Подфорум "Риболов на сом", има ли бъдеще и какво е то?

Няма значение дали го ловите от брега, от лодка на влачене или на кльонк, удари ли ... адреналинът е на макс ;)
Заключено
Аватар
Pike
Домакинът
Мнения: 4543
Регистриран на: Чет Дек 16, 2004 21:23
Риболов: Спининг фен.
Местоположение: София
дал Браво: 4479 пъти
получил Браво: 246 пъти
Обратна връзка:

Re: Подфорум "Риболов на сом", има ли бъдеще и какво е то?

Мнение от Pike »

max написа:Първо поста ми гласеше " нямам наблюдение позиция едно и две да са написали нещо градивно за риболова в този форум" (перефразирам , не го помня точно) ставаше въпрос за Троли и Магьосника - за какъв спор с Тапета ми говориш не ми е ясно. Май наистина трябва да четеш преди да триеш :D

За останалото - това никога не е било така. Винаги стигаме до рекламата и т.н. За справка можеш да прочетеш някоя от заключените теми, примерно за сайд имаджинга от преди 2-3 години или дори спорната тема "избор на лодка от висок клас". Можеш да прочетеш какво е написал автора и в първия пост и какво следва след него.
Честно казано вече не помня какво, колко и на кого съм изтрил от темата, не защото не чета, а защото не ви смогвам на темпото :) Може да е станала и грешка.

За останалото аз също не съм съгласен. Никога не съм имал нищо против, когато потребител на форума пита някой от търговците нещо и той да му отговори. Против имам когато без да е потърсено мнение то да се натрапва.

"избор на лодка от висок клас" е друга бира, не съм я изтрил, просто съм я махнал и един светъл ден, когато имам възможност ще я почистя и ще я върна, защото определено има интересни неща. Да не забравяме обаче, че да се стигне до там да махна темата беше заради вашето надцакване с Емо. Незнам дали надцакване е най-подходящата дума в случая, но на хората май им беше по-интересно да ви гледат "хапането" на база работодател / екс служител.
Пак казвам, не е загубена темата, ще я върна, когато мога.
Мънцата
Мнения: 1200
Регистриран на: Пет Сеп 12, 2008 14:27
Местоположение: Варна,морето...
дал Браво: 3 пъти
получил Браво: 7 пъти

Re: Подфорум "Риболов на сом", има ли бъдеще и какво е то?

Мнение от Мънцата »

Виждам, че някои постове са изтрити :roll: Не съм от хората, които се сърдят за такива неща, но този конкретен въпрос все повече взе да ме вълнува - МАД и Троли едно и също лице ли са? Защото АКО е така, "дискусията" придобива коренно различен характер, при това безкрайно некоректен! Визирам модерирането! Нямам нищо против да споря с някой, но държа да знам с кого! Затова задавам конкретен и ясен въпрос - МАД и Троли едно и също лице ли са?
yankosan написа:Аз нямам проблем със света,той има проблем с мен...
Бат Стан написа:Едно време беше гъзария да пушиш и срамота да си гей. Сега е гъзария да си гей и е срамота да пушиш.
Аватар
franko
Мнения: 3455
Регистриран на: Сря Авг 13, 2008 21:37
Риболов: сооооооом
Местоположение: пловдив
дал Браво: 32 пъти
получил Браво: 6 пъти

Re: Подфорум "Риболов на сом", има ли бъдеще и какво е то?

Мнение от franko »

Мънцата написа:Виждам, че някои постове са изтрити :roll: Не съм от хората, които се сърдят за такива неща, но този конкретен въпрос все повече взе да ме вълнува - МАД и Троли едно и също лице ли са? Защото АКО е така, "дискусията" придобива коренно различен характер, при това безкрайно некоректен! Визирам модерирането! Нямам нищо против да споря с някой, но държа да знам с кого! Затова задавам конкретен и ясен въпрос - МАД и Троли едно и също лице ли са?
Не вярвам,но си приличат по наивността.
Аватар
Злати 76
Мнения: 206
Регистриран на: Вто Сеп 04, 2012 22:18
Риболов: РИБОЛОВ НА СОМ
Местоположение: София
получил Браво: 10 пъти

Re: Подфорум "Риболов на сом", има ли бъдеще и какво е то?

Мнение от Злати 76 »

Мънцата написа:Виждам, че някои постове са изтрити :roll: Не съм от хората, които се сърдят за такива неща, но този конкретен въпрос все повече взе да ме вълнува - МАД и Троли едно и също лице ли са? Защото АКО е така, "дискусията" придобива коренно различен характер, при това безкрайно некоректен! Визирам модерирането! Нямам нищо против да споря с някой, но държа да знам с кого! Затова задавам конкретен и ясен въпрос - МАД и Троли едно и също лице ли са?
100%
Аватар
Булстарите
Вносител
Мнения: 2098
Регистриран на: Чет Юни 25, 2009 10:24
Местоположение: Бургас
дал Браво: 1 път
получил Браво: 15 пъти
Обратна връзка:

Re: Подфорум "Риболов на сом", има ли бъдеще и какво е то?

Мнение от Булстарите »

pike написа:Никога не съм имал нищо против, когато потребител на форума пита някой от търговците нещо и той да му отговори. Против имам когато без да е потърсено мнение то да се натрапва.
Получава се че пак до някаде се допуска рекламата.
Ще си регистрирам 2-3 потребители и още 2-3 като помоля "да ме питат за мойте продукти" и аз ще им отговарям.

Няма как един търговец пишещ във форума да не си прави реклама без значение скрита, покрита, директна или коствена. Затова според мен вариянтите са 2

Вариянт 1 - постоянен бан на всички търговци
Вариянт 2 - да си плащат всеки месец и да се направи така че нормалния потребител да знае че всеки негов пост "съдържа продуктово позициониране"
Аватар
kalinux
Мнения: 3588
Регистриран на: Нед Фев 20, 2005 1:17
Местоположение: Кюстендил
дал Браво: 208 пъти
получил Браво: 261 пъти
Обратна връзка:

Re: Подфорум "Риболов на сом", има ли бъдеще и какво е то?

Мнение от kalinux »

Хората са го измислили в другите форуми - или пълна свободия и печелене от банери или платен абонамент срещу съответни привилегии.
С внимание към детайлите
Аватар
Pike
Домакинът
Мнения: 4543
Регистриран на: Чет Дек 16, 2004 21:23
Риболов: Спининг фен.
Местоположение: София
дал Браво: 4479 пъти
получил Браво: 246 пъти
Обратна връзка:

Re: Подфорум

Мнение от Pike »

kalinux написа:
pike написа: При кой от вариантите Иванчо ще се ориентира по-добре и ще вземе правилно решение?
Пайк, животът е джунгла от бизнес предложения, всеки сам да се оправя според акъла си. Не го мисли Иванчо, щом пита във форум ще получи 300 различни отговора. То това рано или късно всеки научава. :lol: Както и че истината никога не една.
Да така е, джунгла е, а при нас е и много гъста :)

Може и аз да съм идеалист, но все си мисля, че комерсът прецаква нещата и нямам предвид този или друг форум, говоря като цяло в живота. Стане ли нещо супер комерсиално, някой пълни гушата и после нещото се срива.

На мен не ми се пълни гуша, в смисъл да измисля някаква месечна такса за комерс постове и 200 търговци, дистрибутори и вносители да ми станат клиенти и от всеки ред във форума да свети: реклама - реклама.
Предпочитам за реклама да се ползват познатите рекламни форми като банерите и PR темите. Не може от всичко да се печели, става грозно или поне на мен не ми харесва.

Не чета чужди риболовни форуми, аз с нашия не смогвам, камо ли и други да подхвана :), но чета и гледам неща свързани с IT технологиите, те са ми като почивка. Определено има източници, на които от далече се вижда, че съвсем умишлено четкат еди кое си и изтъкват неговите предимства, но тях ги зарязвам веднага и търся малки, независими източници, които ще ти кажат истината без да слугуват на този или онзи, тези източници на информация ми харесват.

Прекали ли се с комерса, той избива под една или друга форма и уважавани издания и институции губят почитателите си. Е сега около ADAC се върти нещо такова, как манипулирали резултати от тестове и т.н., не че ще разберем каква е истината точно де.

Това ми е в общи линии мнението за комерса, в малки дози се ядва, но прекали ли се, прецакват се нещата.
Аватар
max
Вносител
Мнения: 3210
Регистриран на: Чет Мар 05, 2009 15:24
получил Браво: 11 пъти
Обратна връзка:

Re: Подфорум "Риболов на сом", има ли бъдеще и какво е то?

Мнение от max »

bulstar_nikolov написа:.......
Скромното ми мнение е че ако баннат всички "търговци" ще останат общо взето тези дето четът :lol: :lol: :lol:
Мънцата
Мнения: 1200
Регистриран на: Пет Сеп 12, 2008 14:27
Местоположение: Варна,морето...
дал Браво: 3 пъти
получил Браво: 7 пъти

Re: Подфорум "Риболов на сом", има ли бъдеще и какво е то?

Мнение от Мънцата »

bulstar_nikolov написа: Вариянт 2 - да си плащат всеки месец и да се направи така че нормалния потребител да знае че всеки негов пост "съдържа продуктово позициониране"
Миро, ебати логиката ве братко - да си плащаш за съдържание, което ти самия създаваш?! :shock: Не е ли по-добър вариант 3 - всичко да си е по старому, само че без прилагането на двойни стандарти?! Щото не мисля, че проблема е бил в рекламата /скрита или явна/, а в прилагането на двойни стандарти - за едни може, за други - не :wink:
yankosan написа:Аз нямам проблем със света,той има проблем с мен...
Бат Стан написа:Едно време беше гъзария да пушиш и срамота да си гей. Сега е гъзария да си гей и е срамота да пушиш.
Аватар
max
Вносител
Мнения: 3210
Регистриран на: Чет Мар 05, 2009 15:24
получил Браво: 11 пъти
Обратна връзка:

Re: Подфорум "Риболов на сом", има ли бъдеще и какво е то?

Мнение от max »

Защо не помислиш върху варианта само потребители с платен абонамент да могат да постват снимки и линкове?
За останалите може да има ограничение - примерно до 5 на месец
Последно промяна от max на Пет Яну 24, 2014 0:18, променено общо 1 път.
Мънцата
Мнения: 1200
Регистриран на: Пет Сеп 12, 2008 14:27
Местоположение: Варна,морето...
дал Браво: 3 пъти
получил Браво: 7 пъти

Re: Подфорум "Риболов на сом", има ли бъдеще и какво е то?

Мнение от Мънцата »

max написа:Защо не помислиш върху варианта само потребители с платен абонамент да могат да постват снимки и линкове?
:shock: Шегуваш се, нали?!
yankosan написа:Аз нямам проблем със света,той има проблем с мен...
Бат Стан написа:Едно време беше гъзария да пушиш и срамота да си гей. Сега е гъзария да си гей и е срамота да пушиш.
Аватар
franko
Мнения: 3455
Регистриран на: Сря Авг 13, 2008 21:37
Риболов: сооооооом
Местоположение: пловдив
дал Браво: 32 пъти
получил Браво: 6 пъти

Re: Подфорум "Риболов на сом", има ли бъдеще и какво е то?

Мнение от franko »

Едно е да плащаш, друго да ловиш.С пари всеки може :D ...да си купи от супера.
Аватар
max
Вносител
Мнения: 3210
Регистриран на: Чет Мар 05, 2009 15:24
получил Браво: 11 пъти
Обратна връзка:

Re: Подфорум "Риболов на сом", има ли бъдеще и какво е то?

Мнение от max »

Франко за писане иде реч тука...истината има цена в днешно време.

Ако някой напише че еди кой си модел тежи с 20 кг. по малко от истинското тегло трябва да платиш за правото да разсееш заблудата
Аватар
Pike
Домакинът
Мнения: 4543
Регистриран на: Чет Дек 16, 2004 21:23
Риболов: Спининг фен.
Местоположение: София
дал Браво: 4479 пъти
получил Браво: 246 пъти
Обратна връзка:

Re: Подфорум "Риболов на сом", има ли бъдеще и какво е то?

Мнение от Pike »

max написа:Защо не помислиш върху варианта само потребители с платен абонамент да могат да постват снимки и линкове?
За останалите може да има ограничение - примерно до 5 на месец
:) преди малко казах, че не си падам по подобни такси и абонаменти, ти се взе да се гъбаркаш с това.

Стига толкова за тази вечер, нали казват, че утрото е по-мъдро от вечерта ;)
Заключено

Обратно към “Риболов на сом”