--Парашута при лов на сом с кльонк

Няма значение дали го ловите от брега, от лодка на влачене или на кльонк, удари ли ... адреналинът е на макс ;)
Публикувай отговор
taner
Вносител
Мнения: 815
Регистриран на: Сря Ное 30, 2005 18:35
дал Браво: 1 път
получил Браво: 91 пъти

Re: Парашута при лов на сом с кльонк

Мнение от taner »

max написа:........
Това според мен е върха на сладоледа във всяко отношение при риболова от лодка!!!
Макс, би ли обяснил моля с малко повече подробности как се държи при зададен спот за закотвяне.
Интересува ме след какво разстояние на изместване се включва и те връща, както и кои са моделите на мин кота, към които може да се интегрира айпайлот-а.
boababa
ПОСТОЯНЕН БАН
ПОСТОЯНЕН БАН
Мнения: 3604
Регистриран на: Вто Фев 20, 2007 16:57
получил Браво: 10 пъти

Re: Парашута при лов на сом с кльонк

Мнение от boababa »

Това е пълна глупост и е далече от сладоледа,ма това е ясно само на кльонкащите!Парашута си е екстра за кльонк и нема сми от набутване в скъпи машинки,щот е доста съмнително дали ел.мотора дава някакви предимства!При безветрие е излишен,а на кльонк всеки чака лек бриз за да обходи по-голяма акватория!Ма иначе си накупете такива,нищо не губите! :mrgreen:
Аватар
max
Вносител
Мнения: 3210
Регистриран на: Чет Мар 05, 2009 15:24
получил Браво: 11 пъти
Обратна връзка:

Re: Парашута при лов на сом с кльонк

Мнение от max »

Радиуса извън който започва корекция или иначе казано "точноста" на позициониране е 5 фута или 1.5м. Тя зависи също и от силата на вятъра течението и вълните. При тихо време е почти еднакво с традиционна котва. Моделите на които може да се сложи I-pilot са:
Terrowa
Power Drive v2
Riptide ST и SP

Това което съм показал обаче е съвсем различно нещо, нарича се I-Pilot Link и на практика свързва сонар Humminbird с двигател Minn Kota. Управлението става както от безжичното дистанционно така и от сонара. Основното предимство спрямо I-Pilot е че може да се ползват и маркерите от сонара ви , които вече не са 3 или 6 а 2500. Трасетата от 3 или 6 вече са 50 , а освен това при наличие на HD карта (каквато правят Булстар за Лоранс в България) можете и да задавате следване по определен дънен контур. Можете и да създадете трасе на сонара си което ел. мотора да следва
LVitchev
Мнения: 8517
Регистриран на: Нед Авг 01, 2010 16:08
Местоположение: Пловдив
получил Браво: 14 пъти

Re: Парашута при лов на сом с кльонк

Мнение от LVitchev »

Ако си на открито в язовира те връща след метър на позицията която си задал,ако си обаче във каньон,малко се бави,защото губи връзката с няколко сателита :idea: :idea: :idea: На вси(кото отгоре,миналата седмица извадих три сомчета на кльонк,при включен мотор на котва :idea: :idea: :idea:
"Аз нямам проблем със света,той има проблем с мен " - Янкосан

" Глупаците,мръсниците и завистниците са като хлебарките,нямат изтребване,смачкаш две,изпълзяват още двадесет............хлебарки " - Л.Вичев
Ризов-70
Мнения: 191
Регистриран на: Нед Авг 28, 2011 22:08
Местоположение: яз.Тича
дал Браво: 5 пъти
получил Браво: 2 пъти

Re: Парашута при лов на сом с кльонк

Мнение от Ризов-70 »

Днес ми пристигна новия парашут 2.5м но е без въжета ,на какво рзстояние от парашута трябва да се съидинят.
Аватар
max
Вносител
Мнения: 3210
Регистриран на: Чет Мар 05, 2009 15:24
получил Браво: 11 пъти
Обратна връзка:

Re: Парашута при лов на сом с кльонк

Мнение от max »

boababa написа:Това е пълна глупост и е далече от сладоледа,ма това е ясно само на кльонкащите!Парашута си е екстра за кльонк и нема сми от набутване в скъпи машинки,щот е доста съмнително дали ел.мотора дава някакви предимства!При безветрие е излишен,а на кльонк всеки чака лек бриз за да обходи по-голяма акватория!Ма иначе си накупете такива,нищо не губите! :mrgreen:
Тия реплики ги е казал и някой ветроходец когато са създали кораб с двигател - " за какво е това след като вятъра ме движи напълно безплатно". Да де ама не можеш да вървиш срещу вятъра (примерно). Не можеш и да се движиш с курс различен от посоката на вятъра, не можеш и да останеш на конкретно място при вятър. За безветрието просто нямам думи колко е полезен.

На последък ползвам едновременно и парашут и ел. мотора, едното за посоката , а другото за да ме забавя.
Аватар
franko
Мнения: 3455
Регистриран на: Сря Авг 13, 2008 21:37
Риболов: сооооооом
Местоположение: пловдив
дал Браво: 32 пъти
получил Браво: 6 пъти

Re: Парашута при лов на сом с кльонк

Мнение от franko »

Ризов-70 написа:Днес ми пристигна новия парашут 2.5м но е без въжета ,на какво рзстояние от парашута трябва да се съидинят.
...ако не те мързи ,върни няколко поста и прочети.
Последно промяна от franko на Сря Авг 22, 2012 22:10, променено общо 1 път.
Ризов-70
Мнения: 191
Регистриран на: Нед Авг 28, 2011 22:08
Местоположение: яз.Тича
дал Браво: 5 пъти
получил Браво: 2 пъти

Re: Парашута при лов на сом с кльонк

Мнение от Ризов-70 »

franko написа:
Ризов-70 написа:Днес ми пристигна новия парашут 2.5м но е без въжета ,на какво рзстояние от парашута трябва да се съидинят.
ако не те мързи върни няколко поста и чети
Не ме мързи :?: а прочети какъв въпрос зададох :?:
Аватар
franko
Мнения: 3455
Регистриран на: Сря Авг 13, 2008 21:37
Риболов: сооооооом
Местоположение: пловдив
дал Браво: 32 пъти
получил Браво: 6 пъти

Re: Парашута при лов на сом с кльонк

Мнение от franko »

Виж колко е дълбок и въжетата да са симетрични.
Това пише и по горе :idea:
LVitchev
Мнения: 8517
Регистриран на: Нед Авг 01, 2010 16:08
Местоположение: Пловдив
получил Браво: 14 пъти

Re: Парашута при лов на сом с кльонк

Мнение от LVitchev »

Франко,напиши му го по разбираемо с цифри бе :lol: :lol: :lol: :mrgreen:
"Аз нямам проблем със света,той има проблем с мен " - Янкосан

" Глупаците,мръсниците и завистниците са като хлебарките,нямат изтребване,смачкаш две,изпълзяват още двадесет............хлебарки " - Л.Вичев
LVitchev
Мнения: 8517
Регистриран на: Нед Авг 01, 2010 16:08
Местоположение: Пловдив
получил Браво: 14 пъти

Re: Парашута при лов на сом с кльонк

Мнение от LVitchev »

Троли,гроздето винаги е кисело за лисицата :lol: :lol: :lol: :mrgreen: :mrgreen: :mrgreen:
"Аз нямам проблем със света,той има проблем с мен " - Янкосан

" Глупаците,мръсниците и завистниците са като хлебарките,нямат изтребване,смачкаш две,изпълзяват още двадесет............хлебарки " - Л.Вичев
taner
Вносител
Мнения: 815
Регистриран на: Сря Ное 30, 2005 18:35
дал Браво: 1 път
получил Браво: 91 пъти

Re: Парашута при лов на сом с кльонк

Мнение от taner »

Бате, на Боби нищо му не треба, той си знае пътя от бреза до бреза и тва е :lol: :lol: :lol:
taner
Вносител
Мнения: 815
Регистриран на: Сря Ное 30, 2005 18:35
дал Браво: 1 път
получил Браво: 91 пъти

Re: Парашута при лов на сом с кльонк

Мнение от taner »

Това което предлага айпайлъта е нещо уникално според мен, базирайки мнението си единствено на клиповете и ревютата, но ако прави това, което твърдят, нема по-добро от него за тролинг, спининг или кльонк.
Бат Любо нека да разкаже малко от опит, а Макс да направи едно представяне на функционалността му на състезанието или, когато реши, смятам, че много хора ще се радват да го видят и тестват
LVitchev
Мнения: 8517
Регистриран на: Нед Авг 01, 2010 16:08
Местоположение: Пловдив
получил Браво: 14 пъти

Re: Парашута при лов на сом с кльонк

Мнение от LVitchev »

taner написа:Това което предлага айпайлъта е нещо уникално според мен, базирайки мнението си единствено на клиповете и ревютата, но ако прави това, което твърдят, нема по-добро от него за тролинг, спининг или кльонк.
Бат Любо нека да разкаже малко от опит, а Макс да направи едно представяне на функционалността му на състезанието или, когато реши, смятам, че много хора ще се радват да го видят и тестват

Споко,и аз и Макса ще сме с двигателите,няма проблем да се направи показно,само да искате да видите !!! А Троли то остави,тоя миндил не взима от дума,добре че е Тролина че да му хване некой сом :mrgreen: :mrgreen: :mrgreen:
"Аз нямам проблем със света,той има проблем с мен " - Янкосан

" Глупаците,мръсниците и завистниците са като хлебарките,нямат изтребване,смачкаш две,изпълзяват още двадесет............хлебарки " - Л.Вичев
Публикувай отговор

Обратно към “Риболов на сом”