Бяла риба на Монтана

Няма значение дали го ловите от брега, от лодка на влачене или на кльонк, удари ли ... адреналинът е на макс ;)
Публикувай отговор
Аватар
spookymiro
Мнения: 681
Регистриран на: Съб Мар 06, 2010 15:01
Местоположение: София
дал Браво: 6 пъти
получил Браво: 26 пъти

Бяла риба на Монтана

Мнение от spookymiro »

Здравейте,

Дойде времето да пусна темата за зарибяване с бяла риба на язовир Огоста.

Рибетата ще се вземат от язовир Гичита, който се намира на 25 км от Пловдив. Размерът на рибетата ще е около 8 см и се продават на цена от 20 стотинки за рибка.

Вчера говорих и с колега от форума - Мацака, който ще помогне с транспортирането на рибетата до Монтана. Мацака разполага с бутилки с кислород, бус и три 300 литрови бидона. Ще има възможност да транспортира рибетата след 25-май.

Днес отново говорих с човека със зарибителя. Потвърди, че нямало да има проблем и да му се обадя за потвърждение към 15-ти май. Каза че рибета ще има и че миналата година бил продал към 200 000. Също така обясни, че с тези три бидона можем да транспортираме към 4000-5000 рибета, разпределени равномерно в трите бидона.

До тук имам уверението на няколко човека че ще дадат пари (от тях тръгна идеята) и като прибавим и моят дял се събират около 300 лева. Парите които трябва да съберем за рибетата и транспорт са 1000-1200 лева. Трябва да ги имаме до 10-15 май най-късно. Ако поради някаква причина мероприятието пропадне или пък се съберат повече пари, ще трябва да се реши от хората дали пари как да ги оползотворим. Аз си мисля, че може да се дадат за зарибяването на Жребеца, което традиционно се прави по време на годишното тролинг състезание.

Освободил съм една моя сметка и ще я предоставя за събиране на средства. В момента в нея съм оставил 10 лева. Имам интернет банкиране, така че мога всеки ден да давам отчет за новопостъпилите суми по сметката.

Ето я сметката в ЦКБ, моля пишете като основание - за зарибяването
IBAN: BG55 CECB 9790 1070 9598 00
Мирослав Радостинов Денчев

Ако искате да ползвате ЕКОНТ, моля пращайте на следният адрес:

До поискване
София,
Офис на ЕКОНТ в кв. ЛЕВСКИ В
за Мирослав Радостинов Денчев
0885977660

Пускам темата и в другият форум и да видим какво ще стане.

Поздрави!
Последно промяна от spookymiro на Чет Апр 18, 2013 20:29, променено общо 2 пъти.
Държа се с другите така, както искам те да се държат с мен.
Иво Ломски
Мнения: 1047
Регистриран на: Сря Яну 28, 2009 20:59
Местоположение: София
дал Браво: 5 пъти
получил Браво: 23 пъти

Re: Бяла риба на Монтана

Мнение от Иво Ломски »

Аз влизам с 50 лв. Като знам колко лодки обикалят язовира, ако всяка една даде по 50 лв. всичко ще е наред с начинанието...
Живот без страст не е живот а само съществуване...
Emo-83
Търговец
Мнения: 16982
Регистриран на: Чет Дек 21, 2006 17:23
Местоположение: Sofia
дал Браво: 264 пъти
получил Браво: 272 пъти

Re: Бяла риба на Монтана

Мнение от Emo-83 »

Давам 30лв.,но не съм съгласен парите да отиват за Жребеца.Там вече пуснах за 50лв.Освен това има събрани още доста пари в Георги за там.Като добавим зарибяването на Меркюри Оупън се получава някак си нечестно към другите водоеми.
Според мен парите са определени за Монтана и ще отидат точно за там.Ако се провали това с бялата риба,ще пуснем сомчета.
Другото което не бива да ни притеснява,ако надхвърлим тази сума и има повече желаещи за Монтана.Зарибител винаги ще намерим. :wink:
http://fishem.bg/" onclick="window.open(this.href);return false;

Ех,рибо рибо-какво да правя,като съм се родил рибар,а ти риба!
Аватар
spookymiro
Мнения: 681
Регистриран на: Съб Мар 06, 2010 15:01
Местоположение: София
дал Браво: 6 пъти
получил Браво: 26 пъти

Re: Бяла риба на Монтана

Мнение от spookymiro »

Emo-83 написа: Според мен парите са определени за Монтана и ще отидат точно за там.Ако се провали това с бялата риба,ще пуснем сомчета.
Другото което не бива да ни притеснява,ако надхвърлим тази сума и има повече желаещи за Монтана.Зарибител винаги ще намерим. :wink:
Ок, така да бъде. Средствата ще отидат само за Монтана.
Държа се с другите така, както искам те да се държат с мен.
Аватар
xaznata
Мнения: 566
Регистриран на: Пет Юли 22, 2011 21:42
Риболов: спининг и кльонк
Местоположение: София
получил Браво: 1 път

Re: Бяла риба на Монтана

Мнение от xaznata »

Аз влизам със 50 лв. че тоя язовир ми е така легнал на сърце мани мани :D
Аватар
тони котев
Мнения: 479
Регистриран на: Вто Ное 02, 2010 9:20
Местоположение: София а лятото в кемпера
получил Браво: 2 пъти

Re: Бяла риба на Монтана

Мнение от тони котев »

Участвам, все още не знам точната сума , чакам превод , но има няма превод съм в зарибяването.
Ех, с интелигентни хора се работи лесно,....но с вас господине......
Аватар
max
Вносител
Мнения: 3210
Регистриран на: Чет Мар 05, 2009 15:24
получил Браво: 11 пъти
Обратна връзка:

Re: Бяла риба на Монтана

Мнение от max »

pancero написа: И аз влизам с 50 лв за сега и всички усилия и помощи що се отнася за моя язовир
Белким подпиши по едно разрешително за твоя язовир на приятелите :D
Аватар
xaznata
Мнения: 566
Регистриран на: Пет Юли 22, 2011 21:42
Риболов: спининг и кльонк
Местоположение: София
получил Браво: 1 път

Re: Бяла риба на Монтана

Мнение от xaznata »

Ще стане и тва обещал е. А и норма въдици ще има. :D :lol: :D :lol:
Аватар
zampo
Мнения: 1117
Регистриран на: Чет Сеп 28, 2006 11:57
Риболов: спининг , тролинг
Местоположение: Враца
дал Браво: 17 пъти
получил Браво: 36 пъти

Re: Бяла риба на Монтана

Мнение от zampo »

50 лв и от мен и ще осигуря още поне 5 човека да се включат :D
Вярвай само на писмени документи,защото в един момент нечестивците се отмятат!!!!!!!!
Матей Преображенски(Миткалото)
Аватар
тони котев
Мнения: 479
Регистриран на: Вто Ное 02, 2010 9:20
Местоположение: София а лятото в кемпера
получил Браво: 2 пъти

Re: Бяла риба на Монтана

Мнение от тони котев »

spookymiro написа: Размерът на рибетата ще е около 8 см
Миро само това ме притеснява, язовира е пълен с костур и дали този размер рибки няма да са лесна плячка .
Ех, с интелигентни хора се работи лесно,....но с вас господине......
spzo
Мнения: 361
Регистриран на: Чет Юли 09, 2009 16:27
получил Браво: 3 пъти

Re: Бяла риба на Монтана

Мнение от spzo »

Участвам! Сумата ще уточня преди да преведа парите в рамките на 30-70лв.И ако има нужда от транспорт с бус и някаква помощ съм насреща.Но искам да попитам някой проверил ли е защо няма бяла риба в язовира.В смисъл PH на водата и въобще условията във водоема позволяват ли да има Бяла риба.
OCEAN KAYAK TRIDENT 13 Tahe Marine Reval HV 535
http://spkayaks.com/" onclick="window.open(this.href);return false;
https://www.facebook.com/SPKAYAKS" onclick="window.open(this.href);return false;
Emo-83
Търговец
Мнения: 16982
Регистриран на: Чет Дек 21, 2006 17:23
Местоположение: Sofia
дал Браво: 264 пъти
получил Браво: 272 пъти

Re: Бяла риба на Монтана

Мнение от Emo-83 »

spzo написа:Участвам! Сумата ще уточня преди да преведа парите в рамките на 30-70лв.И ако има нужда от транспорт с бус и някаква помощ съм насреща.Но искам да попитам някой проверил ли е защо няма бяла риба в язовира.В смисъл PH на водата и въобще условията във водоема позволяват ли да има Бяла риба.
Бялата риба я нямаше до сега,защото не е зарибяван язовира с нея.Това обикновенно се прави за 1-ви път от бракониерите с мрежи.Такъв е случая с зарибяването на яз. Кърджали.Преди около 10-12г. е зарибен с бяла риба от Мишо Царя и Тошо Гръцкия.
Моето инфо за Монтана е същото.Първите бройки са пуснати от мрежари.За тях този вид,като начин на улов,вкусови качества и продажна цена е най-изгоден.
За любителския риболов бялата е доста привлекателна,като вкусови качества и убива скуката,когато сома не кълве.Освен това се размножава ужасно бързо.При конкретния яз. има доста добри условия за гнезда.Между впрочем именно дърветата и закачките са го спасили от бракониерите до сега.Ако ги нямаше до сега да е пустош с лунен пейзаж,подобен на Искъра.
http://fishem.bg/" onclick="window.open(this.href);return false;

Ех,рибо рибо-какво да правя,като съм се родил рибар,а ти риба!
young_fishkiller
Мнения: 22
Регистриран на: Чет Авг 05, 2010 14:36
получил Браво: 1 път

Re: Бяла риба на Монтана

Мнение от young_fishkiller »

Миро както обещах се включвам с 50 лева, които ще ти дам на ръка, че да не храним банката. Обадил съм се тук, так така че ще се включат още 5-6 съмишленика.
Поздрави.
Аватар
spookymiro
Мнения: 681
Регистриран на: Съб Мар 06, 2010 15:01
Местоположение: София
дал Браво: 6 пъти
получил Браво: 26 пъти

Re: Бяла риба на Монтана

Мнение от spookymiro »

От другия форум ми обърнаха внимание, че не съм дал BIC кода към сметката
Моля за извинение за пропуска. Дописвам и BIC кода:

Ето я сметката в ЦКБ, моля пишете като основание - за зарибяването
IBAN: BG55 CECB 9790 1070 9598 00
BIC: CECBBGSF

Мирослав Радостинов Денчев

Вчера говорих с един пич от Монтана, дето се занимава с доставки и транспорт на риби.
Исках да питам за цената и дали можем да си позволим като резервен вариант да го наемем. Цената, която ми обади е няколко пъти по-висока, отколкото ще дадем за гориво на Мацака, така че засега отпада като вариант. Обаче този човек ми каза, че както казва Емо, язовирът е бил зарибяван с някакви бройки бяла риба и даже вече имало и малки рибета. Значи условията са благоприятни.

Да се похваля, вече имам събрани 100 лева за каузата. Колегата ми Андро, дето бяхме заедно на закриването на Жребеца и моя милост дадохме по 50 лева.

Периодично ще показвам списък с получените средства.

Поздрави!
Държа се с другите така, както искам те да се държат с мен.
Публикувай отговор

Обратно към “Риболов на сом”