emo-83 »

На Ред-Хета съм хващал на всеки язовир бяла риба....щото тогава не бях отворен на сома.
Но в интерес на истината беше друга разцвтка....червеникава глава с жълто гръбче.С него и едно Хъски клоун ги сцепих белите с жена ми на Жребеца.Изчезна ми на Сопот,дадох го на някой и забравих на кой.
Не ми пречите да си говорите.Имам супер биячки дето нямам една риба на тях и това не е критерий......например Ред-Хед Магнум 7см. Докосване нямам на него,не костур.
А пък това Ю-зури Горане е най-сомския цвят,но с малко по-голяма лопатка.
http://fishem.bg/" onclick="window.open(this.href);return false;

Ех,рибо рибо-какво да правя,като съм се родил рибар,а ти риба!
Аватар
SKORPION
Мнения: 169
Регистриран на: Вто Юли 04, 2006 10:19
Местоположение: РАЗГРАД
получил Браво: 1 път

Re: СОМ НА ТРОЛИНГ....воблери и такъми.

Мнение от SKORPION »

Любе, добре се приготвяш.
Вземи и няколко от този вид- флуоросцентни цветове.
Изображение
пръсвай и малко от тях върху готовия цвят който си направил- светва чудно после .
А на жълта основа малко червена-става оранжевото де те базикат, че го няма.
И отсега започвай да шкуриш предвидените.
Или до основа и после правиш каквото искаш.
Или зашкурени и пръсната основа.
Най добре се постига желаната разцветка, когато започнеш върху едноцветна основа.
Иво Ломски
Мнения: 1047
Регистриран на: Сря Яну 28, 2009 20:59
Местоположение: София
дал Браво: 5 пъти
получил Браво: 23 пъти

Re: СОМ НА ТРОЛИНГ....воблери и такъми.

Мнение от Иво Ломски »

LVitchev написа:Тролка,скивай батьо ти какво им готви на определени воблери,дет не ме кефят като цветове,ще падне страшно фарбане :lol: :lol: :lol:

Изображение

Сега остана само да подготвя огромната армия от воблери за боядисване,и в кутиите ми ще има само работещи цветове,ще станат кутиите,мечтата на тролингиста :mrgreen: :mrgreen: :mrgreen: :fish5: :fish5: :fish5:

емо,не му се вързвай,десет дни преди сезона ще намацаме и твоите :mrgreen: :mrgreen: :mrgreen:
Любо, имаш повече цветове отколкото ти трябват :idea: Не забравяй, че има три основни/първични цвята - син, жълт и червен. Точно от тяхното смесване се получават останалите цветове :wink:

Изображение
Живот без страст не е живот а само съществуване...
Заключено

Обратно към “Риболов на сом”