ВЪПРОС ЗА ВЛАКНО

Няма значение дали го ловите от брега, от лодка на влачене или на кльонк, удари ли ... адреналинът е на макс ;)
Публикувай отговор
Konstantin Machorski
Мнения: 550
Регистриран на: Нед Окт 08, 2006 19:52
Местоположение: повечето време У лодката
получил Браво: 1 път

ВЪПРОС ЗА ВЛАКНО

Мнение от Konstantin Machorski »

Момци, какво ви е мнението за влакната при тролинг.
Някоя казват , че плетеняка бил по-добър други пък обратното.
Действително и монофила и плетеното си имат предимства ама кое според вас е с повече :D :D :D
Konstantin Machorski
Мнения: 550
Регистриран на: Нед Окт 08, 2006 19:52
Местоположение: повечето време У лодката
получил Браво: 1 път

Мнение от Konstantin Machorski »

защо му е сигурна работата ?
славе
Мнения: 315
Регистриран на: Вто Дек 28, 2010 21:17
получил Браво: 2 пъти

Re: ВЪПРОС ЗА ВЛАКНО

Мнение от славе »

Konstantin Machorski написа:Момци, какво ви е мнението за влакната при тролинг.
Някоя казват , че плетеняка бил по-добър други пък обратното.
Действително и монофила и плетеното си имат предимства ама кое според вас е с повече :D :D :D

аЗ сменям,мнение по три пъти на сезон,купим в началото плетени за 50-60лв,и като ги перне некой скиор,2 по 60 назад и ми става лошо и мотам влакна,и догодина пак така,
Между другото Орозов показваше едни филми,на рапала с препоръка 0.30 монофил за бела риба,в същото време продаваше и плетено на хипрон,ама това беше преди 10-12години,
За Искъра гледам да е винаги нещо по евтино,като здрав монофил,
Konstantin Machorski
Мнения: 550
Регистриран на: Нед Окт 08, 2006 19:52
Местоположение: повечето време У лодката
получил Браво: 1 път

Мнение от Konstantin Machorski »

абе идваше ми се , ама щерката не искаше да заспи без мен, и накрая тя ме приспа :D :D :D
другата седмица пак ще съм из района
а относно разтегливостта, не мислиш ли че точно това разтягане допринася за ваденето на рибата, в случая имаш сила на върха,разтягане на влакното и аванс на макарата ако си с монофил.При плетеняка се получава директен удар на върха (мое мнение), имам доста изпуснати риби докарани до лодката точно от този удар, няма я мекотата :shock: :shock: :shock: :shock:
Konstantin Machorski
Мнения: 550
Регистриран на: Нед Окт 08, 2006 19:52
Местоположение: повечето време У лодката
получил Браво: 1 път

Мнение от Konstantin Machorski »

на искъра най-големия трофей ми е един сърфист, него си го гепих на харабия, имам и некоя друга моторница ама пустите бегат , само сърфиста се предаде лесно
преди години ползвах на трабуко 0.28 кафяво 300м. беше макарата, уникално влакно на цена до колкото си спомням 28-30лв. без памет но не го намирам вече, и пак на искъра го събраха
Аватар
Shtukata
Мнения: 604
Регистриран на: Чет Сеп 15, 2005 18:07
Местоположение: Столицата
Обратна връзка:

Мнение от Shtukata »

Ние сме с плетеняци...
По-добре "показва" играта на воблера и при закачане на най-малкия
боклук върха ти показва, че е време да извадиш :)
При закач с плетеното имаш 2но по-голям шанс за откач :lol:
Коце, ако му отвориш още една идея аванса няма ли да елиминираш
откачането на рибата :roll: Просто като я покажеш над водата врътваш
лекинко аванса и дори да направи рязък напън аванса ти да отреагира...
Славе, ти понеже тролиш предим с монофил да те питам нещо:
пробвал съм с малък диаметър (0.20 примерно) и след един ден тролинг
влакното е за боклука - от самото разтягане започва да се
усуква и да прави едни бради - абе грозна работа.
Та да питам с 0.30ката не се ли получава подобна картинка...
Konstantin Machorski
Мнения: 550
Регистриран на: Нед Окт 08, 2006 19:52
Местоположение: повечето време У лодката
получил Браво: 1 път

Мнение от Konstantin Machorski »

аз съм с 0.28 трети сезон. Вчера го прегледах влакното о и няма помен от усукване, но нали знаеш че от влакно до влакно има голяма разлика
Аватар
jonny drebnoto
Мнения: 316
Регистриран на: Пон Дек 20, 2004 10:54
Местоположение: София
получил Браво: 4 пъти

Re: ВЪПРОС ЗА ВЛАКНО

Мнение от jonny drebnoto »

Konstantin Machorski написа:Момци, какво ви е мнението за влакната при тролинг.
Някоя казват , че плетеняка бил по-добър други пък обратното.
Действително и монофила и плетеното си имат предимства ама кое според вас е с повече :D :D :D
това е като подтема на "сом на тролинг" :lol: аз лично ползвам плетеняци, дори си поръчах на един приятел да ми купи 30lb Power Pro. Един приятел ползва 0.35 на Shimano и е доволен.
Разликата идва само от разтегливостта на влакното при засичането и ваденето на рибата - за макара с двоен аванс плетеното според мен е по добро, монофила е за макара с единичен аванс, заради разтегливостта си.
www.dielservice.com


В Перник е най-голямото голф игрище - дупка до дупка, голф до голфa и мноооого играчи ......
славе
Мнения: 315
Регистриран на: Вто Дек 28, 2010 21:17
получил Браво: 2 пъти

Мнение от славе »

Shtukata написа:Ние сме с плетеняци...
По-добре "показва" играта на воблера и при закачане на най-малкия
боклук върха ти показва, че е време да извадиш :)
При закач с плетеното имаш 2но по-голям шанс за откач :lol:
Коце, ако му отвориш още една идея аванса няма ли да елиминираш
откачането на рибата :roll: Просто като я покажеш над водата врътваш
лекинко аванса и дори да направи рязък напън аванса ти да отреагира...
Славе, ти понеже тролиш предим с монофил да те питам нещо:
пробвал съм с малък диаметър (0.20 примерно) и след един ден тролинг
влакното е за боклука - от самото разтягане започва да се
усуква и да прави едни бради - абе грозна работа.
Та да питам с 0.30ката не се ли получава подобна картинка...
0.20 монофил не съм слагал,никога,0.30,0.35 до0.40 зимам ролки по 500м усуква некой път ама аз постоянно режа и хвърлям,обикновенно
в куфара има всичко и монофил,и плетени но това е само в началото на сезона,после слагам какво е останало.
А за зкачането,си имам едно железо дето ги откача,и е без значение с каво си,ако не го знаеш ще ти го снимам,да си направиш,аз понеже ме мързи да го права го откраднах от Калинчо(съселчето)и за един сезон ми е спасило над 20 воблера,бе хубаво е да го имаш,влизам смело при дълбочина примерно на сонара 3м аз със воблер3.30.
boababa
ПОСТОЯНЕН БАН
ПОСТОЯНЕН БАН
Мнения: 3604
Регистриран на: Вто Фев 20, 2007 16:57
получил Браво: 10 пъти

Мнение от boababa »

Не сте в час изобщо по отношение на влакната! :shock: Заглавието на темата е погрешно!Преди 5 години направих тема "Плетеняк или моно",та основанията,кое да се избере отговаря точно на такъв въпрос!И,Косе като задаваш въпрос,не е зле да обясниш първо своите схващания! :wink: Надявам се некой да се сети,ква е далаверата от плетеняка,за да не го обяснявам пак АЗ! :D Открих и сезона на тролинг,та вече дишам по-спокойно! :wink:
Emo-83
Търговец
Мнения: 16982
Регистриран на: Чет Дек 21, 2006 17:23
Местоположение: Sofia
дал Браво: 264 пъти
получил Браво: 272 пъти

Мнение от Emo-83 »

boababa написа:Не сте в час изобщо по отношение на влакната! :shock: Заглавието на темата е погрешно!Преди 5 години направих тема "Плетеняк или моно",та основанията,кое да се избере отговаря точно на такъв въпрос!И,Косе като задаваш въпрос,не е зле да обясниш първо своите схващания! :wink: Надявам се некой да се сети,ква е далаверата от плетеняка,за да не го обяснявам пак АЗ! :D Открих и сезона на тролинг,та вече дишам по-спокойно! :wink:
Ekstra...evalqrkata ti praim.Shto se otnasq do Koceto,shte stignesh i ti do moju,kak se pi6e post i mnenie.Za sega sam na kompilaciqta konec s floro...na Iskara ne odim.S pletenqka ribata se kopva vednaga,no nqma razteglivost za smetka na avansa e..A shtastlivata novina e,4e Asen Penna se poqvi ot Panama.....jiv i zdrav.Pisal si e s jena mi....i toi me e iz4akal da zamina,no se nadqvam da me vavede v nqkoi tankosti pri trolinga zad okeana. :wink:
http://fishem.bg/" onclick="window.open(this.href);return false;

Ех,рибо рибо-какво да правя,като съм се родил рибар,а ти риба!
quietriot
Мнения: 9345
Регистриран на: Пет Фев 23, 2007 13:39
Местоположение: СОФИЯ/ЯМБОЛ
дал Браво: 107 пъти
получил Браво: 155 пъти

Мнение от quietriot »

Emo-83 написа:
boababa написа:Не сте в час изобщо по отношение на влакната! :shock: Заглавието на темата е погрешно!Преди 5 години направих тема "Плетеняк или моно",та основанията,кое да се избере отговаря точно на такъв въпрос!И,Косе като задаваш въпрос,не е зле да обясниш първо своите схващания! :wink: Надявам се некой да се сети,ква е далаверата от плетеняка,за да не го обяснявам пак АЗ! :D Открих и сезона на тролинг,та вече дишам по-спокойно! :wink:
Ekstra...evalqrkata ti praim.Shto se otnasq do Koceto,shte stignesh i ti do moju,kak se pi6e post i mnenie.Za sega sam na kompilaciqta konec s floro...na Iskara ne odim.S pletenqka ribata se kopva vednaga,no nqma razteglivost za smetka na avansa e..A shtastlivata novina e,4e Asen Penna se poqvi ot Panama.....jiv i zdrav.Pisal si e s jena mi....i toi me e iz4akal da zamina,no se nadqvam da me vavede v nqkoi tankosti pri trolinga zad okeana. :wink:
Ми много поздрави му прати на Асен и да почва да пише, а ти пусни транслатора от латинеца на кирилица или да ти пускам линк пак? :wink:


АЙДЕ ТЕ ТИ ЛИНК ЧЕ СИ МОЙ ЧОВЕК:
http://translator-bg.com/content/view/67/63/lang,bg/
Emo-83
Търговец
Мнения: 16982
Регистриран на: Чет Дек 21, 2006 17:23
Местоположение: Sofia
дал Браво: 264 пъти
получил Браво: 272 пъти

Мнение от Emo-83 »

Link Bate....Maugli sam.
http://fishem.bg/" onclick="window.open(this.href);return false;

Ех,рибо рибо-какво да правя,като съм се родил рибар,а ти риба!
quietriot
Мнения: 9345
Регистриран на: Пет Фев 23, 2007 13:39
Местоположение: СОФИЯ/ЯМБОЛ
дал Браво: 107 пъти
получил Браво: 155 пъти

Мнение от quietriot »

Emo-83 написа:Link Bate....Maugli sam.
ГОТОВ СИ!
НА ДВЕ МЕСТА И В ТЕМАТА И НА ЛС , ДА НЕ ГО ЗАТРИЕШ, ТЕМА ИСКАШ ЛИ ОТДЕЛНА В СОМСКИЯ С ТРАНСЛАТОРА? :wink:
Emo-83
Търговец
Мнения: 16982
Регистриран на: Чет Дек 21, 2006 17:23
Местоположение: Sofia
дал Браво: 264 пъти
получил Браво: 272 пъти

Мнение от Emo-83 »

Пусни тема нека я има отгоре.За такива като мен и тия дето си мислят,4е това е телефон за смс-си с любимата.
http://fishem.bg/" onclick="window.open(this.href);return false;

Ех,рибо рибо-какво да правя,като съм се родил рибар,а ти риба!
Публикувай отговор

Обратно към “Риболов на сом”