Монтажи при риболов на сом

Няма значение дали го ловите от брега, от лодка на влачене или на кльонк, удари ли ... адреналинът е на макс ;)
Публикувай отговор
dokolenkov
Мнения: 27
Регистриран на: Сря Ное 02, 2011 18:44
Риболов: Риболов на хищници
Местоположение: Кюстендил
дал Браво: 12 пъти

Монтажи при риболов на сом

Мнение от dokolenkov »

Колеги, здравейте! Понеже от скоро съм се запалил по сомския риболов, моляви да дадете съвет за пръчка до около 80 лв., мултипликатор на същата цена и влакно - плетено. Ще ловя от стъклопластова лодка 3 м. дълга и 1.20 широка. Моля да споделите и монтажи на стръвта и куките. Ще се пробвам с кльонк и на тролинг. Предварително благодаря. :fish5:
Emo-83
Търговец
Мнения: 16982
Регистриран на: Чет Дек 21, 2006 17:23
Местоположение: Sofia
дал Браво: 264 пъти
получил Браво: 272 пъти

Re: Монтажи при риболов на сом

Мнение от Emo-83 »

Ето ти една темичка,но назад има доста за всичко.
http://forum.fishing-mania.com/viewtopi ... 45&t=12959" onclick="window.open(this.href);return false;
Последно промяна от Emo-83 на Сря Ное 02, 2011 20:48, променено общо 1 път.
http://fishem.bg/" onclick="window.open(this.href);return false;

Ех,рибо рибо-какво да правя,като съм се родил рибар,а ти риба!
dokolenkov
Мнения: 27
Регистриран на: Сря Ное 02, 2011 18:44
Риболов: Риболов на хищници
Местоположение: Кюстендил
дал Браво: 12 пъти

Re: Монтажи при риболов на сом

Мнение от dokolenkov »

Благодаря, Емо :D
boababa
ПОСТОЯНЕН БАН
ПОСТОЯНЕН БАН
Мнения: 3604
Регистриран на: Вто Фев 20, 2007 16:57
получил Браво: 10 пъти

Re: Монтажи при риболов на сом

Мнение от boababa »

Един съвет и от мен! :wink: Който е тръгнал сериозно за сомове и смята,че ще му излезе евтино е много заблуден! :wink: За да ловиш сом е необходимо да инвестираш нон-стоп в такъми и излиза скъпо накрая! :wink: Та с ограничен бюджет 80лв. за това и онова,нема как да стане,тук при сома хилядарките играят! :wink: Като знам за 7години,колко пара фърлих,не е истина!Само набутване,а далавера ниенте! :cry: Емо-83,не го слушай щот ще си остане на 83-то шосе,докато не се набутам с кинти,като него! :wink: Обикалям 7години в търсене на Европейския път Е-79 и не моем да го намерим!10-тона бензин изхарчих и го нема,нема такова шосе! :cry: :cry: :cry: Емо го е гепил и точка! :mrgreen:
dokolenkov
Мнения: 27
Регистриран на: Сря Ное 02, 2011 18:44
Риболов: Риболов на хищници
Местоположение: Кюстендил
дал Браво: 12 пъти

Re: Монтажи при риболов на сом

Мнение от dokolenkov »

boabab, ти си пич! Определено даваш точни отговори. Но тия кинти си ги дал в определен отрязък от време. Почваш с една пръчка от 50 кинта и докато се усетиш се набутваш яко навътре. Поне така е с мен докато ловя дребосък. Едва ли с едрата риба е по-различно - от опит знам, че таках те увлича, че забравяш всичко и даваш. Моля те, сподели опита си! :D
boababa
ПОСТОЯНЕН БАН
ПОСТОЯНЕН БАН
Мнения: 3604
Регистриран на: Вто Фев 20, 2007 16:57
получил Браво: 10 пъти

Re: Монтажи при риболов на сом

Мнение от boababa »

Мисля си точно кльонкаджийските въдици и едно мулти,да ги засиля във форума,щот са ми прекалено баяти,а за бат Емо са екстра!Та деградирам към по-финното,за повече кеф! :wink:
dokolenkov
Мнения: 27
Регистриран на: Сря Ное 02, 2011 18:44
Риболов: Риболов на хищници
Местоположение: Кюстендил
дал Браво: 12 пъти

Re: Монтажи при риболов на сом

Мнение от dokolenkov »

Ако ги продаваш, кажи дали са подходящи за аматьор. Можи ли да се ползват и за тролинг? Извинявай може да ти се струвам некомпетентен.
Konstantin Machorski
Мнения: 550
Регистриран на: Нед Окт 08, 2006 19:52
Местоположение: повечето време У лодката
получил Браво: 1 път

Re: Монтажи при риболов на сом

Мнение от Konstantin Machorski »

Доколенков, не че съм светнат и разбирам от улов на сом с кльонк, но съм чул вятъря какво ми е прошепнал :lol:
въдица -80,00лв/може
макара 80,00 лв/ може втора ръка
трябва ти кльонк - 80,00-250,00лв
парашут 100-на лв
канджа, ръкавица(за предпочитане кевларена, нали така Емо)
олова, куки, влакно, повод, вирбели,

СОНАР -от 500,00 нагоре /без него лоошоооооооо-може би тези които не са ползвали такова чудо на техниката ще ме оплюват че бил задължителен, ама НЕ. Без сонар си като в стая с путки, но не виждаш на кой чеп ще седнеш :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: .От пет години снощи за първи път влязох без сонар и ще ми е за последен(Емо а ти що не ми каза снощи че от студената вода ще ми измръзне задника :lol: :lol: :lol: :lol:)
и ти трябват оооооще много такива глезотийки включително и парче сланинка за Ходжата :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol:
ако теглиш чертата ще станат много, за това не определяй бюджет
моя съвет е не си прави излишно сметка без кръчмар, или зе хващаш на хорото или изобщо не се захващай а си купувай червейчета и плувки и си гледай кефа, защото сомския риболов развалял социалните контакти на биваците :mrgreen: :mrgreen: :mrgreen: :mrgreen:
такива са времената че парите не стигат на никой, но кефа цена няма
Emo-83
Търговец
Мнения: 16982
Регистриран на: Чет Дек 21, 2006 17:23
Местоположение: Sofia
дал Браво: 264 пъти
получил Браво: 272 пъти

Re: Монтажи при риболов на сом

Мнение от Emo-83 »

boababa написа:Мисля си точно кльонкаджийските въдици и едно мулти,да ги засиля във форума,щот са ми прекалено баяти,а за бат Емо са екстра!Та деградирам към по-финното,за повече кеф! :wink:
Нещо се движиш късно със модата.....ползвам 20-40либри.Винаги си бил консерва,която се отваря късно. :wink:
http://fishem.bg/" onclick="window.open(this.href);return false;

Ех,рибо рибо-какво да правя,като съм се родил рибар,а ти риба!
boababa
ПОСТОЯНЕН БАН
ПОСТОЯНЕН БАН
Мнения: 3604
Регистриран на: Вто Фев 20, 2007 16:57
получил Браво: 10 пъти

Re: Монтажи при риболов на сом

Мнение от boababa »

Сонара го отпиши,нека си го гледкат до безкрай,как се качват риби и не взимат!По-добре да си на тъмно,но да има ефект,отколкото да гледаш сериали,като турските! :wink:
marin_dosi
Мнения: 6
Регистриран на: Сря Апр 06, 2011 11:21

Re: Монтажи при риболов на сом

Мнение от marin_dosi »

Здравей колега Доколенков.Като ти гледам ника и си мисля за провокация :D ,но може би ще ти помогна с тази пръчка http://www.vidrax-fishing.com/catalog/p ... ts_id=3800" onclick="window.open(this.href);return false; .Успех.
dokolenkov
Мнения: 27
Регистриран на: Сря Ное 02, 2011 18:44
Риболов: Риболов на хищници
Местоположение: Кюстендил
дал Браво: 12 пъти

Re: Монтажи при риболов на сом

Мнение от dokolenkov »

Здравей колега marin_dosi! Ника ми е такъв, нека това не те смущава :lol: Благодаря за препоръката, пръчката и на мен ми допада. Но не е ли по-добре да бъде с ролков водач на върха? И като се има предвид, че ще влача колесар с лодка, ако пръта не е разглобяем не е ли по-добре? :D
Иво Ломски
Мнения: 1047
Регистриран на: Сря Яну 28, 2009 20:59
Местоположение: София
дал Браво: 5 пъти
получил Браво: 23 пъти

Re: Монтажи при риболов на сом

Мнение от Иво Ломски »

Още от първото влизане трябва да си добре оборудван с техника и знания :!: , защото големия ще ти се лепне точно тогава :idea: След това ще се набуташ с кинти за какво ли не, но митичния ще те отбягва все едно си прокажен :wink:
Живот без страст не е живот а само съществуване...
magiosnika
Мнения: 342
Регистриран на: Пет Дек 22, 2006 20:28
получил Браво: 52 пъти

Re: Монтажи при риболов на сом

Мнение от magiosnika »

Бай Доколенко, нека се изкаже и бай ти Изправенко :wink: :lol:
Глей ся от моя скромен опит натрупан през годините знам, че може и доста по евтинко да минеш :wink: Всеки плътен стъклопластов колец от 20 - 40 лв. би ти свършил работа. Макарка между 70-80 лева с предно авансче и събираща 060 кордичка 100м. Плетено конче за 50 кинта куки, кльонкче и сонарче за 300 лева, опс забравих и парашутче от чадър за 10 кинта :mrgreen: :wink: Но най вече УСЕТ и ЗНАНИЯ :idea: Усета е вродена история - или го имаш - или го нямаш :wink: А знанията се трупат с времето и количеството натрупани грешки :D От тук нагоре може да достигнеш и космически цени на посочените неща, но и крайният и най скъп вариянт на нещата пак е излишно изхвърляне :wink: Много рибарчета се меткат на последният скъп вариянт, но без усет и знания седят и си чоплят носовете у лодките :mrgreen: 8) Тъй че не викай неволята а действай :idea:
dokolenkov
Мнения: 27
Регистриран на: Сря Ное 02, 2011 18:44
Риболов: Риболов на хищници
Местоположение: Кюстендил
дал Браво: 12 пъти

Re: Монтажи при риболов на сом

Мнение от dokolenkov »

Бай Изправенко, ти си човек с чувство за хумор, което много ми харесва. Освен това си мъдър съветник и ще постъпя според твоя съвет - няма да се изхвърлям, а ще видя с какво се захващам. Ама ми писна да ловя дребни риби! Все пак дай съвет на новобранеца - как да вържа такъма/схема някаква/ според теб, тежести, куки и тн., а бе ти какво правиш? Каква ти е лодката? Благодаря ти предварително!
Публикувай отговор

Обратно към “Риболов на сом”