Easy trolling - спирачка за тролинг

Няма значение дали го ловите от брега, от лодка на влачене или на кльонк, удари ли ... адреналинът е на макс ;)
beis
Мнения: 1031
Регистриран на: Вто Ное 25, 2008 13:44
Местоположение: Пазарджик
получил Браво: 3 пъти

Easy trolling - спирачка за тролинг

Мнение от beis »

Сьбота и неделя изкарах ей на това бебче. :wink:
Изображение
А това нещо вьрши страхотна работа.
Изображение

Изображение
И рибки видях,е и хванах де. :fish3:
Изображение

http://www.youtube.com/watch?v=e9V5-imL14Y" target="window.open(this.href);return false;
Последно промяна от beis на Пон Май 02, 2011 19:32, променено общо 4 пъти.
LVitchev
Мнения: 8517
Регистриран на: Нед Авг 01, 2010 16:08
Местоположение: Пловдив
получил Браво: 14 пъти

Re: "Искам нещо да Ви кажа"

Мнение от LVitchev »

Бейс,това от къде мога да го копирам :lol: :lol: :lol:

Изображение
"Аз нямам проблем със света,той има проблем с мен " - Янкосан

" Глупаците,мръсниците и завистниците са като хлебарките,нямат изтребване,смачкаш две,изпълзяват още двадесет............хлебарки " - Л.Вичев
beis
Мнения: 1031
Регистриран на: Вто Ное 25, 2008 13:44
Местоположение: Пазарджик
получил Браво: 3 пъти

Re: "Искам нещо да Ви кажа"

Мнение от beis »

LVitchev написа:Бейс,това от къде мога да го копирам
От на моя приятел лодката.На Доспат имаше едни колеги от Половдив.След разменените приказки се оказа,че се познавате.Те сьщо го гледаха и умуваха как да го издокарат сьщото.Понеже имаха сьщият проблем.Голям мотор и бьрз ход,не можеха да намалят скороста и ползваха разни кофи,но споделиха,че при удар като изключат мотора ставало мазало.А това на моя човек е приказака. :wink:

п.п Ако имаш пьт кьм София или Пазарджик заповядай нямаш ядове.Мога да ти го снимам от всякьде но си е друго да го видиш на живо и да се запознаеш с подробностите. :wink:
славе
Мнения: 315
Регистриран на: Вто Дек 28, 2010 21:17
получил Браво: 2 пъти

Re: "Искам нещо да Ви кажа"

Мнение от славе »

Любе ако си решил да правиш спирачка,виж моя хидрофор какъв е той е за мотори от 25 до 60кс,ще ти го снимам от близо с точните размери,и от бейс технологията,и си готов.
Изображение

Тоо на бейс не го виждам,че ми блести слънцето ама май е голем а там размерите са други.
Последно промяна от славе на Пон Май 02, 2011 21:06, променено общо 1 път.
LVitchev
Мнения: 8517
Регистриран на: Нед Авг 01, 2010 16:08
Местоположение: Пловдив
получил Браво: 14 пъти

Re: "Искам нещо да Ви кажа"

Мнение от LVitchev »

Славе,излиза на глисаж с два тюлена,като мен и Емо !!! Твоето е за бързо излизане на глисаж,а на Бейс е стопер зад перката,който намаля скороста и тя вече зависи от ръчката на гаста,ако ти е много ниска,даваш малко повече гас и си готов.Иначе ти благодаря за предложението,но аз го имам и не го слагам !!!

Беис,кофите работят безотказно,обаче се иска да са две,от двете страни и да са с еднакво дълги въженца,да са вързани на едно и също място от двете страни на лодката а моите даже целите са направени на дупки с ф-18 бургия,работят перфектно и не въртят лодката.Ама си е друго да се сложи оригиналното приспособление за тролинг :lol: :?
"Аз нямам проблем със света,той има проблем с мен " - Янкосан

" Глупаците,мръсниците и завистниците са като хлебарките,нямат изтребване,смачкаш две,изпълзяват още двадесет............хлебарки " - Л.Вичев
Pacho
Мнения: 228
Регистриран на: Вто Дек 12, 2006 2:17
Местоположение: Стара Загора

Re: "Искам нещо да Ви кажа"

Мнение от Pacho »

Друго си е приспособлението за тролинг, ама не е многофункционално като кофата :lol:
Слагаш й капака като спреш, стръвта вътре и я пускаш под лодката докат си чукаш с дръвчетата у водата :wink:
LVitchev
Мнения: 8517
Регистриран на: Нед Авг 01, 2010 16:08
Местоположение: Пловдив
получил Браво: 14 пъти

Re: "Искам нещо да Ви кажа"

Мнение от LVitchev »

Нали така правим бе Пачо,ама сега като направя живарника,кво да ги правя тия кофи,стават излишни :mrgreen: :mrgreen: :mrgreen: Освен бирата да истудяваме в тях :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :wink:

П.П Приспособлението се казва Изи Тролинг и го видях онзи ден в един сайт,ама висока цена бе,ще видя какво ще се прави,не е сложно за испълнение,има обаче един проблем,правено е от неръждаеми части и от Йонизиран морски алуминий :mrgreen: :mrgreen: :mrgreen: :roll: Само като се замисля,от къде ли ще намеря такова животно :roll: :roll: :roll: Някой ако има идея да казва :wink: :wink: :wink:
"Аз нямам проблем със света,той има проблем с мен " - Янкосан

" Глупаците,мръсниците и завистниците са като хлебарките,нямат изтребване,смачкаш две,изпълзяват още двадесет............хлебарки " - Л.Вичев
beis
Мнения: 1031
Регистриран на: Вто Ное 25, 2008 13:44
Местоположение: Пазарджик
получил Браво: 3 пъти

Re: "Искам нещо да Ви кажа"

Мнение от beis »

LVitchev написа:Твоето е за бързо излизане на глисаж,а на Бейс е стопер зад перката,който намаля скороста.
Ама си е друго да се сложи оригиналното приспособление
за тролинг :lol: :?
Прав си Любо.Има вьженце което се дьрпа от задната част на лодката до самият мотор.Като се дрьпне пада,
после пак по сьщият начин се прибира.
Има и няколко степени на пускане на вьпростна спирачка така да е нареча,за забавяне на скороста.
Има монтирана хидравлика на самият мотор,
с която си регулира пак скороста без да увеличава газта на мотора.
При повдигане малко на мотора и при сваляне сьответно.Доста добре е барнато и вьрши перфектна работа.
Глисажа е убийстве,направо се изтрелва,почти не остава време за мислене. :lol:

Изображение
Аватар
max
Вносител
Мнения: 3210
Регистриран на: Чет Мар 05, 2009 15:24
получил Браво: 11 пъти
Обратна връзка:

Re: "Искам нещо да Ви кажа"

Мнение от max »

LVitchev написа:...............,правено е от неръждаеми части и от Йонизиран морски алуминий :mrgreen: :mrgreen: :mrgreen: :roll: Само като се замисля,от къде ли ще намеря такова животно :roll: :roll: :roll: Някой ако има идея да казва :wink: :wink: :wink:
можеш да използваш стандартна алуминиева сплав и след това да я елуксираш, което е предимство защото позволява и избор на цвят
beis
Мнения: 1031
Регистриран на: Вто Ное 25, 2008 13:44
Местоположение: Пазарджик
получил Браво: 3 пъти

Re: "Искам нещо да Ви кажа"

Мнение от beis »

LVitchev написа:
П.П Приспособлението се казва Изи Тролинг и го видях онзи ден в един сайт,ама висока цена бе,ще видя какво ще се прави,не е сложно за испълнение,има обаче един проблем,правено е от неръждаеми части и от Йонизиран морски алуминий :mrgreen: :mrgreen: :mrgreen: :roll: Само като се замисля,от къде ли ще намеря такова животно :roll: :roll: :roll: Някой ако има идея да казва :wink: :wink: :wink:
Моя човек го е платил 300кинта.Каза че било дуралуминий,ама може да е така както ти казваш.Имам нещо на предвид за този материал и ако има все още
от него ще ти пиша.Доста от него се изразходи и може да е свьршил вече.Като се има на предвид,че беше безплатен. :lol:
Приятелчето което го уреждаше ми направи 6 стойки за вьдиците да си имам и една тапа за лодката.
Моята беше пьлна боза.
Изображение

Изображение
А това е новата тапа.
Изображение

Изображение

Изображение
LVitchev
Мнения: 8517
Регистриран на: Нед Авг 01, 2010 16:08
Местоположение: Пловдив
получил Браво: 14 пъти

Re: "Искам нещо да Ви кажа"

Мнение от LVitchev »

max написа:
LVitchev написа:...............,правено е от неръждаеми части и от Йонизиран морски алуминий :mrgreen: :mrgreen: :mrgreen: :roll: Само като се замисля,от къде ли ще намеря такова животно :roll: :roll: :roll: Някой ако има идея да казва :wink: :wink: :wink:
можеш да използваш стандартна алуминиева сплав и след това да я елуксираш, което е предимство защото позволява и избор на цвят
:roll: :roll: :roll: Направих изитролинг от неръждаема ламарина,обаче съм объркал дебелината.Като тръгнех да троля,ламарината се изкривяваше на зад.Сега ще го направя от по дебела или както каза Макс,ще го направя от нормална и ще видим.Мисля си че само за морето се иска да е йонизиран материала,ама знам ли :roll: Направих си го като свободно съчинение и трябваше всеки път,когато тръгна да сменям мястото,да вдигам мотора и да го свалям,защото беше неподвижно отзад.Нямаше пружина,нямаше как да стане,защото и бързо го направих/бързах да отивам за риба/ и после реших че трябва да видя с очите си оригинала и тогава да го правя.Е,подпали ми се чергата !!!


Изображение

Бейс,това не е тапа а пластмасов щуцер на който се вързва маркуча от отводнителната помпа :idea: :idea: :idea: Стоят от страни или отзад и през него излиза водата която помпата източва ако се е събрала под двойното дъно.Иначе,тази - новата е направена професионално.Внимавай с какво лепило ще я лепиш,това е най-важно ако не искаш след известно време да вземе да пропуска !!!
"Аз нямам проблем със света,той има проблем с мен " - Янкосан

" Глупаците,мръсниците и завистниците са като хлебарките,нямат изтребване,смачкаш две,изпълзяват още двадесет............хлебарки " - Л.Вичев
tomik
Мнения: 231
Регистриран на: Чет Апр 03, 2008 10:37
Местоположение: Пловдив

Re: "Искам нещо да Ви кажа"

Мнение от tomik »

LVitchev написа:Бейс,това от къде мога да го копирам :lol: :lol: :lol:

Няма да е зле наистина Бейс да постне размерите на това нещо, тук в темата. :D :D :D
LVitchev
Мнения: 8517
Регистриран на: Нед Авг 01, 2010 16:08
Местоположение: Пловдив
получил Браво: 14 пъти

Re: "Искам нещо да Ви кажа"

Мнение от LVitchev »

LVitchev написа:
max написа:
LVitchev написа:...............,правено е от неръждаеми части и от Йонизиран морски алуминий :mrgreen: :mrgreen: :mrgreen: :roll: Само като се замисля,от къде ли ще намеря такова животно :roll: :roll: :roll: Някой ако има идея да казва :wink: :wink: :wink:
можеш да използваш стандартна алуминиева сплав и след това да я елуксираш, което е предимство защото позволява и избор на цвят
:roll: :roll: :roll: Направих изитролинг от неръждаема ламарина,обаче съм объркал дебелината.Като тръгнех да троля,ламарината се изкривяваше на зад.Сега ще го направя от по дебела или както каза Макс,ще го направя от нормална алуминиева ламарина и ще видим с какво ще се третира.Мисля си че само за морето се иска да е йонизиран материала,ама знам ли :roll: Направих си го като свободно съчинение и трябваше всеки път,когато тръгна да сменям мястото,да вдигам мотора и да го свалям,защото беше неподвижно отзад.Нямаше пружина,нямаше как да стане,защото и бързо го направих/бързах да отивам за риба/ и после реших че трябва да видя с очите си оригинала и тогава да го правя.Е,подпали ми се чергата !!!


Изображение

Бейс,това не е тапа а пластмасов щуцер на който се вързва маркуча от отводнителната помпа :idea: :idea: :idea: Стоят от страни или отзад и през него излиза водата която помпата източва ако се е събрала под двойното дъно.Иначе,тази - новата е направена професионално.Внимавай с какво лепило ще я лепиш,това е най-важно ако не искаш след известно време да вземе да пропуска !!!
"Аз нямам проблем със света,той има проблем с мен " - Янкосан

" Глупаците,мръсниците и завистниците са като хлебарките,нямат изтребване,смачкаш две,изпълзяват още двадесет............хлебарки " - Л.Вичев
Pacho
Мнения: 228
Регистриран на: Вто Дек 12, 2006 2:17
Местоположение: Стара Загора

Re: "Искам нещо да Ви кажа"

Мнение от Pacho »

Изображение
На тая снимка според мен достатъчно ясно се вижда всичко как е направено. Размерите е логично да са според диаметъра на винта. Не се вижда само как е хванато изделието, ама няма как по друг начин да е, освен с Г-образни планки върху антикавитационните или там както се казват тия крила. Вижда се добре и механизма, с който се повдига и сваля на степени.
Любе, на снимката се виждат и, че има оребряване, направено е с преса, но мисля, че не по-лошо би станало и като се заварят перпендикулярно планки пак от алуминий или какъвто ти е материала, за да не се огъва като усучеш малко повечко ръчката :D
Аватар
SKORPION
Мнения: 169
Регистриран на: Вто Юли 04, 2006 10:19
Местоположение: РАЗГРАД
получил Браво: 1 път

Re: Easy trolling - спирачка за тролинг

Мнение от SKORPION »

Мисля, че вместо оребряване ако има отвори,
няма да пречат. Управление от скорости за колело
сякаш също ще свърши работа.
Публикувай отговор

Обратно към “Риболов на сом”