Тролене-тактика преди и след удьра

Няма значение дали го ловите от брега, от лодка на влачене или на кльонк, удари ли ... адреналинът е на макс ;)
Публикувай отговор
PENN
Мнения: 4833
Регистриран на: Пет Дек 17, 2004 2:29
Местоположение: San Diego CA
получил Браво: 8 пъти

Re: Тролене-тактика преди и след удьра

Мнение от PENN »

А кьлве ли?То че пьлно с луди тука е ясно :lol:
Go BIG or Go Home!
shkarcheto
Мнения: 791
Регистриран на: Нед Апр 26, 2009 19:26
дал Браво: 1 път
получил Браво: 2 пъти

Re: Тролене-тактика преди и след удьра

Мнение от shkarcheto »

PENN написа:А кьлве ли?То че пьлно с луди тука е ясно :lol:
Аз най-хубавите риби съм ги хванал в лошо време, или силен вятър или дъжд, засега за тролинга в такова време нямам резултати. Но предпочитам да съм навън, все пак с тези карбони и при светкавици :fish8:
Аватар
тони котев
Мнения: 479
Регистриран на: Вто Ное 02, 2010 9:20
Местоположение: София а лятото в кемпера
получил Браво: 2 пъти

Re: Тролене-тактика преди и след удьра

Мнение от тони котев »

Спираме да влачиме само когато вятъра вдигне 1 м. вълни. :D
С гръмотевиците е по-некомфортно, ставаме идеални мишени с тия карбони дето ги разхождаме.
Аз лично изчезвам веднага от водата ,пък и не съм имал успехи точно по време на буря.Виж след нея е друга бирата :idea:
Ех, с интелигентни хора се работи лесно,....но с вас господине......
shkarcheto
Мнения: 791
Регистриран на: Нед Апр 26, 2009 19:26
дал Браво: 1 път
получил Браво: 2 пъти

Re: Тролене-тактика преди и след удьра

Мнение от shkarcheto »

тони котев написа:Спираме да влачиме само когато вятъра вдигне 1 м. вълни. :D
:idea:
Тони точно при такива вълни са ми били най-зверските удари на едри риби, визирам сома, според мен си има и обеснение затова. Поздрави
Аватар
pavel mangelov
Мнения: 575
Регистриран на: Пон Дек 08, 2008 21:42
Местоположение: Yambol...ama ot Sevlievo

Re: Тролене-тактика преди и след удьра

Мнение от pavel mangelov »

Я обясни тогава,плиийз....
I'll be back.....for the next season
Аватар
nikaro
Мнения: 418
Регистриран на: Чет Юни 11, 2009 22:02
Местоположение: Балчик
получил Браво: 1 път

Re: Тролене-тактика преди и след удьра

Мнение от nikaro »

pavel mangelov написа:Я обясни тогава,плиийз....
+1 :wink:
"Никой не умира девствен-животът на всеки го слага"
SMILYAN
Мнения: 27
Регистриран на: Съб Апр 28, 2012 7:48
Риболов: Тролинг, Джиг
Местоположение: Хасково
получил Браво: 1 път

Re: Тролене-тактика преди и след удьра

Мнение от SMILYAN »

Искам да споделя моя 2годишен опит на начинаещ :fish5: В лошо време съм имал удари, и не е за пренебрегване.Според мен най-добре е точно преди самата буря 1-2ч. и непосредствено след нея, има страхотни удари.Аз лично влача с 2-3 въдици. На късите участаци с 2 , а на дългите с три. При удар изключвам от скорост вземам въдицата стараясе да държа линията опъната, опитваики с друга та ръка да прибера свободната въдица. Ако се заварти лодката отново включвам на скорост изправям я и освобождавам отново, никога не изгасям двигателя. Авансът е така нагласен че при влачене да не се развива, незнам да ли трябва да е така или тряба да е натегнат
Кой каквото ми пожелае, господ два пъти да му го върне !!!
http://misli.hit.bg/index.html" onclick="window.open(this.href);return false;
shkarcheto
Мнения: 791
Регистриран на: Нед Апр 26, 2009 19:26
дал Браво: 1 път
получил Браво: 2 пъти

Re: Тролене-тактика преди и след удьра

Мнение от shkarcheto »

pavel mangelov написа:Я обясни тогава,плиийз....
Моята логика, при силен вътър и голяма вълна едрия сом има изключително преимущество да лови дребна риба на повърхността, при това се чувства доста по-необезпокояван, а и нашите действия остават доста по-незабелязани от него, било то тропане, говор и прочие. Дребна риба останала на по-плитко при вълна е доста по-дезориентирана и големия и не така бърз хишник би имал преимущество доста по-незабелязано да атакува, лично мое мение. Не го налагам има и други фактори, но не знам дали ме разбрахте дотук правилно, за да продължавам.
А защо не и да греша????
Аватар
pavel mangelov
Мнения: 575
Регистриран на: Пон Дек 08, 2008 21:42
Местоположение: Yambol...ama ot Sevlievo

Re: Тролене-тактика преди и след удьра

Мнение от pavel mangelov »

shkarcheto написа:
pavel mangelov написа:Я обясни тогава,плиийз....
Моята логика, при силен вътър и голяма вълна едрия сом има изключително преимущество да лови дребна риба на повърхността, при това се чувства доста по-необезпокояван, а и нашите действия остават доста по-незабелязани от него, било то тропане, говор и прочие. Дребна риба останала на по-плитко при вълна е доста по-дезориентирана и големия и не така бърз хишник би имал преимущество доста по-незабелязано да атакува, лично мое мение. Не го налагам има и други фактори, но не знам дали ме разбрахте дотук правилно, за да продължавам.
А защо не и да греша????
Помолих те да споделиш,защото имам същите наблюдения.Съгласен съм с твойта теория,но има нещо което ме човърка :roll: ...всеки знае,че при вятър и лошо време рибата се натиска на дъното.
П.п
Като се видим ме подсети да ти разкажа една история за сомове и лошо време на Стамболийски.Останалите действащи лица ги познаваш.Не ми се пише тука,че е дълга.
I'll be back.....for the next season
SMILYAN
Мнения: 27
Регистриран на: Съб Апр 28, 2012 7:48
Риболов: Тролинг, Джиг
Местоположение: Хасково
получил Браво: 1 път

Re: Тролене-тактика преди и след удьра

Мнение от SMILYAN »

shkarcheto написа:
pavel mangelov написа:Я обясни тогава,плиийз....
Моята логика, при силен вътър и голяма вълна едрия сом има изключително преимущество да лови дребна риба на повърхността, при това се чувства доста по-необезпокояван, а и нашите действия остават доста по-незабелязани от него, било то тропане, говор и прочие. Дребна риба останала на по-плитко при вълна е доста по-дезориентирана и големия и не така бърз хишник би имал преимущество доста по-незабелязано да атакува, лично мое мение. Не го налагам има и други фактори, но не знам дали ме разбрахте дотук правилно, за да продължавам.
А защо не и да греша????
Звучими логично, аз си мисля още че при едни вълни водата се размества и се обогатява от към кислород и хишника става активен.Само мнение!!! :fish4:
Кой каквото ми пожелае, господ два пъти да му го върне !!!
http://misli.hit.bg/index.html" onclick="window.open(this.href);return false;
Аватар
VARHARA
Търговец
Мнения: 2886
Регистриран на: Съб Дек 18, 2004 10:10
Местоположение: N.ZAGORA
получил Браво: 1 път
Обратна връзка:

Re: Тролене-тактика преди и след удьра

Мнение от VARHARA »

Вкарването на кислород във водата от вятър и дъжда въобще не е маловажен факт ,особено в най горещи безветреви дни. Активизират се всички риби не само хищника.
Но защо след буря сома се скатава а мирните риби полудяват. Това ми е любопитно.
Сома е топлолюбива риба .Единствената логика за мен е понижаването на температурата в повърхностния слой-знам ли.
Иво Ломски
Мнения: 1047
Регистриран на: Сря Яну 28, 2009 20:59
Местоположение: София
дал Браво: 5 пъти
получил Браво: 23 пъти

Re: Тролене-тактика преди и след удьра

Мнение от Иво Ломски »

VARHARA написа:Вкарването на кислород във водата от вятър и дъжда въобще не е маловажен факт ,особено в най горещи безветреви дни. Активизират се всички риби не само хищника.
Но защо след буря сома се скатава а мирните риби полудяват. Това ми е любопитно.
Сома е топлолюбива риба .Единствената логика за мен е понижаването на температурата в повърхностния слой-знам ли.

Сома се активизира преди бурята заради промяната в налягането, гръмотевиците, вятъра и т.н. След бурата нещата се успокояват, а с тях и сома. Същото е установено и при земетресенията - преди тах е активен, защото усеща земните звуци/вибрации, а след тях никакъв го няма :wink:
Живот без страст не е живот а само съществуване...
LVitchev
Мнения: 8517
Регистриран на: Нед Авг 01, 2010 16:08
Местоположение: Пловдив
получил Браво: 14 пъти

Re: Тролене-тактика преди и след удьра

Мнение от LVitchev »

Така е,винаги преди буря се активизира и след това ляга отново.Наблюденията са ни едни и същи,мисля че всички риби тогава са активни,но хищника най много.
"Аз нямам проблем със света,той има проблем с мен " - Янкосан

" Глупаците,мръсниците и завистниците са като хлебарките,нямат изтребване,смачкаш две,изпълзяват още двадесет............хлебарки " - Л.Вичев
Аватар
kalinux
Мнения: 3588
Регистриран на: Нед Фев 20, 2005 1:17
Местоположение: Кюстендил
дал Браво: 208 пъти
получил Браво: 261 пъти
Обратна връзка:

Re: Тролене-тактика преди и след удьра

Мнение от kalinux »

VARHARA написа:Вкарването на кислород във водата от вятър и дъжда въобще не е маловажен факт ,особено в най горещи безветреви дни. Активизират се всички риби не само хищника.
Но защо след буря сома се скатава а мирните риби полудяват. Това ми е любопитно.
Сома е топлолюбива риба .Единствената логика за мен е понижаването на температурата в повърхностния слой-знам ли.
Ми ти като се наядеш не ти ли се приспива. :lol:
С внимание към детайлите
Публикувай отговор

Обратно към “Риболов на сом”