СОМ НА ТРОЛИНГ....воблери и такъми.

Няма значение дали го ловите от брега, от лодка на влачене или на кльонк, удари ли ... адреналинът е на макс ;)
Заключено
Аватар
carbolino
Мнения: 1183
Регистриран на: Пон Май 21, 2007 23:39
дал Браво: 19 пъти
получил Браво: 9 пъти

Re: СОМ НА ТРОЛИНГ....воблери и такъми.

Мнение от carbolino »

Добреее сома е разгадан.НО има едно голямо НООООО.
Като се знае всичко то значи,че на човек не му трявбват повече от 10 воблера за сом защото знаем и цвета и ще си ги боядисаме с точния цвят и ще са подбрани с точния размер.3 плитки, 3 дълбоки и 3 в средна дълбочина.Да но кой е най атрактивния цвят според сезон и защо е е важното да се разгадае.
Иво Ломски
Мнения: 1047
Регистриран на: Сря Яну 28, 2009 20:59
Местоположение: София
дал Браво: 5 пъти
получил Браво: 23 пъти

Re: СОМ НА ТРОЛИНГ....воблери и такъми.

Мнение от Иво Ломски »

Руснаците, Италианците, Германците и Франсета твърдят че зрението на сома е слабо. Само ние твърдим обратноно. Пак ги ударихме у земята. Явно нашите сомове освен че са много диви и яки са и въоражени със снайпери :shock: . Майтап да става, само дано не се расърди някой :(
Ако се опиташ да излезнеш от коловоза на кьоравия сом,може да прогледнеш за някои истини помагащи при тролинга....там миризми няма.А какво ли има,че излизате от контекста на дисциплината тролинг.
Зрението на сома спор няма,че не е отлично,като на бялата,пъстървата и щуката.Но все пак помисли какво му предлагаш ти за да го уловиш на тролинг.Пластмасова играчка с бодлива тел и цвят.
Вибрацията....ясно,обаче само Ред Хеда на Върхара ли вибрира :!: :roll: :fish6:
Живот без страст не е живот а само съществуване...
Иво Ломски
Мнения: 1047
Регистриран на: Сря Яну 28, 2009 20:59
Местоположение: София
дал Браво: 5 пъти
получил Браво: 23 пъти

Re: СОМ НА ТРОЛИНГ....воблери и такъми.

Мнение от Иво Ломски »

Tomahawk написа:Вижда си много добре ,това че обикаля не значи че не вижда. На предния клип с ръкавицата какво помирисва ? Вижда я и усеща вибрациите , дразни се и в един момент атакува . Аз не видях да опипва с мустаци ръкавицата :lol: :lol: . Направо ще падна ..от смях. ...кьорчо слепеца с двете тояги опипва и помирисва ... а ако имаше лютеница на хляба и шарена сол ? :mrgreen:
Колега, като хванеш следващия път сом си направи следния експеримент. Вържи сома с едно въженце за главата и го остави да се съвземе за няколко часа. След това се приближи бавно и внимателно от задната страна на рибата. Когато стигнеш към опашката "замръзни" за минутка, а после се опитай да си приплъзнеш ръката към главата на сома като гледаш да не те забележи. Сигурен съм какво ще последва.
Аз съм си правил експеримента на Дунав. Рибата винаги стои с главата срещу течението, а мустаците и са насочени точно напред. Та когато си приплъзнеш ръката кам главата му, единият мустак от твоята страна ще се насочи към теб, а веднага след това ще се опита да те ухапе и то без да те вижда. В 2 от 3 атаки сома успаваше да ми гризне по некои пръст.
Живот без страст не е живот а само съществуване...
Emo-83
Търговец
Мнения: 16982
Регистриран на: Чет Дек 21, 2006 17:23
Местоположение: Sofia
дал Браво: 264 пъти
получил Браво: 272 пъти

Re: СОМ НА ТРОЛИНГ....воблери и такъми.

Мнение от Emo-83 »

[quote="Иво Ломски"]Руснаците, Италианците, Германците и Франсета твърдят че зрението на сома е слабо. Само ние твърдим обратноно. Пак ги ударихме у земята. Явно нашите сомове освен че са много диви и яки са и въоражени със снайпери :shock: . Майтап да става, само дано не се расърди някой :(

Ако се опиташ да излезнеш от коловоза на кьоравия сом,може да прогледнеш за някои истини помагащи при тролинга....там миризми няма.А какво ли има,че излизате от контекста на дисциплината тролинг.
Зрението на сома спор няма,че не е отлично,като на бялата,пъстървата и щуката.Но все пак помисли какво му предлагаш ти за да го уловиш на тролинг.Пластмасова играчка с бодлива тел и цвят.
Вибрацията....ясно,обаче само Ред Хеда на Върхара ли вибрира :!: :roll: :fish6:
http://fishem.bg/" onclick="window.open(this.href);return false;

Ех,рибо рибо-какво да правя,като съм се родил рибар,а ти риба!
Emo-83
Търговец
Мнения: 16982
Регистриран на: Чет Дек 21, 2006 17:23
Местоположение: Sofia
дал Браво: 264 пъти
получил Браво: 272 пъти

Re: СОМ НА ТРОЛИНГ....воблери и такъми.

Мнение от Emo-83 »

carbolino написа:Добреее сома е разгадан.НО има едно голямо НООООО.
Като се знае всичко то значи,че на човек не му трявбват повече от 10 воблера за сом защото знаем и цвета и ще си ги боядисаме с точния цвят и ще са подбрани с точния размер.3 плитки, 3 дълбоки и 3 в средна дълбочина.Да но кой е най атрактивния цвят според сезон и защо е е важното да се разгадае.
Тука никой не е казал,че ти трябват 3 цвата от вид....макар и да си близко до топлото.
Според дълбочината,светлината,вятъра и цветноста на водата се избират цветове.
А щом се избират и от сома,то заначи само едно.....не е кьорав. 8)
Виждам огромна разлика във мненията на знаещитите и другите колеги.
Преди мненията ми изглеждаха еднакво объркани и нищо не значещи с предлаганата логика в тях.
http://fishem.bg/" onclick="window.open(this.href);return false;

Ех,рибо рибо-какво да правя,като съм се родил рибар,а ти риба!
Аватар
carbolino
Мнения: 1183
Регистриран на: Пон Май 21, 2007 23:39
дал Браво: 19 пъти
получил Браво: 9 пъти

Re: СОМ НА ТРОЛИНГ....воблери и такъми.

Мнение от carbolino »

Emo-83 написа:
carbolino написа:Добреее сома е разгадан.НО има едно голямо НООООО.
Като се знае всичко то значи,че на човек не му трявбват повече от 10 воблера за сом защото знаем и цвета и ще си ги боядисаме с точния цвят и ще са подбрани с точния размер.3 плитки, 3 дълбоки и 3 в средна дълбочина.Да но кой е най атрактивния цвят според сезон и защо е е важното да се разгадае.
Тука никой не е казал,че ти трябват 3 цвата от вид....макар и да си близко до топлото.
Според дълбочината,светлината,вятъра и цветноста на водата се избират цветове.
А щом се избират и от сома,то заначи само едно.....не е кьорав. 8)
Виждам огромна разлика във мненията на знаещитите и другите колеги.
Преди мненията ми изглеждаха еднакво объркани и нищо не значещи с предлаганата логика в тях.
Значи извода е,че трябва да се избират цветове които в даден момент,да са най виждани под водата и сома най добре да ги киризи.
Emo-83
Търговец
Мнения: 16982
Регистриран на: Чет Дек 21, 2006 17:23
Местоположение: Sofia
дал Браво: 264 пъти
получил Браво: 272 пъти

Re: СОМ НА ТРОЛИНГ....воблери и такъми.

Мнение от Emo-83 »

carbolino написа: Значи извода е,че трябва да се избират цветове които в даден момент,да са най виждани под водата и сома най добре да ги киризи.
Еврика....беше изкрещял някой. :wink:
http://www.youtube.com/watch?v=Wg9pGbHnHV0" onclick="window.open(this.href);return false;
http://fishem.bg/" onclick="window.open(this.href);return false;

Ех,рибо рибо-какво да правя,като съм се родил рибар,а ти риба!
Аватар
carbolino
Мнения: 1183
Регистриран на: Пон Май 21, 2007 23:39
дал Браво: 19 пъти
получил Браво: 9 пъти

Re: СОМ НА ТРОЛИНГ....воблери и такъми.

Мнение от carbolino »

Emo-83 написа:
carbolino написа: Значи извода е,че трябва да се избират цветове които в даден момент,да са най виждани под водата и сома най добре да ги киризи.
Еврика....беше изкрещял някой. :wink:
http://www.youtube.com/watch?v=Wg9pGbHnHV0" onclick="window.open(this.href);return false;
Значи следва кога да се слага RH, кога FT ,кога S, кога B ,кога Р........
Аватар
SKORPION
Мнения: 169
Регистриран на: Вто Юли 04, 2006 10:19
Местоположение: РАЗГРАД
получил Браво: 1 път

Re: СОМ НА ТРОЛИНГ....воблери и такъми.

Мнение от SKORPION »

По моя край не признавах този Ред Хед, до сезон 2011 не съм хващал и кьорава
риба. Като никога се отчете като цвят и подготвяме за новия сезон

Изображение

Изображение

За моделите няма да говоря. Някои колеги имат и не казват нищо.Аз съм доволен.
Нямах възможност от много ходене.Градските ми ловиха доволно на Тича края на септември и октомври добри бели и по някое ядливо соме.
На друг язовир се отчетоха със сомове 17, 42 кг и три часа разхождане на лодката
и накрая откачане, без изправена кука.
petro_op
Мнения: 905
Регистриран на: Вто Сеп 26, 2006 15:19
Местоположение: Sofia
дал Браво: 2 пъти
получил Браво: 5 пъти

Re: СОМ НА ТРОЛИНГ....воблери и такъми.

Мнение от petro_op »

Май съм един от първите допълнили коекцията си от пръчки с новите Savage Gear SG Trolling

Изображение

Много приятен строй, лека бланка, здрав макародържач, добра изработка - на сух тест е префектна, моркия тест скоро :D :D :D 8)

Пожелавам си много риби да извади през новия сезон :fish3: :fish2: :D
Последно промяна от petro_op на Съб Фев 11, 2012 19:27, променено общо 1 път.
What goes around, comes around или Каквото повикало, такова се обадило.
Особено в сила за форумните приятелства и не-приятелства.
Аватар
Владимир
Мнения: 10385
Регистриран на: Чет Апр 13, 2006 11:16
Местоположение: България/София
дал Браво: 106 пъти
получил Браво: 488 пъти

Re: СОМ НА ТРОЛИНГ....воблери и такъми.

Мнение от Владимир »

http://www.youtube.com/watch?v=4whiCjoV ... re=related" onclick="window.open(this.href);return false;
Живота е една безмислена война,накрая всички я губим.
Аватар
karakolev
Мнения: 344
Регистриран на: Вто Юли 05, 2005 13:03
Риболов: сом и бяла
Местоположение: Plovdiv
дал Браво: 3 пъти
получил Браво: 1 път

Re: СОМ НА ТРОЛИНГ....воблери и такъми.

Мнение от karakolev »

petro_op написа:Май съм един от първите допълнили коекцията си от пръчки с новите Savage Gear SG Trolling
Честито, а каква макара ще слагаш да е подходяща ?
http://www.interargument.com" onclick="window.open(this.href);return false;


Troli: Защото ЛОВЪТ НА РИБА става с подходящия арсенал за всяка ситуация!
petro_op
Мнения: 905
Регистриран на: Вто Сеп 26, 2006 15:19
Местоположение: Sofia
дал Браво: 2 пъти
получил Браво: 5 пъти

Re: СОМ НА ТРОЛИНГ....воблери и такъми.

Мнение от petro_op »

Сложих и за тест един Penn Fierce 4000, баланса ми идва перфектен ....въпреки, че ще стои на стойка в лодката и големо значение няма според мен баланса :)

Изображение
Последно промяна от petro_op на Съб Фев 11, 2012 19:52, променено общо 1 път.
What goes around, comes around или Каквото повикало, такова се обадило.
Особено в сила за форумните приятелства и не-приятелства.
Аватар
jonny drebnoto
Мнения: 316
Регистриран на: Пон Дек 20, 2004 10:54
Местоположение: София
получил Браво: 4 пъти

Re: СОМ НА ТРОЛИНГ....воблери и такъми.

Мнение от jonny drebnoto »

много цвят, много нещо :mrgreen: слепи, кьорави, далтонисти и кво ли още не :D :D :D

никой не каза за какво ползва сонара при тролинг???
има ли според Вас някакво значение при целенасочения тролинг за сом? Релеф? Или той е без значение? GPS и за какво се ползва при тролинга за сом?
www.dielservice.com


В Перник е най-голямото голф игрище - дупка до дупка, голф до голфa и мноооого играчи ......
Emo-83
Търговец
Мнения: 16982
Регистриран на: Чет Дек 21, 2006 17:23
Местоположение: Sofia
дал Браво: 264 пъти
получил Браво: 272 пъти

Re: СОМ НА ТРОЛИНГ....воблери и такъми.

Мнение от Emo-83 »

petro_op написа:Май съм един от първите допълнили коекцията си от пръчки с новите Savage Gear SG Trolling

Изображение

Много приятен строй, лека бланка, здрав макародържач, добра изработка - на сух тест е префектна, моркия тест скоро :D :D :D 8)

Пожелавам си много риби да извади през новия сезон :fish3: :fish2: :D
Ееееееее,ти гризна 1-вата бройка.Днес пристигнаха всичките размери в дължини и либри.
Според мен това е страхотна пръчка за тролинниг.Събрана е красота качество и цена на едно място.Да си жив и здрав Петре и аз отмъкнах 2бр.Утре ще снимам клипче за колегита във форума. :wink:
http://fishem.bg/" onclick="window.open(this.href);return false;

Ех,рибо рибо-какво да правя,като съм се родил рибар,а ти риба!
Заключено

Обратно към “Риболов на сом”