Сом на спининг,примамки и такъми.

Няма значение дали го ловите от брега, от лодка на влачене или на кльонк, удари ли ... адреналинът е на макс ;)
Публикувай отговор
LVitchev
Мнения: 8517
Регистриран на: Нед Авг 01, 2010 16:08
Местоположение: Пловдив
получил Браво: 14 пъти

Re: Сом на спининг,примамки и такъми.

Мнение от LVitchev »

Коко,аз разсъждавам по друг начин.Връщам кадъра на зад,знаейки какви животни има в Марица,знаейки за стотиците късания на здрави конци и въпреки добрите пръчка и макара,много риби си заминаха.Аз също имам изтървани много риби,поради слаб конец,макар пръчката и макарата да съм сигурен че ще издържат.Факта че толкова години никои не е извадил роба над 45кг,е показателен за мене.Мисля че докато някои не изплющи такава риба,да не таим такива надежди и да не подценяваме силата на сома и растоянията в реката,които не са в наша полза,както и липсата на дълбочини и наличието на дървета.Живота е пред нас обаче и тепърва ни предстои да видим голяма риба и то в скоро време,нали това е целта.А има ли цел,рано или късно се постига,то и рекорди има които седяха години на ред без да са подобрени,но и тях ги подобриха.Няма нищо невъзможно,но за сега това са фактите.Атака и тази година искам да готов за изненади,там ги имате тюлените,на една ръка разтояние :wink: :wink: :wink:
"Аз нямам проблем със света,той има проблем с мен " - Янкосан

" Глупаците,мръсниците и завистниците са като хлебарките,нямат изтребване,смачкаш две,изпълзяват още двадесет............хлебарки " - Л.Вичев
Аватар
Spinhead
Мнения: 483
Регистриран на: Чет Окт 07, 2010 15:42
Местоположение: Пловдив
получил Браво: 9 пъти

Re: Сом на спининг,примамки и такъми.

Мнение от Spinhead »

Тука в началото излиза точното инфо:
http://www.myvideo.de/watch/2472026/234 ... xtremdrill
Реката си е точно, като Марица, макар и в Испания, такъма му е железен, а това колко пъти е улавяна и пускана една риба, няма никакво значение, важното е че рибата е речна, поне за мен.......
Лудоста в Спининга е не по-малка от тази в Изкуството.
koko7784
Мнения: 2487
Регистриран на: Пон Ное 23, 2009 18:06
Местоположение: Свиленград
дал Браво: 142 пъти
получил Браво: 350 пъти

Re: Сом на спининг,примамки и такъми.

Мнение от koko7784 »

LVitchev написа:Коко,аз разсъждавам по друг начин.Връщам кадъра на зад,знаейки какви животни има в Марица,знаейки за стотиците късания на здрави конци и въпреки добрите пръчка и макара,много риби си заминаха.Аз също имам изтървани много риби,поради слаб конец,макар пръчката и макарата да съм сигурен че ще издържат.Факта че толкова години никои не е извадил роба над 45кг,е показателен за мене.Мисля че докато някои не изплющи такава риба,да не таим такива надежди и да не подценяваме силата на сома и растоянията в реката,които не са в наша полза,както и липсата на дълбочини и наличието на дървета.Живота е пред нас обаче и тепърва ни предстои да видим голяма риба и то в скоро време,нали това е целта.А има ли цел,рано или късно се постига,то и рекорди има които седяха години на ред без да са подобрени,но и тях ги подобриха.Няма нищо невъзможно,но за сега това са фактите.Атака и тази година искам да готов за изненади,там ги имате тюлените,на една ръка разтояние :wink: :wink: :wink:
Тази година възлагам големи надежди и най-вероятно нищо няма да стане :lol:
Живи и здрави да сме и да има време да ходим а останалото е божа работа...
LVitchev
Мнения: 8517
Регистриран на: Нед Авг 01, 2010 16:08
Местоположение: Пловдив
получил Браво: 14 пъти

Re: Сом на спининг,примамки и такъми.

Мнение от LVitchev »

Да ви кажа ли какво пропускате ??? Пропускате това че конците им са над 50либри,въдиците им са 3 метра и макарите минимум 5 000 а в повечето случай над 6 000 !!! Тук,още не съм видял човек с такъв такъм,аз също не съм го носил,макар да съм се подготвил и да го имам точно заради такива риби.Е,да се надяваме че някои ден и при нас ще се въстанови популацията,такава каквато беше в началото когато го започнахме този вид риболов.Тогава риболова беше същия,отивам,вадя пръчката от колата,мятам и до третото хвърляне имаше удар :idea: :idea: :idea: Няма да ви казвам какъв кеф беше,да имаш 10 удара и поне 7 извадени риби на ден от 4 до 19-20 и по някога и по тежки риби по 3-37кг !!! За сега сме доволни на това което е останало,нищо че понякога мятаме по цял ден за една единствена риба.Съвета ми е,да се взима друг такъм ако искаме риба над 45кг,с това което ползваме шансовете та 80% за рибата и 20% за нас :idea: :lol: :wink:
"Аз нямам проблем със света,той има проблем с мен " - Янкосан

" Глупаците,мръсниците и завистниците са като хлебарките,нямат изтребване,смачкаш две,изпълзяват още двадесет............хлебарки " - Л.Вичев
Аватар
Spinhead
Мнения: 483
Регистриран на: Чет Окт 07, 2010 15:42
Местоположение: Пловдив
получил Браво: 9 пъти

Re: Сом на спининг,примамки и такъми.

Мнение от Spinhead »

Бати Любо, точно за това постнах клипа с инфото в началото, за да прочетат всички колеги за какъв такъм иде реч, инак неблагородно завиждам за старото време, когато сте ги плющяли, като чаушан :lol: ...
Поздрави!
Лудоста в Спининга е не по-малка от тази в Изкуството.
Аватар
горан
Мнения: 440
Регистриран на: Съб Сеп 16, 2006 17:46
Риболов: Тролинг, джиг, кльонк
Местоположение: Казанлък
дал Браво: 24 пъти
получил Браво: 5 пъти

Re: Сом на спининг,примамки и такъми.

Мнение от горан »

тони котев написа:В Гърция ходи един сърбин и досега има хванати над 150 сома ,като има риби над 45кг.Мои приятели са го засичали няколко пъти по Струма и са видели за какво става дума.Лови основно на кастмастери по 80-100гр.Казват ,че бил страхотен майстор ,а и познавал отлично реката.Тази година съм решил да направя опит в тая посока ,не знам дали някой вече не е пробвал.Ако някой знае нещо ,нека сподели.
Тази година минах от там и помятах на устието на Струма около час без успех, естествено.
Реката там е перфектна, не много широка, дълбока и бавно течаща. Пробвах на всякакви примамки, ей така просто да видя дали стават за там :) .
Заслужава си да се пробва и релефа на реката е удобен, за да се извади трофейна риба.
Запознах се с един местен Бракониер /естествено българин, имащ вила там/ :twisted: , който редовно лови на сари или чепарета, не знам как точно се наричат тези неща, които са направени от дебели въженца със поводи също от въжета и здрави куки, много на брой. Предната вечер беше уловил няколко добри сома 20+ кг., а ми показа глава на сом уловен от там, която според мен беше на над 70кг. екземпляр.
beis
Мнения: 1031
Регистриран на: Вто Ное 25, 2008 13:44
Местоположение: Пазарджик
получил Браво: 3 пъти

Re: Сом на спининг,примамки и такъми.

Мнение от beis »

Имах вьзможноста да дьржа голяма по точно много голяма риба.Но колко само един господ знае.Макарата беше размер 4000 ши..,прьчката сп.мастер 2,70-акция 50-100.
В началото преди да си я купа вьпростната сопа се чудех за какво ми е тоя кол и дали ще ми вьрши работа.Доста корава прьчка за тогава,но след като ми доиде вьпростното рибе.Незнам какво да кажа,вьпростният кол които смятах за много як и корав се гьнеше като макарон.Рибата си правеше каквото си иска и отиваше кьдето си пожелае.Аз просто бях статист,стоях и гледах мача от близо.Просто има моменти когато няма какво да напраиш.Преди казвах пред приятели,ето тука да ми доиде едно теле с тия такьми,ще го направя спряло,няма и да разбере кога ще го изкарам. :lol: Но това само бяха някакви мои измишльотини в които вярвах само аз.Точно в такьв момент разбираш,че не ти контролираш нещата а рибата те контролира и ти само я крепиш с вьдицата.
Та от тогава си извадих една много голяма поука.
Не казвай хоп преди да скочиш. :oops:
LVitchev
Мнения: 8517
Регистриран на: Нед Авг 01, 2010 16:08
Местоположение: Пловдив
получил Браво: 14 пъти

Re: Сом на спининг,примамки и такъми.

Мнение от LVitchev »

А спомняте ли си какви спорове и скандали имаше по форумите с мене,относно тази акция 50-100 :?: Спомняте ли си какви глупости се изписаха и как ми се присмиваха,за какво ми е било да ловя с такива пръчки и т.н и т.н.Спомнете си или се върнете в старите теми в другия форум да видите и да си припомните какво се е писало.Радвам се че до сега,каквото и да съм написал и да не се е взимало за момента като чиста монета,идва времето,когато казаното и написаното от мене го потвърждава практиката а времето е просто въпрос дали ще е по къс периода или ще е нужно за излизането на истината по дълъг период от него.

Спинхед,иска ми се да е както беше преди,кефа наистина беше голям и ударите следваха един след друг.Лошото е че доста риби се набодоха,доста риби има извадени и взети без оглед на килограмите а бракониери,търмакчии и токаджии,взимат каквото могат да докопат,а това оказа голямо и пагубно влияние към популацията на любимата ни риба.Дано по-бързо се намери начин да се опазят а това е затвор за браковците,нищо друго няма да ги спре :idea: :idea: :idea: ..........Ъъъъъъъъъъъ,и много,ама много бой :mrgreen: :mrgreen: :mrgreen:
"Аз нямам проблем със света,той има проблем с мен " - Янкосан

" Глупаците,мръсниците и завистниците са като хлебарките,нямат изтребване,смачкаш две,изпълзяват още двадесет............хлебарки " - Л.Вичев
Аватар
Spinhead
Мнения: 483
Регистриран на: Чет Окт 07, 2010 15:42
Местоположение: Пловдив
получил Браво: 9 пъти

Re: Сом на спининг,примамки и такъми.

Мнение от Spinhead »

Дано по-бързо се намери начин да се опазят а това е затвор за браковците,нищо друго няма да ги спре ..........Ъъъъъъъъъъъ,и много,ама много бой
Ииии още нещо :twisted: ....... Ииииииии, трите, бати Любо и трите!
Времето е най-добрия съдник за всичко, интелигентния човек оценява и малкото, изрода-простак - Никога Нищо.....
Лудоста в Спининга е не по-малка от тази в Изкуството.
koko7784
Мнения: 2487
Регистриран на: Пон Ное 23, 2009 18:06
Местоположение: Свиленград
дал Браво: 142 пъти
получил Браво: 350 пъти

Re: Сом на спининг,примамки и такъми.

Мнение от koko7784 »

Spinhead написа:Бати Любо, точно за това постнах клипа с инфото в началото, за да прочетат всички колеги за какъв такъм иде реч, инак неблагородно завиждам за старото време, когато сте ги плющяли, като чаушан :lol: ...
Поздрави!
Колега пиши какви бяха такъмите че нещо не ми отваря клипчето от линка.
Аватар
Spinhead
Мнения: 483
Регистриран на: Чет Окт 07, 2010 15:42
Местоположение: Пловдив
получил Браво: 9 пъти

Re: Сом на спининг,примамки и такъми.

Мнение от Spinhead »

Коко, не се шашкай в началото има втъкната реклама като отвориш линка, после си почва същинския клип. Ако не ти става свиркай, ще препиша инфото тук, че то така или иначе бързо бяга, като субтитър на пияна глава :lol: ....
Лудоста в Спининга е не по-малка от тази в Изкуството.
koko7784
Мнения: 2487
Регистриран на: Пон Ное 23, 2009 18:06
Местоположение: Свиленград
дал Браво: 142 пъти
получил Браво: 350 пъти

Re: Сом на спининг,примамки и такъми.

Мнение от koko7784 »

Иска ми някъв плеар който нямам и затова не отваря клипа!
Аватар
Spinhead
Мнения: 483
Регистриран на: Чет Окт 07, 2010 15:42
Местоположение: Пловдив
получил Браво: 9 пъти

Re: Сом на спининг,примамки и такъми.

Мнение от Spinhead »

Препис на немски:
RUTE
SKYBLADE "SNIPER"- Jan Gutjahr,
Graphite USA- 85XF
Lange- 2.70m., WG- 50-100g.

SCHNUR
Tuf Line XP, 0,41mm., 65Lb.

VORFACH-Ръкохватка-макародържач
Raptor Kevlar Vorfach

ROLE
Shimano Twin Power 5000 PG / Japan modell

KODER
D.A.M. EFFZET TWIN BLINKER
45gr., Nachgerustet mit Hochsee

HAKEN
VMC Fishfighter - 3/0
Лудоста в Спининга е не по-малка от тази в Изкуството.
Аватар
Spinhead
Мнения: 483
Регистриран на: Чет Окт 07, 2010 15:42
Местоположение: Пловдив
получил Браво: 9 пъти

Re: Сом на спининг,примамки и такъми.

Мнение от Spinhead »

Това след грамажа на блесната означава "оборудвана с халки за океански стил" :lol:
Лудоста в Спининга е не по-малка от тази в Изкуството.
koko7784
Мнения: 2487
Регистриран на: Пон Ное 23, 2009 18:06
Местоположение: Свиленград
дал Браво: 142 пъти
получил Браво: 350 пъти

Re: Сом на спининг,примамки и такъми.

Мнение от koko7784 »

Не виждам нищо фрапиращо в такъма :wink:
Публикувай отговор

Обратно към “Риболов на сом”