ЗАБРАНА

Няма значение дали го ловите от брега, от лодка на влачене или на кльонк, удари ли ... адреналинът е на макс ;)
Публикувай отговор
LVitchev
Мнения: 8517
Регистриран на: Нед Авг 01, 2010 16:08
Местоположение: Пловдив
получил Браво: 14 пъти

Re: Когато няма сом и бялата риба е риба.

Мнение от LVitchev »

shkarcheto написа:Колеги нека ме разберат всички правилно , аз съм за пълната забрана на вземане на риба, ако по този начин се очистят и месарите между нас колегите. Хвани и пусни е моя лозунг.
Сега си вземам по някоя риба, но сега започвам да виждам по друг начин забраната, ако бъде добре формолирана, то тогава нека я конкретезират хвани и пусни, което е и споменато засега......Така дори ИАРА няма да ходят с лодки и да реват за бензин а ще проверяват колегите на брега като излизат, хоп май станах неудобен за доста от колегите
Кво ти пука бе Шкаров,дреме ти на дедовия.Няма спасение,ако ще и десет забрани да направят.Ще видите още колко елемента ще изгорят,като ги проверят,ще са прибрали доста риба по трюмчета и т.н :lol: :lol: :lol:
"Аз нямам проблем със света,той има проблем с мен " - Янкосан

" Глупаците,мръсниците и завистниците са като хлебарките,нямат изтребване,смачкаш две,изпълзяват още двадесет............хлебарки " - Л.Вичев
Аватар
vali0
Мнения: 176
Регистриран на: Вто Апр 19, 2011 19:22
Риболов: Тролинг, джигинг, кльонкинг
Местоположение: кьрджали
получил Браво: 1 път

Re: Когато няма сом и бялата риба е риба.

Мнение от vali0 »

То е като забраната за тютюнопушене- в 80% от заведенията се пуши. Айде да не се правим на светци-всеки от нас е, или е бил месар. Чета необятната тема ''Сом на тролинг-воблери и такъми'' и в една от началните страници се натъквам на шокиращото откровение на един колега, който казва как си отгледал детето благодарение на еди-кой си воблер... :shock: Айде ако обичате ми кажете за какво говорим... :lol: :lol: :lol: :mrgreen:
shkarcheto
Мнения: 791
Регистриран на: Нед Апр 26, 2009 19:26
дал Браво: 1 път
получил Браво: 2 пъти

Re: Когато няма сом и бялата риба е риба.

Мнение от shkarcheto »

Колеги там където ловах риби в Южна Африка наказанието за пребиране на малки маломерни риби от рода на пясъчни акули и сиви акули е затвор. Така че не ми разправяйте за кой колко вземал, така ще е докато не се направи як закон и всичко да си дойде на мястото. ДОкато в БГ пребирането на риби не се забрани ще има и месари и всякакви подобни. А това до колко една агенция си върши работата не мисля че е тема тук, пълно е с месари, при това пребират маломерки без прошка, ако единствения начин е със забрана на вземането на улова то нека така да е, само да се поясни може ли да се хваща и пуска или не може. Определено ако чакам на риба да се храня , то няма да я ловя с въдица.
Аватар
bai ves
Мнения: 5558
Регистриран на: Сря Авг 22, 2007 18:53
Местоположение: Велико Търново
дал Браво: 1 път
получил Браво: 15 пъти

Re: Когато няма сом и бялата риба е риба.

Мнение от bai ves »

Точно, ама хората ходиха в чужбина предимно да се гърбят, а не да се социализират. Много не се връщат за да научат наще хора на манталитет и ноу хау, а ония лайняри в управата са: Министър вежди въси, докът мисли със гъзът си :!: :!: :!:
Аватар
franko
Мнения: 3455
Регистриран на: Сря Авг 13, 2008 21:37
Риболов: сооооооом
Местоположение: пловдив
дал Браво: 32 пъти
получил Браво: 6 пъти

Re: Когато няма сом и бялата риба е риба.

Мнение от franko »

Не можем да направим мършата сгодно месо.Аз всеки ден се опитвам и виждам,че не става.В повечето случаи се оказвам даже глупак :idea: .
Утре пак бачкам с горски и иаРА и отново,ще дам всичко от себе си.
Кото е такова.
Аватар
bai ves
Мнения: 5558
Регистриран на: Сря Авг 22, 2007 18:53
Местоположение: Велико Търново
дал Браво: 1 път
получил Браво: 15 пъти

Re: Когато няма сом и бялата риба е риба.

Мнение от bai ves »

Франко, такива хора като теб са малко и екстра, че можеш да правиш това, което ти е на сърце :!: Все пак съм оптимист, че ще оправим нещата , трябва да ги оправим :!:
shkarcheto
Мнения: 791
Регистриран на: Нед Апр 26, 2009 19:26
дал Браво: 1 път
получил Браво: 2 пъти

Re: Когато няма сом и бялата риба е риба.

Мнение от shkarcheto »

В крайна сметка мога ли да со ловя риби и да ги пускам говоря за бели и щуки. Някой да каже да или не.
Аватар
bai ves
Мнения: 5558
Регистриран на: Сря Авг 22, 2007 18:53
Местоположение: Велико Търново
дал Браво: 1 път
получил Браво: 15 пъти

Re: Когато няма сом и бялата риба е риба.

Мнение от bai ves »

Иво, миналата година как беше? Стой и трай. Оня смотан зверил като те види със силиконова примамка , с или без метален повод не можеш го убеди, че си за сом или костур. Аз мога да ловя платики и морунажи на блесна, ама не е така. Нещата трябва да са чисти, нека сега да мислим, да централизираме мероприятия защото от това зависи както мойте и на други колеги приходите, така и хобито на всички нас. Мисли глобално защото утре пак ще ни забранят нещо, писна ми :!:
shkarcheto
Мнения: 791
Регистриран на: Нед Апр 26, 2009 19:26
дал Браво: 1 път
получил Браво: 2 пъти

Re: Когато няма сом и бялата риба е риба.

Мнение от shkarcheto »

Докато не ме хвани с бяла в лодката не може да ми направи глоба по никакъе начин ама по никакъв начин, тогава дори и в съда ще се смея с адвоката, а пък за превишени правомощия глобяват нали знаеш, забранява се улова пише в наредбата и че ако се хване случайно такава риба да се пуска незабавно във водата, наредбата е ясно регламентирана и е по-лесно така, защото докато се направи закон внесе се за гласуване минава време, а така секват всичко и става хвани и пусни. Няма значение дали си със силикон или метален повод, никой не указва как ще си ловиш рибите , а само какво куки брой въдици можеш да ползваш и кои риби, ако хванеш трябва да върнеш във водата.
Така че не ми разправяй, така ловящите костур просто трябва да го забравят, както и ловящите сом. Затова и виж колко ясно е написано, ако хванеш забранен вид, го пускаш обратно. Виж т.2.
sampo
Мнения: 421
Регистриран на: Сря Окт 26, 2005 9:16
Риболов: Тролинг
Местоположение: София
дал Браво: 3 пъти
получил Браво: 13 пъти

Re: Когато няма сом и бялата риба е риба.

Мнение от sampo »

shkarcheto написа:...да со ловя риби и да ги пускам...
Е и какъв е смисъла на упражнението , да си храним егото ... че сме по велики и съвършени от рибетата ? Да подаряваме живота им, ами по добре е предварително да се откажем от отнемането му. Все едно е да ти заковат белезниците и да стрелят по теб в тунела , но с халостни патрони и то многократно да изживееш смъртта. Некой да е питал рибетата дали са съгласни и дали им харесва упражнението ? По клипове и снимки могат да се видят ухилени до уши физиономии които целуват разни мазни риби с отвращение и после ги пускат. Що не си целуват секретарката ? Ами щото ще ги осъди за сексуален тормоз ... да ама рибите може да искат но не могат да пишат молби до прокурора. Нерегламентирани целувки с рибета определено имат сексуален подтекст и се нарича зоофилия. Мотив за улов на риба /до 3кг./ е да се консумира, така са постъпвали предците ни ... и до днес. Другото е гавра!
Един клип за подкрепящи тезата ми, снимах го преди няколко дни, за статистиците тигано е 30 санта :lol:
Аватар
spookymiro
Мнения: 681
Регистриран на: Съб Мар 06, 2010 15:01
Местоположение: София
дал Браво: 6 пъти
получил Браво: 26 пъти

Re: Когато няма сом и бялата риба е риба.

Мнение от spookymiro »

shkarcheto написа:... ДОкато в БГ пребирането на риби не се забрани ще има и месари и всякакви подобни...
Да се забрани целогодишното прибиране на риби според мен ще доведе до редица негативни последствия.
Най-малкото ще се увеличат бракониерите и ще фалират доста от търговците свързани с продажбата на риболовни такъми.

Аз определено съм против такава забрана. Не ни трябват нови забрани а контрол над съществуващите. И те ще свършат работа. Ама за да има такъв контрол, всеки голям язовир трябва да си има собствено подразделение на ИАРА и да са нонстоп там.

Ще кажете няма пара. Ами ще има. Като се въведе такса за ловене по големите язовири. Риболовният билет не е задължителен, ама ако го нямаш плащаш по-дебело. Два лева да даваш на ден - ще има пари и за охрана и за бензин. Правил съм сметки преди.

Поздрави!
Държа се с другите така, както искам те да се държат с мен.
Emo-83
Търговец
Мнения: 16982
Регистриран на: Чет Дек 21, 2006 17:23
Местоположение: Sofia
дал Браво: 264 пъти
получил Браво: 272 пъти

Re: Когато няма сом и бялата риба е риба.

Мнение от Emo-83 »

Потрекям Сампо и няма да ловя на джиг,но ще си изпържа бяла,ако ще свинкя у джамия да влезне.Никога не съм бил бракониер.Но заради тъпите и дразнещи забрани....ще стана.Грилянди от маломерки няма да правя.Отивам да си изживея приятните мигове с приятелите на бивака.
И понеже ме амбицираха от сега си вадя една бяла за утре.....даже ще ви я снимам.
Шкаров,стига пита бе братче.Лови си и пускай,но една салата от бяла ще ми набачкаш,ако ще и клип да ти направя.
Представяте ли си :!: Престъпниците,ни направиха,като тях....пресъпници. :evil: :twisted: :evil:
И утре за кокошка,няма прошка. :fish6: :fish5:
http://fishem.bg/" onclick="window.open(this.href);return false;

Ех,рибо рибо-какво да правя,като съм се родил рибар,а ти риба!
Аватар
zee
Мнения: 729
Регистриран на: Вто Юли 12, 2011 6:55
дал Браво: 2 пъти
получил Браво: 24 пъти

Re: Когато няма сом и бялата риба е риба.

Мнение от zee »

spookymiro написа:.....
Ще кажете няма пара. Ами ще има. Като се въведе такса за ловене по големите язовири. Риболовният билет не е задължителен, ама ако го нямаш плащаш по-дебело. Два лева да даваш на ден - ще има пари и за охрана и за бензин.....

Точно това беше направено в Испания преди повече от 30-35 год / лелеееее колко одавна е бил моя сладководен риболов/ тогава там голяма гладория,безработица и бракониери от всякъв вид за да се изхранват ...мрежи,срекмета....абе ужас. За 2 год след като го направиха нещата се оправиха там...сега май е отменено това - не знам...
"Дай на човек една риба и той ще я изяде за един ден, Научи човек да лови риба и той ще седи по цял ден в лодката и ще пие бира"
Emo-83
Търговец
Мнения: 16982
Регистриран на: Чет Дек 21, 2006 17:23
Местоположение: Sofia
дал Браво: 264 пъти
получил Браво: 272 пъти

Re: Когато няма сом и бялата риба е риба.

Мнение от Emo-83 »

Сега я хванах на Бомбер 15см. морско изпълнение цвят РХ. :fish15: :fish4:
Изображение
http://fishem.bg/" onclick="window.open(this.href);return false;

Ех,рибо рибо-какво да правя,като съм се родил рибар,а ти риба!
Аватар
franko
Мнения: 3455
Регистриран на: Сря Авг 13, 2008 21:37
Риболов: сооооооом
Местоположение: пловдив
дал Браво: 32 пъти
получил Браво: 6 пъти

Re: Когато няма сом и бялата риба е риба.

Мнение от franko »

Хвани и на мен една,че съм й забравил вкуса :D .
Публикувай отговор

Обратно към “Риболов на сом”