Голям сом в р. Марица

Няма значение дали го ловите от брега, от лодка на влачене или на кльонк, удари ли ... адреналинът е на макс ;)
Аватар
Коце
Мнения: 6447
Регистриран на: Пон Юни 22, 2009 20:04
Риболов: и бира чадо!
Местоположение: София
получил Браво: 9 пъти

Голям сом в р. Марица

Мнение от Коце »

Може да Ви е интересно:

Хванаха най-големият речен сом в Марица

Изображение

Сом с дължина 210 сантиметров и тегло 50 килограма е уловил в река Марица "професорът" на хасковските рибари Щерю Щерев, съобщава регионалният сайт haskovo.net.

Така нареченият „Чудовищният" се спотавайл в тихо вирче край димитровградското село Черногорово. Досега не е бил хващан толкова голям сом в река.

„От 50 години ловя риба, но не съм виждал такава през живота си!", споделя Щерю.

Бърза консултация с рибари от цялата област потвърждава, че никой не е чувал за речен сом с такива килограми. Най-големият досега бил около 40 кг, уловен от димитровградчанин.

Измъкването на сома и транспортирането му са се оказали истински предизвикателства.

Рекордният улов щял да бъде изяден на приятелска софра с отбрани представители - дългогодишни речни рибари. По стара традиция, за подобен улов се полагали тежки почерпки. За да не избяга слуката.

източник: http://www.trud.bg/Article.asp?ArticleId=1512023" onclick="window.open(this.href);return false;
Д-р Флекс написа:Jeddi Master Sofianetzo soFidero
LVitchev
Мнения: 8517
Регистриран на: Нед Авг 01, 2010 16:08
Местоположение: Пловдив
получил Браво: 14 пъти

Re: Голям сом в р. Марица

Мнение от LVitchev »

Тия са еба ти и невежите журналя,най-големия сом е 80кг изваден в реката,ама от къде да знаят :lol: :lol: :lol: Иначе,на спининг за сега държа все още аз рекорда 44,150 а Коцето от Свиленград за малко да ми го отнеме с неговия дето го извади скоро и веднага го захапаха завистниците :lol: :lol: :lol:
"Аз нямам проблем със света,той има проблем с мен " - Янкосан

" Глупаците,мръсниците и завистниците са като хлебарките,нямат изтребване,смачкаш две,изпълзяват още двадесет............хлебарки " - Л.Вичев
Аватар
franko
Мнения: 3455
Регистриран на: Сря Авг 13, 2008 21:37
Риболов: сооооооом
Местоположение: пловдив
дал Браво: 32 пъти
получил Браво: 6 пъти

Re: Голям сом в р. Марица

Мнение от franko »

На Селския ,май е по голям.Над 50кг на клатушка преди месец :wink: .Мерили са дължината 210см и са го пуснали.Може нещо и да бъркам в килограмите.
Аватар
Godfather
Мнения: 1078
Регистриран на: Чет Фев 08, 2007 11:14
Риболов: спининг риболов
Местоположение: Пловдив
дал Браво: 11 пъти
получил Браво: 26 пъти

Re: Голям сом в р. Марица

Мнение от Godfather »

franko написа:На Селския ,май е по голям.Над 50кг на клатушка преди месец :wink: .Мерили са дължината 210см и са го пуснали.Може нещо и да бъркам в килограмите.
Това е НАЙ-ВАЖНОТО!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

п.п. http://www.haskovo.net/news/110253/%D0% ... 1%86%D0%B0" onclick="window.open(this.href);return false;

От снимките и "общата култура" която имам, според мен няма начин с такова оборудване да се извади такава риба. Айде да смалим "малко" килата :idea:
Телескоп,макаре и корда 0,40мм, която 100 % не е нова :idea:
I'll make him an offer he cant refuse!!!!!!!!!!!!
http://vbox7.com/play:00f5ca22&al=1&vid=
bobiander
Мнения: 71
Регистриран на: Нед Юни 13, 2010 22:52
Риболов: муха и спининг
Местоположение: София
Обратна връзка:

Re: Голям сом в р. Марица

Мнение от bobiander »

Е ти пък, какъв рибар ще е ако не удвои килата :mrgreen:
LVitchev
Мнения: 8517
Регистриран на: Нед Авг 01, 2010 16:08
Местоположение: Пловдив
получил Браво: 14 пъти

Re: Голям сом в р. Марица

Мнение от LVitchev »

Фране,това не го знаех,време значи пак да се върна на реката,да си оправим головата разлика :lol: :lol: :lol: Тоя селския е голям калитко,да знаеш :mrgreen: :mrgreen: :mrgreen: :fish15:
"Аз нямам проблем със света,той има проблем с мен " - Янкосан

" Глупаците,мръсниците и завистниците са като хлебарките,нямат изтребване,смачкаш две,изпълзяват още двадесет............хлебарки " - Л.Вичев
Иво Ломски
Мнения: 1047
Регистриран на: Сря Яну 28, 2009 20:59
Местоположение: София
дал Браво: 5 пъти
получил Браво: 23 пъти

Re: Голям сом в р. Марица

Мнение от Иво Ломски »

bobiander написа:Е ти пък, какъв рибар ще е ако не удвои килата :mrgreen:
2,10 са си 2,10....

Изображение

Вижте му опашката. Има стара рана и то доста сериозна!

а тази снимка е много сладка -

Изображение
Живот без страст не е живот а само съществуване...
ribata402
Мнения: 2469
Регистриран на: Съб Сеп 17, 2011 17:04
Местоположение: plovdiv
получил Браво: 4 пъти

Re: Голям сом в р. Марица

Мнение от ribata402 »

franko написа:На Селския ,май е по голям.Над 50кг на клатушка преди месец :wink: .Мерили са дължината 210см и са го пуснали.Може нещо и да бъркам в килограмите.
Бил е към 90кила.Неповървах като ми казаха че го е пуснал.Имало е 6 човека свидетели..
beis
Мнения: 1031
Регистриран на: Вто Ное 25, 2008 13:44
Местоположение: Пазарджик
получил Браво: 3 пъти

Re: Голям сом в р. Марица

Мнение от beis »

Хубави риби но жалко,че повечето не са вече в реката. :evil:

п.п После се чудим що няма риба и пишем валат след валат. :idea:
bobiander
Мнения: 71
Регистриран на: Нед Юни 13, 2010 22:52
Риболов: муха и спининг
Местоположение: София
Обратна връзка:

Re: Голям сом в р. Марица

Мнение от bobiander »

beis написа:Хубави риби но жалко,че повечето не са вече в реката. :evil:

п.п После се чудим що няма риба и пишем валат след валат. :idea:
И моето мнение е че големите риби трябва да са в реката, ако толкова някой иска да си хапне има по-малки екземпляри за тази цел ... ( а и магазини за някои по-крайни )
Аватар
Anton_65
Мнения: 912
Регистриран на: Пон Окт 31, 2011 14:08
Риболов: На кльонк и прясно женско едно време,сега на спомени ха ха
Местоположение: Асеновград
дал Браво: 11 пъти
получил Браво: 14 пъти

Re: Голям сом в р. Марица

Мнение от Anton_65 »

ribata402 написа:
franko написа:На Селския ,май е по голям.Над 50кг на клатушка преди месец :wink: .Мерили са дължината 210см и са го пуснали.Може нещо и да бъркам в килограмите.
Бил е към 90кила.Неповървах като ми казаха че го е пуснал.Имало е 6 човека свидетели..
Интересно,миналата год. на същото това място имаше един изкаран към 30 кг. и пак на клатушка и пак около обед.
Martin69
Мнения: 20
Регистриран на: Съб Юли 07, 2012 20:07

Re: Голям сом в р. Марица

Мнение от Martin69 »

franko написа:На Селския ,май е по голям.Над 50кг на клатушка преди месец :wink: .Мерили са дължината 210см и са го пуснали.Може нещо и да бъркам в килограмите.

Само да те светна, че селския е пуснал сома ама не във водата а в багажника, клипа е инсинуация, сома е бил вързан с въже за крака му! Освен тва сома му е бил 25 кг а не 60! 100% информация! Сома е хванат на 6-тия под краварника с клатушка и не е никви 60кг!!!
Martin69
Мнения: 20
Регистриран на: Съб Юли 07, 2012 20:07

Re: Голям сом в р. Марица

Мнение от Martin69 »

ribata402 написа:
franko написа:На Селския ,май е по голям.Над 50кг на клатушка преди месец :wink: .Мерили са дължината 210см и са го пуснали.Може нещо и да бъркам в килограмите.
Бил е към 90кила.Неповървах като ми казаха че го е пуснал.Имало е 6 човека свидетели..

Вие ше го изкарате след 2-3 коментара и 130кг ;( 25 кг е казах и продаден за 300 лв, не ми се слушат повече глупости и измишльотини! СОМА Е УБИТ И ПРОДАДЕН!
Аватар
franko
Мнения: 3455
Регистриран на: Сря Авг 13, 2008 21:37
Риболов: сооооооом
Местоположение: пловдив
дал Браво: 32 пъти
получил Браво: 6 пъти

Re: Голям сом в р. Марица

Мнение от franko »

Ти бил ли си там?
Селския е извадил от това място поне двадесет риби(6-25кг).Възможно е да се бъркаш с някоя от тях.
:arrow: 210см=50-60кг :idea: .
Martin69
Мнения: 20
Регистриран на: Съб Юли 07, 2012 20:07

Re: Голям сом в р. Марица

Мнение от Martin69 »

Човека който е бил там със Селския ми е приятел и ми каза всичко за измамата :-)
Публикувай отговор

Обратно към “Риболов на сом”