Правила за риболов по I.G.F.A.

Няма значение дали го ловите от брега, от лодка на влачене или на кльонк, удари ли ... адреналинът е на макс ;)
Публикувай отговор
Emo-83
Търговец
Мнения: 16982
Регистриран на: Чет Дек 21, 2006 17:23
Местоположение: Sofia
дал Браво: 264 пъти
получил Браво: 272 пъти

Re: Правила за риболов на сом!

Мнение от Emo-83 »

boababa написа:Когато удебелиш ненужно повече линията,се губи СПОРТСМЕНСКОТО и за това хората по света са приели някакви ОГРАНИЧЕНИЯ В ЛИНИИТЕ! :idea: И по 1000начина да го обясня,пак не сте разбрали нищо! :cry:
И по 1000 начина да ти напишат,че сома е в клас 130лб.,пак ще измислиш нещо ново за да защитиш тезата си.
Няма проблеми да отвориш раздел морски риби.Но сега дай да говорим за сладководния сом.Дори Арапаймата,която я водят за най-голяма сладководна риба,не е достатъчно голяма за да победи сома в размерите си.
Не ми отговори за брейда им който се оказа 15м.и дебел 300либри.Не ми отговори за кантара,свидетелите,снимките,клиповете и всички останали изисквания за признаване на някакъв улов по ИГФА.
Спортсменското е когато видиш някой със фото и преувеличени килограми да застанеш зад истината,а не срещу мен........щото това не е спортна злоба,а лошотия.Само от този факт не мога да ти вярвам за нищо,което пишеш.
Защитавал съм колеги в спор,дори когато не съм разговарял с тях или сме били скарани с години.Но нашата кавга,не е имала общо с обективната истина,която е само една......останалото не е мъжко и лъжа,заради накърнено его,завист,злоба и криворазбрана етика и чувство за справедливост.
Ти не си достоен да говориш за правила.Не си принципен и си нагаждаш всичко само в твой интерес и това,което ти отърва.
И понеже заглавието е правила за риболов на сом,а не на морски риби.....пускай текстове,клипове и подобни само за сома без да се вживяваш на създателя им от 34г. до днес.
http://fishem.bg/" onclick="window.open(this.href);return false;

Ех,рибо рибо-какво да правя,като съм се родил рибар,а ти риба!
Аватар
max
Вносител
Мнения: 3210
Регистриран на: Чет Мар 05, 2009 15:24
получил Браво: 11 пъти
Обратна връзка:

Re: Правила за риболов на сом!

Мнение от max »

boababa написа:Мах,тази тема е за обсъждане на РИБОЛОВНИТЕ правила и РИБОЛОВНАТА етика! :idea:
Ако искаш отвори тема за ПРАВИЛАТА на снимане и ПРАВИЛАТА за ядене на рибата сом! :wink:
Още от сега ти казвам,че снимането и яденето на риба няма нищо общо с РИБОЛОВНИТЕ правила и етика! :idea:
Аз още от сега ти казвам че моето ходене на риба започва с мястото и чистотата в лагера ми и свършва с начина и мястото на снимане на улова. Това че искаш да си интелектуалец в самото хващане и неандерталец във всичко останало (от снимането до отношението към хората) е непонятно за мен но аз го уважавам като твой избор. Не мога обаче да го свържа с всички претенции и условности които подхвърляш в лицето на всеки който се е осмелил да коментира нещо свързано с риболова на Сом.
В заключение мога да ти кажа само (алегорично) че също както "всяка линия е здрава точно колкото най слабата си съставна част" така и всеки риболовец е "уважаван, зачитан и класиран точно колкото най срамното му представяне" . Та не гледай само "върховете" в своето битие , а обърни поглед и в "низките" моменти , най големите поуки са там.
boababa
ПОСТОЯНЕН БАН
ПОСТОЯНЕН БАН
Мнения: 3604
Регистриран на: Вто Фев 20, 2007 16:57
получил Браво: 10 пъти

Re: Правила за риболов на сом!

Мнение от boababa »

Нямам "низки" моменти в РИБОЛОВА,защото играя максимално по правилата стига да не граничи с глупост!Тези ПРАВИЛА ги пуснах,защото съм против НЕСПОРТСМЕНСКОТО поведение в риболова и ако искаш мога да назова всички които ползуват ЛИНИИ от 130либри нагоре!Щом хората по света ловят 5-600килограмови риби на ЛИНИЯ 80либри,не виждам защо да се ползуват 100-200либри за сом у нас! :cry: :shock: Явно някой е изостанал в РИБОЛОВА!Сами си преценете,кой е достоен спортсмен и кой не! :wink: В тази тема не става дума за ядене и снимане,там си има царе с големи тумбаци!Аз пазя "линия"! :wink:
Аватар
max
Вносител
Мнения: 3210
Регистриран на: Чет Мар 05, 2009 15:24
получил Браво: 11 пъти
Обратна връзка:

Re: Правила за риболов на сом!

Мнение от max »

Аз ти пиша за "не спортсменските ти страни", да не излезе като пожелание ама ще закачиш по голяма риба и ще си останеш със скъсаното "спортсменство", сълзите и големите приказки.

По отношение на линията - да големи морски риби като Туната и Мерлина се ловят на 80 либри МОНОФИЛ, но замислил ли си се че се работи със стотици метри влакно. При нас какво има - няколко минути докато застанеш над рибата и след това си на 10-15м. максимум. За това е необходим по здрав такъм, щото вадиш рибата вертикално и с малко влакно.
boababa
ПОСТОЯНЕН БАН
ПОСТОЯНЕН БАН
Мнения: 3604
Регистриран на: Вто Фев 20, 2007 16:57
получил Браво: 10 пъти

Re: Правила за риболов на сом!

Мнение от boababa »

Туната и Морския костур,които РЕАЛНО достигат до 500килограма се вадят от 200метра дълбочина в отвес на 40-80либри линия,а сомът стига преко сили до 200кила и се вади максимум от 5 до 15метра! :shock: За това сравнявам НЯКОИ морски риби при ваденето със сома! :wink:
Аватар
zee
Мнения: 729
Регистриран на: Вто Юли 12, 2011 6:55
дал Браво: 2 пъти
получил Браво: 24 пъти

Re: Правила за риболов на сом!

Мнение от zee »

Е аз не знам ,не съм виждал,не съм и чувал някой да тръгне да търси 500кг???--1000лб??? риби с конец40-80лб, но никога не е късно да се чуе нещо ново - сега чета от този форум че с такива такъми ги ловят?????
"Дай на човек една риба и той ще я изяде за един ден, Научи човек да лови риба и той ще седи по цял ден в лодката и ще пие бира"
Emo-83
Търговец
Мнения: 16982
Регистриран на: Чет Дек 21, 2006 17:23
Местоположение: Sofia
дал Браво: 264 пъти
получил Браво: 272 пъти

Re: Правила за риболов на сом!

Мнение от Emo-83 »

zee написа:Е аз не знам ,не съм виждал,не съм и чувал някой да тръгне да търси 500кг???--1000лб??? риби с конец40-80лб, но никога не е късно да се чуе нещо ново - сега чета от този форум че с такива такъми ги ловят?????
А обикновенно какво си виждал или по-скоро какво знаеш.....с какви либри ги ловят при вас :!: :roll:
http://fishem.bg/" onclick="window.open(this.href);return false;

Ех,рибо рибо-какво да правя,като съм се родил рибар,а ти риба!
Emo-83
Търговец
Мнения: 16982
Регистриран на: Чет Дек 21, 2006 17:23
Местоположение: Sofia
дал Браво: 264 пъти
получил Браво: 272 пъти

Re: Правила за риболов на сом!

Мнение от Emo-83 »

boababa написа:Туната и Морския костур,които РЕАЛНО достигат до 500килограма се вадят от 200метра дълбочина в отвес на 40-80либри линия,а сомът стига преко сили до 200кила и се вади максимум от 5 до 15метра! :shock: За това сравнявам НЯКОИ морски риби при ваденето със сома! :wink:
Сом който държах за устата с Пенн Сенатор 113 ми слиза 3 пъти до дъното на 22м. при затегнат до край аванс.А не слезна по-дълбоко,защото тука няма такива дълбочини.Виж на Кърджали се показват и от по-дълбоко.Но естественно ловуват,там където е другата риба.
http://fishem.bg/" onclick="window.open(this.href);return false;

Ех,рибо рибо-какво да правя,като съм се родил рибар,а ти риба!
Аватар
zee
Мнения: 729
Регистриран на: Вто Юли 12, 2011 6:55
дал Браво: 2 пъти
получил Браво: 24 пъти

Re: Правила за риболов на сом!

Мнение от zee »

Аз съм го казвал и друг път - аз по ред причини години,здраве и тн. не тъся риби по големи от 30-е да кажем до 50кг мах Рибилова на големи риби е за млади и здрави момчета... Имам приятели и съм ходил с тях - най вече като помощник - за този рибилов трябват мин 3 човека. а то и всичко си е друго и лодка,и оборудване...требва си стол, макарите са поне 3-4-5 кг тежки,колан,вързан за стола ,нормалнато оборудване за риби над 200 лб е монофил 100-150лб и поне 500м на макарата, лидер 300-500лб 10-15м-удвоена линия поне 10-15 м
"Дай на човек една риба и той ще я изяде за един ден, Научи човек да лови риба и той ще седи по цял ден в лодката и ще пие бира"
Emo-83
Търговец
Мнения: 16982
Регистриран на: Чет Дек 21, 2006 17:23
Местоположение: Sofia
дал Браво: 264 пъти
получил Браво: 272 пъти

Re: Правила за риболов на сом!

Мнение от Emo-83 »

Мерси за отговора Зее.....дано и Сашко прочете всичко това,защото ми сравнява не сравними неща.
http://fishem.bg/" onclick="window.open(this.href);return false;

Ех,рибо рибо-какво да правя,като съм се родил рибар,а ти риба!
Аватар
zee
Мнения: 729
Регистриран на: Вто Юли 12, 2011 6:55
дал Браво: 2 пъти
получил Браво: 24 пъти

Re: Правила за риболов на сом!

Мнение от zee »

Колегата се забил в друга посока - няма изобщо място за сравнение а и то си е съвсеееем друг риболов.Аз си ловя мойте" уклейки" и за тях бих могъл да взема отношение за въдици и оборудване.
"Дай на човек една риба и той ще я изяде за един ден, Научи човек да лови риба и той ще седи по цял ден в лодката и ще пие бира"
boababa
ПОСТОЯНЕН БАН
ПОСТОЯНЕН БАН
Мнения: 3604
Регистриран на: Вто Фев 20, 2007 16:57
получил Браво: 10 пъти

Re: Правила за риболов на сом!

Мнение от boababa »

Zee,това че живееш близо до туни и марлини не значи,че разбираш от този риболов!Ето ти една снимка от каталога на Уилямсон,признат рекорд на 80либри линия!Има хиляди подобни риби уловени с линии до 130либри,порови се и ще влезеш у час! :wink: Даже и примамката Кавитатор е подобна на ефекта на кльонка,създава звук и мехурчета! :wink:
Изображение

Ето и такъмите,които ползуват в този риболовен клуб-лицензиран по ИГФА! :idea: :wink:
Изображение


Tackle
Fighting chair - NORMIC
Reels SHIMANO TIAGRA of 30 to 80 lbs
Rods KILLWELL
Stand Up fishing rods PENN INTER, SHIMANO
Manual Downriggers
3 outriggers including one central
2 tuna tubes (bonito live well)
4 Jigging fishing rods SEVENSEAS and VENOM SYNIT
3 reels SHIMANO STELLA 20 000
3 sockets of 12 and 24 volts for special jigging electrical reels
Different harnesses (Black Magic, Braid, and C. Guigo)
2 back harnesses for jigging
Different jigging belts SEVENSEAS
Different gaffs
Certified scale

As you can see, it is not necessary for you to bring any tackle for the different types of fishing that we offer. However, if you wish to do so, please contact us beforehand to ensure that your equipment is adapted for Rodrigues and also to avoid unnecessary luggage overweight. On the other hand, we would highly recommend that you pack a pair of sunglasses – polarised if possible, sun block, hat, gloves, camera, and patches or other medicine for seasickness.
Home |The Boat |Fishing |Events |Rodrigues |FAQ |Useful Links |Contact Us |Sitemap |Fishing Trip Tips
Последно промяна от boababa на Чет Дек 27, 2012 11:43, променено общо 1 път.
magiosnika
Мнения: 342
Регистриран на: Пет Дек 22, 2006 20:28
получил Браво: 52 пъти

Re: Правила за риболов на сом!

Мнение от magiosnika »

boababa написа: Изображение
Още се смея кат се сетя Тапета как подскочи, когато му показах тая снимка преди три години :mrgreen: :lol: И му обясних какви риби се ловят с такъми като неговите, а не някакви си мижави мишоци по 80-100 килца :mrgreen:
boababa
ПОСТОЯНЕН БАН
ПОСТОЯНЕН БАН
Мнения: 3604
Регистриран на: Вто Фев 20, 2007 16:57
получил Браво: 10 пъти

Re: Правила за риболов на сом!

Мнение от boababa »

Пускам този клип на Антонело и искам да коментираме! :idea:
Публикувай отговор

Обратно към “Риболов на сом”