Подфорум "Риболов на сом", има ли бъдеще и какво е то?

Няма значение дали го ловите от брега, от лодка на влачене или на кльонк, удари ли ... адреналинът е на макс ;)
Заключено
LVitchev
Мнения: 8517
Регистриран на: Нед Авг 01, 2010 16:08
Местоположение: Пловдив
получил Браво: 14 пъти

Re: Подфорум "Риболов на сом", има ли бъдеще и какво е то?

Мнение от LVitchev »

Аз преди време направих на пух и прах един колега сомаджия с магазин.Не мога да си представя,търговец,можещ и знаещ как се хващат сомове,имащ достъп до последните новости в този риболов,такъми,конци,тройни и единични куки,тежести и тракалки и още куп нови неща които периодично излизат и точно те са първите които ги виждат и пробват.Питам го,а бе ти как искаш да печелиш като си се натъпкал с нови неща,ловиш сом и си траеш,не ги показваш,не ги поднасяш на новобранците и те да си вземат,научат да ползват и да хващат сом,това ви носи на всички търговци приходи.Дали един ще рекламира нещо или друг,това е винаги в плюс за всеки един от вас,които имате интернет магазини за риболовни принадлежности.Аз на ваше място,бих взимал идеи за внасяне на нови и търсени неща,като го видя че нещо се продава,пет такива да продам и аз ще ми е приход.Що се отнася до заплащането,това е най-правилния вариант които предлага Палаза,всеки да дава по 40-50 лв на месец и да си качват новите неща за продаване,ти ще взимаш хилядарка на месец а те спокойно ще си рекламират,естествено без да затлачват форума със десетки артикула.За тези пари примерно да може да се качват четири-пет артикула на месец и това е.За няколко дни ще си качат полагаемото и вече само ще могат да пиша за тези неща през целия месец.Емо може да го обвиняват във всякакви грехове,които може и да са верни,но никои не може да му отрече знанията и тарикатлъка,да се рови,намира,тества и предлага на новобранци и други,разни такъми.Всеки може да се учи от него в това отношение :tup:


П.П По този начин ще се спре мякането на разни завистници,които дразнят постоянно с натякването за рекламиране и подщандови продажби на стоки за риболова.Ще им се спре завистта и дано им преседне,да си я трупат в черните душички докато се пукнат от към гърбовете :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: Сега и търговците се надскачат и ще се изядат един друг.Няколко групи сме и става мазало като почнем всеки да си защитава групата :mrgreen: :mrgreen: :mrgreen:
"Аз нямам проблем със света,той има проблем с мен " - Янкосан

" Глупаците,мръсниците и завистниците са като хлебарките,нямат изтребване,смачкаш две,изпълзяват още двадесет............хлебарки " - Л.Вичев
magiosnika
Мнения: 342
Регистриран на: Пет Дек 22, 2006 20:28
получил Браво: 52 пъти

Re: Подфорум "Риболов на сом", има ли бъдеще и какво е то?

Мнение от magiosnika »

Както се казва: - Плеснаха с ръце и се прегърнаха :lol: Пайк, при все изначално добрите ти намерения, виждам, че сериозно те натиснаха добрите стари познайници :oops: Повече от ясно е, че нищо няма да се промени :idea: Разберете се за новият тарифен план за плащане и пускайте "авангардният" будител да ни просветлявя. Сезонът наближава и ще изпуснем новите нововъведения.... Както всичко в милата ни изстрадала България, всяка добра идея се унищожава и подменя в самият си зародиш. Гледам, че често споменавате, кво ставало на запад. Еми нищо особено, всяка добра фирма си е наела по един добър риболовец, който да рекламира продуктите им в съответната област. Естествено, най-големите риби ги лови с най скъпите и луксозни предложения на фирмата :D Но истината е, че същите риби, ще ги улови и с продуктите от по ниският клас, просто защото е разбрал поведението на въпросните риби и въдиците са от второстепенно значение за него.Тези хора висят по кориците на каталозите и скъпите списания и вършат това, за което са им платили.Но не ги виждам да дебнат по форумите и да се самопредлагат. Нормално е, ако ме интересуват по конкретно техническите характеристики примерно на ямаха, да се свържа с дистрибуторът им и да го разпитам на воля. Но също така и, ако искам да разбера нещо за често срещани дефекти, да хвърля и някой поглед на мненията на ползватели на мотора в някой форум. Какво обаче става- там веднага същият дистрибутор изскача от нищото и прави всеки опит за компрометиране на продукта му на пух и прах :D Обявявайки всеки появил се храбрец за лаик и нищо неразбиращ :lol: Тук пишат 15 сетина човека тясно търговско - емоционално обвързани. :idea: :lol: Няма лошо, щом това ви харесва нека и да си продължи.... Пайк, като ми изтриеш този пост, моля те да ми кажеш, кой с какво съм обидил и къде не съм спазил добрият тон. Благодаря предварително!
Аватар
Булстарите
Вносител
Мнения: 2098
Регистриран на: Чет Юни 25, 2009 10:24
Местоположение: Бургас
дал Браво: 1 път
получил Браво: 15 пъти
Обратна връзка:

Re: Подфорум "Риболов на сом", има ли бъдеще и какво е то?

Мнение от Булстарите »

magiosnika написа:Но не ги виждам да дебнат по форумите и да се самопредлагат. Нормално е, ако ме интересуват по конкретно техническите характеристики примерно на ямаха, да се свържа с дистрибуторът им и да го разпитам на воля. Но също така и, ако искам да разбера нещо за често срещани дефекти, да хвърля и някой поглед на мненията на ползватели на мотора в някой форум. Какво обаче става- там веднага същият дистрибутор изскача от нищото и прави всеки опит за компрометиране на продукта му на пух и прах :D Обявявайки всеки появил се храбрец за лаик и нищо неразбиращ :lol:
Можеш да се свържеш с дистрибутора и да го разпиташ на воля, но каква е гаранцията че няма да те излъже колко е хубав продукта му? Ако го направиш тук във форума ще се намерят поне 10 потребителя да го оспорят ако не е вярно.
А това че можеш да направиш всеки опит за компрометиране на продукта му на пух и прах (което не знам точно как ще се случи) е разрешено и сега невиждам промяна в тази насока.
LVitchev
Мнения: 8517
Регистриран на: Нед Авг 01, 2010 16:08
Местоположение: Пловдив
получил Браво: 14 пъти

Re: Подфорум "Риболов на сом", има ли бъдеще и какво е то?

Мнение от LVitchev »

Моги,понеже се чувстваш засегнат,аз пък се чувствам длъжен да ти отговоря :idea: Незнам дали Пайка ще извади пост в които си обидил някой,те направо всичките ти постове са такива,надменни,заядливи и нямаш един пост в които да си писал за риби или как се лови сом,да не казвам че освен няколко снимки с риби и нагло-надменно писане,друго и не си поствал.Знам ти чувствата към Тапета,но истината е такава.Нито ти,нито Троли сте написали една дума по въпросите за примамки,и тарикатлъци,всичко ви е нападане и плюене по Тапета а Троли плюене и заяждане със всеки които не му свири по гайдата.Аре да не си ровим в постовете,само негативи ще извадим и компромати . Научи се да приемаш истините и остави Тапета,ясно е че има и завист защото той продава повече стока на месец на хора от цяла България,отколкото ти имаш в магазина където работиш :mrgreen: :mrgreen: :mrgreen: :lol: :lol: :lol: Троли е Месар,маломерко които и майка му да закачи на въдицата ще я удуши и ще я метне в трюмчето :mrgreen: :mrgreen: :mrgreen: :lol: :lol: :lol:
"Аз нямам проблем със света,той има проблем с мен " - Янкосан

" Глупаците,мръсниците и завистниците са като хлебарките,нямат изтребване,смачкаш две,изпълзяват още двадесет............хлебарки " - Л.Вичев
magiosnika
Мнения: 342
Регистриран на: Пет Дек 22, 2006 20:28
получил Браво: 52 пъти

Re: Подфорум "Риболов на сом", има ли бъдеще и какво е то?

Мнение от magiosnika »

bulstar_nikolov, виждаш ли, както сам казваш винаги има известен риск при допитването до дистрибутора :wink: Затова е и необходимо да се направи и съответният паралел с потребителите на продукта :idea: Където не виждам каква работа има въпросният дистрибутор :roll: Така нещата си вървят со кротце и со благо. И няма конфликт на интереси. Човек говори на спокойствие и с едната страна и с другата :idea: И прави съответният избор за себе си, било той правилен или грешен. Това е мое виждане и не виждам нищо лошо, в това да го споделя. Самият ти си доста толерантен и ако обърнеш внимание никога не съм те споменавал. Прави ти и чест, че сам предлагаш за заплащането на рекламните постове :tup: Тук админа помоли да изкажем вижданията си относно развитието на форума и затова и се изказах. Напълно осъзнавам и съответната реакция на приближеният до определени лица кръг. С одговора на Кроки оставям да се заеме Пайк. Бихте ли ми посочили, колко поста в темата за воблерите има примерно собственика на сайта воблершоп. Или примерно някой от десетките вносители и търговци на риболовни принадлежности, сигурно те нямат представа, кои неща са добри и затова и не ги постват в темите. Но добре, че се намери един знаещ и можещ та да ограмоти хората :lol: Както и да е. Виждам, че на Пайк нещата не му се нравят и усеща, че нещо, някъде не е както трябва. Но трудно ще вземе кардинално решение, защото проблемите наистина не са само в тоя подфорум на сайта и натискът върху него ще е голям....
Emo-83
Търговец
Мнения: 16982
Регистриран на: Чет Дек 21, 2006 17:23
Местоположение: Sofia
дал Браво: 264 пъти
получил Браво: 272 пъти

Re: Подфорум "Риболов на сом", има ли бъдеще и какво е то?

Мнение от Emo-83 »

Митко от Воблершоп,не съм го скивал един път по язовирите,а че той продава най-готините примамки и такъми е толкова естествено за Мага,че се чудя как може да е по друг начин.
А защо не напишеш неговите таръкатлъци,като например Ямаха-БГ и всичките си мислят,че той е офицалния вносител на тази стока за Б-я.
Да не говорим точно за него и свързаните лица,защото е служител на Филистите и знае,може и крие точно определена стока,която в последствие ще я продава с по-голяма печалба(примерно).
Но Маги,моята разлика от теб е тази,че аз му правя едно ГОЛЯМО ЕВАЛА на Митко от воблер-шоп за нещата,които се сеща и прави.....не му завиждам грам....радвам му се.
Такъв човек е достоен за уважение,защото се е сетил и го е измислил.
Ти нищо не си измислил нито за магазина си,нито за сома.Освен това щеше да ми запушиш яко устата,ако пишеше за риболов,а ти не го правиш.Превърнал си форума за средство и разправа единствено с моята личност.
Но тук във форума,никой не се интересува,аз колко брака и деца имам,с кой съм се скарал или сдобрил.Нямаш един пост в който да разказваш твоя случка или чалъм.Нашата кавга със теб започна,когато те помолих да разкажеш твоята история при улавянето на един хубав сом,за който те поздравих.
Моля надскачай си се,където пожелаеш,но не ми използвай името за цитати.Учил си се и си крал от занаята на 1-вите.Не ми излизай с тези за извънземното или,че си самоук.
Та Маги....всеки с възможностите си,предимствата и недостатъците.Щото пък точно Митака няма физическата възможност да има всички воблери на всички марки.....както аз нямам неговите.
Съгласен да си плащам някаква такса,щом съм търговец,но не съм съгласен ти да си ми съдник и да определяш тези неща.......точка.
Пайк има ли начин да игнорирам мненията на този човек и да не ги чета.Ако направи същото и той,ще може да сравните кой,за какво мисли и пише.
http://fishem.bg/" onclick="window.open(this.href);return false;

Ех,рибо рибо-какво да правя,като съм се родил рибар,а ти риба!
Мънцата
Мнения: 1200
Регистриран на: Пет Сеп 12, 2008 14:27
Местоположение: Варна,морето...
дал Браво: 3 пъти
получил Браво: 7 пъти

Re: Подфорум "Риболов на сом", има ли бъдеще и какво е то?

Мнение от Мънцата »

Ще Ви кажа защо лично аз не одобрявам плащането на каквито и да е пари от търговците и който и да е друг! Защото форумната безпристрастност пада в канала! А неравнопоставеността /форумна, класова, финансова и пр./ между отделните хора е сериозна предпоставка за прилагането на двойни стандарти! И точно това отказва много хора да пишат! Това си е лично мое мнение, но базирано на разговори с много хора :wink: Винаги ще се намерят хора, които да кажат - ето на, този си плаща и затова може да прави каквото си иска! И донякъде ще са прави. Има си PR теми, където търговците могат да си пишат каквото пожелаят за стоките, които предлагат! Разбира се могат да го правят и в останалите теми, стига да предлагат обективно становище или продукти, съобразени с конкретното питане в дадената тема :wink: Но няма да крия, че и мен ме отблъскват "търговските войни", които постоянно се водят във много от темите и в повечето случаи нямащи нищо общо със самата тема! Просто трябва нещата да се правят с мярка :wink:
yankosan написа:Аз нямам проблем със света,той има проблем с мен...
Бат Стан написа:Едно време беше гъзария да пушиш и срамота да си гей. Сега е гъзария да си гей и е срамота да пушиш.
Мънцата
Мнения: 1200
Регистриран на: Пет Сеп 12, 2008 14:27
Местоположение: Варна,морето...
дал Браво: 3 пъти
получил Браво: 7 пъти

Re: Подфорум "Риболов на сом", има ли бъдеще и какво е то?

Мнение от Мънцата »

Emo-83 написа: Пайк има ли начин да игнорирам мненията на този човек и да не ги чета.Ако направи същото и той,ще може да сравните кой,за какво мисли и пише.
Има начин - правиш го в потребителския си панел "враг" и няма да виждаш постовете му, няма и да получаваш ЛС от въпросният човек :wink:
yankosan написа:Аз нямам проблем със света,той има проблем с мен...
Бат Стан написа:Едно време беше гъзария да пушиш и срамота да си гей. Сега е гъзария да си гей и е срамота да пушиш.
Emo-83
Търговец
Мнения: 16982
Регистриран на: Чет Дек 21, 2006 17:23
Местоположение: Sofia
дал Браво: 264 пъти
получил Браво: 272 пъти

Re: Подфорум "Риболов на сом", има ли бъдеще и какво е то?

Мнение от Emo-83 »

Мънца,благодаря ти за двата поста.
Много си готин на това фото........сладур. :D :lol: :D :lol: :D :lol:
Смея се и те бъзикам,но искам да се науча да пиша,като теб и Спокомиро. :tup:
http://fishem.bg/" onclick="window.open(this.href);return false;

Ех,рибо рибо-какво да правя,като съм се родил рибар,а ти риба!
Аватар
carbolino
Мнения: 1183
Регистриран на: Пон Май 21, 2007 23:39
дал Браво: 19 пъти
получил Браво: 9 пъти

Re: Подфорум "Риболов на сом", има ли бъдеще и какво е то?

Мнение от carbolino »

Г-н Администратор има ли бъдеще не риболова на сом а ,ФИШИНГ-Мания би било по правилното заглавие.Замисляли ли сте се до сега аджеба защо господин администратора ще изисква от нас хем да му се снася инфо във форума,хем да му се плаща ПР,хем и магазина му да е на разстояние на едно клик. :mrgreen: Господин Админ несмятате ли че изискванията ви преминават всякакви граници и немислите ли,че вие се взимате на много сериозно.Изискванията ви според мойте фантазии надминават обстановката на обезрибените ни водеми в милата ни страница и не смятате ли,че така вие създавате виртуални риболовци?Моят съвет е.Ако искате по форума да ври и кипи от информация помислете върху сплотяването на измъчените редови рибари и опазването на обезрибените ни язовири.
Аватар
kalinux
Мнения: 3588
Регистриран на: Нед Фев 20, 2005 1:17
Местоположение: Кюстендил
дал Браво: 208 пъти
получил Браво: 261 пъти
Обратна връзка:

Re: Подфорум "Риболов на сом", има ли бъдеще и какво е то?

Мнение от kalinux »

Ако не ти изнася форума, какво правиш тука :?:
С внимание към детайлите
Аватар
carbolino
Мнения: 1183
Регистриран на: Пон Май 21, 2007 23:39
дал Браво: 19 пъти
получил Браво: 9 пъти

Re: Подфорум "Риболов на сом", има ли бъдеще и какво е то?

Мнение от carbolino »

kalinux написа:Ако не ти изнася форума, какво правиш тука :?:
Нямам ли право на съвет :wink: Изнася ми и още как?Имали нещо негативно в думите ми и несмяташ ли че това не е градивна критика?
Аватар
kalinux
Мнения: 3588
Регистриран на: Нед Фев 20, 2005 1:17
Местоположение: Кюстендил
дал Браво: 208 пъти
получил Браво: 261 пъти
Обратна връзка:

Re: Подфорум "Риболов на сом", има ли бъдеще и какво е то?

Мнение от kalinux »

Разбира се, че ти изнася. Щом си толкова години вътре значи печелиш нещо от тоя форум. Тогава не имай претенции към админа, че искал и той да печели, още повече че не го познаваш.
С внимание към детайлите
Аватар
carbolino
Мнения: 1183
Регистриран на: Пон Май 21, 2007 23:39
дал Браво: 19 пъти
получил Браво: 9 пъти

Re: Подфорум "Риболов на сом", има ли бъдеще и какво е то?

Мнение от carbolino »

kalinux написа:Разбира се, че ти изнася. Щом си толкова години вътре значи печелиш нещо от тоя форум. Тогава не имай претенции към админа, че искал и той да печели, още повече че не го познаваш.
Ето че пак отиват нещата към ПОЗНАВАШ.Аз виждам че той е сериозен тип човек щом има форум и се занимава с него.Просто му казвам къде е разковничето.Ако не си съглесен,че риболовците трябва да са по сплотени и да пазим рибните си ресурси като очите си моля хвърли камъка пръв.
Аватар
Pike
Домакинът
Мнения: 4543
Регистриран на: Чет Дек 16, 2004 21:23
Риболов: Спининг фен.
Местоположение: София
дал Браво: 4491 пъти
получил Браво: 246 пъти
Обратна връзка:

Re: Подфорум "Риболов на сом", има ли бъдеще и какво е то?

Мнение от Pike »

Колега carbolino, всеки има право на мнение, съответно благодаря за изказаното.

Неразбирам обаче какви граници съм преминал и защо да съм се взел насериозно. Допитах се до вас какво и как най-добре може да се направи за да бъде форума най-полезен за всички. Изслушах всички страни, страстите се поуспокоиха и нещата взеха да се избистрят. Ако под това разбираш, че съм преминал границите и че съм се взел насериозно, добре така да бъде. Не считам, че е редно след като вече започваме да намираме синхон, общ език и цели, да разбунваш страстите наново.

Примерът с магазина, който е на един клик разстояние също е неуместен, защото винаги съм пазил неутралитет и никога не съм досаждал или давал линкове към него извън специализирания за това подфорум. Ако на всеки пост във форума за някакъв такъм давах линк към него, да щеше да си прав, но аз никога не съм го правил.

Иначе да, покрай дискусията за сомския подфорум стигнахме до неща общо валидни за целия форум, но в това няма нищо лошо, дори е хубаво. Хората с годините се менят, с тях и форумните нрави, редно е да се направи един основен ремонт, да си сверим взаймно часовниците и да го има форума още дълги години и да е все по-полезен за всички споделящи това велико хоби.
Заключено

Обратно към “Риболов на сом”