Подфорум "Риболов на сом", има ли бъдеще и какво е то?

Няма значение дали го ловите от брега, от лодка на влачене или на кльонк, удари ли ... адреналинът е на макс ;)
Заключено
Аватар
carbolino
Мнения: 1183
Регистриран на: Пон Май 21, 2007 23:39
дал Браво: 19 пъти
получил Браво: 9 пъти

Re: Подфорум "Риболов на сом", има ли бъдеще и какво е то?

Мнение от carbolino »

pike написа:Колега carbolino, всеки има право на мнение, съответно благодаря за изказаното.Неразбирам обаче какви граници съм преминал и защо да съм се взел насериозно. Допитах се до вас какво и как най-добре може да се направи за да бъде форума най-полезен за всички
Pike както и да го направиш фоума той зависи от участнице в него.Другото е бошлав работа.
Аватар
Pike
Домакинът
Мнения: 4543
Регистриран на: Чет Дек 16, 2004 21:23
Риболов: Спининг фен.
Местоположение: София
дал Браво: 4479 пъти
получил Браво: 246 пъти
Обратна връзка:

Re: Подфорум "Риболов на сом", има ли бъдеще и какво е то?

Мнение от Pike »

За рибите и рибното богатство също си имам философия, според за да има риба, от там и риболов трябва да станат няколко важни неща:

- да имаме реално работещ и ефективен контрол по опазването на рибните ресурси

- вносители, дистрибутори и търговци ежегодно да отделят средства за зарибяване, но за да има смисъл, предходното трябва да е факт

- да разберат риболовците (тези които още не го знаят), че и те имат роля в опазването на рибните ресурси, визирам прибирането на маломерки или многократно по-голямо количество риба от разрешеното

Има и други, но тези според мен с едни от най-важните фактори.
Аватар
carbolino
Мнения: 1183
Регистриран на: Пон Май 21, 2007 23:39
дал Браво: 19 пъти
получил Браво: 9 пъти

Re: Подфорум "Риболов на сом", има ли бъдеще и какво е то?

Мнение от carbolino »

pike написа:За рибите и рибното богатство също си имам философия, според за да има риба, от там и риболов трябва да станат няколко важни неща:

- да имаме реално работещ и ефективен контрол по опазването на рибните ресурси

- вносители, дистрибутори и търговци ежегодно да отделят средства за зарибяване, но за да има смисъл, предходното трябва да е факт

- да разберат риболовците (тези които още не го знаят), че и те имат роля в опазването на рибните ресурси, визирам прибирането на маломерки или многократно по-голямо количество риба от разрешеното

Има и други, но тези според мен с едни от най-важните фактори.
Именно ето че започнахме да туптим в една чистота :D
Аватар
nasko1971
Мнения: 166
Регистриран на: Сря Окт 25, 2006 9:03
Риболов: predator fishing
Местоположение: STARA ZAGORA
дал Браво: 1 път
получил Браво: 1 път

Re: Подфорум "Риболов на сом", има ли бъдеще и какво е то?

Мнение от nasko1971 »

carbolino написа:
pike написа:За рибите и рибното богатство също си имам философия, според за да има риба, от там и риболов трябва да станат няколко важни неща:

- да имаме реално работещ и ефективен контрол по опазването на рибните ресурси

- вносители, дистрибутори и търговци ежегодно да отделят средства за зарибяване, но за да има смисъл, предходното трябва да е факт

- да разберат риболовците (тези които още не го знаят), че и те имат роля в опазването на рибните ресурси, визирам прибирането на маломерки или многократно по-голямо количество риба от разрешеното

Има и други, но тези според мен с едни от най-важните фактори.
Именно ето че започнахме да туптим в една чистота :D
Всичко това звучи много добре. Всички знаем какво трябва да се направи.

Въпроса е дали ще го направим някога ?
Аватар
carbolino
Мнения: 1183
Регистриран на: Пон Май 21, 2007 23:39
дал Браво: 19 пъти
получил Браво: 9 пъти

Re: Подфорум "Риболов на сом", има ли бъдеще и какво е то?

Мнение от carbolino »

Скрит под форум трябва да има в под форум иара и бракониери.Там трябва да има групи от всяка точка на БГ за която да се отделят средства които да отиват за правене на хайки за браковци :fish6:
Аватар
Булстарите
Вносител
Мнения: 2098
Регистриран на: Чет Юни 25, 2009 10:24
Местоположение: Бургас
дал Браво: 1 път
получил Браво: 15 пъти
Обратна връзка:

Re: Подфорум "Риболов на сом", има ли бъдеще и какво е то?

Мнение от Булстарите »

Мънцата написа:Винаги ще се намерят хора, които да кажат - ето на, този си плаща и затова може да прави каквото си иска!
Мънца никъде не е казано че щом си платиш ще можеш да правиш каквото си искаш.
Напротив правилата трябва да са много строги и те да се спазват.
За търговците трябва да са по-строги от колкото за нормален потребител.
Все пак модераторите няма да бъдат премахнати те пак ще трият постове независимо от кои са написани.

Но в момента ти можеш да напишеш каквото ти е на душата и на сърцето, но аз не мога защото се приема всяко нещо като реклама.
Ето Емо си показва новата лодка и всички казват ето рекламира продукта.
Може и да е така ама може да иска и просто да се похвали.

По скоро идеята ми е да се премахнат някой глупави ограничения който така или иначе не се спазват, но не и приятно да ти ползват сайта за реклама без да ти платят нещо.

Това е само мое лично мнение и различна гледна точка.
Естествено форума си има собственик и той ще си реши какво и как да направи.
Emo-83
Търговец
Мнения: 16982
Регистриран на: Чет Дек 21, 2006 17:23
Местоположение: Sofia
дал Браво: 264 пъти
получил Браво: 272 пъти

Re: Подфорум "Риболов на сом", има ли бъдеще и какво е то?

Мнение от Emo-83 »

bulstar_nikolov написа: Ето Емо си показва новата лодка и всички казват ето рекламира продукта.
Може и да е така ама може да иска и просто да се похвали.
Естествено е,че исках да се похваля.Сбъднах една моя мечта.....чувствам се ужасно щастлив.Ако щете ми вярвайте,но до преди час се хвалих и на Палаза.Разпитвам го за впечатленията му и кроим планове за риболов.
Той ми разказва за неговия сонар,аз го разпитвам за моя.Даже днес бях 4 часа при Жоро Алкохола да го разучаваме и да си говорим,защо този,а не този.Дори сега ми стоят отворени различни клипове и гледам.Но в онази тема,не беше удачно да пиша за сонар и не го направих.
Днес продадох една Българска лодка срещу 3500лв.Това беше 1-вата произведена.Звънях на момчето,то се кефи....кефя се и аз.Но никъде не съм писал за тази лодка.Никъде не съм пуснал клипове и фотографии.Освен това продадох още 4-ри Мичуринки на наши колеги от форума.Някъде да сте прочели за това или да съм пускал линкове :!: :?: Продадох и 4-ри сонара на наши колеги.....я вижте дали имам постове в темите за сонари.Продадох и два нови двигателя и два на старо.....къде са ми рекламите за тях или какви качества имат.
Дори в купува продава съм слабо активен.....а там Троли е цар.
А това,че обичам риболова и ми е интересно да предизвиквам полемики и разговори е съвсем различно.
Приемете ме такъв,какъвто съм и не ми вменявайте мисли....аз съм Емо.Този който е участвал в почти всички зарибявания,като е правил самостоятелни такива.Този който се бори срещу бракониерите и беше в гореща и скрита връзка за всеки регион.
Това което Гарболино предлага,миналата година съществуваше и всички ятаци с карти се справиха отлично.Това,че не съм ги афиширал,беше умишлено......браковците също четат или им снасят.
Хайде лека от мен и сполайте с добро.
Последно промяна от Emo-83 на Нед Яну 26, 2014 0:40, променено общо 1 път.
http://fishem.bg/" onclick="window.open(this.href);return false;

Ех,рибо рибо-какво да правя,като съм се родил рибар,а ти риба!
Аватар
bai ves
Мнения: 5558
Регистриран на: Сря Авг 22, 2007 18:53
Местоположение: Велико Търново
дал Браво: 1 път
получил Браво: 15 пъти

Re: Подфорум "Риболов на сом", има ли бъдеще и какво е то?

Мнение от bai ves »

:tup:
Мънцата
Мнения: 1200
Регистриран на: Пет Сеп 12, 2008 14:27
Местоположение: Варна,морето...
дал Браво: 3 пъти
получил Браво: 7 пъти

Re: Подфорум "Риболов на сом", има ли бъдеще и какво е то?

Мнение от Мънцата »

shkarcheto написа:Имам конкретно предложение към Пайк всякякви постове кой какъв бил на какво присъствал, обичал или мразел, ловил или не ловил - директно в тоалетната.
Хич не ми и дреме кой кой е в този форум и с какво се е доказал, искам да чета само неща свързани със сом, били такъми тактики и т.н. и не искам и да виждам кяк някой лакей бива оборван, наритван и обявяван за можещ или неможещ.
Това е ФОРУМ, ако няма да сте равни, бройте ме и мен в групата на тези които гласуват сомския форум да се закрие. Аз отдавна избягвам да влизам тук, но явно нещата са се размирисали жестоко. Дано след снега малко ви се пооталожат старстите и ви се поизбистрят мозъците и проумеете, че картинката на сомския форум е плачевна.
+1 :tup:
yankosan написа:Аз нямам проблем със света,той има проблем с мен...
Бат Стан написа:Едно време беше гъзария да пушиш и срамота да си гей. Сега е гъзария да си гей и е срамота да пушиш.
Аватар
Pike
Домакинът
Мнения: 4543
Регистриран на: Чет Дек 16, 2004 21:23
Риболов: Спининг фен.
Местоположение: София
дал Браво: 4479 пъти
получил Браво: 246 пъти
Обратна връзка:

Re: Подфорум "Риболов на сом", има ли бъдеще и какво е то?

Мнение от Pike »

Мисля да заключа вече тази тема, за да няма нови искри, мисля че заровихме томахавките.

Смятам, че се разбрахме къде са проблемите, какво и как може да се оправи, сега е време за действие.

Във вторник предполагам ще съм готов с обобщение на всичко и конкретни решения за нещата, които коментирахме, промени в правилата на форума и т.н.

Темата ще е обща и ще засяга всички форуми във ФМ.

Хайде успешна седмица ;)
Заключено

Обратно към “Риболов на сом”