Ремонт на сонар

Няма значение дали го ловите от брега, от лодка на влачене или на кльонк, удари ли ... адреналинът е на макс ;)
Аватар
pobeditelqt
Мнения: 540
Регистриран на: Вто Май 15, 2007 13:38
Местоположение: София-Видин
дал Браво: 1 път

Ремонт на сонар

Мнение от pobeditelqt »

Здравейте, може би не съм в правилния подфорум, но тук има хора с много опит със сонари и затова пускам подобна тема тук...
Та въпроса ми е, къде могат да ми поправят сонар Garmin 140...
Оказа се, че имат сервиз само за GPS...
Joro_72 написа:" Титаник все някога ще изплува"...
...Но котвата му никога!!!

Кълве и малко и големо...
Наслука
LVitchev
Мнения: 8517
Регистриран на: Нед Авг 01, 2010 16:08
Местоположение: Пловдив
получил Браво: 14 пъти

Мнение от LVitchev »

Зависи какво му има !!! Вземи първо си намери една сонда и пробвай с нея,да не би сондата да е дала фира.Ако не,тогава търси кой да ти го ремонтира,да не те прецакат.Нищо не ти коства да направиш тази проверка,все от някъде ще намериш същата сонда !!!Това е само съвет :idea: Ако знаеш какъв е проблема,ще е по-лесно.Аз съм занесъл един да ми правят едни приятели,и намериха какво му изгоря и сега чакат да намерят тези части и да ги сменят !!!Ако искаш,идваш до Пловдив,карам те там,отварят го пред теб и гледат,ако може да се оправи на момента,ще го направят,ако нещо е изгоряло, а тази част е дефицитна и я няма на свободна продажба,чакане :!: :!: :!:
"Аз нямам проблем със света,той има проблем с мен " - Янкосан

" Глупаците,мръсниците и завистниците са като хлебарките,нямат изтребване,смачкаш две,изпълзяват още двадесет............хлебарки " - Л.Вичев
Emo-83
Търговец
Мнения: 16982
Регистриран на: Чет Дек 21, 2006 17:23
Местоположение: Sofia
дал Браво: 264 пъти
получил Браво: 272 пъти

Мнение от Emo-83 »

Ба ли го кой ги оправя.На Лалев му изгоря на яз. Кърджали.Коцето го взе и го занесе на некъв техничар.Смени му некви джаджи и на 2-я ден си ловихме риба с него.За бушончето не пиша.....надявам се да си проверил 1-во него.А тия от Гармин.....няма да казвам какво.Как така нямат сервиз.....нали ги продават :!: :evil:
http://fishem.bg/" onclick="window.open(this.href);return false;

Ех,рибо рибо-какво да правя,като съм се родил рибар,а ти риба!
LVitchev
Мнения: 8517
Регистриран на: Нед Авг 01, 2010 16:08
Местоположение: Пловдив
получил Браво: 14 пъти

Мнение от LVitchev »

Emo-83 написа:Ба ли го кой ги оправя.На Лалев му изгоря на яз. Кърджали.Коцето го взе и го занесе на некъв техничар.Смени му некви джаджи и на 2-я ден си ловихме риба с него.За бушончето не пиша.....надявам се да си проверил 1-во него.А тия от Гармин.....няма да казвам какво.Как така нямат сервиз.....нали ги продават :!: :evil:
Емо,питаш как така?!?!?! Ами така!!! Искат да взимат пари,обаче не поемат отговорност.Измамници недни,уж имат гаранции и сервиз,а като стане проблем,разбираш че си извъртян.Нямат и нюх за бизнес,да спретнат при тях един сервиз със сериозни майстори,всеки от нас би дал пари за да му одремонтират машинката.Не дай си боже,да не си го взел от тях,този сонар,мамата си е ебало,нямало кой да се занимава,ама ги продават.Абе,Булгаристан,братче,от всякъде,само путурите ни липстват и ще се доближим до анадола :lol: :lol: :lol:
"Аз нямам проблем със света,той има проблем с мен " - Янкосан

" Глупаците,мръсниците и завистниците са като хлебарките,нямат изтребване,смачкаш две,изпълзяват още двадесет............хлебарки " - Л.Вичев
Аватар
pobeditelqt
Мнения: 540
Регистриран на: Вто Май 15, 2007 13:38
Местоположение: София-Видин
дал Браво: 1 път

Мнение от pobeditelqt »

Дава някаква грешка и повече от половината дисплей не работи...
Joro_72 написа:" Титаник все някога ще изплува"...
...Но котвата му никога!!!

Кълве и малко и големо...
Наслука
LVitchev
Мнения: 8517
Регистриран на: Нед Авг 01, 2010 16:08
Местоположение: Пловдив
получил Браво: 14 пъти

Мнение от LVitchev »

pobeditelqt написа:Дава някаква грешка и повече от половината дисплей не работи...
Провери първо с друга сонда,на това ме навежда горе написаното.Чак след това ще се търсят изгорели филтърчета и разни диодчета.Ако ти кажа,колко са микроскопични тия анджаклами,виждат се само с лупа :idea: :idea: :idea:
"Аз нямам проблем със света,той има проблем с мен " - Янкосан

" Глупаците,мръсниците и завистниците са като хлебарките,нямат изтребване,смачкаш две,изпълзяват още двадесет............хлебарки " - Л.Вичев
Аватар
yankosan
Мнения: 2964
Регистриран на: Чет Окт 28, 2010 20:13
Местоположение: Ямбол
дал Браво: 21 пъти
получил Браво: 12 пъти

Мнение от yankosan »

Имал съм подобен проблем,оказаха се буксите.След 10-дни на море клеясаха,макар позлатени - лош котакт и от там се збъглясва.Ако уплътненията пропускат вода...,почисти ги,изсуши ги :arrow: WD-40-според мен най-дорото(и не само, с 50-год.история разработка за НАСА).ЛЮБО е прав.Тез работи трудно изгарят,все-пак са за вода.Пробвй друга сонда :!:
славе
Мнения: 315
Регистриран на: Вто Дек 28, 2010 21:17
получил Браво: 2 пъти

Мнение от славе »

pobeditelqt написа:Дава някаква грешка и повече от половината дисплей не работи...
Прават ги ама се чуда как да ти го обясня,на римската стена една уличка в един блок,и не зимат скъпо.
LVitchev
Мнения: 8517
Регистриран на: Нед Авг 01, 2010 16:08
Местоположение: Пловдив
получил Браво: 14 пъти

Мнение от LVitchev »

славе написа:
pobeditelqt написа:Дава някаква грешка и повече от половината дисплей не работи...
Прават ги ама се чуда как да ти го обясня,на римската стена една уличка в един блок,и не зимат скъпо.
Опс,ето къде бил ключа от бараката.Славе,влизай по често беИзображение Успех колега,дано ти свършат работа на Славе хората Изображение
"Аз нямам проблем със света,той има проблем с мен " - Янкосан

" Глупаците,мръсниците и завистниците са като хлебарките,нямат изтребване,смачкаш две,изпълзяват още двадесет............хлебарки " - Л.Вичев
Аватар
pobeditelqt
Мнения: 540
Регистриран на: Вто Май 15, 2007 13:38
Местоположение: София-Видин
дал Браво: 1 път

Мнение от pobeditelqt »

Благодаря колеги, ще действам...
Joro_72 написа:" Титаник все някога ще изплува"...
...Но котвата му никога!!!

Кълве и малко и големо...
Наслука
Аватар
тони котев
Мнения: 479
Регистриран на: Вто Ное 02, 2010 9:20
Местоположение: София а лятото в кемпера
получил Браво: 2 пъти

Мнение от тони котев »

pobeditelqt написа:Благодаря колеги, ще действам...
Колега,драсни един ред да кажеш какво си направил,че миналата година ми се скапа гармина и добре ,че оставаше 1 седмица до изтичането на гаранциятал,смениха го с нов но вече без гаранция, мани мани егати късмета.Тогава разбрах ,че Гармин нямал сервиз.Та недай си боже пак се случи да има варианти за оправяне. :idea:
Ех, с интелигентни хора се работи лесно,....но с вас господине......
Аватар
iogo
Мнения: 981
Регистриран на: Съб Окт 29, 2005 11:31
Местоположение: Троян
дал Браво: 1 път
Обратна връзка:

Мнение от iogo »

Сервиза на Геотрейд е както казва Слави, срещу входа на ВИАС над римската стена, улица Малуша номер 2!
Хората си вършат работата що годе добре но едва ли могат да угодят на всеки.
Даже са ми и сменяли апарат с нов.
Както препоръчват колегите провери бушона, сондата, куплонзите, кабелите...!
Pacho
Мнения: 228
Регистриран на: Вто Дек 12, 2006 2:17
Местоположение: Стара Загора

Re: Ремонт на сонар

Мнение от Pacho »

pobeditelqt написа: Оказа се, че имат сервиз само за GPS...
Ако им беше занесъл GPS, щяха да кажат, че ремонтират само сонари :lol: :lol: :lol:
Аватар
Tomahawk
Мнения: 1377
Регистриран на: Сря Мар 23, 2005 15:26
Местоположение: Шумен
дал Браво: 7 пъти
получил Браво: 26 пъти
Обратна връзка:

Мнение от Tomahawk »

Ако няма кой да го погледне , може да ми го пратиш да му хвърлим едно око. Аз имам сервиз за GSM и GPS . Просто в момента преди да го захвърлиш може да го видим , и ако може ще помогнем .
" Рибата не кълве събота и неделя" :)
" не е важна марката на воблера а на колко гази "
Аватар
тони котев
Мнения: 479
Регистриран на: Вто Ное 02, 2010 9:20
Местоположение: София а лятото в кемпера
получил Браво: 2 пъти

Re: Ремонт на сонар

Мнение от тони котев »

pobeditelqt написа:Здравейте, може би не съм в правилния подфорум, но тук има хора с много опит със сонари и затова пускам подобна тема тук...
Та въпроса ми е, къде могат да ми поправят сонар Garmin 140...
Оказа се, че имат сервиз само за GPS...
Колега,ако не си решил проблема със сонара ,пиши на Любо(Кроки).Той е намерил много читав майстор и ще ти помогне. :idea:
Ех, с интелигентни хора се работи лесно,....но с вас господине......
Публикувай отговор

Обратно към “Риболов на сом”