Пръчка за мултипликатор

Няма значение дали го ловите от брега, от лодка на влачене или на кльонк, удари ли ... адреналинът е на макс ;)
robi
Мнения: 52
Регистриран на: Съб Окт 28, 2006 9:42
Местоположение: sofia

Пръчка за мултипликатор

Мнение от robi »

Здравейте.От два месеца бродя из форума и са образовам на тема кльонк .сом и т.н. :) На откриването бяхме на Иваиловград, в събота 4 бели от които само една читава(околу 2кг).В неделя се пробвах да кльонкам в началото на тясното(Булеварда),и докарах няколко читави звука.Още по странното е че вдигнах поне три пъти сом, без удар но вече съм болен :mrgreen: Питането ми е може ли мулти да се сложи на стандартна пръчка,и ако не с какво е по различна тази която е специално за мултипликатор?Не видях такава тема из форума ,но може и да съм пропуснал.Прадварително БЛАГОДАРЯ на тези които ще светнат новобранеца........

П.П.А сега какво да правя щеката и платформата :wink: :oops: :?
shkarcheto
Мнения: 791
Регистриран на: Нед Апр 26, 2009 19:26
дал Браво: 1 път
получил Браво: 2 пъти

Re: Пръчка за мултипликатор

Мнение от shkarcheto »

robi написа:Здравейте.От два месеца бродя из форума и са образовам на тема кльонк .сом и т.н. :) На откриването бяхме на Иваиловград, в събота 4 бели от които само една читава(околу 2кг).В неделя се пробвах да кльонкам в началото на тясното(Булеварда),и докарах няколко читави звука.Още по странното е че вдигнах поне три пъти сом, без удар но вече съм болен :mrgreen: Питането ми е може ли мулти да се сложи на стандартна пръчка,и ако не с какво е по различна тази която е специално за мултипликатор?Не видях такава тема из форума ,но може и да съм пропуснал.Прадварително БЛАГОДАРЯ на тези които ще светнат новобранеца........

П.П.А сега какво да правя щеката и платформата :wink: :oops: :?

Щеката и платформата остават в историята, продавай ги, вече си се разболял, а от това лечение няма. Пръчка за мултипликатор има ако е кастингов модел, на теб такъв не ти трябва, оборудваш се с една яка тояжка, слагаш мултито и успех през сезона. Можеш да го сложиш на каквато пръчка искаш, стига да не е мухарка :D :D :D
Emo-83
Търговец
Мнения: 16982
Регистриран на: Чет Дек 21, 2006 17:23
Местоположение: Sofia
дал Браво: 264 пъти
получил Браво: 272 пъти

Re: Пръчка за мултипликатор

Мнение от Emo-83 »

Може. :wink:
Изображение
http://fishem.bg/" onclick="window.open(this.href);return false;

Ех,рибо рибо-какво да правя,като съм се родил рибар,а ти риба!
robi
Мнения: 52
Регистриран на: Съб Окт 28, 2006 9:42
Местоположение: sofia

Re: Пръчка за мултипликатор

Мнение от robi »

shkarcheto написа:
robi написа:Здравейте.От два месеца бродя из форума и са образовам на тема кльонк .сом и т.н. :) На откриването бяхме на Иваиловград, в събота 4 бели от които само една читава(околу 2кг).В неделя се пробвах да кльонкам в началото на тясното(Булеварда),и докарах няколко читави звука.Още по странното е че вдигнах поне три пъти сом, без удар но вече съм болен :mrgreen: Питането ми е може ли мулти да се сложи на стандартна пръчка,и ако не с какво е по различна тази която е специално за мултипликатор?Не видях такава тема из форума ,но може и да съм пропуснал.Прадварително БЛАГОДАРЯ на тези които ще светнат новобранеца........

П.П.А сега какво да правя щеката и платформата :wink: :oops: :?

Щеката и платформата остават в историята, продавай ги, вече си се разболял, а от това лечение няма. Пръчка за мултипликатор има ако е кастингов модел, на теб такъв не ти трябва, оборудваш се с една яка тояжка, слагаш мултито и успех през сезона. Можеш да го сложиш на каквато пръчка искаш, стига да не е мухарка :D :D :D
Пръчката е Колмик frezzen 100-400gr.акция,но не е карбон.(мисля че е малко мека) и е нисък клас,но я взех тъй като все още не знам за какво става въпрос.А за тролинг си имам друга яка сопа на колмик 50-150гр ,тя вече е едно бижу.....но не и помня името. :lol:
robi
Мнения: 52
Регистриран на: Съб Окт 28, 2006 9:42
Местоположение: sofia

Re: Пръчка за мултипликатор

Мнение от robi »

Emo-83 написа:Може. :wink:
Изображение
Благодаря........някакви идеи за читаво мулти за стотина лева,може и да не е ново.Или за тези пари не си струва? :idea: Емо тези твоите изглеждат много яки....ама са и цифра :( Още веднъж благодаря на не спящите за бързите отговори) :)
Emo-83
Търговец
Мнения: 16982
Регистриран на: Чет Дек 21, 2006 17:23
Местоположение: Sofia
дал Браво: 264 пъти
получил Браво: 272 пъти

Re: Пръчка за мултипликатор

Мнение от Emo-83 »

robi написа: Благодаря........някакви идеи за читаво мулти за стотина лева,може и да не е ново.Или за тези пари не си струва? :idea: Емо тези твоите изглеждат много яки....ама са и цифра :( Още веднъж благодаря на не спящите за бързите отговори) :)
Окума Магда за около 70лв по спомен.
http://fishem.bg/" onclick="window.open(this.href);return false;

Ех,рибо рибо-какво да правя,като съм се родил рибар,а ти риба!
Иво Ломски
Мнения: 1047
Регистриран на: Сря Яну 28, 2009 20:59
Местоположение: София
дал Браво: 5 пъти
получил Браво: 23 пъти

Re: Пръчка за мултипликатор

Мнение от Иво Ломски »

Пръчките за мулти би трябвало да се различават от другите, най-малкото по подредбата на водачите. За мулти водачите се редят по на гъсто, за да не позволяват на влакното да се трие по пръчката когато е огъната.
Живот без страст не е живот а само съществуване...
Аватар
zee
Мнения: 729
Регистриран на: Вто Юли 12, 2011 6:55
дал Браво: 2 пъти
получил Браво: 24 пъти

Re: Пръчка за мултипликатор

Мнение от zee »

Emo-83 написа:Може. :wink:

аветите за много добри ама защо с лява ръкохватка...?? не ти ли неудобно така ? Просто питам ... понеже аз ползвам спининг с лява но мулти с дясна - опитах едно мулти с лява , но нещо ми идваше терсене ... ама знам ли - щом така ти е удобно.
"Дай на човек една риба и той ще я изяде за един ден, Научи човек да лови риба и той ще седи по цял ден в лодката и ще пие бира"
Иво Ломски
Мнения: 1047
Регистриран на: Сря Яну 28, 2009 20:59
Местоположение: София
дал Браво: 5 пъти
получил Браво: 23 пъти

Re: Пръчка за мултипликатор

Мнение от Иво Ломски »

Колега, по мое мнение има сериозни разлики м/у морския риболов и риболовът на сом от лодка. При първия пръчката стои на стойка (било на стола или на колан). Рибите развиват много влакно и се вадят с помоща на мултито. Силната ръка в случая десната трябва да навива влакното и то в продължение на много време. При роболова на сом нещата са по-различни. Въдицата не стои на стойка, а се държи в ръка/ръце. Силната ръка е за пръчката, а слабата прибира влакното. Влакното, което се работи в случая рядко надминава 50 метра. Затова някои колеги казват че сома на кльонк се вади на въдицата.
Има колеги, които предпочитат лява дръжка и такива, които харесват дясната дръжка. Аргументи за и против колкото искаш. Общо взето всичко е въпрос на навик.
Живот без страст не е живот а само съществуване...
Emo-83
Търговец
Мнения: 16982
Регистриран на: Чет Дек 21, 2006 17:23
Местоположение: Sofia
дал Браво: 264 пъти
получил Браво: 272 пъти

Re: Пръчка за мултипликатор

Мнение от Emo-83 »

Аветите и аз не знам,защо са ми с лява ръка.Когато Асен Пена ми ги урежда ми казваше вземи си с дясна ръка.Предишните ми бяха такива и бях свикнал.Тогава послушах приятели за лява ръка....все едно съм спинингист.Но по принцип бързо свиквам и с двтата варианта.Даже ми е смешно,като заспорят с каква дръжка да е мултито.Тук в Б-я взимат с лява ръка,но правилното е с дясна.В цял свят за думичката ДА клатят глава в една посоко,само ние в друга.Когато променим това,тогава ще се оправим и няма да сме обратни. :wink: :lol:
http://fishem.bg/" onclick="window.open(this.href);return false;

Ех,рибо рибо-какво да правя,като съм се родил рибар,а ти риба!
robi
Мнения: 52
Регистриран на: Съб Окт 28, 2006 9:42
Местоположение: sofia

Re: Пръчка за мултипликатор

Мнение от robi »

С помоща на съветите на колегите в темата и на лични,и със съдействието на Емо вече имам една Окума магда про. :D ....сега остава да го фатям(него,мустакатия) :mrgreen: :fish2:
Аватар
zee
Мнения: 729
Регистриран на: Вто Юли 12, 2011 6:55
дал Браво: 2 пъти
получил Браво: 24 пъти

Re: Пръчка за мултипликатор

Мнение от zee »

Emo-83 написа:Аветите и аз не знам,защо са ми с лява ръка.......:
Това за каква ръка е дръжката няма значение - важно е да ти е удобно и сгодно.По интересно ми беше друго -откъде си се сдобил и то с два авета с лява дръжка - по принцип в магазините не ги стокят и да има тук там една за модел , поръчват се и се чака за такива макари.....Много яка макара -не знам дали ще намериш риба по язовирите която да ги затрудни , но ти го пожелавам за да изпиташ удоволстието как работят като се понатоварят...
"Дай на човек една риба и той ще я изяде за един ден, Научи човек да лови риба и той ще седи по цял ден в лодката и ще пие бира"
Публикувай отговор

Обратно към “Риболов на сом”