Автоматична макара за тролинг

Няма значение дали го ловите от брега, от лодка на влачене или на кльонк, удари ли ... адреналинът е на макс ;)
Аватар
spookymiro
Мнения: 681
Регистриран на: Съб Мар 06, 2010 15:01
Местоположение: София
дал Браво: 6 пъти
получил Браво: 26 пъти

Автоматична макара за тролинг

Мнение от spookymiro »

spookymiro написа:Здравейте,

Ето един вариант за решаване на проблема при влачене с 2,3 или повече въдици.

http://www.youtube.com/watch?v=5UMAfwy8pf8" target="window.open(this.href);return false;

http://www.youtube.com/watch?v=0kQ2sxquEKQ" target="window.open(this.href);return false;

Ако ти удари - държиш си рибата на въдицата, натискаш копчето на останалите и воблерите ти се прибират сами.
Ако пък те мързи - можеш и да си прибираш воблерите за смяна докато си пърпориш.

Някои измерени параметри от мен:
Разход на ток при навиване - между 200 и 300 милиампера
Скорост на навиване - при зареждаема батерия 3V (поддържа около 3,2-3,3V) 10 метра за 35 секунди
Скорост на навиване при незареждаема батерия 3V - 10 метра за 40 секунди
Шпулата събира 135 метра Power Pro 50lb конец.
Аванса - средна работа
Корпуса е от някаква пластмаса а шпулата е алуминиева.
Включваш копчето и започва да навива. Като опре воблера на водача спира да навива но не се изключва сама. Трябва да се изключи от копчето.
Може да се ползва и друг режим. Закрепя се конеца в една цепнатина и тогава се натиска копчето. Когато конеца се измъкне от цепнатината макарата автоматично почва да навива.
Усилието за освобождаване на конеца се регулира ама за мен поне е малко терсене.
Има пищялка и светодиод, които се включват сами когато макарата навива автоматично.
Според мен мощността на навиване е доста слаба и ако се остави да вади риба сама ще си е приключение. Не издържа на голямо съпротивление. Когато се дърпа рибата или ако е голяма няма да може да навива. Бяла 1-2 кила може би ще извади ама на пресекулки. Но воблерите си ги вади без проблем.
Правих опити от брега със сливър 13 и 20 см, супер шад рап, магнум 14см и още 2-3 бабанки. Нямаше никакви ядове. Предполагам, че при бавна скорост на лодката също няма да има проблем с ваденето на воблерите.
По отношение на изработката определено има какво да се желае. Ама пълно щастие няма.
Ако аз я произвеждах, щях да сложа и динамо та когато си навиваш на ръка да ти зарежда батерията :)

Изображение

Изображение

Изображение

Поздрави!
Държа се с другите така, както искам те да се държат с мен.
Аватар
spookymiro
Мнения: 681
Регистриран на: Съб Мар 06, 2010 15:01
Местоположение: София
дал Браво: 6 пъти
получил Браво: 26 пъти

Re: Автоматична макара за тролинг

Мнение от spookymiro »

Поръчвал съм веднъж три за мен и веднъж две за един познат.
Двете ги продаваха за 100 долара + 50 транспорт + 40 ддс + 4 мито +20 лева взеха DHL.
Грубо 200 долара + 20 лева.
Познатия нещо закъса с парата и засега съм ги пуснал в продажба в другия форум на 300 лева за двете.

Едвам чакам да ги пробвам от лодката! :D

Поздрави!
Държа се с другите така, както искам те да се държат с мен.
kadravia
Мнения: 316
Регистриран на: Сря Сеп 02, 2009 21:53
получил Браво: 1 път

Re: Автоматична макара за тролинг

Мнение от kadravia »

Еи тоя народ се е побъркал-сега остава да измислят и някои робот да стои у лодката и да ти вади рибата,ебати мързеливата работа къде отива удоволствието от риболова.Потресен съм,разбихте всичко детско в мен :lol: :lol: :lol:
LVitchev
Мнения: 8517
Регистриран на: Нед Авг 01, 2010 16:08
Местоположение: Пловдив
получил Браво: 14 пъти

Re: Автоматична макара за тролинг

Мнение от LVitchev »

Къдрав,китайците са виновни за това ти състояние,взеха акъла на света,какво ли няма да измислят :lol: :lol: :lol:
"Аз нямам проблем със света,той има проблем с мен " - Янкосан

" Глупаците,мръсниците и завистниците са като хлебарките,нямат изтребване,смачкаш две,изпълзяват още двадесет............хлебарки " - Л.Вичев
Аватар
Geo
Мнения: 650
Регистриран на: Пет Авг 17, 2007 13:09
Местоположение: с.Сливито
дал Браво: 22 пъти
получил Браво: 44 пъти
Обратна връзка:

Re: Автоматична макара за тролинг

Мнение от Geo »

Миро,ето моя отговор на твоята техиграчка:
Изображение
Малко пиратско изпълнение,но се надявам "Cannon-ните" да не се сърдят много :lol: :lol: :lol: .
Следващата стъпка е връзката с контролера на Хъма...
И всичко това го правим,за да хванем и да пуснем......да го ебб....а!
Когато започна да пускам всичките си сомове,значи съм изкачил върха в риболова и недостатъците ми ще останат назад.
boababa
ПОСТОЯНЕН БАН
ПОСТОЯНЕН БАН
Мнения: 3604
Регистриран на: Вто Фев 20, 2007 16:57
получил Браво: 10 пъти

Re: Автоматична макара за тролинг

Мнение от boababa »

Гео,не е същото! :idea: Идеята на Миро е някой автоматично да му събере воблерите,докато той се бори с ГОЛЕМИЯ! :wink: Няма оплитане,няма късане,та идеята му е гениална и мързелива разбира се! :wink: :wink: Очаквам интересни резултати! :!: :!:
Аватар
Geo
Мнения: 650
Регистриран на: Пет Авг 17, 2007 13:09
Местоположение: с.Сливито
дал Браво: 22 пъти
получил Браво: 44 пъти
Обратна връзка:

Re: Автоматична макара за тролинг

Мнение от Geo »

Гениалност и мързел са синоними в моя речник бе Тролиано!
Естествено,че ще очакваш резултати!И то какви!
Ето ме мен :fish3: ,ето ги и автоматичните човечета/макари/ дето вадят въдиците на Миро. :fish2: :fish2:
Когато започна да пускам всичките си сомове,значи съм изкачил върха в риболова и недостатъците ми ще останат назад.
boababa
ПОСТОЯНЕН БАН
ПОСТОЯНЕН БАН
Мнения: 3604
Регистриран на: Вто Фев 20, 2007 16:57
получил Браво: 10 пъти

Re: Автоматична макара за тролинг

Мнение от boababa »

Гео,въпросът при теб е дали клипсът на даунригера ще се откачи при автоматично прибиране на основната линия с воблера? :roll: :roll: Май с Миро треа да заформите Техно-парти,па аз ще съм Ди-джей или Ди-джедаят! :roll: :roll:
boababa
ПОСТОЯНЕН БАН
ПОСТОЯНЕН БАН
Мнения: 3604
Регистриран на: Вто Фев 20, 2007 16:57
получил Браво: 10 пъти

Re: Автоматична макара за тролинг

Мнение от boababa »

Мишката ми кликва 3пъти с едно натискане,автомат!Треа да сменям техниката и да минем на Магнум-45! :oops: :oops: :oops:
Аватар
Shtukata
Мнения: 604
Регистриран на: Чет Сеп 15, 2005 18:07
Местоположение: Столицата
Обратна връзка:

Re: Автоматична макара за тролинг

Мнение от Shtukata »

Тез Макаретини ги гледах в ибея и аз :)
даже и мултита имаше такива :wink:
А относно на Гео произведението и аз го мислех нещо такова като инжинерните ни мисли са доста еднакви :)
Ако моторчето е от задна чистачка на кола значи имаме нещо общо :mrgreen:
Поздрави
Аватар
Geo
Мнения: 650
Регистриран на: Пет Авг 17, 2007 13:09
Местоположение: с.Сливито
дал Браво: 22 пъти
получил Браво: 44 пъти
Обратна връзка:

Re: Автоматична макара за тролинг

Мнение от Geo »

Щука,препоръчвам да е задвижване от ел.стъкла.Червяка е изчислен за реверсиране.
Когато започна да пускам всичките си сомове,значи съм изкачил върха в риболова и недостатъците ми ще останат назад.
Аватар
Shtukata
Мнения: 604
Регистриран на: Чет Сеп 15, 2005 18:07
Местоположение: Столицата
Обратна връзка:

Re: Автоматична макара за тролинг

Мнение от Shtukata »

Geo написа:Щука,препоръчвам да е задвижване от ел.стъкла.Червяка е изчислен за реверсиране.
Е това не се бях сетил ... Благодаря (мислех ,че като обърна "+" ще обърна и посоката ама така е доста по-Уесно)
А относно ел. макарите някъде бях чел, че се ползват при морски риболов на големи дълбочини и с големи тежести...
Аватар
spookymiro
Мнения: 681
Регистриран на: Съб Мар 06, 2010 15:01
Местоположение: София
дал Браво: 6 пъти
получил Браво: 26 пъти

Re: Автоматична макара за тролинг

Мнение от spookymiro »

Щука, това са мултипликатори с тяга от по 30-40-50+ кг и скорост на навиване 200 метра в минута.
По океаните дълбочините за други :) А и разхода на ток си е стабилен. Мултитата са с кабели и се включват към акумултор.
Ама и паричките за тях са други.

Поради проявен интерес от колеги към автоматичните макарета попитах моя китаец за повече макарета. Цената пада значително. Мисля, че при поръчани 10 броя се връзваше около 90 лева с транспорт до България и платено мито, ддс и такси на DHL в България.
Доставка с DHL до 7-10 дни след поръчката. Не със стандартната китайска поща, с която пратките идват от 1 до 3 месеца. Ако дойдат...

Поздрави!
Държа се с другите така, както искам те да се държат с мен.
Аватар
lz5bf
Мнения: 262
Регистриран на: Вто Ное 08, 2005 9:52
Местоположение: София
дал Браво: 1 път
получил Браво: 1 път
Обратна връзка:

Re: Автоматична макара за тролинг

Мнение от lz5bf »

Миро какво ще кажеш за това
http://www.fishingline-bg.com/index.php ... cts_id=256" onclick="window.open(this.href);return false; :wink:
Публикувай отговор

Обратно към “Риболов на сом”