Когато няма сом и бялата риба е риба.

Няма значение дали го ловите от брега, от лодка на влачене или на кльонк, удари ли ... адреналинът е на макс ;)
Публикувай отговор
stomanco
Мнения: 180
Регистриран на: Нед Юни 05, 2011 23:11
Риболов: тролинг
дал Браво: 3 пъти
получил Браво: 2 пъти

Re: Когато няма сом и бялата риба е риба.

Мнение от stomanco »

Емо кажи им имената на тия Видни риболовци, че поне всички да разберем какви боклуци са :evil:
Emo-83
Търговец
Мнения: 16982
Регистриран на: Чет Дек 21, 2006 17:23
Местоположение: Sofia
дал Браво: 264 пъти
получил Браво: 272 пъти

Re: Когато няма сом и бялата риба е риба.

Мнение от Emo-83 »

Не искам да ги излагам повече,те достатъчно са се насрали самички.Но не аз съм им виновен за случката.Познати мутри на всички в силиконовите среди.Някои почти милионери,други с риболовни магазини,но не е Върхи ей.Този път той е положителния герой.
Чудим им се на акъла.Не знаят ли,че когато пръднат в София на секундата идва инфо,че са се насрали.
http://fishem.bg/" onclick="window.open(this.href);return false;

Ех,рибо рибо-какво да правя,като съм се родил рибар,а ти риба!
shkarcheto
Мнения: 791
Регистриран на: Нед Апр 26, 2009 19:26
дал Браво: 1 път
получил Браво: 2 пъти

Re: Когато няма сом и бялата риба е риба.

Мнение от shkarcheto »

Точно така е Емо, нямам думи, ами лови им се риба, ама май по им се събира, аз отдавна съм писал за закона и за улова на бяла, няма какво да коментирам. Питам само колегите какво ще направите с 5-6 големи риби над 2-3 кг, една две ще изядете вечерта, а другите ще замразите, с което те за нишо повече не стават? Или ще се хвалите пред комшиите колко големи риболовци сте, комплекси ли имате колеги. Не е правилно, да превръщате хобито си в състезание. Спирам да пиша затова, щото има изписани и изказани хиляди постове, но е добре самозабравилите се да им се казват имената. Всеки си носи сам кръста, аз не виня никого щото не съм съдник
ribata402
Мнения: 2469
Регистриран на: Съб Сеп 17, 2011 17:04
Местоположение: plovdiv
получил Браво: 4 пъти

Re: Когато няма сом и бялата риба е риба.

Мнение от ribata402 »

Виж сега Емо няма см.да ги криеш критените.Аз също мога да ходя постояно но се съобразявам.Нека се компроментират на всеслушание.Деба и алчниците.
Аватар
nasko1971
Мнения: 166
Регистриран на: Сря Окт 25, 2006 9:03
Риболов: predator fishing
Местоположение: STARA ZAGORA
дал Браво: 1 път
получил Браво: 1 път

Re: Когато няма сом и бялата риба е риба.

Мнение от nasko1971 »

Ами тез с риболовните магазини, ако ги знаем, спокойно може да им спретнем едно бойкотче и да не пазарим от тях. :lol: :lol: :lol: :lol:
Emo-83
Търговец
Мнения: 16982
Регистриран на: Чет Дек 21, 2006 17:23
Местоположение: Sofia
дал Браво: 264 пъти
получил Браво: 272 пъти

Re: Когато няма сом и бялата риба е риба.

Мнение от Emo-83 »

И аз не одобрявам забраната за бяла,но има закон + забрана......кви са тия демонстрации.
http://fishem.bg/" onclick="window.open(this.href);return false;

Ех,рибо рибо-какво да правя,като съм се родил рибар,а ти риба!
Аватар
spookymiro
Мнения: 681
Регистриран на: Съб Мар 06, 2010 15:01
Местоположение: София
дал Браво: 6 пъти
получил Браво: 26 пъти

Re: Когато няма сом и бялата риба е риба.

Мнение от spookymiro »

Дайте имената!
Срамът пред хората може да се окаже по-голямо наказание от паричната глоба.
Особено за тези дето си имат кинти.

Поздрави!
Държа се с другите така, както искам те да се държат с мен.
boababa
ПОСТОЯНЕН БАН
ПОСТОЯНЕН БАН
Мнения: 3604
Регистриран на: Вто Фев 20, 2007 16:57
получил Браво: 10 пъти

Re: Когато няма сом и бялата риба е риба.

Мнение от boababa »

Тука нещо ми заприлича на Съдебната палата! :wink: Всички знаят кой е убиецът,ма нема доказателства и улики,та си траят за по-лесно! :roll: Той и Емо ходи за бяла риба,та не знам дали некой го е видел! :mrgreen: :mrgreen: :mrgreen:
shkarcheto
Мнения: 791
Регистриран на: Нед Апр 26, 2009 19:26
дал Браво: 1 път
получил Браво: 2 пъти

Re: Когато няма сом и бялата риба е риба.

Мнение от shkarcheto »

еи тук вече паднах от смях, Емо и риболов на бяла, Саше тук много грешиш, че си я похапва знам, но това не е неговата дисциплина
Аватар
VARHARA
Търговец
Мнения: 2886
Регистриран на: Съб Дек 18, 2004 10:10
Местоположение: N.ZAGORA
получил Браво: 1 път
Обратна връзка:

Re: Когато няма сом и бялата риба е риба.

Мнение от VARHARA »

Emo-83 написа:
тони котев написа:Чух се с едно другарче, което ми каза , че 20тина лодки с бели рибки са отнесли актове, цялата случка е на Жребчево.Забраната е за всички, но някои хора явно не мислят така.
Приветствам всички усилия на ИАРА в тази посока, нека дадем шанс на бялата риба да се възстанови малко от малко популацията и :idea:
Тия няма ли да искат подписка срещу ИАРА,че са наказани.
Други отново на Жребчево са метали силикони от брега.ИАРА ги е проверила,но са нямали риби.....това е наглост.
Никакви оправдания не приемам за това нагло поведение видяно от мнозина.После що нямало риби по водоемите и циганите били виновни.Ебаси личния пример на водещи риболовци лакумници.Същите въобще не са гладни.
Подобни муцуни се подвизават и по другите водоеми.Най-вече в околностите на Шумен. :evil:

А иначе ревем що не ни забранят само рибите а не риболова .Затова ще духаме супата щот не се наядохме .Миналата неделя правя евала на ИАРА. Разгони джигитите от брега ,провериха им колите, после влезе с лодката и провериха щателно всички лодки .Риби не бяха открити но само поради една причина -времето предните дни беше отвратително и рибата не кълвеше :wink: Ако беше активна леле колко актове щеше да има леле.

Прочетох горе че са направили актове , дано е така и да се спрат.
Последно промяна от VARHARA на Нед Мар 24, 2013 8:50, променено общо 1 път.
LVitchev
Мнения: 8517
Регистриран на: Нед Авг 01, 2010 16:08
Местоположение: Пловдив
получил Браво: 14 пъти

Re: Когато няма сом и бялата риба е риба.

Мнение от LVitchev »

Това е защото в мобилната група няма манафи,та да им направят и по един полов АКТ :mrgreen: :mrgreen: :mrgreen:
"Аз нямам проблем със света,той има проблем с мен " - Янкосан

" Глупаците,мръсниците и завистниците са като хлебарките,нямат изтребване,смачкаш две,изпълзяват още двадесет............хлебарки " - Л.Вичев
Emo-83
Търговец
Мнения: 16982
Регистриран на: Чет Дек 21, 2006 17:23
Местоположение: Sofia
дал Браво: 264 пъти
получил Браво: 272 пъти

Re: Когато няма сом и бялата риба е риба.

Мнение от Emo-83 »

boababa написа:Тука нещо ми заприлича на Съдебната палата! :wink: Всички знаят кой е убиецът,ма нема доказателства и улики,та си траят за по-лесно! :roll: Той и Емо ходи за бяла риба,та не знам дали некой го е видел! :mrgreen: :mrgreen: :mrgreen:
Тоя па,тоя па....това не го бях видял. :shock:
Много ясно е,че ходя за бяла и хващам....това за да те дразня. :wink:
Но никога не мое ме гепят ИАРА или колеги,защото веднага си я правя на суши,изяждайки я в лодката. :lol:
Как така не сте отворени ви се чудя :!: :roll: Дереш,филетираш,солиш и поливаш с оцет.После много лук на ситно,лимони и пресен Мацашки магданос. :idea:
И ако приближава лодка,поднасяш само дъсчица с тънко нарязано прясно мезе с розе.
Тогава никой не мое да ви каже нищо.Храната е спасила човечеството от глад(умна мисъл).
Но с грилянди и риби в трюмчета,никога няма да допусна да ме гепят.Мен актови снимки с разложена бяла в банята и кенефа не ми трябват за да докажа,че съм Божество......или прекомерно тъп. :fish6: :fish8:
http://fishem.bg/" onclick="window.open(this.href);return false;

Ех,рибо рибо-какво да правя,като съм се родил рибар,а ти риба!
Аватар
zampo
Мнения: 1117
Регистриран на: Чет Сеп 28, 2006 11:57
Риболов: спининг , тролинг
Местоположение: Враца
дал Браво: 17 пъти
получил Браво: 36 пъти

Re: Когато няма сом и бялата риба е риба.

Мнение от zampo »

spookymiro написа:За съжеление актовете не вършат никаква работа. Не си го плащаш и толкова.
Виж, ако освен акта ти приберат и всички риболовни приспособления които са с теб - вече е друга работа.
Ловиш от лодка и имаш бяла риба в нея - арее лодката отива или на снаряжение към ИАРА или на търг.
Само страхът ще свърши работа. Нищо друго.

Поздрави!
:shock: :shock: :shock:

Е как , то и сега е така , не зная колегите защо не са им прибрали лодките като са длъжни :roll:
Чл. 32. (1) Във водните обекти по чл. 3, ал. 1, т. 1 и 2 се забранява уловът на риба и други водни организми през периода на тяхното размножаване съгласно приложение № 1.
(2) (Изм. - ДВ, бр. 36 от 2008 г., изм. - ДВ, бр. 80 от 2009 г.) При нетипични промени в климатичните условия, засягащи развитието на рибните ресурси, министърът на земеделието и храните съгласувано с министъра на околната среда и водите по предложение на изпълнителния директор на ИАРА променя със заповед началната дата, крайната дата или увеличава сроковете на забраната по приложение № 1 с до 30 дни.
Чл. 70. (1) (Изм. и доп. - ДВ, бр. 94 от 2005 г., в сила от 01.01.2006 г., изм. - ДВ, бр. 59 от 2012 г.) Който лови риба и други водни организми в период на забраната по чл. 30, ал. 3, т. 1, ал. 4 и 5 и чл. 32, ал. 1, се наказва с глоба от 1500 до 3000 лв., ако не подлежи на по-тежко наказание.
Чл. 90. (1) (Доп. - ДВ, бр. 94 от 2005 г., в сила от 01.01.2006 г., изм. - ДВ, бр. 59 от 2012 г.) В случаите по чл. 56, 62, 64, 65, чл. 66, ал. 4 и 5, чл. 67, 67а, 68, 69а, 70, 71, 72, 73 - 77, 81, 82, 82а, 82в, 85, 85а и 86 рибата и другите водни организми, както и уредите, средствата и приспособленията, с които те са придобити, се отнемат в полза на държавата.
Вярвай само на писмени документи,защото в един момент нечестивците се отмятат!!!!!!!!
Матей Преображенски(Миткалото)
tomik
Мнения: 231
Регистриран на: Чет Апр 03, 2008 10:37
Местоположение: Пловдив

Re: Когато няма сом и бялата риба е риба.

Мнение от tomik »

Ами лодките не са приспособления. Те са хванали рибата от брега и сега само се разхождат и се наслаждават на гледката. :lol:
Emo-83
Търговец
Мнения: 16982
Регистриран на: Чет Дек 21, 2006 17:23
Местоположение: Sofia
дал Браво: 264 пъти
получил Браво: 272 пъти

Re: Когато няма сом и бялата риба е риба.

Мнение от Emo-83 »

http://fishem.bg/" onclick="window.open(this.href);return false;

Ех,рибо рибо-какво да правя,като съм се родил рибар,а ти риба!
Публикувай отговор

Обратно към “Риболов на сом”