Подводни атаки

Няма значение дали го ловите от брега, от лодка на влачене или на кльонк, удари ли ... адреналинът е на макс ;)
Аватар
Tomahawk
Мнения: 1377
Регистриран на: Сря Мар 23, 2005 15:26
Местоположение: Шумен
дал Браво: 7 пъти
получил Браво: 26 пъти
Обратна връзка:

Подводни атаки

Мнение от Tomahawk »

Pike1 написа:
Pike1 написа: От към наветрената страна ли са повечето удари при тролинг ? :roll:
Странна работа. :roll: Да не съм гръмнал в десетката без да искам, нарушавайки правило N1. :wink: Има ли го още ? :roll: Никой ли няма впечатления по този въпрос ? :roll:Това ми изглежда абсурдно.За воблери и такъми доколкото мога да преценя нещата са на много високо ниво. Мен наистина ме интересува това. Нищо, че не съм тролингист.
За сома не мога да кажа , но тази година когато времето беше ветровито на морето рибите ни кълвяха само когато се пускахме по посока на вятъра. Имахме и други удари но ми направи впечатление че връщайки се обратно над пасажа нямахме удари но когато отново се пуснем по вълната имахме ...
" Рибата не кълве събота и неделя" :)
" не е важна марката на воблера а на колко гази "
vihren
Мнения: 720
Регистриран на: Вто Ное 25, 2008 10:18
Местоположение: Велико Търново
получил Браво: 2 пъти

Re: Термоклин и риболов на сом.

Мнение от vihren »

Скоростта по вятъра е една,а срещу друга...........
Аватар
Tomahawk
Мнения: 1377
Регистриран на: Сря Мар 23, 2005 15:26
Местоположение: Шумен
дал Браво: 7 пъти
получил Браво: 26 пъти
Обратна връзка:

Re: Термоклин и риболов на сом.

Мнение от Tomahawk »

Зависи кой кара и дали гледа скоростта по GPS :wink:
" Рибата не кълве събота и неделя" :)
" не е важна марката на воблера а на колко гази "
LVitchev
Мнения: 8517
Регистриран на: Нед Авг 01, 2010 16:08
Местоположение: Пловдив
получил Браво: 14 пъти

Re: Термоклин и риболов на сом.

Мнение от LVitchev »

Поста го изтрих защото се огелпих и написах всичко на опаки.За мене по активни трябва да са рибите когато воблера върви По-течението,демек срещу рибите.
Последно промяна от LVitchev на Съб Дек 01, 2012 0:19, променено общо 2 пъти.
"Аз нямам проблем със света,той има проблем с мен " - Янкосан

" Глупаците,мръсниците и завистниците са като хлебарките,нямат изтребване,смачкаш две,изпълзяват още двадесет............хлебарки " - Л.Вичев
Аватар
Anton_65
Мнения: 912
Регистриран на: Пон Окт 31, 2011 14:08
Риболов: На кльонк и прясно женско едно време,сега на спомени ха ха
Местоположение: Асеновград
дал Браво: 11 пъти
получил Браво: 14 пъти

Re: Термоклин и риболов на сом.

Мнение от Anton_65 »

boababa написа:Защото ако вятъра ти идва отстрани и ти прави "корем" на линията,а всички знаем колко е вреден коремът! :wink: Винаги по вятъра и вълните е успешното
при моя скромен няколко годишен тролинг,или разходка с лодка :D все тая :wink: ,почти винаги при завой ми е вземало,щото рибите ги разгонва шума и се пръскат на страни може би.....
boababa
ПОСТОЯНЕН БАН
ПОСТОЯНЕН БАН
Мнения: 3604
Регистриран на: Вто Фев 20, 2007 16:57
получил Браво: 10 пъти

Re: Термоклин и риболов на сом.

Мнение от boababa »

Ми ако течението е наляво,бих завил на ляво в риболовния смисъл! :wink: Много рядко рибите удрят,когато се движиш срещу течението или срещу вятъра,но 2-3пъти съм отървал капото в силен вятър,точно срещу течението и си го обяснявам със спирането на воблера и моменталната атака!Силният вятър създава течение,а всяко течение ако не е бяло,носи храна на готово и активира хищниците до полуда! :wink:Дублирал съм Любо!
ribata402
Мнения: 2469
Регистриран на: Съб Сеп 17, 2011 17:04
Местоположение: plovdiv
получил Браво: 4 пъти

Re: Термоклин и риболов на сом.

Мнение от ribata402 »

LVitchev написа:Момци,това за рибите че винаги се държат с глава срещу течението,не сте ли го научили още,та се чудите защо ви удря по вятъра а срещу него,ударите са рядки :!: :?: :!: :?: :!:Когато вятъра духа,горния слой върви по посока на вятъра защото вятъра го бута.Така,респективно,долния слой вода пък въз основа на движението на горния се връща избутан назад и така се получава подводно течение,което кара автоматично рибите да се държат срещу него.Респективно,щом карате лодката по вятъра,това означава че воблера идва винаги челно,срещу рибите а те когато са хищни,е нормално да нападнат идваща срещу им,направо в устите им храна/воблера/ :idea: :idea: :idea: Тези които го знаят добре,тези които сега го чуват,вече ще знаят за какво става въпрос а другите като се замислят ще се сетят че това самата истина и е факт че водата се завърта и горния слой след като удари бряг се връща но влиза под идващите насреща вълни,гонени от вятъра.Ето ви нещо за десерт,за да разберете че скоростта и това кои кара,няма нищо общо с по-високата активност и повечето удари на хищниците :mrgreen: :lol: :wink: :wink: :wink: :fish5: :fish5: :fish5:
Значи според това което казваш рибата стои с гръб към идващото течение...
Последно промяна от ribata402 на Пет Ное 30, 2012 23:25, променено общо 1 път.
LVitchev
Мнения: 8517
Регистриран на: Нед Авг 01, 2010 16:08
Местоположение: Пловдив
получил Браво: 14 пъти

Re: Термоклин и риболов на сом.

Мнение от LVitchev »

LVitchev написа:Момци,това за рибите че винаги се държат с глава срещу течението,не сте ли го научили още,та се чудите защо ви удря по вятъра а срещу него,ударите са рядки :!: :?: :!: :?: :!:Когато вятъра духа,горния слой върви по посока на вятъра защото вятъра го бута.Така,респективно,долния слой вода пък въз основа на движението на горния се връща избутан назад и така се получава подводно течение,което кара автоматично рибите да се държат срещу него.Респективно,щом карате лодката по вятъра,това означава че воблера идва винаги челно,срещу рибите а те когато са хищни,е нормално да нападнат идваща срещу им,направо в устите им храна/воблера/ :idea: :idea: :idea: Тези които го знаят добре,тези които сега го чуват,вече ще знаят за какво става въпрос а другите като се замислят ще се сетят че това самата истина и е факт че водата се завърта и горния слой след като удари бряг се връща но влиза под идващите насреща вълни,гонени от вятъра.Ето ви нещо за десерт,за да разберете че скоростта и това кои кара,няма нищо общо с по-високата активност и повечето удари на хищниците :mrgreen: :lol: :wink: :wink: :wink: :fish5: :fish5: :fish5:
П.п Само в три случая,рибите се обръщат и тръгват по течението:
1.Когато хищник подгони мирна риба да я изкльопа :idea:
2.Когато е подгонена от човек или животно :idea:
3.Когато е закачена на въдица и се опитва да се откачи :idea:
"Аз нямам проблем със света,той има проблем с мен " - Янкосан

" Глупаците,мръсниците и завистниците са като хлебарките,нямат изтребване,смачкаш две,изпълзяват още двадесет............хлебарки " - Л.Вичев
LVitchev
Мнения: 8517
Регистриран на: Нед Авг 01, 2010 16:08
Местоположение: Пловдив
получил Браво: 14 пъти

Re: Термоклин и риболов на сом.

Мнение от LVitchev »

ribata402 написа: Значи според това което казваш рибата стои с гръб към идващото течение...
Опс,точно така,грешката е моя,обърнал съм нещата на обратно,хищника подгонва примамката,щом казвате че има повече удари при това положение :lol: :lol: :lol:

Аз се обърках,защото на реката така ловя,опитвам се да свалям воблера да върви по течението с лопатката напред и респективно срещу рибата :oops: :oops: :oops: :oops:
Последно промяна от LVitchev на Съб Дек 01, 2012 0:22, променено общо 2 пъти.
"Аз нямам проблем със света,той има проблем с мен " - Янкосан

" Глупаците,мръсниците и завистниците са като хлебарките,нямат изтребване,смачкаш две,изпълзяват още двадесет............хлебарки " - Л.Вичев
Аватар
Anton_65
Мнения: 912
Регистриран на: Пон Окт 31, 2011 14:08
Риболов: На кльонк и прясно женско едно време,сега на спомени ха ха
Местоположение: Асеновград
дал Браво: 11 пъти
получил Браво: 14 пъти

Re: Термоклин и риболов на сом.

Мнение от Anton_65 »

това за движението на вятъра и ударите дето Любо го пише има нещо вярно,преди две седмици на Тракиец имах няколко удара,и вятъра идваше от стената а аз се движех по него,имаше затишие,нищо....как духне вятър и по течението и удар
Аватар
Anton_65
Мнения: 912
Регистриран на: Пон Окт 31, 2011 14:08
Риболов: На кльонк и прясно женско едно време,сега на спомени ха ха
Местоположение: Асеновград
дал Браво: 11 пъти
получил Браво: 14 пъти

Re: Термоклин и риболов на сом.

Мнение от Anton_65 »

добре де,на Марица може да се каже че имам малко опит с хищната :D ,защо взема и по течението и срещу него и отстрани,просто не намирам разлика,говоря за щука, сом и едър кефал,най добри удари имам странично на течението,което няма логика
LVitchev
Мнения: 8517
Регистриран на: Нед Авг 01, 2010 16:08
Местоположение: Пловдив
получил Браво: 14 пъти

Re: Термоклин и риболов на сом.

Мнение от LVitchev »

Точно тези атаки когато съм водил воблера надолу по течението,ме огелпиха при написването на горния пост,ама нищо,човек едно иска да каже,друго пише,ама нищо,ще се разберем накрая :lol:
"Аз нямам проблем със света,той има проблем с мен " - Янкосан

" Глупаците,мръсниците и завистниците са като хлебарките,нямат изтребване,смачкаш две,изпълзяват още двадесет............хлебарки " - Л.Вичев
boababa
ПОСТОЯНЕН БАН
ПОСТОЯНЕН БАН
Мнения: 3604
Регистриран на: Вто Фев 20, 2007 16:57
получил Браво: 10 пъти

Re: Термоклин и риболов на сом.

Мнение от boababa »

E,в по-големите реки има въртопи и обратно течение,та за там треа да се вадят изводи от местата и опита на риболовеца! :roll: А за какъв термоклин говорим,като духа три дена и обърне водата и рибата е нанайси за седмица? :shock: Простото решение е да се нагодиш според ситуацията и случая,дали рибата е слезнала надолу и не бара или е прекалено горе и пак е недостъпна,щот има една приказка,че щом играе горе рибата и не взима! :roll:
ribata402
Мнения: 2469
Регистриран на: Съб Сеп 17, 2011 17:04
Местоположение: plovdiv
получил Браво: 4 пъти

Re: Термоклин и риболов на сом.

Мнение от ribata402 »

Любо прав си за това течение когато има вятъ.но тази пролет и ти беше на ивито до обед горе долу и после мамата си ставаше.Та на мен рибите ми удряха когато тралех срещу вятъра и това си го спомням щото дигах контрола чак до 900оборота.и е логично това което казваш.Рибата чака в засада срещу течението,малки рибета и разни буболечки.Щото аз отгоре карам срещу вятъра,но воблера ми отдоло върви с течението..
LVitchev
Мнения: 8517
Регистриран на: Нед Авг 01, 2010 16:08
Местоположение: Пловдив
получил Браво: 14 пъти

Re: Термоклин и риболов на сом.

Мнение от LVitchev »

Точно това мислех но го написах на обратно !!! Рибата винаги седи срещу течението и това е факт,би трябвало да взима по-активно когато воблера слиза по течението.А бе,нищо,нали ме разбрахте какво исках да кажа,но съм се угелпил.

Янко,течението е Грийн Хед с малко кафяв отенък :wink: :lol: :lol:

П.П Светльо,аз направо тръгнах да те нахраня,ама като прочетох как съм го написал,веднага го поправих,че мене щяхте да ма нахраните.Е,по някога има и недоглеждане при писането :lol: :lol: :lol:
"Аз нямам проблем със света,той има проблем с мен " - Янкосан

" Глупаците,мръсниците и завистниците са като хлебарките,нямат изтребване,смачкаш две,изпълзяват още двадесет............хлебарки " - Л.Вичев
Публикувай отговор

Обратно към “Риболов на сом”