-Помощ за сонар Marc 5 x pro

Няма значение дали го ловите от брега, от лодка на влачене или на кльонк, удари ли ... адреналинът е на макс ;)
Аватар
Pike1
Мнения: 1692
Регистриран на: Пет Май 29, 2009 23:28
Местоположение: Ямбол
получил Браво: 11 пъти

Re: Помощ за сонар Marc 5 x pro

Мнение от Pike1 »

Може да попиташ на ЛС, bulstar_nikolov :
http://forum.fishing-mania.com/viewtopi ... 34&t=59377" onclick="window.open(this.href);return false;
На кой Гармин не може да стъпи на малкия пръст ?
MEMENTO MORI
Bokser
Мнения: 314
Регистриран на: Чет Дек 29, 2011 12:30
Местоположение: Благоевград
получил Браво: 1 път

Re: Помощ за сонар Marc 5 x pro

Мнение от Bokser »

И аз съм със смесени чувства за сега към марката. В момента съм на Искъра и днес пак направи оня курвенски номер с дълбочините и алармата... Няма какво да фане като дъно, щото тролех... като се прибера ще се сменява!
Аватар
itodorov
Мнения: 184
Регистриран на: Нед Юни 28, 2009 18:14
Риболов: ...само с въдица
Местоположение: София
дал Браво: 1 път
получил Браво: 12 пъти

Re: Помощ за сонар Marc 5 x pro

Мнение от itodorov »

Bokser написа:И аз съм със смесени чувства за сега към марката. В момента съм на Искъра и днес пак направи оня курвенски номер с дълбочините и алармата... Няма какво да фане като дъно, щото тролех... като се прибера ще се сменява!
Какъв проблем си имал с дълбочините? Питам, защото скоро си взех Елит 5 комбо и ми направи следния проблем - в средата на Искъра, на 25м започна да ми показва, че е 50-60 см и ми пищи алармата за плитко. Така продължи 20-30 мин. и се оправи от самосебеси. След час пак същия номер и след известно време пак се оправи. За същия проблем ли става въпрос?
Американски форум - задаваш въпрос и ти отговарят.
Руски форум - задаваш въпрос, отговарят ти и на свой ред ти задават въпрос.
Български форум - задаваш въпрос и започват да ти обясняват, колко си тъп.
Bokser
Мнения: 314
Регистриран на: Чет Дек 29, 2011 12:30
Местоположение: Благоевград
получил Браво: 1 път

Re: Помощ за сонар Marc 5 x pro

Мнение от Bokser »

itodorov написа:
Bokser написа:И аз съм със смесени чувства за сега към марката. В момента съм на Искъра и днес пак направи оня курвенски номер с дълбочините и алармата... Няма какво да фане като дъно, щото тролех... като се прибера ще се сменява!
Какъв проблем си имал с дълбочините? Питам, защото скоро си взех Елит 5 комбо и ми направи следния проблем - в средата на Искъра, на 25м започна да ми показва, че е 50-60 см и ми пищи алармата за плитко. Така продължи 20-30 мин. и се оправи от самосебеси. След час пак същия номер и след известно време пак се оправи. За същия проблем ли става въпрос?
Да, за същият проблем става на въпрос. Днеска и на мене в средата на язовира, при дълбочина 30 метра, ми заби първо 6-7 метра, а после като се почна едно пищене на алармата за плитко... сигурно сома през цялото време ми е плувал, под сондата. В другата тема за сомския сонар, колегите предположиха, че ми хваша оловото за дъно, но днеска откровенно си тролех, а воблерите бяха на 30-40 метра зад сондата... :mrgreen: :mrgreen: :mrgreen: (Що ли си продадох Гармина?! Пари ми не трябваха!) :roll:
Аватар
Pike1
Мнения: 1692
Регистриран на: Пет Май 29, 2009 23:28
Местоположение: Ямбол
получил Браво: 11 пъти

Re: Помощ за сонар Marc 5 x pro

Мнение от Pike1 »

itodorov написа: Какъв проблем си имал с дълбочините? Питам, защото скоро си взех Елит 5 комбо и ми направи следния проблем - в средата на Искъра, на 25м започна да ми показва, че е 50-60 см и ми пищи алармата за плитко. Така продължи 20-30 мин. и се оправи от самосебеси. След час пак същия номер и след известно време пак се оправи. За същия проблем ли става въпрос?
За това е писано. Вероятно дълбочината ти е била настроена на по-малко от 25м. За да се оправи бързо го дай на голяма 40м. примерно и после я настрой на нужния диапазон, в случая 30м.
За дълбочина над 30м. се настройва също на режим "общо ползване"
MEMENTO MORI
Bokser
Мнения: 314
Регистриран на: Чет Дек 29, 2011 12:30
Местоположение: Благоевград
получил Браво: 1 път

Re: Помощ за сонар Marc 5 x pro

Мнение от Bokser »

Pike1 написа:
itodorov написа: Какъв проблем си имал с дълбочините? Питам, защото скоро си взех Елит 5 комбо и ми направи следния проблем - в средата на Искъра, на 25м започна да ми показва, че е 50-60 см и ми пищи алармата за плитко. Така продължи 20-30 мин. и се оправи от самосебеси. След час пак същия номер и след известно време пак се оправи. За същия проблем ли става въпрос?
За това е писано. Вероятно дълбочината ти е била настроена на по-малко от 25м. За да се оправи бързо го дай на голяма 40м. примерно и после я настрой на нужния диапазон, в случая 30м.
За дълбочина над 30м. се настройва също на режим "общо ползване"
NНяма логика - просто няма да показва дъното според мене, утре ще си поиграя, но в началото на риболова не го прави този номер, примерно, ако съм бил на Филмовата къща и съм намалил дълбочината, навлизайки в по-дълбоко, просто не си виждам дъното... и така докато не мине два, два часа и половина и после - не ми се коментира... След като хапнах, пак влязох на вода и си бачкаше, даже си виждах оловото и стръвта, но бързо се стъмни и излязох преди да мине времето за блокаж. :D
Аватар
Pike1
Мнения: 1692
Регистриран на: Пет Май 29, 2009 23:28
Местоположение: Ямбол
получил Браво: 11 пъти

Re: Помощ за сонар Marc 5 x pro

Мнение от Pike1 »

Дъното ще ти го показва точно там, където е. :wink: Тоя трик изчиства бързо грешката.
И въобще като се види, че дълбочината се увеличава и ще надхвърли зададения диапазон променяш на следващия.
MEMENTO MORI
Bokser
Мнения: 314
Регистриран на: Чет Дек 29, 2011 12:30
Местоположение: Благоевград
получил Браво: 1 път

Re: Помощ за сонар Marc 5 x pro

Мнение от Bokser »

Pike1 написа:Дъното ще ти го показва точно там, където е. :wink: Тоя трик изчиства бързо грешката.
И въобще като се види, че дълбочината се увеличава и ще надхвърли зададения диапазон променяш на следващия.
Така правя цял ден. Общо взето следя дълбочината и веднага реагирам, нагоре-надолу... :lol: :lol: :lol:
(това го запомних от пост на Франко :wink: )
Bokser
Мнения: 314
Регистриран на: Чет Дек 29, 2011 12:30
Местоположение: Благоевград
получил Браво: 1 път

Re: Помощ за сонар Marc 5 x pro

Мнение от Bokser »

Ей, не спи тоя народ.... Излязох да изпуша една цигара и слушам някъде из язовира бие кльонк... :lol: :lol: :lol:
seeker2
Мнения: 12
Регистриран на: Съб Яну 21, 2012 22:05
Риболов: troling

Re: Помощ за сонар Marc 5 x pro

Мнение от seeker2 »

Pike1 написа:Дъното ще ти го показва точно там, където е. :wink: Тоя трик изчиства бързо грешката.
И въобще като се види, че дълбочината се увеличава и ще надхвърли зададения диапазон променяш на следващия.
Това не трябва ли сам да си го прави на автоматично ниво?
Аватар
Pike1
Мнения: 1692
Регистриран на: Пет Май 29, 2009 23:28
Местоположение: Ямбол
получил Браво: 11 пъти

Re: Помощ за сонар Marc 5 x pro

Мнение от Pike1 »

На автоматичен режим го прави сам. Недостатъка е, че при зуум следи дъното и стрелките нагоре-надолу не работят. Аз си деля екрана на две - от дясно без увеличение от дъното до горе , от ляво увеличена зоната на линиите. При по-голяма дълбочина и по-високи линии на стръвта това не може да стане в автоматичен режим.
MEMENTO MORI
Аватар
cocko72
Мнения: 46
Регистриран на: Нед Юли 03, 2011 12:44
получил Браво: 1 път

Re: Помощ за сонар Marc 5 x pro

Мнение от cocko72 »

И аз бих взел един капак.....има ли ги отделно като консуматив?
мерак се гаси с пари
seeker2
Мнения: 12
Регистриран на: Съб Яну 21, 2012 22:05
Риболов: troling

Re: Помощ за сонар Marc 5 x pro

Мнение от seeker2 »

bulstar_nikolov написа:Има за всички Lowrance-и капаци:

http://forum.fishing-mania.com/viewtopi ... 09#p834209
....баси и капаците златни
milen_ilchev
Мнения: 541
Регистриран на: Сря Окт 26, 2011 20:08
дал Браво: 48 пъти
получил Браво: 51 пъти

Re: Помощ за сонар Marc 5 x pro

Мнение от milen_ilchev »

Проблема с изчезването на дъното се дължи на ниско ниво на чувствителност. Около и под 60% в зависимост от дълбочината. Констатирал съм го на Garmin 140 и echo 200, както и на Humminbird PiranhaMax 160. Ако се увеличи над 70% всичко се оправя и после можеш отново да намалиш чувствителността колкото си пожелаеш. Случвало ми се е и при морски и сладководен риболов най-вече при включване на уреда. Говоря за дълбочини 20+ метра. Garmin 140 веднъж спря да отчита дъно на 6-8 метра при чувствителност 40% на широкия лъч в сладка вода.
Публикувай отговор

Обратно към “Риболов на сом”