Правила за риболов по I.G.F.A.

Няма значение дали го ловите от брега, от лодка на влачене или на кльонк, удари ли ... адреналинът е на макс ;)
Публикувай отговор
boababa
ПОСТОЯНЕН БАН
ПОСТОЯНЕН БАН
Мнения: 3604
Регистриран на: Вто Фев 20, 2007 16:57
получил Браво: 10 пъти

Re: Правила за риболов на сом!

Мнение от boababa »

Зее,не бегай а ми кажи къде чете при ИГФА за твоите таблици на поводите? :shock: :roll: :wink: Дай да приключиме с реалните ПРАВИЛА,без да си измисляме собствени щот във България точно това става със сомовете! :idea: Един решава да яде и всички ядат сомове,па после един решава да се пускат и става модерно да не се ядат! :shock: Та и с твоите правила така стана! :cry: :cry: :cry:
Аватар
kalinux
Мнения: 3588
Регистриран на: Нед Фев 20, 2005 1:17
Местоположение: Кюстендил
дал Браво: 208 пъти
получил Браво: 261 пъти
Обратна връзка:

Re: Правила за риболов на сом!

Мнение от kalinux »

LVitchev написа:Безрибов,ако хората си траят и ти търпят простотиите,аз няма да те оставя ако ще и десет бана да ми сложат.Щом се върна,пак те подкарвам,докато не спреш да ни тормозиш с простотиите,лъжите и измишльотините които пишеш.На мене ми писна от тебе защото си лъжец :idea: Как да ти го кажа ако не го напиша,идея имаш ли :?: :?: :?: Ти си долен лъжец и ловиш с по-баяти такъми от нас,но си тръгнал да ни учиш с какво да ловим.Модераторите наистина да вземат мерки и да ни отърват от тебе веднъж и за винаги :mrgreen: :mrgreen: :mrgreen: Докато те нямаше,всичко си беше мирно и тихо,щом се появиш обаче,започват разправиите,правокирани от тебе.Значи ти можеш да обиждаш хората а ние трябва да те търпим,така ли ??? Е,няма да стане,аз ще те ям докато си жив :mrgreen: :mrgreen: :mrgreen: :fish6: :fish6: :fish6:
Нека бановете да са два - и за мен един тогава.
Саше, писна ми от твойте глупости. Ти не разбираш ли, че едно нещо да го кажеш един или два пъти е достатъчно за нормален човек да те разбере. И обратното, ако си нормален човек би трябвало да се разбереш с 2-3 приказки. Какво да ти кажа повече. Дано да си останеш само с резила, че все повече си мисля, че има и още нещо. :?
С внимание към детайлите
Аватар
te4osoma
Мнения: 1880
Регистриран на: Чет Окт 28, 2010 16:30
Местоположение: ако го кажа,после трябва да ви убия.
дал Браво: 318 пъти
получил Браво: 122 пъти

Re: Правила за риболов на сом!

Мнение от te4osoma »

kalinux написа:
LVitchev написа:Безрибов,ако хората си траят и ти търпят простотиите,аз няма да те оставя ако ще и десет бана да ми сложат.Щом се върна,пак те подкарвам,докато не спреш да ни тормозиш с простотиите,лъжите и измишльотините които пишеш.На мене ми писна от тебе защото си лъжец :idea: Как да ти го кажа ако не го напиша,идея имаш ли :?: :?: :?: Ти си долен лъжец и ловиш с по-баяти такъми от нас,но си тръгнал да ни учиш с какво да ловим.Модераторите наистина да вземат мерки и да ни отърват от тебе веднъж и за винаги :mrgreen: :mrgreen: :mrgreen: Докато те нямаше,всичко си беше мирно и тихо,щом се появиш обаче,започват разправиите,правокирани от тебе.Значи ти можеш да обиждаш хората а ние трябва да те търпим,така ли ??? Е,няма да стане,аз ще те ям докато си жив :mrgreen: :mrgreen: :mrgreen: :fish6: :fish6: :fish6:
Нека бановете да са два - и за мен един тогава.
Саше, писна ми от твойте глупости. Ти не разбираш ли, че едно нещо да го кажеш един или два пъти е достатъчно за нормален човек да те разбере. И обратното, ако си нормален човек би трябвало да се разбереш с 2-3 приказки. Какво да ти кажа повече. Дано да си останеш само с резила, че все повече си мисля, че има и още нещо. :?
Нека да са три Бана :twisted:

Александре ти си психопат,трябва ти медицинска помощ и то сериозна :twisted:
Не се обвързвай с неща от които не можеш да се отървеш за 30 секунди ,когато усетиш жегата зад ъгъла...
Аватар
kalinux
Мнения: 3588
Регистриран на: Нед Фев 20, 2005 1:17
Местоположение: Кюстендил
дал Браво: 208 пъти
получил Браво: 261 пъти
Обратна връзка:

Re: Правила за риболов на сом!

Мнение от kalinux »

Саше, знаеш ли какъв ти е проблема. Не е в това, че имаш различно мнение, а това че го повтори един мильон пъти на хиляда различни места. А бе ние да не сме малоумни бре, че да ни го набиваш постоянно. Спри се бре! Гледам, че вече и от плувки и фини такъми почна да разбираш и да даваш и там акъл.
С внимание към детайлите
boababa
ПОСТОЯНЕН БАН
ПОСТОЯНЕН БАН
Мнения: 3604
Регистриран на: Вто Фев 20, 2007 16:57
получил Браво: 10 пъти

Re: Правила за риболов на сом!

Мнение от boababa »

Съжалявам,че така ви нараних душите,но правилата не са мои а на ИГФА!А без правилата на ИГФА,приети през 1936гдина щеше да има хаос и вместо да сме риболовци с въдици,щеше да има само рибари с мрежи и комбайни!Сега риболовците сме повече и от рибарите,но правилата си важат с пълна сила в цивилизованите страни по света! :idea:
Аватар
kalinux
Мнения: 3588
Регистриран на: Нед Фев 20, 2005 1:17
Местоположение: Кюстендил
дал Браво: 208 пъти
получил Браво: 261 пъти
Обратна връзка:

Re: Правила за риболов на сом!

Мнение от kalinux »

Аз се отказвам.
С внимание към детайлите
Аватар
spookymiro
Мнения: 681
Регистриран на: Съб Мар 06, 2010 15:01
Местоположение: София
дал Браво: 6 пъти
получил Браво: 26 пъти

Re: Правила за риболов на сом!

Мнение от spookymiro »

Любо, аз съм имал взимане даване с Тролката и извън форума. Споделяли сме си някои неща, ходили сме за риба заедно. Работите които той ми е казвал ги няма във форума, докато аз не се крия и съм си споделял моите наблюдения и тук. Няма човек, който да ме е попитал нещо и да не съм му отговорил каквото знам. А се държа така, защото го видях от теб. Първите си "знания" съм придобил от твоите постове в другия форум.

Тролка, злобееш нещо ми се струва. Недей така, ще остарееш бързо.
Никъде не съм казал, че на мен ми е ударил сома а че съм го държал на въдица. Ама все ще намериш начин да изопачиш нещата.
И още нещо, ние с Божката не си го делиме, та ти ли се намери да ни го разделяш!?

Спирам да се занимавам, няма смисъл. Ти пичелиш...

Поздрави!
Държа се с другите така, както искам те да се държат с мен.
Emo-83
Търговец
Мнения: 16982
Регистриран на: Чет Дек 21, 2006 17:23
Местоположение: Sofia
дал Браво: 264 пъти
получил Браво: 272 пъти

Re: Правила за риболов на сом!

Мнение от Emo-83 »

boababa написа:Спокимиро,моля те не ме предизвиквай! :idea: :cry: Този сом и толстолобът удариха на твоя приятел БОЖО и няма как да имаш претенции към тях!Казах ти,че си бил помагач-тролингист в случая и точка по въпроса!Сомът не ти е ударил на теб,на твоите сомски и воблерски знания,на твоя воблер в твоята лодка! :twisted: Сега ще мирясаш ли? :wink: Преди да ПОМОГНЕШ за ЧУЖДИЯ СОМ или след него имаш ли битка и самучувствие да си знаещ по въпроса?-НЕ,получаваш обективният анализ на Троли и приключваме с темата "Изкренно и лично"! :wink: Когато откриеш сам сомовете без жокер от приятел и се пребориш от край до край,се обади тук и съм сигурен,че ще си промениш мнението за Троли!Щот ще ти стане ясно колко е трудно сам или с тънка линия и голям сом!До тогава,дерзай,па я ще те чекам с нетърпение щот ръкавицата е хвърлена и е въпрост на ЧЕСТ! :idea: :wink:
Е добре де,мене защо ме ядеш,че Канибала дошъл да го канджосаме в последните 10мин.Нито е знаял,че ми е ударила риба,нито нищо.И той беше последния човек на който звъннах.Бях сам в лодката и часа на вадене е видим на фотото.Емил Кръстев се беше напил,като куче с водка и кола.Жена ми подскачаше,като Петкан на брега.Тя е присъствала на ваденето на големи риби и е виждала на живо как огромен сом те залива с опашката все едно те са изляли един тон вода.Виждала е с очите си как си ги пляскам по главите,като на филмите и после ги качвам в лодката.Нямаше да потърся никой за този сом и съм го вадил 1ч.25мин.като с памук.Но беше хванат за кожичката на главата и се страхувах да не се скъса,ако оставя въдицата и се просягам докато го хвана за джуките.
Този сом беше луд и след улавянето му във лодката се меташе като бесен.Ние с Канибала лежахме с целите си тела върху него за да не изскочи от лодката.Хапеше и стискаше ръката на Канибала яко и щом от неговите уста въпреки ръкавицата можеше да се чуе охххх....смятай какво е било.
Четири часа след,като го пуснахме нападна Е.Кръстев и му раздра цялата ръка.След това 2 дена пиеше обезболяващи за рамото и дезинфекцирахме ръката му.Във водата не капеше кръв,а течеше....за тези които не вярват ми дреме.
Толкова обаче си заблуден разказвайки чужди истории,минали през 5-та ръка завистници и интриганти,че се чудя защо го правиш.
Запомни от мене добре нещо,което ми е казал баща ми,когато бях малък.Никога не плачи на чужди гробища,защото не знаеш на главата ли му плачеш или на к.ра. :fish6:
И сега искам да ми обясниш кой от двамата има право да говори за вадене на риба.....Спокито или аз.....щото ни плюеш в противоположни ситуации еднакво от безсилие.
Помагал съм в доста вадения на риби,но никога не съм казал,че имам някаква заслуга за тях....даже никой не разбирал това.Но теб те моля да не си измисляш и да слушаш комплексирани хора за преразкази на чужди истории.
Ако те лъжех за нещо...нямаше да го пиша тук многократно по повод обидите ти.Но ти си некоректен,хапеш и скубеш,като жена когато си паднал....вместо да потупаш по пода.
Научи се да уважаваш другите с техните успехи,за да те уважават и те. :idea:
http://fishem.bg/" onclick="window.open(this.href);return false;

Ех,рибо рибо-какво да правя,като съм се родил рибар,а ти риба!
boababa
ПОСТОЯНЕН БАН
ПОСТОЯНЕН БАН
Мнения: 3604
Регистриран на: Вто Фев 20, 2007 16:57
получил Браво: 10 пъти

Re: Правила за риболов на сом!

Мнение от boababa »

Емо,и Троли е вадил два часа сом с приятел,но ми удари на мен и не е имало спор по тоя въпрос!Помогнал ми е приятелски и точка от към претенции!Лодката и въдицата са мои,воблера сам си го избрах, и имах 2бели риби на него преди това,едната приятеля я извади с ръка от водата 2.5кила бяла риба без кеп и бях шокиран!Но сомът си е мой от секъде,твоя си е твой отсекъде
.................................
Pike1
Аватар
Yco-Camel valley
Мнения: 1040
Регистриран на: Чет Дек 13, 2012 16:13
получил Браво: 1 път

Re: Правила за риболов на сом!

Мнение от Yco-Camel valley »

Ако такива са ви и споровите и по време сбирките по-цяла нощ, няма да дойда на нито една ..Язък... :mrgreen: Аз такива спорове и сам мога да си ги водя.... с две бутилки едновременно.... :mrgreen:
Я успокойте макарите, то толкова сом няма, колкото спор. Ще ида ей сега да си запаля лодката с някое патоки... :lol:
Мажа пръта със сензодин и се маже аферим
гачи ли е вазелин
кой ще е най-отпред
сигурно ще е някой френд
Пак ще пробвам селективно
но мазането ще е сензитивно
Няма сом, няма дим
но си имаме сензодин
е не е като аспирин
Но се лъзга барем - Аферим!
beis
Мнения: 1031
Регистриран на: Вто Ное 25, 2008 13:44
Местоположение: Пазарджик
получил Браво: 3 пъти

Re: Правила за риболов на сом!

Мнение от beis »

spookymiro написа:........... ходили сме за риба заедно. !
Па и някой други хора сме били. :wink:
Изображение
Emo-83
Търговец
Мнения: 16982
Регистриран на: Чет Дек 21, 2006 17:23
Местоположение: Sofia
дал Браво: 264 пъти
получил Браво: 272 пъти

Re: Правила за риболов на сом!

Мнение от Emo-83 »

boababa написа:Емо,и Троли е вадил два часа сом с приятел,но ми удари на мен и не е имало спор по тоя въпрос!Помогнал ми е приятелски и точка от към претенции!Лодката и въдицата са мои,воблера сам си го избрах, и имах 2бели риби на него преди това,едната приятеля я извади с ръка от водата 2.5кила бяла риба без кеп и бях шокиран!Но сомът си е мой от секъде,твоя си е твой отсекъде
Е що за 5-ти път ми пишеш,че не мога да извадя сом без чужда помощ и ако не бил тоя или оня нямало за кво да пиша.Тия риби да не са ударили на чужди въдици и лодки бре.
Сега защо ме ядеш,че нищо не съм хванал,като ти пускам клипове и рибите са на моята въдица.Това,че с Мацака си я подаваме.....ние си се кефиме бре.....нали сме си приятелчета.Дето казва Миро те с Божо не са делили сома и славата,а ти им го делиш.
Не е честно така.Значи ти си провел върховни битки и най-големия ти сом е 32кг.А да ме прощават колегите(не е дуене),ти пиша,че имам 8 риби над 40кг. и това е нищо за тебе.Около 30-те кила нямам спомени колко имам,защото тогава ги брояхме за дребни.
И точно за това пиша след всеки твой пост,защото хората се манипулират от вестници,като Шок.Ти правиш същото във форума....ебати,защо,кажи ми редно ли е :!: :?: Не може да си вярваш толкова,че да обявиш 15 човека за луди,а ти правия. :idea:
http://fishem.bg/" onclick="window.open(this.href);return false;

Ех,рибо рибо-какво да правя,като съм се родил рибар,а ти риба!
Аватар
max
Вносител
Мнения: 3210
Регистриран на: Чет Мар 05, 2009 15:24
получил Браво: 11 пъти
Обратна връзка:

Re: Правила за риболов на сом!

Мнение от max »

Аз мисля че няма нужда от бан, просто темата трябва да отиде в коша. От първа страница насам освен препирни и всякаква информация извън темата има само едно и също повторено от автора на всяка страница - песента на латерната , 200 либри - бла, бла, бла............... IGFA......... аз съм велик. :lol: :lol: :lol:

Ако желае да пише по същество и най важното да има диалог, спор или както там би го нарекъл Сашко в който двете страни да ОБМЕНЯТ инфо всичко ще бъде ОК. Ако обаче отново се опитва да насажда измислени от него глупости на хора с повече знания, опит и практика от позицията на единствения който знае и може мисля че няма смисъл. :idea:. Това само обърква колеги които четат тук защото искат да научат нещо и да навлязат в този риболов.
Emo-83
Търговец
Мнения: 16982
Регистриран на: Чет Дек 21, 2006 17:23
Местоположение: Sofia
дал Браво: 264 пъти
получил Браво: 272 пъти

Re: Правила за риболов на сом!

Мнение от Emo-83 »

Yco-Camel valley написа:Ако такива са ви и споровите и по време сбирките по-цяла нощ, няма да дойда на нито една ..Язък... :mrgreen: Аз такива спорове и сам мога да си ги водя.... с две бутилки едновременно.... :mrgreen:
Я успокойте макарите, то толкова сом няма, колкото спор. Ще ида ей сега да си запаля лодката с някое патоки... :lol:
Колега не се познаваме,но майтапа или това което пишеш не ми е приятно.
Първо никой не те е канил за да отказваш и второ Сашко също не идва по тази и други причини.Нещо се пообърка точно в този момент да наливаш масло в огъня и то без да знаеш.
Извинявай,но ми е напрегнато и не ми се четат други глупости.
http://fishem.bg/" onclick="window.open(this.href);return false;

Ех,рибо рибо-какво да правя,като съм се родил рибар,а ти риба!
Emo-83
Търговец
Мнения: 16982
Регистриран на: Чет Дек 21, 2006 17:23
Местоположение: Sofia
дал Браво: 264 пъти
получил Браво: 272 пъти

Re: Правила за риболов на сом!

Мнение от Emo-83 »

Темата не я заключвам нарочно и не желая да отива в коша.Искам да стои,като петно на ревера му и да се чете от всички.Това не може да продължава вечно....щото после друга ще усерем.Нека всички разберат какъв е. :idea:
http://fishem.bg/" onclick="window.open(this.href);return false;

Ех,рибо рибо-какво да правя,като съм се родил рибар,а ти риба!
Публикувай отговор

Обратно към “Риболов на сом”