При ТРОЛИ

Няма значение дали го ловите от брега, от лодка на влачене или на кльонк, удари ли ... адреналинът е на макс ;)
Публикувай отговор
boababa
ПОСТОЯНЕН БАН
ПОСТОЯНЕН БАН
Мнения: 3604
Регистриран на: Вто Фев 20, 2007 16:57
получил Браво: 10 пъти

Re: При ТРОЛИ

Мнение от boababa »

Едрата риба Тон прилича доста на сома,не в първият момент когато тръгва с двеста километра и от 12метра удря стръвта и после достига дълбочина 200метра и това се вижда на сонара в клипа на Антонело!Приличат си със сома по дърпането в отвес под лодката,а също и в обиколките под лодката в различни посоки и за това си позволявам да ги сравнявам! :wink:Мекият аванс и меката пръчка,не могат да компенсират липсата на разтегливост у плетеняка,а това е проблем при Голяма риба!В някои ситуации моното е по-здраво от плетеняка,но ако греша винаги мога да го навия отново,щот отлежават втора година в килера! :wink: Другият минус на плетеняка е,че не е абразиво устойчив и събира хиляди микроскопични прашинки във водата,па после при триенето си във водачите сам се прецаква,та нямаш абсолютен КОНТРОЛ над него да прецениш,кога точно ще се скъса и къде! :wink: Нямам нищо против плетеняците,ползвайте си ги щом ви кефи!Аз почнах на монофил,минах на плетеняци,па сега пак съм на монофил в тролинга,а на кльонк съм само на монофил!
Emo-83
Търговец
Мнения: 16982
Регистриран на: Чет Дек 21, 2006 17:23
Местоположение: Sofia
дал Браво: 264 пъти
получил Браво: 272 пъти

Re: При ТРОЛИ

Мнение от Emo-83 »

Според мен грам не си приличат Туната със сома.Но не мога да го твърдя,защото не съм вадил първото.Нека другите се изкажат,дали според тях сома се движи с еднаква скорост с тунеца под лодката.
За кльонк съм съгласен да съм на монофил.Но ти веднъж сам каза......там е важен повода.Рибата никога не къса основното,както при твоя морски любимец.
За поддържане на брейда се предлагат различни импрегнатори и смазки за по-далечно замятане на спинингистите. :wink:
http://fishem.bg/" onclick="window.open(this.href);return false;

Ех,рибо рибо-какво да правя,като съм се родил рибар,а ти риба!
Аватар
zee
Мнения: 729
Регистриран на: Вто Юли 12, 2011 6:55
дал Браво: 2 пъти
получил Браво: 24 пъти

Re: При ТРОЛИ

Мнение от zee »

едно интересно клипче от тази година - не е много по темата... та може да се трие

http://m.youtube.com/#/watch?v=rX14cfW3 ... X14cfW3psw" onclick="window.open(this.href);return false;
"Дай на човек една риба и той ще я изяде за един ден, Научи човек да лови риба и той ще седи по цял ден в лодката и ще пие бира"
boababa
ПОСТОЯНЕН БАН
ПОСТОЯНЕН БАН
Мнения: 3604
Регистриран на: Вто Фев 20, 2007 16:57
получил Браво: 10 пъти

Re: При ТРОЛИ

Мнение от boababa »

Напротив по темата е бат Зее! :wink: Нека да видят хората за кви риби и борби става на въпрос по света!Риба от 300кила се разходи в яхтата и стана страшно!Та нашите сомета са едни уклейки в сравнение с чудовищните риби в океаните!Така ме напуши и смех,кога видех Якуб да слага подобно мулти за Марлини,кога ходи за Арапайма в Амазонка! :cry: Това момче от клиповете е най-младия световен рекордьор,даже имаше скандал миналата година що е убил и провесил 600кила марлин! :roll:
Аватар
zee
Мнения: 729
Регистриран на: Вто Юли 12, 2011 6:55
дал Браво: 2 пъти
получил Браво: 24 пъти

Re: При ТРОЛИ

Мнение от zee »

мисля че използват 100-120 лб монофил с 300 лб лидер... по памет го карам ..някаде го срешнах...
"Дай на човек една риба и той ще я изяде за един ден, Научи човек да лови риба и той ще седи по цял ден в лодката и ще пие бира"
Emo-83
Търговец
Мнения: 16982
Регистриран на: Чет Дек 21, 2006 17:23
Местоположение: Sofia
дал Браво: 264 пъти
получил Браво: 272 пъти

Re: При ТРОЛИ

Мнение от Emo-83 »

zee написа:едно интересно клипче от тази година - не е много по темата... та може да се трие

http://m.youtube.com/#/watch?v=rX14cfW3 ... X14cfW3psw" onclick="window.open(this.href);return false;
Не ми отваря този клип. :evil: Пусни го да започне и тогава копирай линка от Ю-тубе.
Аааааааа 300 либри повод е важно уточнение.А всички знаем къде късат дори шараните. :idea:
http://fishem.bg/" onclick="window.open(this.href);return false;

Ех,рибо рибо-какво да правя,като съм се родил рибар,а ти риба!
Emo-83
Търговец
Мнения: 16982
Регистриран на: Чет Дек 21, 2006 17:23
Местоположение: Sofia
дал Браво: 264 пъти
получил Браво: 272 пъти

Re: При ТРОЛИ

Мнение от Emo-83 »

Зее,би ли ни казал обикновенно колко метра е повода!При мен 1-вата въдица с примамка е на 15-18м. зад лодката.
http://fishem.bg/" onclick="window.open(this.href);return false;

Ех,рибо рибо-какво да правя,като съм се родил рибар,а ти риба!
Аватар
zee
Мнения: 729
Регистриран на: Вто Юли 12, 2011 6:55
дал Браво: 2 пъти
получил Браво: 24 пъти

Re: При ТРОЛИ

Мнение от zee »

Дължината на лидера зависи от големината на лодката и височината на борда. Аз обикновено го слагам 3-4 до 5 м Тези от клипа с марлините и чартърите ги слагат 10-15м до 20м и най често го удвояват лидера - два конеца.
"Дай на човек една риба и той ще я изяде за един ден, Научи човек да лови риба и той ще седи по цял ден в лодката и ще пие бира"
Аватар
zee
Мнения: 729
Регистриран на: Вто Юли 12, 2011 6:55
дал Браво: 2 пъти
получил Браво: 24 пъти

Re: При ТРОЛИ

Мнение от zee »

а сега?


http://m.youtube.com/#/watchv=rX14cfW3p ... X14cfW3psw" onclick="window.open(this.href);return false;

или пусни на гугал

600lbs of Black Marlin Jumps on board Little Audrey off Cairns 2012 - Official Video.mp4

това му името и ще ти го искара
"Дай на човек една риба и той ще я изяде за един ден, Научи човек да лови риба и той ще седи по цял ден в лодката и ще пие бира"
Аватар
mdesov
Мнения: 170
Регистриран на: Сря Ное 02, 2011 22:40
Местоположение: Варна
получил Браво: 1 път

Re: При ТРОЛИ

Мнение от mdesov »

Сега трябва да се вижда :wink:
Аватар
Yco-Camel valley
Мнения: 1040
Регистриран на: Чет Дек 13, 2012 16:13
получил Браво: 1 път

Re: При ТРОЛИ

Мнение от Yco-Camel valley »

Различните видове тунци се движат между 30-50 км/ч. Мечовите риби 80-110 км/ч
По поведение тунците са като скумрията и паламуда, тъй като са от едно семейство.
Мажа пръта със сензодин и се маже аферим
гачи ли е вазелин
кой ще е най-отпред
сигурно ще е някой френд
Пак ще пробвам селективно
но мазането ще е сензитивно
Няма сом, няма дим
но си имаме сензодин
е не е като аспирин
Но се лъзга барем - Аферим!
Аватар
zee
Мнения: 729
Регистриран на: Вто Юли 12, 2011 6:55
дал Браво: 2 пъти
получил Браво: 24 пъти

Re: При ТРОЛИ

Мнение от zee »

За лидера - може сам да си го прецениш дължината. - на 2-3 м рибата от лодката да имаш 1-2 врътки от лидера на барабана на макарата
"Дай на човек една риба и той ще я изяде за един ден, Научи човек да лови риба и той ще седи по цял ден в лодката и ще пие бира"
Emo-83
Търговец
Мнения: 16982
Регистриран на: Чет Дек 21, 2006 17:23
Местоположение: Sofia
дал Браво: 264 пъти
получил Браво: 272 пъти

Re: При ТРОЛИ

Мнение от Emo-83 »

zee написа:За лидера - може сам да си го прецениш дължината. - на 2-3 м рибата от лодката да имаш 1-2 врътки от лидера на барабана на макарата
Питам колко метра повод от 300лб. слагат обикновенно при риболов на големи Мерлини и др.подобни риби :!:
След отговора ти,ще помоля Троли за коментар....щото за сома ползваме 50-60см. максимум.
http://fishem.bg/" onclick="window.open(this.href);return false;

Ех,рибо рибо-какво да правя,като съм се родил рибар,а ти риба!
Аватар
zee
Мнения: 729
Регистриран на: Вто Юли 12, 2011 6:55
дал Браво: 2 пъти
получил Браво: 24 пъти

Re: При ТРОЛИ

Мнение от zee »

е че какъв лидер е 50-60 см? за какво служи толкова късичък- нема сми от него , с него и без него все тая...
"Дай на човек една риба и той ще я изяде за един ден, Научи човек да лови риба и той ще седи по цял ден в лодката и ще пие бира"
boababa
ПОСТОЯНЕН БАН
ПОСТОЯНЕН БАН
Мнения: 3604
Регистриран на: Вто Фев 20, 2007 16:57
получил Браво: 10 пъти

Re: При ТРОЛИ

Мнение от boababa »

По правилата на ИГФА,ПОВОДЪТ за сладководен риболов не треа да е повече от 6фута=182санта,а за океаните е до към 9.80метра!Зее двойният повод не се ползува във България,което си е наша грешка!И моят повод е 50-60санта,дори и 30санта за щуките,което сега разбирам,че е ГРЕШКА! :cry: Риба Тон от 100-300кила по нищо не прилича на паламудче и скумрийка,вервай ми! :wink:
Публикувай отговор

Обратно към “Риболов на сом”