Да спрем токаджиите и мрежарите

Няма значение дали го ловите от брега, от лодка на влачене или на кльонк, удари ли ... адреналинът е на макс ;)
Публикувай отговор
magiosnika
Мнения: 342
Регистриран на: Пет Дек 22, 2006 20:28
получил Браво: 52 пъти

Re: Да спрем токаджиите и мрежарите

Мнение от magiosnika »

Мисля, че именно в тея егенета е проблема :idea: Малко хора се съгласяват да пишат егенето си на някакъв поднесен им лист. Не знам дали е необходимо да фигурира и то :roll: Иначе съм сигурен, че подписите щяха да са повече.
Аватар
Marco Polo
Мнения: 10196
Регистриран на: Пон Яну 29, 2007 14:40
Риболов: Желязо, пластмаса и най-вече дървоТО! :D
Местоположение: София
получил Браво: 12 пъти
Обратна връзка:

Re: Да спрем токаджиите и мрежарите

Мнение от Marco Polo »

ЕГН като такова не се вписва! Пишат се само първите шест цифри, т.е. "година, месец, дата".
Дай ми красноречие, за да говоря и мъдрост, за да замълча...
Лука 11:9-13
Zander
Мнения: 6273
Регистриран на: Пет Дек 17, 2004 9:21
Риболов: Спининг
Местоположение: София
дал Браво: 62 пъти
получил Браво: 213 пъти
Обратна връзка:

Re: Да спрем токаджиите и мрежарите

Мнение от Zander »

magiosnika написа:Мисля, че именно в тея егенета е проблема :idea: Малко хора се съгласяват да пишат егенето си на някакъв поднесен им лист. Не знам дали е необходимо да фигурира и то :roll: Иначе съм сигурен, че подписите щяха да са повече.
ЕГН-то се пише само с първите 6 цифри...ЕГН-то има 10 цифри, а се пишат само първите 6...
Това сме го уточнили и продъних форума да го пиша - САМО ПЪРВИТЕ 6 ЦИФРИ, за да не ни обвини някой, че събираме лични данни. На бланката за подписи също го пише - първите 6 цифри от ЕГН-то....амо кой да чете - жълтите вестници са по-важни :idea:
Zander
Мнения: 6273
Регистриран на: Пет Дек 17, 2004 9:21
Риболов: Спининг
Местоположение: София
дал Браво: 62 пъти
получил Браво: 213 пъти
Обратна връзка:

Re: Да спрем токаджиите и мрежарите

Мнение от Zander »

Сила сме да знаете... :idea: :idea: :idea:

От доста време исках да направя среща с новия шеф на ИАРА - Захариев.
Днес станаха нещата - поканиха ме на среща в сградата на ИАРА. Бях с мой човек риболовец.
Говорих лично със Захариев и екипа му, в неговия кабинет.
Бяха доста притеснени и ми викат - "Ще правиш протест на 6-ти"
Отговорих им -не правя протест на 6-ти, а внасяме гражданска петиция. Аз ако правя протест ще събера 4-5 хиляди души и то пред Парламента" :idea:

Помолиха ме да преместим датата и часа. Отговорих, че не може и че вече е обявено за 6-ти - 13,30 ч.
Обясних им, че на хората вече им е дошло до гуша от бездействие на държавните органи и от безрибие по водоемите. :idea:
Обясних им, че сме на тяхна страна срещу бракониерите, но имат да свършат много работа. :idea:

Обещаха да съдействат за изпълнението на всичките 6 точки от петицията... Искането ни за криминализиране на бракониерството и за проверяващи по водоемите от страна на риболовци беше най-много дискутирано на срещата.
Отговорих, че и предишните шефове на ИАРА при срещи са ни обещавали съдействие, което после не сме получавали...

Разказах им за много сигнали, които лично аз съм подавал за мрежи от различни водоеми и че от ИАРА не са се отзовали, поради различни причини. Били далече, нямали гориво и т.н. Казах им и за много други случаи с наши колеги и конфликти с бракониери...
Срещата беше важна, за да не ни обвинят, че не е имало диалог, а директно сме преминали към действия. Все пак този шеф на ИАРА е от юли месец и все още се ориентира в работата. Казах им още, че ще следим за всичко, което предприемат и трябва да има обратна връзка към нас за постигнати от тях резултати в борбата с бракониерите.

Обясних им, че на 6-ти не ни предвожда партия, не е политическа, а гражданска проява и ще има само хора с български знамена.
Emo-83
Търговец
Мнения: 16982
Регистриран на: Чет Дек 21, 2006 17:23
Местоположение: Sofia
дал Браво: 264 пъти
получил Браво: 272 пъти

Re: Да спрем токаджиите и мрежарите

Мнение от Emo-83 »

Нашото не е стачка,а помощ към тяхната работа.И не виждам причина те да не се съгласяват за доброволно подпомагане освен,ако не са в неква друга игра.Почти всички местни проверяващи са в схема със бракониерите и магазинерите.
В крайна сметка на проверяващите мястото им е по язовирите,а не по канцелариите.Бензина да се раздава на място(язовира),а не да си го сипват по колите с предтекст,че са проверили.
То излиза,че те вместо да се радват,ни приемат за врагове или може би проверяващи на техните действия.И най-много ме е дразнило,че след като те проверят....усещайки,че си точен....отказват проверка при сигнал за мрежа.Откачам от такива ви казвам.

Браво за усилията,които полагате колеги.На 6-ти сме там,заедно с вас и дано сме повече. :wink:
http://fishem.bg/" onclick="window.open(this.href);return false;

Ех,рибо рибо-какво да правя,като съм се родил рибар,а ти риба!
Zander
Мнения: 6273
Регистриран на: Пет Дек 17, 2004 9:21
Риболов: Спининг
Местоположение: София
дал Браво: 62 пъти
получил Браво: 213 пъти
Обратна връзка:

Re: Да спрем токаджиите и мрежарите

Мнение от Zander »

pancero написа:Зандер кажи ми, гледам на клипа казваш утре-2-д окончателно, кога да ти пращаме подписките. И ако имахме повече време ние ги правихме тея петици в псоледния момент можеше да събера аз лично още 100 подписа колкото имам сега горе доло

А КОЙТО Е ЗАКЪСНЯЛ КАТО МЕН МОЖЕ ДА ГИ ДАДЕ НА БАНКЕТА НА МАРКО ПОЛО ТЕ ЩЕ ГИ БРОЯТ В ПОНЕДЕЛНИК С ЗАНДЕРА
Нека ги пращат хората, както сме се разбрали - да не ги объркваме сега с нови дати и т.н.
Знам, че можеше да се съберат още подписи, ама това не е най-важното. Събрали сме не малко и сега.

Имаш ЛС от мен.
Zander
Мнения: 6273
Регистриран на: Пет Дек 17, 2004 9:21
Риболов: Спининг
Местоположение: София
дал Браво: 62 пъти
получил Браво: 213 пъти
Обратна връзка:

Re: Да спрем токаджиите и мрежарите

Мнение от Zander »

Това го изпратих преди 5 минути на Шефа на ИАРА:

Здравейте, г-н Захариев,

Никулден наближава по язовирите бракониерите с мрежи се вихрят с пълна сила. Получих много сигнали, но Ви обръщам внимание на този, защото наш приятел пише, че ИАРА Търговище ги е страх от бракониерите,.... а там трябва да се вземат сериозни мерки!

Ето сигнала:

Това е текста, който изпрати нашия приятел, заедно със снимката, която ви изпращам:

"В сряда на Ястребино ИАРА Търговище извадиха 500м мрежа пълна с таранки по 500гр и малки шаранчета поне 50бр по техни думи без десетина рибки си плуват обратно.понеделник,една мрежа около 50м на язовир Съединение с дестина рибки в нея.На същия язовир всяка вечер влизат лодки и пускат мрежи имат си стоянка и си държът лодките на място да са им под ръка и всяка вечер жънат яко,сега за никулден са подивели.Ето им координатите
географска ширина 43°19'56.09"С
географска дължина 26°34'11.70"И
Някои ако може да направи нещо ИАРА в Търговище ги е страх,мене също."

Моля, вземете мерки, защото и аз бях на яз. Ястребино преди 2 седмици и видях 4 мрежи рано сутринта, една от които извадихме и нарязахме на парчета, след което я изгорихме.

Ще ви се обадя и по мобилния телефон днес по същия повод.

С уважение:

Стефан Минчев
Председател на спининг клуб Стари видри
Zander
Мнения: 6273
Регистриран на: Пет Дек 17, 2004 9:21
Риболов: Спининг
Местоположение: София
дал Браво: 62 пъти
получил Браво: 213 пъти
Обратна връзка:

Re: Да спрем токаджиите и мрежарите

Мнение от Zander »

Веднага след имейла писах смс на Захариев, върна ми веднага и той смс, след това му се обадих по телефона и му обясних всичко. Каза, че вече действат...
marancika21977
Мнения: 295
Регистриран на: Сря Фев 09, 2011 10:35
Риболов: риболов на сом

Re: Да спрем токаджиите и мрежарите

Мнение от marancika21977 »

Това с мрежите и тока трябва дасе спре веднъж за винаги...Ето един прост пример. В сряда решихме с един приятел дасе разходим до яз. Ал. Стамболийски..с пристигането на язовира ни учуди че няма никой, смъкнахме лодката и в 10ч вече бяхме в водата..Запътъхме се към месноста дарданела.. С наближаването на отсрешния бряг забелязахме че фургона в които стоят винаги браконерите пуше..нейскахме да си имаме проблеми затова малко заобиколихме.. Учудването ни беше че мрежите стояха и през деня ...тапи се виждаха, шишета, както и да е тях ЙАРА ги пази..След около500м. по нагоре засякохме още мрежи на сонара, но непосмяхме даги вадим..Ще попитате защо? По вас стреляли лиса браконери? Обаждашаш се на 112 и нищо! Който не вярва може да отиде по всяко време на язовира и ще види че горе на хотела и отсреща винаги има мрежи!!!!!а лодките си стоят там. Е как да има риба.
Аватар
Geo
Мнения: 650
Регистриран на: Пет Авг 17, 2007 13:09
Местоположение: с.Сливито
дал Браво: 22 пъти
получил Браво: 44 пъти
Обратна връзка:

Re: Да спрем токаджиите и мрежарите

Мнение от Geo »

ИАРА колеги,НЕ ИСКА И НЕ МОЖЕ да спре наглото присъствие на мрежари и токаджий!
Играят в един отбор!Отбора на вземащите и никога даващи!
Когато започна да пускам всичките си сомове,значи съм изкачил върха в риболова и недостатъците ми ще останат назад.
dancho77
Мнения: 261
Регистриран на: Пет Сеп 17, 2010 19:06
Местоположение: sofia
получил Браво: 1 път

Re: Да спрем токаджиите и мрежарите

Мнение от dancho77 »

pancero написа:Толко бракониери има, че всеки ден да бия по 5 няма да ги изкарам всичките докато съм жив само затвори и сурови глоби та един ден да излезе от затвора да плаща цял живот.
Слушам на сомската сбирка Деси ми разказва как на Цонево май ми каза ако не греша са ги били стреляли а преди време и други колеги са ми разказвали така ли па се не намери някой по ербап от тия.....................
Стефчо спомени ги и това с стрелбата не малко колеги са изпитвали чувството от обстрел, а аз се моля един ден на мен да ми се случи.
Панцер,дано не ти се случва брато,но видя ли ги пак на Монтана ония копелета ти звъня.Аз за това вече ходя с матерял у багажника на риба,пък нека се пробват. :fish6: :fish6: :fish6:
Аватар
franko
Мнения: 3455
Регистриран на: Сря Авг 13, 2008 21:37
Риболов: сооооооом
Местоположение: пловдив
дал Браво: 32 пъти
получил Браво: 6 пъти

Re: Да спрем токаджиите и мрежарите

Мнение от franko »

Мислете преди да направите нещо.
Има моменти ,когато трябва да си преглътнеш гордостта.
Простите са в панделата,а умните на вън.
Аватар
Marco Polo
Мнения: 10196
Регистриран на: Пон Яну 29, 2007 14:40
Риболов: Желязо, пластмаса и най-вече дървоТО! :D
Местоположение: София
получил Браво: 12 пъти
Обратна връзка:

Re: Да спрем токаджиите и мрежарите

Мнение от Marco Polo »

franko написа:Мислете преди да направите нещо.
Има моменти ,когато трябва да си преглътнеш гордостта.
Простите са в панделата,а умните навън.
:idea: :!: :idea:

Така, между другото да ви спомена едно число.. ;)

11 193
Дай ми красноречие, за да говоря и мъдрост, за да замълча...
Лука 11:9-13
Emo-83
Търговец
Мнения: 16982
Регистриран на: Чет Дек 21, 2006 17:23
Местоположение: Sofia
дал Браво: 264 пъти
получил Браво: 272 пъти

Re: Да спрем токаджиите и мрежарите

Мнение от Emo-83 »

Днес в 1.30мин. можем да ги спрем и токаджиите и мрежарите.Вече виждам живата верига от хора.В нея са си подали ръка Марко и Троли. :wink: :D
http://fishem.bg/" onclick="window.open(this.href);return false;

Ех,рибо рибо-какво да правя,като съм се родил рибар,а ти риба!
Аватар
Marco Polo
Мнения: 10196
Регистриран на: Пон Яну 29, 2007 14:40
Риболов: Желязо, пластмаса и най-вече дървоТО! :D
Местоположение: София
получил Браво: 12 пъти
Обратна връзка:

Re: Да спрем токаджиите и мрежарите

Мнение от Marco Polo »

Още те държи от Езерово май... :roll:
Дай ми красноречие, за да говоря и мъдрост, за да замълча...
Лука 11:9-13
Публикувай отговор

Обратно към “Риболов на сом”