Правила за риболов по I.G.F.A.

Няма значение дали го ловите от брега, от лодка на влачене или на кльонк, удари ли ... адреналинът е на макс ;)
Публикувай отговор
Аватар
Pike1
Мнения: 1692
Регистриран на: Пет Май 29, 2009 23:28
Местоположение: Ямбол
получил Браво: 11 пъти

Re: Правила за риболов на сом!

Мнение от Pike1 »

Чул тА Господ, да хвана два такива по двата начина. :wink:
Стана време за по едно питие. :wink: Напущам :wink:
MEMENTO MORI
Аватар
Yco-Camel valley
Мнения: 1040
Регистриран на: Чет Дек 13, 2012 16:13
получил Браво: 1 път

Re: Правила за риболов на сом!

Мнение от Yco-Camel valley »

Няма делба а само уважение-неписаните правила са по-важни за мен, като видите някой кльонкаджия -ще минавате по-отдалеко, точно толкова, колкото съвестта ви позволи, по това ще ви познаем. :wink:
Дори сега ще ги напиша някои от тях по мой тертип:
Вдигаш вместо байряк, едно шише (Условието е да е пълно и колкото по-голямо е по-добра поканата), ако отсрещният вдигне също нещо... - значи си допуснат до периметъра..
Ако не бягай яката.... :mrgreen:

Сомски му работи... :lol:
Мажа пръта със сензодин и се маже аферим
гачи ли е вазелин
кой ще е най-отпред
сигурно ще е някой френд
Пак ще пробвам селективно
но мазането ще е сензитивно
Няма сом, няма дим
но си имаме сензодин
е не е като аспирин
Но се лъзга барем - Аферим!
Аватар
max
Вносител
Мнения: 3210
Регистриран на: Чет Мар 05, 2009 15:24
получил Браво: 11 пъти
Обратна връзка:

Re: Правила за риболов на сом!

Мнение от max »

Ами аз съм с това влакно , само че 80либри - 0,87мм (нямам друга снимка).

Изображение

Мога ли да ловя сом на кльонк :?: . Дали I.G.F.A. ще ми признаят рекорда ако господ реши да ме докосне по дясното рамо:D
Аватар
spookymiro
Мнения: 681
Регистриран на: Съб Мар 06, 2010 15:01
Местоположение: София
дал Браво: 6 пъти
получил Браво: 26 пъти

Re: Правила за риболов на сом!

Мнение от spookymiro »

boababa написа:Темата е за обучение в риболова на сом! :idea: Давам пример с Дане Силурус,нека всеки да си сравни постиженията независимо от килата на сомовете! :idea: Сомът се води Биг-гейм риболов,както и туната и марлинът,та нема смисъл от триене! :cry:Няма повече да пиша в темата и да споменавам морските риби! :wink:
Дане Силурус=Сом 66кила на линия 15кила=4.4 към 1 предимство за рибата!
Антонело Салви=Туна 117кила на линия 20кила=6 към 1 предимство за рибата!
Стефан Крюгл=Марлин 562кила на линия 40кила=14 към 1 предимство за рибата!
Бая си мислех дали въобще да коментирам, ама имам свободно време и не ме сдържа.

Тролка, пак към тебе ми сочи пръста. Сома на Дани в края на краищата е изваден от четирима човека и две лодки (Дани, извинявай че наблягам на този факт, искам да съм обективен а не като Тролката да си избира само тази част, която го устройва). Та по твойте правила сметката става 4.4 към 8 (4 човека по 2 лодки).

Който иска нека да слуша Тролката за фините такъми. Често казва умни и полезни работи. Сега обаче мисля, че само си е намерил тема за чоплене.

Чудя се на кой ли му е по кеф. На човек хванал 100 кила сом на 200 либри влакно или на човек хванал 30 кила сом на 10 либри. Аз определено предпочитам да съм на мястото на първия.

Моето мнение е, че ако искаш да имаш реален шанс да се пребориш с генералска риба, трябва да имаш подходящите такъми. Не казвам, че е невъзможно да се извади голяма риба на фин такъм. Просто вероятността да се случи това е много малка. Обаче такива риби по нашенско не се закачат всеки ден. Най-вероятно е да няма възможност за поправителен.

Ето едни умни и полезни неща, които е казал Тролката в момент на искреност преди 3 години:
Troli Rapala написа:Ловя с два спининга 2.10,10-30гр. и 10-35гр.!С такъв такъм съм вадил 28кила сом,но сега се убедих,че съм имал уникален късмет да го извадя с тая клечка за зъби!От суеверие не ги сменям,щот са късметлийски,но за другата година съм подготвил тежка артилерия,па да видим къф ще е ефектът! :D :drinkers:
Troli Rapala написа:Друг случай от тази година!Виждам на сонара огромен облак и си викам-"това,ако удари"! :D След 5 -10 секутди следва удър на лявата пръчка и вече нема проблем,хващам и се почва борбата!Имаше лек източен вятър,но рибата ме побърка!Смени всички посоки,лево-десно,после потапяне на пръта в дълбочина,като през цялото време следвах напъните с лодката!Двигателя след половин час угасна,но успях да го запаля без сома да се откачи.След половин час ме заболя ръката и смених с дясната.Просто държиш и чакаш умората!Умората идва,но не при рибата а у мен!Мина час и дойдоха едни хаймани с лодка и ме питат от близо-"ЩО НЕ ГО ДИГНЕШ"? :shock: Ела го дигни ти бре,той ме направи луд,не знам къде се намирам и колко е часът! :drinkers: Поседяха-досаждаха 1час и се разкараха,но борбата продължи!За миг видях воблера,беше се дигнал сома,но немаше мехури!Накрая излезе силен южен порив на вятъра и ТОЙ тръгна срещу него,към плиткото.Плуваше спокойно на 1-2м.дълбочина на 10-20 метра пред мен и макар да нямаше мехури си мислех-"Мой си"!Точно в този момент,в който го преследвах срещу вълните,той направи рязък тласък и се откачи! :shock: Не можех да повярвам!Бяха минали два часа и половина в борба и накрая нищо! :( Мъчно ми е,но анализът сочи,че финният прът просто не може да умори много-тежка риба.Явно съм се разхождал над него без да го моря! :drinkers:
Тези негови думи (тогава не го познавах лично) и подобни коментари от други колеги ни накараха приятелчето ми и мен да сложим 50 либрови влакна следващата година и в последствие да успеем да извадим 223см сом. Освен това приятелчето ми има изваден 25 кила толстолоб за опашката пак на същите такъми. Който е закачал толстолоб знае за какво става въпрос.

Поздрави!
Държа се с другите така, както искам те да се държат с мен.
Emo-83
Търговец
Мнения: 16982
Регистриран на: Чет Дек 21, 2006 17:23
Местоположение: Sofia
дал Браво: 264 пъти
получил Браво: 272 пъти

Re: Правила за риболов на сом!

Мнение от Emo-83 »

spookymiro написа:
boababa написа:Темата е за обучение в риболова на сом! :idea: Давам пример с Дане Силурус,нека всеки да си сравни постиженията независимо от килата на сомовете! :idea: Сомът се води Биг-гейм риболов,както и туната и марлинът,та нема смисъл от триене! :cry:Няма повече да пиша в темата и да споменавам морските риби! :wink:
Дане Силурус=Сом 66кила на линия 15кила=4.4 към 1 предимство за рибата!
Антонело Салви=Туна 117кила на линия 20кила=6 към 1 предимство за рибата!
Стефан Крюгл=Марлин 562кила на линия 40кила=14 към 1 предимство за рибата!
Бая си мислех дали въобще да коментирам, ама имам свободно време и не ме сдържа.

Тролка, пак към тебе ми сочи пръста. Сома на Дани в края на краищата е изваден от четирима човека и две лодки (Дани, извинявай че наблягам на този факт, искам да съм обективен а не като Тролката да си избира само тази част, която го устройва). Та по твойте правила сметката става 4.4 към 8 (4 човека по 2 лодки).

Който иска нека да слуша Тролката за фините такъми. Често казва умни и полезни работи. Сега обаче мисля, че само си е намерил тема за чоплене.

Чудя се на кой ли му е по кеф. На човек хванал 100 кила сом на 200 либри влакно или на човек хванал 30 кила сом на 10 либри. Аз определено предпочитам да съм на мястото на първия.

Моето мнение е, че ако искаш да имаш реален шанс да се пребориш с генералска риба, трябва да имаш подходящите такъми. Не казвам, че е невъзможно да се извади голяма риба на фин такъм. Просто вероятността да се случи това е много малка. Обаче такива риби по нашенско не се закачат всеки ден. Най-вероятно е да няма възможност за поправителен.

Ето едни умни и полезни неща, които е казал Тролката в момент на искреност преди 3 години:
Troli Rapala написа:Ловя с два спининга 2.10,10-30гр. и 10-35гр.!С такъв такъм съм вадил 28кила сом,но сега се убедих,че съм имал уникален късмет да го извадя с тая клечка за зъби!От суеверие не ги сменям,щот са късметлийски,но за другата година съм подготвил тежка артилерия,па да видим къф ще е ефектът! :D :drinkers:
Troli Rapala написа:Друг случай от тази година!Виждам на сонара огромен облак и си викам-"това,ако удари"! :D След 5 -10 секутди следва удър на лявата пръчка и вече нема проблем,хващам и се почва борбата!Имаше лек източен вятър,но рибата ме побърка!Смени всички посоки,лево-десно,после потапяне на пръта в дълбочина,като през цялото време следвах напъните с лодката!Двигателя след половин час угасна,но успях да го запаля без сома да се откачи.След половин час ме заболя ръката и смених с дясната.Просто държиш и чакаш умората!Умората идва,но не при рибата а у мен!Мина час и дойдоха едни хаймани с лодка и ме питат от близо-"ЩО НЕ ГО ДИГНЕШ"? :shock: Ела го дигни ти бре,той ме направи луд,не знам къде се намирам и колко е часът! :drinkers: Поседяха-досаждаха 1час и се разкараха,но борбата продължи!За миг видях воблера,беше се дигнал сома,но немаше мехури!Накрая излезе силен южен порив на вятъра и ТОЙ тръгна срещу него,към плиткото.Плуваше спокойно на 1-2м.дълбочина на 10-20 метра пред мен и макар да нямаше мехури си мислех-"Мой си"!Точно в този момент,в който го преследвах срещу вълните,той направи рязък тласък и се откачи! :shock: Не можех да повярвам!Бяха минали два часа и половина в борба и накрая нищо! :( Мъчно ми е,но анализът сочи,че финният прът просто не може да умори много-тежка риба.Явно съм се разхождал над него без да го моря! :drinkers:
Тези негови думи (тогава не го познавах лично) и подобни коментари от други колеги ни накараха приятелчето ми и мен да сложим 50 либрови влакна следващата година и в последствие да успеем да извадим 223см сом. Освен това приятелчето ми има изваден 25 кила толстолоб за опашката пак на същите такъми. Който е закачал толстолоб знае за какво става въпрос.

Поздрави!
Този път взех цитата,защото ти често се триеш,а това е важно и аз съм го чел и помня.Но не ми се ровичкаше да го търся,защото се убедих,че няма сми. :idea:
п.п.Целия този разказ е за учебник по тролинг на сом.....останалото са изгъзици от немане на удъри.
http://fishem.bg/" onclick="window.open(this.href);return false;

Ех,рибо рибо-какво да правя,като съм се родил рибар,а ти риба!
Аватар
zee
Мнения: 729
Регистриран на: Вто Юли 12, 2011 6:55
дал Браво: 2 пъти
получил Браво: 24 пъти

Re: Правила за риболов на сом!

Мнение от zee »

Колегата Троли беше пуснал един клип за вадене на една туна с xzonga въдица 20 лб, 40 лб конец и малката авет раптор макара. Това си е направо изключение - аз използвам подобен клас такъми и аз ако закача подобен размер риба / случвало се е / обикновено режа конеца. А и определено мога да кажа че и те не са търсили такъв размер риба с това оборудване - малка стръв,кука и т.н. а това че са успели да я извадят -евала...НО когато целенасочено си се насочил към такъв и по голям риби такъмите и подготовката са съвсем други... голяма стръв,куки,въдица,макара и т.н. не го омаловажавам тяхното но това е изключение и то много рядко...
"Дай на човек една риба и той ще я изяде за един ден, Научи човек да лови риба и той ще седи по цял ден в лодката и ще пие бира"
Emo-83
Търговец
Мнения: 16982
Регистриран на: Чет Дек 21, 2006 17:23
Местоположение: Sofia
дал Браво: 264 пъти
получил Браво: 272 пъти

Re: Правила за риболов на сом!

Мнение от Emo-83 »

Този форум не е за изключения и за единични случаи.Никъде по света правилата не се правят за тях.
От хилядите клипове и случки,той ми вади единични снимки за морски риби през 34г.
И не зная,защо пише за ИГФА,когато там ясно е посочено.....СОМА Е В КЛАС 130лб.
И толкова е как да кажа т.....,че не може да се сети къде да ни удари по ИГФА.А това именно е ползването на тройка под единичната кука. :fish6:
Кога съм чел правилата и писахме в На риба,той не беше и чул за тях.Сега уроци раздава на Пикито с кво да лови на кльонк.
То няма лошо,ама поне малко опит да има там......не 3 риби и заключения.
http://fishem.bg/" onclick="window.open(this.href);return false;

Ех,рибо рибо-какво да правя,като съм се родил рибар,а ти риба!
Аватар
zee
Мнения: 729
Регистриран на: Вто Юли 12, 2011 6:55
дал Браво: 2 пъти
получил Браво: 24 пъти

Re: Правила за риболов на сом!

Мнение от zee »

Не ви закачам сомовете но за риба клас 130 лб - нормално се ходи с основна линия 30-40-50 лб , лидер поне 100 лб, въдица което би вдигнала мъртво тегло 5-10 кг, макара с драг поне 25 лб - това е когато не се търсят изключения и една на 50 риби да се извади с много по леко оборудване....Но всеки си прави удоволствието както си го разбира и не трябва да му се налага друго мнение...
"Дай на човек една риба и той ще я изяде за един ден, Научи човек да лови риба и той ще седи по цял ден в лодката и ще пие бира"
LVitchev
Мнения: 8517
Регистриран на: Нед Авг 01, 2010 16:08
Местоположение: Пловдив
получил Браво: 14 пъти

Re: Правила за риболов на сом!

Мнение от LVitchev »

Спокимиро,сега какво направи :roll: :roll: :roll: Вместо Пикито и Емо да му слагат банове,с постването на тези цитати,Тролката ще се скрие/предполагам/ на майна си Райна :mrgreen: :mrgreen: :mrgreen: Аз като ви говоря че това момченце е за доктор,вие не-та не,бил добро момче :lol: :lol: :lol: Да,добро е,от тихите луди,дето лудоста им избива без никои да го очаква :mrgreen: :mrgreen: :mrgreen:

Тролка,един последен съвет ти давам :!: :!: :!: Вземи се скрий,и не се показвай.Изчакай и когато направиш стотина бройки сомове,тогава ти разрешавам да пишеш,съветваш и да се правиш на ментор по въпросите за сомовете :idea: :mrgreen: :lol: :lol: :lol: :fish6: :fish6: :fish6: :fish6: :fish6:
"Аз нямам проблем със света,той има проблем с мен " - Янкосан

" Глупаците,мръсниците и завистниците са като хлебарките,нямат изтребване,смачкаш две,изпълзяват още двадесет............хлебарки " - Л.Вичев
boababa
ПОСТОЯНЕН БАН
ПОСТОЯНЕН БАН
Мнения: 3604
Регистриран на: Вто Фев 20, 2007 16:57
получил Браво: 10 пъти

Re: Правила за риболов на сом!

Мнение от boababa »

zee написа:Не ви закачам сомовете но за риба клас 130 лб - нормално се ходи с основна линия 30-40-50 лб , лидер поне 100 лб, въдица което би вдигнала мъртво тегло 5-10 кг, макара с драг поне 25 лб - това е когато не се търсят изключения и една на 50 риби да се извади с много по леко оборудване....Но всеки си прави удоволствието както си го разбира и не трябва да му се налага друго мнение...
Zee ви казва с кви такъми се ходи по цивилизования свят за риби от клас 130либри! :wink: Сега ми обяснете,ЗАЩО НАВИВАТЕ 150-200ЛИБРИ ЛИНИЯ ЗА КЛЬОНК? :shock: :shock: :shock: Спокимиро да не гледа Дане,щот и той отиде да помогне на приятеля си за големия сом,та го вадиха заедно=няма лошо! :mrgreen: В тези стари цитати се вижда,че в МОМЕНТА пак съм си на финни такъми,щот съм решил уравнението,защо изпуснах големия!Проблемът беше в макарата,щот не зацепи авансът а не в тънката линия и "клечката за зъби"! :wink: Сега мога да уморя всеки сом,защото драгът на макарата е предвиден за големи усилия!На това разчита и Антонело,та за това е навил 40либри за тунци! :wink: Аз песимист,че Спокимиро може да се справи с голям сом,защото цялата схема му е сбъркана! :cry: Времето ще покаже дали греша,но поне съм го написал тук и всеки може да го види след години! :idea:Та вместо да сочиш с пръст Троли си спомни,колко разбираше от воблери и тролинг преди да го срещнеш!Първия голям сом на Троли 28кила на 0.10мм плетеняк с тест 3.6кила=2часа битка е хванат на 16.04.2005година точно там.......,и продължавам да си джиткам с подобни такъми вече 8години! :wink: Или целувай ръка на Троли или .....немаш друг избор! :mrgreen:
Emo-83
Търговец
Мнения: 16982
Регистриран на: Чет Дек 21, 2006 17:23
Местоположение: Sofia
дал Браво: 264 пъти
получил Браво: 272 пъти

Re: Правила за риболов на сом!

Мнение от Emo-83 »

boababa написа: Zee ви казва с кви такъми се ходи по цивилизования свят за риби от клас 130либри! :wink: Сега ми обяснете,ЗАЩО НАВИВАТЕ 150-200ЛИБРИ ЛИНИЯ ЗА КЛЬОНК? :shock: :shock: :shock: Спокимиро да не гледа Дане,щот и той отиде да помогне на приятеля си за големия сом,та го вадиха заедно=няма лошо! :mrgreen: В тези стари цитати се вижда,че в МОМЕНТА пак съм си на финни такъми,щот съм решил уравнението,защо изпуснах големия!Проблемът беше в макарата,щот не зацепи авансът а не в тънката линия и "клечката за зъби"! :wink: Сега мога да уморя всеки сом,защото драгът на макарата е предвиден за големи усилия!На това разчита и Антонело,та за това е навил 40либри за тунци! :wink: Аз песимист,че Спокимиро може да се справи с голям сом,защото цялата схема му е сбъркана! :cry: Времето ще покаже дали греша,но поне съм го написал тук и всеки може да го види след години! :idea:Та вместо да сочиш с пръст Троли си спомни,колко разбираше от воблери и тролинг преди да го срещнеш!Първия голям сом на Троли 28кила на 0.10мм плетеняк с тест 3.6кила=2часа битка е хванат на 16.04.2005година точно там.......,и продължавам да си джиткам с подобни такъми вече 8години! :wink: Или целувай ръка на Троли или .....немаш друг избор! :mrgreen:
Още снощи видях,че Зее мисли за риба 130либри,а не посочения от ИГФА брейд.Знаех,че ще се хванеш,като удавник за сламка.
Отностно твоите постовете,които е постнал Спокомиро.Това беше единственото смислено нещо,което съм прочел скоро,написано от твоята ръка.
Имаш хубав разказ със извадени правилни заключения.Те не подкрепят ничия теза,а са нормален изблик на емоция и правилна преценка за допуснати грешки.
Няма безгрешен човек и всеки е правил глупости в риболова.Във тези разкази ти не си допуснал човешката грешка при ваденето на рибата.Имал си такава в неправилния избор на такъми.
Само една случка може да те извади извън коловоза в който си зациклил сега.Ще се радвам да имаш друга подобна и да осъзнаеш,че споровете от инат са били тъпи.
Що касае мнението ти за Споки.....коригирай го.
В кратките мигове,които сме се виждали,човека говори с добро за теб.
Не съжалявай,че си го отворил за воблери,цветове и други неща.Той не е пропуснал да посочи в постове всичко това(помня много и всичко).Благорноста му се усеща и в личен разговор.Не приемай нещата,че скача на Троли.Той е приел твоята философия от по-ранен етап.Сега му се струва странно,новата ти методика на обучение....не е знаел,че ще изперкаш толкова рано и всичко разказано от теб до сега,се е оказало фалш.
Фалш който му помогна да извади и пусне огромна риба по най-спортсменския начин.
Знаеш ли!Още помня как се присмиваха на Твърдишкия преди 4-5г.След срещата ни видях,че той е добър човек със сърце.Това и някои други постъпки на различни хора ме накараха да му предам своя опит без грам тайна.Когато науча някоя нова схема и промяна в кълването на сомовете,се обаждам да му я споделя.Вече сам хваща огромни риби.Дай Боже да улови по-големи от моите и на Краси.Но това,че съм му посочил верния път,не умаловажава успехите му.Тези риби са негови и плод на усилията и знанията,коитото е получил и аз нямам никаква друга заслуга за тях.
За мен не е важно да ме похвали във форума.Но е важно,че съм успял да доставя радост на друг колега разказвайки знанията си и предавайки своя опит.
Та за воблерите и Споки.С него имаме еднакъв старт и сме се учили по различни начини.Той е напред с ваденото на една голяма риба.Аз съм по петите му и скоро ще го треснем.Но в едно съм сигурен....Споки ще е щастлив от този факт и ще се радва на рибата ми,така както аз се радвам на всеки колега постигнал личен успех.
Учителите винаги си остават учители,а учениците стават професори.И няма по-голяма отплата за учителите да видят това.......ако са били искрени и добронамерени предавайки знанията си.
Останалото е комплекси свързани със егото и думичката АЗ. :idea:
http://fishem.bg/" onclick="window.open(this.href);return false;

Ех,рибо рибо-какво да правя,като съм се родил рибар,а ти риба!
Emo-83
Търговец
Мнения: 16982
Регистриран на: Чет Дек 21, 2006 17:23
Местоположение: Sofia
дал Браво: 264 пъти
получил Браво: 272 пъти

Re: Правила за риболов на сом!

Мнение от Emo-83 »

И още нещо за учениците.Едни имат способноста да слушат и попиват и след като се научат, да доизкусуряват нещата.Други никога не се научат от теб,защото още до като им разказваш и показваш,се имат за по-големи специалисти.
Колкото и добри чувства да имам към някои от форума,никога няма да мога и предам знанията си,като на Твърдишкия.Единия те слуша с интерес и вади нужното му.Другия се надскача с теб без никакво желание да чуе и попита.
Но и така се стига до верния път.За това им пожелавам успех.
п.п.В този пост май много се вживях на учител,за което се извинявам. :oops: Но се сетих за един човек и мислите ми излезнаха спонтанно.
http://fishem.bg/" onclick="window.open(this.href);return false;

Ех,рибо рибо-какво да правя,като съм се родил рибар,а ти риба!
Аватар
spookymiro
Мнения: 681
Регистриран на: Съб Мар 06, 2010 15:01
Местоположение: София
дал Браво: 6 пъти
получил Браво: 26 пъти

Re: Правила за риболов на сом!

Мнение от spookymiro »

Тролка, учил съм се от доста други хора, включително и от теб. Не го крия а и няма причина за това. Никой не се е родил научен, включително и ти. Това обаче не означава, че нямам собствено мнение и че трябва да козирувам на всеки с повече стаж в риболова от мен. Аз риби си хващам, следователно имам какво да споделя. Всеки си решава дали ще послуша теб, мен или някой друг. Важното е, че споделям и то на базата на лични преживявания. Както и ти си го направил във въпросните цитати.

Пишеш, че разчиташ на по-голям драг на макарата. Защо, при положение, че влакното ти я издържа 5 кила, я не. Да не говорим за тейлденсъра в края на линията.
Защото искаш да зацепи по лесно аванса и да я оставиш тя да свърши работата. Ми ако беше зацепил аванса на онази макара и не беше скъсал, още колко време щеше да се возиш подир онази риба. Ами като ти свърши храната и водата кво правим? Фаса на влакното (ако са останали цигари де) и после приказки за Моби Дик.

Аз ползвам мултитата (моите са ДАМ, нищо особено освен че имат брояч и са за лява ръка), най-вече заради броячите, които ми помагат в рзните ми там експерименти, в които постоянно се вкарвам. И затова, че ми е много по-лесно да контролирам аванса по време на борбата. Ето тука си намирам моята тръпка. Да взема решението на мига. Къде ще притисна малко барабана, къде ще отпусна и ще оставя рибата да си вземе по лесно. И щом влакното ми позволява, да се опитам да окажа по-силен натиск върху рибата ако се наложи. И още нещо което съм казвал и преди - накрая, като се изтощи рибата и почне да увисва вертикално си трябва здравина на линията за да я повдигнеш. Това усещане съм го изпитвал. Тука приказки и постове няма да свършат работа, иска си напиняне. Ние двойни лидери не ползваме заради воблерите. Слагаме поводи по половин-един метър за да се предпазим основно от четките. А не по 20 метра, както разрешават по разните "Правилници".

Ако сложа 20 либри конец и накрая "повод" 10-20 метра да речем 50 либри, дали ще ми се води че съм уловил рибата на 20 либри? И въобще какво значение има на колко либри съм я уловил?

Дани нямаше да го коментирам въобще, ако не беше го използвал ти за пример. Нито съм излъгъл, нито съм преувеличил. Да, извадило го е момчето с 30 либри, браво за което. Обаче е имал помощ. А ако няма кой да помогне? Краси рекордьора също беше с 30 либри. И загуби битката. И тогава сложи и той 50 либри. Или ще кажеш, че не разбира от риболов.

При всичките си приказки визирам риболова на тролинг. Кльонкането ми е далечен познат и там нямам какво да кажа.

Ето думи на човек, живял и видял доста повече от нас:
zee написа:Колегата Троли беше пуснал един клип за вадене на една туна с xzonga въдица 20 лб, 40 лб конец и малката авет раптор макара. Това си е направо изключение - аз използвам подобен клас такъми и аз ако закача подобен размер риба / случвало се е / обикновено режа конеца. А и определено мога да кажа че и те не са търсили такъв размер риба с това оборудване - малка стръв,кука и т.н. а това че са успели да я извадят -евала...НО когато целенасочено си се насочил към такъв и по голям риби такъмите и подготовката са съвсем други... голяма стръв,куки,въдица,макара и т.н. не го омаловажавам тяхното но това е изключение и то много рядко...
Поздрави!
Държа се с другите така, както искам те да се държат с мен.
LVitchev
Мнения: 8517
Регистриран на: Нед Авг 01, 2010 16:08
Местоположение: Пловдив
получил Браво: 14 пъти

Re: Правила за риболов на сом!

Мнение от LVitchev »

Емо,Миро,двама-трима сте тук,дето му вдигате самочувствието на Безрибов,и като му кажете няколко пъти че от него сте се учили,и момчето се вкарва в някакви филми,в които играе "Борче".Вземете и много добре се замислете дали наистина е така и да вземете и на мене да ми обясните какво научихте точно от него :roll: :roll: :roll: Пръчката ли ви избра,влакното ли ви намери и го нави на макарата,воблерите ли ви каза кои са ловящите и не на последно място,той ли ви заведе на язовира и показа ли ви къде са сомовете,и още сто въпроса мога да Ви задам,ама вие се сещате какво имам в предвид !?!?!?!? Аз,от както го знам от форумите,не е казал нито един тарикатлък,нито една тактика или каквото и да било,постоянно се опитва да учи бащите си как се правят деца :lol: :lol: :lol: И моля ви се,смятате ли че в момента се казва нещо,което всеки от нас да не знае :o :o :o Това момченце е за лекарски преглед,но е лошо че не го асимилира :idea: Ти го плюеш а той си мисли че дъжд го вали и продължава да джвака в лайната и да пише едно и също,едно и също,та чак ми е втръснало да му чета еднотипните постове.А върнете се назад и направете сравнение,от 100 поста,само два или три да се различават,всичко друго е еднотипно и блудкаво,пълно с омраза и завист,яд от факта че другите хващат а той - НЕ :idea: :idea: :idea: Неговите бебета са ВЕЛИКАНИ,на хората рибите са невзрачни,и ги хващат на корабни въжета,докато той видите ли,ги лови на паяжина :mrgreen: Моля ви се,не му вдигайте акцийте бе,толкова ли сте завеяни да му се вързвате и да го толерирате,щото бил "добро момче" Добър е Господ че го търпи,това лекенце,дето няма нито мозък,нито срам да се спре и да се замисли какви простотии пише и се опитва да учи всички кое как ставало,щото ние сме прости а той е отворения.Оставам ви да му се мазните и да го величаетне,щом ви доставя удоволствие.Приятно прекарване в писането на едни и същи доводи,с които да се опитате да го вразумите,ама надали,вие също започвате да дъвчете едно и също,а завистливия Безрибов,няма мозък да го асимилира и да си види грешките Аре че си имам и други задължения,после ще ви навестя да ви видя какво ще ми отговорите и с какво ще ме убедите че сте научили нещо от него :idea: :idea: :idea:
"Аз нямам проблем със света,той има проблем с мен " - Янкосан

" Глупаците,мръсниците и завистниците са като хлебарките,нямат изтребване,смачкаш две,изпълзяват още двадесет............хлебарки " - Л.Вичев
Аватар
Левака
Мнения: 5158
Регистриран на: Пет Дек 17, 2004 12:13
Местоположение: София
дал Браво: 11 пъти
получил Браво: 5 пъти

Re: Правила за риболов на сом!

Мнение от Левака »

:lol: :lol: :lol: :lol: :lol:
Убий глупака с мълчание.

http://sladkarnica-jasi.com/" onclick="window.open(this.href);return false;
Публикувай отговор

Обратно към “Риболов на сом”