Когато няма сом и бялата риба е риба.

Няма значение дали го ловите от брега, от лодка на влачене или на кльонк, удари ли ... адреналинът е на макс ;)
Публикувай отговор
Аватар
Ivan VP
Търговец
Мнения: 5297
Регистриран на: Пет Дек 17, 2004 18:32
Местоположение: БГ
получил Браво: 4 пъти
Обратна връзка:

Re: Когато няма сом и бялата риба е риба.

Мнение от Ivan VP »

Даниел Крилов с бели. :D
Изображение и
Воблери Антакс Рибица, Рапала Шад Рап.
Имам и една снимка с 10-ка на тролинг/ влачка/ Но на телефона и не дава зор.
:D
http://www.ivpfishing.com" onclick="window.open(this.href);return false;
Аватар
VDP
Мнения: 517
Регистриран на: Пет Дек 05, 2008 12:01
Местоположение: София
дал Браво: 691 пъти
получил Браво: 15 пъти

Re: Когато няма сом и бялата риба е риба.

Мнение от VDP »

marinko7 написа:Pol™ почваш да дразниш със коментарите си и колеги като мен които нямат нищо общо със твоята личностна война със половината колеги от форума .Моля ти се яко нямаш какво да казваш по повечето теми престани да коментираш !!!!
+1! Мисля, че е крайно време колегата Pol™ да спре да пише в сома! Щом това дразни и хора като нас, който четем сомския само за кеф (защото определено има какво да се прочете и научи тук), то определено мисля че мина границата отвсякъде!
Спининг клуб "Софийско кап0чино"
petro_op
Мнения: 905
Регистриран на: Вто Сеп 26, 2006 15:19
Местоположение: Sofia
дал Браво: 2 пъти
получил Браво: 5 пъти

Re: Когато няма сом и бялата риба е риба.

Мнение от petro_op »

Те и от мен някоя снимка от тази година. Най-голяма немам щото тази година все около 3 кила ги лових :D

Изображение

Изображение

Изображение

Изображение

Изображение
What goes around, comes around или Каквото повикало, такова се обадило.
Особено в сила за форумните приятелства и не-приятелства.
Аватар
тони котев
Мнения: 479
Регистриран на: Вто Ное 02, 2010 9:20
Местоположение: София а лятото в кемпера
получил Браво: 2 пъти

Re: Когато няма сом и бялата риба е риба.

Мнение от тони котев »

Айде и от мене някоя снимка
Изображение
Изображение
САмо,че ние ги ловиме така :lol: :lol:
Ех, с интелигентни хора се работи лесно,....но с вас господине......
petro_op
Мнения: 905
Регистриран на: Вто Сеп 26, 2006 15:19
Местоположение: Sofia
дал Браво: 2 пъти
получил Браво: 5 пъти

Re: Когато няма сом и бялата риба е риба.

Мнение от petro_op »

тони котев написа:САмо,че ние ги ловиме така :lol: :lol:
:D Абе и ние ги ловим така , секви риби :D :D :D , но понякога гледаме така с такова ловене и не е лицеприятно за околните, та гледаме да се пазим :D :D :D

Изображение
What goes around, comes around или Каквото повикало, такова се обадило.
Особено в сила за форумните приятелства и не-приятелства.
LVitchev
Мнения: 8517
Регистриран на: Нед Авг 01, 2010 16:08
Местоположение: Пловдив
получил Браво: 14 пъти

Re: Когато няма сом и бялата риба е риба.

Мнение от LVitchev »

Хаха,Пеца,гледаш като Бяла риба,извадена от40 метра дълбочина :lol: :lol: :lol:
"Аз нямам проблем със света,той има проблем с мен " - Янкосан

" Глупаците,мръсниците и завистниците са като хлебарките,нямат изтребване,смачкаш две,изпълзяват още двадесет............хлебарки " - Л.Вичев
petro_op
Мнения: 905
Регистриран на: Вто Сеп 26, 2006 15:19
Местоположение: Sofia
дал Браво: 2 пъти
получил Браво: 5 пъти

Re: Когато няма сом и бялата риба е риба.

Мнение от petro_op »

:D :D :D Мани Любак , след едно определно количество , което не искам да кометирам ставам като Конан Варварина :D :D :D Иначе точно на 40 метра е тъмно и трябва да са с доста свити очи белите :D :D :D

Сори за спама ... :oops:
What goes around, comes around или Каквото повикало, такова се обадило.
Особено в сила за форумните приятелства и не-приятелства.
Аватар
Spinhead
Мнения: 483
Регистриран на: Чет Окт 07, 2010 15:42
Местоположение: Пловдив
получил Браво: 9 пъти

Re: Когато няма сом и бялата риба е риба.

Мнение от Spinhead »

и трябва да са с доста свити очи белите
Колега на такваз дълбочина си трябват превръзки на очите и каски тук,там :lol:
Лудоста в Спининга е не по-малка от тази в Изкуството.
Аватар
grouper
Мнения: 98
Регистриран на: Пон Яну 16, 2012 15:10
Риболов: трапезен
получил Браво: 2 пъти

Re: Когато няма сом и бялата риба е риба.

Мнение от grouper »

Ето и от мен някоя снимка,човек като сие кърък каквили риби нему кълвът... :fish3: ...
Изображение

Изображение

Изображение

Този ден бяхме на Тракиец за белурки.цял ден влачене :fish5: и нито един удар,даже пипане няма.Сменяме воблер след воблер неще и неще,вече се бях отчаял.. :( .нее лесна да държиш цял ден пръчката в ръка и ни тък,ни гък....отново смяна на воблерите,тоз път сложих един къдемлия...Glas Shad Rap... няма и 5-10 минути последва жесток удър, :D като плесна в противоположна посока на лодката няма спиране,а и такъма слаб 20LB плетеняк с повод фк 0,26.викам на братми обръщай :fish5: и след това торпедо че няма спиране а и плетеняка в шпулата свършва. :shock: за отрицателно време ми разви кам 120-130метра.добре че шпулата беше пълна иначе немисе мисли.Брата завъртя лодката и гас след него.торпедото намали оборотите,настигнахмего и се започна....аз нагоре той надоло...неще дасе покаже и неще,след около..15 минути горе долу незнам точно видяхме въпросната риба...Толостолоп...хванат и закачен за опашката.фк му беше разцепил перката и станала примка,а и едната тройка се беше забила просто няма мърдане.Брата го фрасна с канжата и в лодката.Имаше и колеги които бяха свидетели даже направиха повечето снимки,за кето съм им благодарен...Бяха от Пловдив...Товае то 26кг.толостолоп на тролинг...... :D

п.п Браво на колегите за хубавите риби....с това трябваше да започна..... :oops:
"Ум царува, ум робува, ум патки пасе."
petro_op
Мнения: 905
Регистриран на: Вто Сеп 26, 2006 15:19
Местоположение: Sofia
дал Браво: 2 пъти
получил Браво: 5 пъти

Re: Когато няма сом и бялата риба е риба.

Мнение от petro_op »

На тема бяла риба през 2011 един от многото ми тестове даде положителен резултат 8) :roll: хванах бяла на тролинг - края на Март при температура на водата 6 градуса - до тогава вярвах на думите чути от дузина майстори тролингисти " Под 10 градуса забрави каквато и да е риба на тролинг".

Може за много колеги това да не е ново инфо , но за себе си го приемам, като разбит мит :D - отделно че кълването си беше уставно и двете тройки бяха в устата и !

Някой да е имал бяла на по-ниска темература - говорим за тролинг естествено :!: :?: :idea:
What goes around, comes around или Каквото повикало, такова се обадило.
Особено в сила за форумните приятелства и не-приятелства.
boababa
ПОСТОЯНЕН БАН
ПОСТОЯНЕН БАН
Мнения: 3604
Регистриран на: Вто Фев 20, 2007 16:57
получил Браво: 10 пъти

Re: Когато няма сом и бялата риба е риба.

Мнение от boababa »

Да! :wink: Петро,температурата на водата изобщо не е проблем за бялата,костура и щуката за да се храни активно,сигурен съм че и при сомът е така!Четох научно изследване в Турция,което показва,че сомът се храни най-интензивно през Февруари и Март с ракообразни,треа да ви го постна с диаграми и схеми,но е на английски и си треа майсторлък за превода! :cry: Ти си измерил горният слой и за това заключенията ти са грешни! :idea: Проблемът през зимата е,че горният слой вода е най-студен=най-тежък и плътен,та колкото по-надолу се спуска воблера,толко по-активни риби ще срещне,виждал съм огромни щуки през февруари на сонара на 2-3метра дълбочина,при 10-20метра обща! :wink: През зимата нещата под вода се случват на забавен каданс и това е заради налягането=плътността,а за това е виновна ниската температура!В момента всички риби са с хайвер или сперма и се хранят активно,та през март забавят храненето и се насочват към местата за мръстене! :idea: Миналата година един пич хвана през февруари,бяла риба с даунригер на Искър-а,на 17м.дълбочина! :wink:
Аватар
franko
Мнения: 3455
Регистриран на: Сря Авг 13, 2008 21:37
Риболов: сооооооом
Местоположение: пловдив
дал Браво: 32 пъти
получил Браво: 6 пъти

Re: Когато няма сом и бялата риба е риба.

Мнение от franko »

boababa написа:В момента всички риби са с хайвер или сперма и се хранят активно,та през март забавят храненето и се насочват към местата за мръстене!
Тук,ще те поправя.Мисля,че когато са пълни с хайвер и сперма, друго ги вълнува .След като се освободят от тези две неща ,започва активното хранене :wink: .
Последно промяна от franko на Съб Яну 21, 2012 14:50, променено общо 1 път.
Emo-83
Търговец
Мнения: 16982
Регистриран на: Чет Дек 21, 2006 17:23
Местоположение: Sofia
дал Браво: 264 пъти
получил Браво: 272 пъти

Re: Когато няма сом и бялата риба е риба.

Мнение от Emo-83 »

Този пост ти е хубав и казваш важни неща. :wink:
Не ти поставям оценки,а само отчитам,за да видиш,че не съм сляп и за хубавото в теб.
http://fishem.bg/" onclick="window.open(this.href);return false;

Ех,рибо рибо-какво да правя,като съм се родил рибар,а ти риба!
boababa
ПОСТОЯНЕН БАН
ПОСТОЯНЕН БАН
Мнения: 3604
Регистриран на: Вто Фев 20, 2007 16:57
получил Браво: 10 пъти

Re: Когато няма сом и бялата риба е риба.

Мнение от boababa »

Франко,когато пролетта се капотират 1000човека от към бяла риба на тролинг,ще се сетиш къде е причината! :idea: Аз систематизирам всички знания,които получавам през годините от собствен опит и от конкуренцията! :wink: Нещата са логични и е нормално да си гладен,когато си бременен! :wink: Ти не си забременявал много-много,та не знаеш ма аз имам опит в човешки план и положението е същото! :wink: Когато жена ти е бременна се тъпче яко,докато не роди! :idea: Та и с рибите е същото положение! :idea: Плодът/хайверът/ се храни постоянно,а за това си требе ручане нон-стоп! :idea: Ако не верваш,питай жена си! :wink: Та сега рибите са лесни и го нема спортсменският подход! :idea: :wink: Лесно е да фанеш некой,кога е на зор,ма е трудно кога е в силата си!Това се отнася и за рибите,и за хората! :idea:
boababa
ПОСТОЯНЕН БАН
ПОСТОЯНЕН БАН
Мнения: 3604
Регистриран на: Вто Фев 20, 2007 16:57
получил Браво: 10 пъти

Re: Когато няма сом и бялата риба е риба.

Мнение от boababa »

Та има период през пролетта,когато бялата риба се натъпква яко с рибета след хвърляне на хайвера и после отива в дълбочина и е недостъпна за тролингистите! :idea: Почва да се храни почасово в определени периоди на деня или нощта,не повече от час и ако не си там с правилните воблери си капо! :wink: Идва,хапва и си заминава в дълбоките недостъпни места,които са тайни за нас и не се храни грам,ако ще да и пуснеш и най-великият силикон! :wink: Тези схеми ги знам от няколко години и се възползвам при улова на бяла на тролинг,точно от тях а не от някаква случайност или късмет!При сома има подобни схеми,които дават резултат по всяко време! :wink:
Публикувай отговор

Обратно към “Риболов на сом”