ЗАБРАНА

Няма значение дали го ловите от брега, от лодка на влачене или на кльонк, удари ли ... адреналинът е на макс ;)
Публикувай отговор
kinder
Мнения: 421
Регистриран на: Сря Окт 12, 2011 15:31
Риболов: Спининг от лодка и нищо друго
Местоположение: Търговище
получил Браво: 2 пъти

Re: ЗАБРАНА

Мнение от kinder »

Някой може ли да пусне тема / За и Против забраната от Март или Февруари/ та да гласувам или ........
Потребител.
Мухите в главата ми са повече от това което можете да ми кажете,... са.
koci1
Мнения: 157
Регистриран на: Пет Фев 12, 2010 17:36
Риболов: джигит
Местоположение: Първомай
дал Браво: 1 път

Re: Когато няма сом и бялата риба е риба.

Мнение от koci1 »

VARHARA написа:Пичове пълен абсурд е 15.02 .Миналата година забраната сработи малко от малко ,въпреки че пак си имаше мърша която джигише на гнездата,и прибираше риби -както и да е.После я изместиха до 31.05 което нямаше никаква логика ,при условие че бяла и щука бяха забравили от кога са си хвърлили хайвера . С удължаването постигнаха само едно -рай за бракониерите.
Аз не веднъж говорих с шефа и му предлагах следното .
Да няма забрана целогодишно за лодките ,а да има забрана за взимане на риба . Гепват те със забранената риба, конфискация на лодка или зверска глоба .По този начин щяхме да сме постоянно във водата и да контролираме мрежите .Какво по лесно и просто от това. Хем ние риболовците щяхме да вършим 80% от работата на ИАРА хем нямаше да ни отнемат хобито и на много хора хляба в риболовния бизнес който и без това е сух.
Щели да скрият 1-2 риби .Да крият те си носят последствията като ги хванат.Но колко мрежи ще се извадят , или ще попречат да се разпънат -мислил ли някой за това .Явно не . Щели да ревнат риболовците от брега .Защо да ревът като ние го правим за всеобщо добро .Те мрежарите да не хващат само бели ,нали повечето риба е мирна.
Не веднъж съм го казвал. Ако се направи справка Иара или риболовците са хванали повече мрежи ,съм сигурен че с пъти ние сме извадили много повече мрежи от агецията .За сигналите да не говорим .
Ами и аз съм бесен ,ама много бесен.Сега на Жребеца е мрежарска сеч .Нямате си на идея за какво става въпрос.
Сега трябва да има денонощно дежурство .Проста работа . Мрежите се разпъват в един район и е толкова лесно да се хващат.Ама няма кой .
Миналата година ние с 3 лодки давахме дежурства -ОК .Но бяхме само 3 лодки от Н.Загора и не можем да огреем на всякъде и по всяко време. Всичко друго от нашия регион след гръмките обещания се изпокри . Че да не са луди да се набутват ,но пред клавиатурата са големи .
Истината е да се съберем .Във всеки един град да се съберат риболовците да си кажат исканията и да си имат представител. От всички градове представителите да се съберат в София и да си кажат исканията пред агенцията и пред министъра.Да се седне и да се реши -така и така . Като не ни обърнат внимание качваме се на колите и пред министерството с домати . Ако сме единни ще си извоюваме правата и ще ни обърнат внимание .Лошото е че се сещаме за тези неща в свършен факт.Като ни го набият геч мале ,момата мъжка ,другата година и така до следващата..............


:D :D :D bravo
http://www.facebook.com/photo.php?fbid= ... =1&theater" onclick="window.open(this.href);return false;

кълвяло вчера и утре , ма днес неще
Аватар
carbolino
Мнения: 1183
Регистриран на: Пон Май 21, 2007 23:39
дал Браво: 19 пъти
получил Браво: 9 пъти

Re: ЗАБРАНА

Мнение от carbolino »

4 месеца забрана те колежките ромки за тоя период чавета износват бе :lol:
Но гледам има и хора които се кефят на такава забрана и се правят на природо защитници с нежни души милеещи за рибките.Кат са толкова чувствителни да си гледат гупи в аквариум и да си ги галкат по аналните перки да дрискат по леко да не си нараняват дупенцата :wink:
niki71
Мнения: 256
Регистриран на: Чет Окт 27, 2011 13:17
дал Браво: 27 пъти
получил Браво: 53 пъти

Re: ЗАБРАНА

Мнение от niki71 »

Тази идея със създаване на сдружение и съответно допълнителна дневна или годишна такса вече е факт на Горни Дъбник. Ще видим как работи тази година- старта на колегите беше с масирано зарибяване с шаран. Не знам дали имат постоянна охрана, но вероятно има. Ако се окаже удачен вариянт ще се наложи и по другите ни големи водоеми. Като допълнителна екстра лично аз вярвам, че такъв тип стопанисване ще разреди много "риболовците " отишли за прехраната си на водоема .
Аватар
Godfather
Мнения: 1078
Регистриран на: Чет Фев 08, 2007 11:14
Риболов: спининг риболов
Местоположение: Пловдив
дал Браво: 11 пъти
получил Браво: 26 пъти

Re: ЗАБРАНА

Мнение от Godfather »

http://iara.government.bg/wp-content/up ... %D0%B0.pdf" onclick="window.open(this.href);return false;

Ето черно на бяло!!!
I'll make him an offer he cant refuse!!!!!!!!!!!!
http://vbox7.com/play:00f5ca22&al=1&vid=
toparlak
Мнения: 166
Регистриран на: Вто Сеп 23, 2008 2:15
дал Браво: 6 пъти
получил Браво: 6 пъти

Re: Когато няма сом и бялата риба е риба.

Мнение от toparlak »

VARHARA написа:Пичове пълен абсурд е 15.02 .Миналата година забраната сработи малко от малко ,въпреки че пак си имаше мърша която джигише на гнездата,и прибираше риби -както и да е.После я изместиха до 31.05 което нямаше никаква логика ,при условие че бяла и щука бяха забравили от кога са си хвърлили хайвера . С удължаването постигнаха само едно -рай за бракониерите.
Аз не веднъж говорих с шефа и му предлагах следното .
Да няма забрана целогодишно за лодките ,а да има забрана за взимане на риба . Гепват те със забранената риба, конфискация на лодка или зверска глоба .По този начин щяхме да сме постоянно във водата и да контролираме мрежите .Какво по лесно и просто от това. Хем ние риболовците щяхме да вършим 80% от работата на ИАРА хем нямаше да ни отнемат хобито и на много хора хляба в риболовния бизнес който и без това е сух.
Щели да скрият 1-2 риби .Да крият те си носят последствията като ги хванат.Но колко мрежи ще се извадят , или ще попречат да се разпънат -мислил ли някой за това .Явно не . Щели да ревнат риболовците от брега .Защо да ревът като ние го правим за всеобщо добро .Те мрежарите да не хващат само бели ,нали повечето риба е мирна.
Не веднъж съм го казвал. Ако се направи справка Иара или риболовците са хванали повече мрежи ,съм сигурен че с пъти ние сме извадили много повече мрежи от агецията .За сигналите да не говорим .
Ами и аз съм бесен ,ама много бесен.Сега на Жребеца е мрежарска сеч .Нямате си на идея за какво става въпрос.
Сега трябва да има денонощно дежурство .Проста работа . Мрежите се разпъват в един район и е толкова лесно да се хващат.Ама няма кой .
Миналата година ние с 3 лодки давахме дежурства -ОК .Но бяхме само 3 лодки от Н.Загора и не можем да огреем на всякъде и по всяко време. Всичко друго от нашия регион след гръмките обещания се изпокри . Че да не са луди да се набутват ,но пред клавиатурата са големи .
Истината е да се съберем .Във всеки един град да се съберат риболовците да си кажат исканията и да си имат представител. От всички градове представителите да се съберат в София и да си кажат исканията пред агенцията и пред министъра.Да се седне и да се реши -така и така . Като не ни обърнат внимание качваме се на колите и пред министерството с домати . Ако сме единни ще си извоюваме правата и ще ни обърнат внимание .Лошото е че се сещаме за тези неща в свършен факт.Като ни го набият геч мале ,момата мъжка ,другата година и така до следващата..............


Ето какво става като няма лодки по язовирите.До юни ще е така километри мрежи.Един път ги хванали,не им дреме изобщо :twisted: :twisted: :twisted: :twisted:


http://iara.government.bg/?p=9305" onclick="window.open(this.href);return false;
ribata402
Мнения: 2469
Регистриран на: Съб Сеп 17, 2011 17:04
Местоположение: plovdiv
получил Браво: 4 пъти

Re: ЗАБРАНА

Мнение от ribata402 »

Ми тея дето ревяха за по рана забрана.Да ходят те сега ,да притесняват бракониерите...
Иво Ломски
Мнения: 1047
Регистриран на: Сря Яну 28, 2009 20:59
Местоположение: София
дал Браво: 5 пъти
получил Браво: 23 пъти

Re: Когато няма сом и бялата риба е риба.

Мнение от Иво Ломски »

toparlak написа:
Ето какво става като няма лодки по язовирите.До юни ще е така километри мрежи.Един път ги хванали,не им дреме изобщо :twisted: :twisted: :twisted: :twisted:


http://iara.government.bg/?p=9305" onclick="window.open(this.href);return false;

Браво на ИАРА! Който търси намира :wink:
Живот без страст не е живот а само съществуване...
Аватар
bai ves
Мнения: 5558
Регистриран на: Сря Авг 22, 2007 18:53
Местоположение: Велико Търново
дал Браво: 1 път
получил Браво: 15 пъти

Re: ЗАБРАНА

Мнение от bai ves »

На мен ми дреме, искам да създам свой бизнес свързан с риболова :!: Гледам напред и продължавам да работя, забрана или не продължавам. Няма власт народе, що по Тошово време нямаше бракониери :?: Сега се иска същото, Държавата- стопанин :!: Ами като има говеда трябва да има говедар. Не знам друго, с мойте хора сме се разбрали билети да не вадим. Нека да им падат приходите. Те така и така лъжат, аз и някои от нас поне да нямаме пръст в това. Бойкот на Риболовните билети :!: :!: :!: Ако стане в бъдеще по зле хващам наръча е бегом от Б-я за винаги, и не ми проблем но имам много ценни моменти, приятели и хора, за които да бъда тук но съжалявам :fish15: :fish4:
Аватар
тони котев
Мнения: 479
Регистриран на: Вто Ное 02, 2010 9:20
Местоположение: София а лятото в кемпера
получил Браво: 2 пъти

Re: ЗАБРАНА

Мнение от тони котев »

Вчера направих един импровизиран риболов с мой приятел, хърватин който е временно тук на работа.Коментирах забраната и той сподели , че в Хърватска забраната за бяла и щука влиза от: 1 март и е до 1 юни и така е от години.Оказа се , че и законите за бракониерство са доста по-сурови от българските.За електроулов и мрежарство се влиза в дрънголника. Глобите за други нарушения са умопомрачителни и след като са изяли дървото няколко човека, бракониерството е сведено до минимум.
При тях също само на определени водоеми се риболовства нощем, но р. Дунав е разрешена навсякъде.Та извода ми е , че човек независимо къде е роден и живее , разбира само от тояга. Дано тези писания се четат от компетентите хора и дано се намери малко желание за промяна в тази посока.
Ех, с интелигентни хора се работи лесно,....но с вас господине......
karakudki
Мнения: 147
Регистриран на: Нед Май 23, 2010 12:17
Местоположение: София
дал Браво: 2 пъти
получил Браво: 4 пъти
Обратна връзка:

Re: ЗАБРАНА

Мнение от karakudki »

тони котев написа:Вчера направих един импровизиран риболов с мой приятел, хърватин който е временно тук на работа.Коментирах забраната и той сподели , че в Хърватска забраната за бяла и щука влиза от: 1 март и е до 1 юни и така е от години.Оказа се , че и законите за бракониерство са доста по-сурови от българските.За електроулов и мрежарство се влиза в дрънголника. Глобите за други нарушения са умопомрачителни и след като са изяли дървото няколко човека, бракониерството е сведено до минимум.
При тях също само на определени водоеми се риболовства нощем, но р. Дунав е разрешена навсякъде.Та извода ми е , че човек независимо къде е роден и живее , разбира само от тояга. Дано тези писания се четат от компетентите хора и дано се намери малко желание за промяна в тази посока.
+1 !!!
Ако няма кой да съблюдава спазването на закона , все едно той не съществува ! Ето това е проблема .Проституки в камуфлажи работа не вършат ( браЧед на мражара ) . Трябват Хора , добре заплатени , друг начин няма според мен . Също както с милиционерите .
мишката
Мнения: 28
Регистриран на: Сря Апр 24, 2013 18:55
Риболов: предимно сом
Местоположение: където замръкна

Re: ЗАБРАНА

Мнение от мишката »

http://iara.government.bg/wp-content/up ... 5.2013.pdf" onclick="window.open(this.href);return false;
karakudki
Мнения: 147
Регистриран на: Нед Май 23, 2010 12:17
Местоположение: София
дал Браво: 2 пъти
получил Браво: 4 пъти
Обратна връзка:

Re: ЗАБРАНА

Мнение от karakudki »

Благодаря колега :wink:
Публикувай отговор

Обратно към “Риболов на сом”