Питане за двигател

Няма значение дали го ловите от брега, от лодка на влачене или на кльонк, удари ли ... адреналинът е на макс ;)
Аватар
gogopike
Мнения: 274
Регистриран на: Нед Авг 29, 2010 14:21
Местоположение: Balgarene plevensko
дал Браво: 29 пъти
получил Браво: 35 пъти
Обратна връзка:

Питане за двигател

Мнение от gogopike »

Здравейте колеги.Купих си твърда лодка 4.50 с мотор. Изпадна ми тънко и купих комплекта заради лодката защото ми хареса.Искам да я ползвам за тролинг и да се уча да кльонкам.Мотора е здрав Джонсън но е 85 коня.Пробвах го преди да завали сняг на едно малко язовирче и за мойте разбирания върви страшно.Мерих с ръчен Джи Пи Ес вдига 60 -65 километра . Може още но свършва язовира.Въпроса ми е дали въобще да се опитвам да троля с него или да го махам и да търся друг.Иначе е голямо удовоствие да се кара.Благодаря предварително за съветите Ви.
Всичко което за другите е кофти за мен е добре.
Аватар
mdesov
Мнения: 170
Регистриран на: Сря Ное 02, 2011 22:40
Местоположение: Варна
получил Браво: 1 път

Re: Питане за двигател

Мнение от mdesov »

Моето мнение е да си вземеш още един двигател ( мисля, че между 6 и 10 коня ще ти вършат идеална работа) и да го монтираш отзад до големия. По този начин хем няма да имаш голям разход на гориво при тролинг и ще можеш да тролиш на по-бавна скорост, хем ще имаш голям двигател за по-бързо придвижване от точка А до точка Б.

Наслука и много риби с новата лодка.
Emo-83
Търговец
Мнения: 16982
Регистриран на: Чет Дек 21, 2006 17:23
Местоположение: Sofia
дал Браво: 264 пъти
получил Браво: 272 пъти

Re: Питане за двигател

Мнение от Emo-83 »

Колега този двигател може да е много бърз,но ще ти харчи много бензин и масло.Без да те отчайвам,ще ти кажа да го махнеш и да сложиш една 30-ка или 40-ка четиритактова Ямаха да кажем.Разхода ще ти падне на половина.Другия вариант е да си вземеш един малък четиритактов двигател и със спомагателен транец да го монтираш до този.....само за тролинг.Иначе няма да те спаси дори това,баща ти да е бензинджия.Виж ако Златев на Лукоил ти е роднина е различно. :wink:
Аз ползвам Меркюри 40к.с. и също развивам 60км.,но при възможност и когато ми изпадне ще сложа една малолитражка до 4к.с. да си бръмчим за 3лв. цял ден. :idea: :arrow:
6 или 10к.с тежат.....за тролинг,скорост ти не требе....значи най-малкото. :fish5:
http://fishem.bg/" onclick="window.open(this.href);return false;

Ех,рибо рибо-какво да правя,като съм се родил рибар,а ти риба!
Аватар
gogopike
Мнения: 274
Регистриран на: Нед Авг 29, 2010 14:21
Местоположение: Balgarene plevensko
дал Браво: 29 пъти
получил Браво: 35 пъти
Обратна връзка:

Re: Питане за двигател

Мнение от gogopike »

Баща ми наистина има бензиностанция но не е въпроса в бензина.Мотора харчи и то страшно.Интересува ме дали става за тролинг за сом.Имам гумена лодка и евинруд 3 коня ако сложа него като втори дв дали ще може да я бута.
Всичко което за другите е кофти за мен е добре.
Аватар
zampo
Мнения: 1117
Регистриран на: Чет Сеп 28, 2006 11:57
Риболов: спининг , тролинг
Местоположение: Враца
дал Браво: 17 пъти
получил Браво: 36 пъти

Re: Питане за двигател

Мнение от zampo »

евинруд 3 коня ако сложа него като втори дв дали ще може да я бута.
Ще я бута ,никакъв проблем.
Вярвай само на писмени документи,защото в един момент нечестивците се отмятат!!!!!!!!
Матей Преображенски(Миткалото)
Аватар
gogopike
Мнения: 274
Регистриран на: Нед Авг 29, 2010 14:21
Местоположение: Balgarene plevensko
дал Браво: 29 пъти
получил Браво: 35 пъти
Обратна връзка:

Re: Питане за двигател

Мнение от gogopike »

Много моля за някоя снимка на спомагателен транец че нещо нямам идея как да го направя.Ако пък и обясни някой ще съм му благодарен.
Всичко което за другите е кофти за мен е добре.
LVitchev
Мнения: 8517
Регистриран на: Нед Авг 01, 2010 16:08
Местоположение: Пловдив
получил Браво: 14 пъти

Re: Питане за двигател

Мнение от LVitchev »

Точно като за тролинг,перфектно ще я бута,само когато има вятър насрещен ще имаш проблем със завоите,ще те бута вятъра на страни,но при тихо време си пушка с малкия мотор :idea: :idea: :idea: Дори има вариант да си направиш управлението на големия двигател да ти управлява и малкия за да не висиш постоянно отзад :idea: :idea: :idea:

Ето ти ги !!!

Изображение
"Аз нямам проблем със света,той има проблем с мен " - Янкосан

" Глупаците,мръсниците и завистниците са като хлебарките,нямат изтребване,смачкаш две,изпълзяват още двадесет............хлебарки " - Л.Вичев
Аватар
gogopike
Мнения: 274
Регистриран на: Нед Авг 29, 2010 14:21
Местоположение: Balgarene plevensko
дал Браво: 29 пъти
получил Браво: 35 пъти
Обратна връзка:

Re: Питане за двигател

Мнение от gogopike »

Благодаря за снимките и съветите много ми помогнахте.Само да попитам малкия мотор е с къс ботуш има ли някакво значение и каква е разликата в късия и дългия. :oops:
Всичко което за другите е кофти за мен е добре.
Emo-83
Търговец
Мнения: 16982
Регистриран на: Чет Дек 21, 2006 17:23
Местоположение: Sofia
дал Браво: 264 пъти
получил Браво: 272 пъти

Re: Питане за двигател

Мнение от Emo-83 »

gogopike написа:Благодаря за снимките и съветите много ми помогнахте.Само да попитам малкия мотор е с къс ботуш има ли някакво значение и каква е разликата в късия и дългия. :oops:
Тоя транец го монтираш от страни на големия двигател и според дъното на лодката ти,може да нагласяш височината и мястото на поставяне....според мен де.Демек може да е и с къс ботуш.Чукни в Ю-туб и разгледай такива лодки със помощен двигател.Виж да не са много големи,а подобни ня твоята.
http://fishem.bg/" onclick="window.open(this.href);return false;

Ех,рибо рибо-какво да правя,като съм се родил рибар,а ти риба!
Аватар
spookymiro
Мнения: 681
Регистриран на: Съб Мар 06, 2010 15:01
Местоположение: София
дал Браво: 6 пъти
получил Браво: 26 пъти

Re: Питане за двигател

Мнение от spookymiro »

Emo-83 написа:Колега този двигател може да е много бърз,но ще ти харчи много бензин и масло...няма да те спаси дори това,баща ти да е бензинджия....
gogopike написа:Баща ми наистина има бензиностанция но не е въпроса в бензина...
:lol: :lol: :lol: :lol: :lol:

За вторият двигател - след като стана ясно, че бензина не е основех фактор определено ти препоръчвам да вземеш нещо четиритактово и с 2 цилиндъра. Вярно, ще харчи малко повече, но пък ще е значително по-тих. Да ти кажа, има си значение когато си по цял ден в лодката.
Аз имам 8 коня ямаха и ми харчи не повече от 0.5 литра на час. И то при положение че от време на време му давам ръчка.

Поздрави!
Държа се с другите така, както искам те да се държат с мен.
Аватар
gogopike
Мнения: 274
Регистриран на: Нед Авг 29, 2010 14:21
Местоположение: Balgarene plevensko
дал Браво: 29 пъти
получил Браво: 35 пъти
Обратна връзка:

Re: Питане за двигател

Мнение от gogopike »

Тоя риболов ще ми изяде главата.Засега ще използвам квото имам налично.Заради тая риба си купих джип,2 лодки с 2мотора,за въдици и воблери да не говорим.Някой път като се върна от риба и обувките ми ще сочат към улицата :lol: :lol: :lol: .Много благодаря отново за съветите.Мисля че на този етап втори транец и малкия мотор ще е най-удачния и евтин вариант.Хем
няма да се сгъваме в малката лодка като дърводелски метър хем като ме заболи главата ще имам на какво да давам газ. :fish3: :fish13:
Всичко което за другите е кофти за мен е добре.
славеe
Мнения: 651
Регистриран на: Съб Яну 07, 2012 20:32
Риболов: сомoв
получил Браво: 2 пъти

Re: Питане за двигател

Мнение от славеe »

Gogo.да не предизвикаш само финансова ревизия на бащати,с количеството бензин дето ще ти требва.................... :lol: :lol: ...................а за пъденето нема да се плашиш,тука на всички обувките ни сочат посока гйоловете :lol: :lol:
mystislav
Мнения: 15
Регистриран на: Пон Ное 15, 2010 8:58

Re: Питане за двигател

Мнение от mystislav »

Бъди силен колега, не се предавай!
Тя и женами ме посрещаше със стирката като се прибирах и ми подумваше с дни... Ама сега идва с мен за риба.
jansuzuki
Мнения: 82
Регистриран на: Сря Мар 23, 2011 21:39
Риболов: с бира и ракия
Местоположение: Филипополис

Re: СОМ НА ТРОЛИНГ....воблери и такъми.

Мнение от jansuzuki »

ЗДР. на някой случвало ли му се е в тази жега на водата 28гр и 34гр. на въздуха двигателя му да минава в авариен режим да няма максимални обороти.двигателя ми е Сузуки 15кс 4т. 2009г.
сутрин когато е по хладно няма проблеми.МИНАЛАТА СЕДМИЦА НА ИВИТО.
ДРУГ ПЪТ СЪМ НЯМАЛ ПРОБЛЕМ.
БЛАГОДАРЯ ВИ.
ТАРАЛЕЖА Е ПТИЦА УПОРИТА , НЕ Е ЛИ РИТНЕШ НЕ ИЗЛИТА....
LVitchev
Мнения: 8517
Регистриран на: Нед Авг 01, 2010 16:08
Местоположение: Пловдив
получил Браво: 14 пъти

Re: СОМ НА ТРОЛИНГ....воблери и такъми.

Мнение от LVitchev »

И аз съм със Сузуки 25 W-twin обаче съм нямал такива проблеми.Иначе,когато дам рязко газ,не тръгва от раз а плавно започва да набира,било направено за да пази двигателя.Ама знам ли,японска им работа !!!
"Аз нямам проблем със света,той има проблем с мен " - Янкосан

" Глупаците,мръсниците и завистниците са като хлебарките,нямат изтребване,смачкаш две,изпълзяват още двадесет............хлебарки " - Л.Вичев
Публикувай отговор

Обратно към “Риболов на сом”