GPS и навигация в риболова на сом.

Няма значение дали го ловите от брега, от лодка на влачене или на кльонк, удари ли ... адреналинът е на макс ;)
Публикувай отговор
Аватар
vestel
Мнения: 1023
Регистриран на: Съб Юни 25, 2011 22:15
Риболов: Риболов от лодка само Хишни риби :D
предимно Тролинг
Местоположение: Павликени
дал Браво: 81 пъти
получил Браво: 112 пъти
Обратна връзка:

Re: GPS и навигация в риболова на сом.

Мнение от vestel »

beis написа:Вестел,готина машинка брадьр. :wink: Сьс здраве да си я ползваш и да почерпиш на следващият бивак. :wink:
Мерси ... няма проблеми ще почерпя със домашна грозданка - само се отбите нося винаги изобилни количества :wink:
jujistef
Мнения: 372
Регистриран на: Вто Юни 22, 2010 8:50
Местоположение: София
дал Браво: 1 път

Re: GPS и навигация в риболова на сом.

Мнение от jujistef »

Мерси колега,с тази програма става. Лошото е, че е само демо версия за 5 дни (така пише). Сега трябва да разуча,какво точно може да се прави с нея. :wink:
Аватар
VARHARA
Търговец
Мнения: 2886
Регистриран на: Съб Дек 18, 2004 10:10
Местоположение: N.ZAGORA
получил Браво: 1 път
Обратна връзка:

Re: GPS и навигация в риболова на сом.

Мнение от VARHARA »

vestel написа:Ето малко снимки в демо режим от новия модел на Lowrance - Elite-7 HDI,
на пръв поглед изглежда доста прилично с доста прегледно меню.
В неделя живот и здраве мисля да го тествам на вода и да се опитам да го сравня със стария ми HDS 5 :wink:

Изображение

Изображение

Изображение
До сега го разглеждах сонара и си играх с него . Ами супер машинка е ,друго няма какво да кажа. Според мен е страхотно попадение спрямо цена и възможности .
Аватар
vestel
Мнения: 1023
Регистриран на: Съб Юни 25, 2011 22:15
Риболов: Риболов от лодка само Хишни риби :D
предимно Тролинг
Местоположение: Павликени
дал Браво: 81 пъти
получил Браво: 112 пъти
Обратна връзка:

Re: GPS и навигация в риболова на сом.

Мнение от vestel »

VARHARA написа: До сега го разглеждах сонара и си играх с него . Ами супер машинка е ,друго няма какво да кажа. Според мен е страхотно попадение спрямо цена и възможности .
И аз така правя 8) вече два акумолатора гътнах на него съпреки по големия дисплей е по икономичен от HDS 5 и продължава да бачка до 9,4V , но утре ще го видя в реална обстановка как ще е :wink:
Аватар
vestel
Мнения: 1023
Регистриран на: Съб Юни 25, 2011 22:15
Риболов: Риболов от лодка само Хишни риби :D
предимно Тролинг
Местоположение: Павликени
дал Браво: 81 пъти
получил Браво: 112 пъти
Обратна връзка:

Re: GPS и навигация в риболова на сом.

Мнение от vestel »

Първите ми впечатления на вода от Елита 7 са противоречиви като го пусна в режим 83/200 след известно време бъгва и на едната честота спира да показва на дисплея каквото и да било, същото се получава и когато работи на 83 и 800 или 200 800 на 800kHz след известно време бъгва и само чер екран на 455 това го няма, когато му пусна Overley става страшно муден, явно не ме стига процесорна мощ. Иначе като цяло бива може да работи, но е една идея след HDS 5, е те затова и парите са му толкова. Все пак топа е и първият му работен ден, а и производителя може да пусне и ъпгрейд на софтуера скоро :wink:
Аватар
vestel
Мнения: 1023
Регистриран на: Съб Юни 25, 2011 22:15
Риболов: Риболов от лодка само Хишни риби :D
предимно Тролинг
Местоположение: Павликени
дал Браво: 81 пъти
получил Браво: 112 пъти
Обратна връзка:

Re: GPS и навигация в риболова на сом.

Мнение от vestel »

След втората проба на вода - това със 800 kHz вече го оправих бях му смъкнал много чувствителноста, и при дълбочина от над 20м не показваше релеф на дъното, сега го дигнах със 3 пункта и на 36 метра си бачка превъзходно :D Другия проблем 83kHz от Lowrance работят по въпроса и скоро ще има ъпдейт за отстраняване на пролема със релефа на дъното, но времено открих как да оправя проблема DSI го пускам на 455 и пускам Оверлея и проблема със 83kHz е оправен 8) . Впечатлен съм и от консумачията на ток ... със тоз големия дисплей и подсветка на макс вече имам 20 часа работа със 12Ан акумолатор и показва все още 11.9В. Все още нямам сефте от риба със него, но работя по въпроса :lol: :lol: :lol:
Аватар
max
Вносител
Мнения: 3210
Регистриран на: Чет Мар 05, 2009 15:24
получил Браво: 11 пъти
Обратна връзка:

Re: GPS и навигация в риболова на сом.

Мнение от max »

800 кХ ги ползвай само за плитко , до 10-15м.
Аватар
vestel
Мнения: 1023
Регистриран на: Съб Юни 25, 2011 22:15
Риболов: Риболов от лодка само Хишни риби :D
предимно Тролинг
Местоположение: Павликени
дал Браво: 81 пъти
получил Браво: 112 пъти
Обратна връзка:

Re: GPS и навигация в риболова на сом.

Мнение от vestel »

Ето и новата придобивка ... след 26 дена чакане :(

Изображение

Изображение

Изображение

Почвам да гледам ДВД то и да четем, че се изгубих из менюто :lol: :lol: :lol:
Аватар
carbolino
Мнения: 1183
Регистриран на: Пон Май 21, 2007 23:39
дал Браво: 19 пъти
получил Браво: 9 пъти

Re: GPS и навигация в риболова на сом.

Мнение от carbolino »

Тука вече мисля,че си попадна на точната техника честито.
shkarcheto
Мнения: 791
Регистриран на: Нед Апр 26, 2009 19:26
дал Браво: 1 път
получил Браво: 2 пъти

Re: GPS и навигация в риболова на сом.

Мнение от shkarcheto »

Честито , надявам се не си с американска версия, а с интернешънъл модела. Аз миналата седмица монтирах 1198 и съм супер доволен, колко неща се нявързаха към него не е истина :fish15:
LVitchev
Мнения: 8517
Регистриран на: Нед Авг 01, 2010 16:08
Местоположение: Пловдив
получил Браво: 14 пъти

Re: GPS и навигация в риболова на сом.

Мнение от LVitchev »

shkarcheto написа:Честито , надявам се не си с американска версия, а с интернешънъл модела. Аз миналата седмица монтирах 1198 и съм супер доволен, колко неща се нявързаха към него не е истина :fish15:
Хъми взе нали ???
"Аз нямам проблем със света,той има проблем с мен " - Янкосан

" Глупаците,мръсниците и завистниците са като хлебарките,нямат изтребване,смачкаш две,изпълзяват още двадесет............хлебарки " - Л.Вичев
Аватар
vestel
Мнения: 1023
Регистриран на: Съб Юни 25, 2011 22:15
Риболов: Риболов от лодка само Хишни риби :D
предимно Тролинг
Местоположение: Павликени
дал Браво: 81 пъти
получил Браво: 112 пъти
Обратна връзка:

Re: GPS и навигация в риболова на сом.

Мнение от vestel »

Да интернешънъл модела е ... като го поръчвах имаше 2 варианта 898c SI и 898c HD SI втория съответно със 100$ по скъп ... аз поръчах 1 вия вариянт, а сега като гледам са ми изпратили HD модела явно стария модел вече се е изчерпал у склада ... пак ударихме кьоравото :lol: :lol: :lol:
shkarcheto
Мнения: 791
Регистриран на: Нед Апр 26, 2009 19:26
дал Браво: 1 път
получил Браво: 2 пъти

Re: GPS и навигация в риболова на сом.

Мнение от shkarcheto »

LVitchev написа:
shkarcheto написа:Честито , надявам се не си с американска версия, а с интернешънъл модела. Аз миналата седмица монтирах 1198 и съм супер доволен, колко неща се нявързаха към него не е истина :fish15:
Хъми взе нали ???
Да Любо Хъми е, аз за друга 1198 не знам. На колегата бравос за избора, сега остава да донакичиш всичко останало, имам 1 интерлинк неразпечатван за продан, но не ми пуснаха обявата, а аз няма да разпечатвам продукт само за да му направя снимка
Аватар
vestel
Мнения: 1023
Регистриран на: Съб Юни 25, 2011 22:15
Риболов: Риболов от лодка само Хишни риби :D
предимно Тролинг
Местоположение: Павликени
дал Браво: 81 пъти
получил Браво: 112 пъти
Обратна връзка:

Re: GPS и навигация в риболова на сом.

Мнение от vestel »

shkarcheto написа:
LVitchev написа:
shkarcheto написа:Честито , надявам се не си с американска версия, а с интернешънъл модела. Аз миналата седмица монтирах 1198 и съм супер доволен, колко неща се нявързаха към него не е истина :fish15:
Хъми взе нали ???
Да Любо Хъми е, аз за друга 1198 не знам. На колегата бравос за избора, сега остава да донакичиш всичко останало, имам 1 интерлинк неразпечатван за продан, но не ми пуснаха обявата, а аз няма да разпечатвам продукт само за да му направя снимка
Е те снимките не са задължителни :wink: важна е цената най вече ... току що го ъпгрейтнах до последно продължам да се борим със менютата 8)
beis
Мнения: 1031
Регистриран на: Вто Ное 25, 2008 13:44
Местоположение: Пазарджик
получил Браво: 3 пъти

Re: GPS и навигация в риболова на сом.

Мнение от beis »

Егати хората,кво работите бе пичове недни. :oops:

п.п Сьс здраве да си ги ползвате момци.Усещам че на Светльо му завира канчето вече. :D
Публикувай отговор

Обратно към “Риболов на сом”