сом на тролинг 2.56м

Няма значение дали го ловите от брега, от лодка на влачене или на кльонк, удари ли ... адреналинът е на макс ;)
Публикувай отговор
petrovivo
Мнения: 31
Регистриран на: Пон Дек 19, 2011 19:15
Риболов: Спининг
Местоположение: Габрово

Re: сом на тролинг 2.56м

Мнение от petrovivo »

Колеги, намерих едно видео как се вади СОМ. :!: :lol: :!:

http://www.youtube.com/watch?v=C-mua7D0OkQ" onclick="window.open(this.href);return false;
Аватар
koiki
Мнения: 390
Регистриран на: Пет Юли 02, 2010 9:25
Местоположение: София

Re: сом на тролинг 2.56м

Мнение от koiki »

pancero написа:Мооооа ама смао с бой се оправят нещата :fish8:

Дебел гледай да не пораснат ПРАСЦИТЕ от шаибите на столетнико :twisted:
:D :D :D
РИБОЛОВЪТ УДЪЛЖАВА ЖИВОТА
славеe
Мнения: 651
Регистриран на: Съб Яну 07, 2012 20:32
Риболов: сомoв
получил Браво: 2 пъти

Re: сом на тролинг 2.56м

Мнение от славеe »

petrovivo написа:Колеги, намерих едно видео как се вади СОМ. :!: :lol: :!:

http://www.youtube.com/watch?v=C-mua7D0OkQ" onclick="window.open(this.href);return false;
Колега от 16те ти мнения до тук във форума,само задаваш въпроси в което лошо нема форума е затова,
и защо точно тук,във висшата лига се опитваш да покажеш и ти нещо което си видел на клип.
смешно е,на клипа е показан,първо два пъти по малък сом от извадените и второ не на тролинг,което значи че не ни интересува какво ти е направило впечатление.
Повтарам и потретвам,мнения се приемат от всеки,критики само от хора ловили риби над 70кг на тролинг.
псувни само на живо :lol: :lol:
petrovivo
Мнения: 31
Регистриран на: Пон Дек 19, 2011 19:15
Риболов: Спининг
Местоположение: Габрово

Re: сом на тролинг 2.56м

Мнение от petrovivo »

Ако съм обидил някой се извинявам.
Идеята ми беше друга ама както и да е.
Моля, Да се изтрие.
Ризов-70
Мнения: 191
Регистриран на: Нед Авг 28, 2011 22:08
Местоположение: яз.Тича
дал Браво: 5 пъти
получил Браво: 2 пъти

Re: сом на тролинг 2.56м

Мнение от Ризов-70 »

Повтарам и потретвам,мнения се приемат от всеки,критики само от хора ловили риби над 70кг на тролинг.
псувни само на живо :lol: :lol:[/quote]
[quote][/quote]По никакъв начин не малоуважавам успеха на колегата понеже имам подобен случаи на по малка риба 45кг.Само искам да попитам лодката на кого е избора на воблер ,лодка,влакно,въдица, макара, трасе.Това че си помогнал не означава че ти си Господ и да раздаваш правосъдие .Росен сигурно става пишман че те е извикал във лодката,от теб не може да вземе думата.Не искам да мислиш че се заяждам със теб .
славеe
Мнения: 651
Регистриран на: Съб Яну 07, 2012 20:32
Риболов: сомoв
получил Браво: 2 пъти

Re: сом на тролинг 2.56м

Мнение от славеe »

ТЕМАТА ЗА СЕГА Е ИЗЧЕРПАНА БЛАГОДАРЯ НА ВСИЧКИ ЗА УЧАСТИЕТО.
Emo-83
Търговец
Мнения: 16982
Регистриран на: Чет Дек 21, 2006 17:23
Местоположение: Sofia
дал Браво: 264 пъти
получил Браво: 272 пъти

Re: сом на тролинг 2.56м

Мнение от Emo-83 »

Опссссс,ще отворим нова....сега се прибирам.Репортажи,клипове,снимки....утре. :wink:
http://fishem.bg/" onclick="window.open(this.href);return false;

Ех,рибо рибо-какво да правя,като съм се родил рибар,а ти риба!
Аватар
spookymiro
Мнения: 681
Регистриран на: Съб Мар 06, 2010 15:01
Местоположение: София
дал Браво: 6 пъти
получил Браво: 26 пъти

Re: сом на тролинг 2.56м

Мнение от spookymiro »

Ризов-70 написа:По никакъв начин не малоуважавам успеха на колегата понеже имам подобен случаи на по малка риба 45кг.Само искам да попитам лодката на кого е избора на воблер ,лодка,влакно,въдица, макара, трасе.Това че си помогнал не означава че ти си Господ и да раздаваш правосъдие .Росен сигурно става пишман че те е извикал във лодката,от теб не може да вземе думата.Не искам да мислиш че се заяждам със теб .
Росен ако не беше извикал Славе, тази риба може би нямаше да бъде победена и да има за какво да се пише. Няма как да се узнае ама и не е необходимо.

Моето мнение е, че ако искаш заслугите за успешният улов на дадена риба да са само твои, то ти трябва да се справиш абсолютно сам от началото до връзването на рибата или качването и в лодката.

Да няма някой друг, който да ти прибере свободните въдици, да ти разплете оплетените, да ти подаде това, да ти подържи онова, да ти управлява лодката. Или пък да те закачат и да те влачат на буксир до чисто място, защото не можеш сам да си управляваш лодката докато си вадиш рибата.

Вадил си рибата сам през цялото време, ама накрая някой ти я кепчосал/канджосал. Може би и сам си щял да си справиш, но не си! Ти си уловил рибата, но са ти помогнали да я извадиш. Това е истината.

С две думи - ако искаш цялата слава за себе си трябва да си сам в лодката или да си возиш оператор, който само снима и нищо не пипа.

Бил съм и от трите страни на ситуацията. Вадил съм сам добра риба, идвали са ми в лодката и са ми канджосвали добра риба, идвали са ми в лодката и са ми давали да вадя много добра риба. И в трите случая съм бил доволен от преживения момент.

Не виждам нищо лошо в това, уловът на риба да се споделя с някого. За мен даже е по-добре, защото с този човек ще имам общ спомен и ще ми е приятно да се връщаме заедно към него.

Питам едни колеги, двама в една лодка - как е риболова? Отговарят ми - единият хванал три риби, другият нищо. Я се поставете на местото на човека без риба. Няма ли да ти е тъпо ако си на негово място?

От известно време гледам в лодката ми да не се случват подобни неща. Ако сме двама души и се хванат две риби - и двамата ще извадим по една. Без значение на чия въдица е клъвнала втората. В лодката сме екип. Ако се хване голяма риба, и двамата ще изпитаме удоволствието да я вадим.

Поздрави!
Държа се с другите така, както искам те да се държат с мен.
Emo-83
Търговец
Мнения: 16982
Регистриран на: Чет Дек 21, 2006 17:23
Местоположение: Sofia
дал Браво: 264 пъти
получил Браво: 272 пъти

Re: сом на тролинг 2.56м

Мнение от Emo-83 »

Много пъти съм бил във всякакви ситуации.Със Сашо сома,Васко едрото,Мацака,никога не съм имал проблеми и приказки зад гърба относно на кой е рибата.
Щом в лодката е сме двама човека,дори единия да е без въдица,заслугата е на двамата в лодката.
За 83кг. след,като видях,че е закачен за главата,звънях на жена ми да видя дали Емил Кръстев спи.....смятах времето за което може да стигне до мен....спеше.
После звънях на Жоро Алкохола за помощ,но телефона му изключен.
И накрая звъннах на Канибала,защото знаех,че е близо до мен.
Нямаше да викам никой,но само 15 дена преди това изпуснах огромен сом след,като го държах за устата и го бях довлекъл само на метър от брега.
Спомена,като вадене и бой с рибата ми е най-хубав.....не съм имал или виждал борба със толкова адреналин в последната фаза.Всичко беше спортсменски и кефа и потупването по главата....куката забита мечтано в жилата.И в крайна сметка,нямам едно фото с него и никой не ми го брои.
За това след,като видях куките в главата на 83-ката исках да си я подсигуря с помощ извън лодката.
Канибала дойде след 1ч.15мин. след закачането на сома.Качи се в лодката,обясних му положението и му подадох въдицата,така както правех със Сашо сома и Васко едрото.
После си запалих една цигара и борбата продължи още 10-тина минути.
Сома вече влачеше лодката с бясна скорост на повърхноста,като хапеше водата и хлопаше с уста.....страхотна гледка на фона на лунната светлина.
След това взех отново въдицата в мои ръце.Подадох на Канибала канджичката(кърмак) и повдигайки сома до лодката му казвах,че искам всичко да е от раз.
И понеже зная какво правят големите риби,му казах да подпре влакното с ръка и да го държи далече от лодката,за да не я спука.
Е спука я с единственото свободно жило,но сома беше мой(наш).
Написах разказ за всичко.Как съм го видял седмица по-рано с жена ми по жегата.Как влезнах в залива със приготвена прясна стръв.Как си пуснах парашута,въдиците и си подготвих всичко без да кльонкам.
Изчаках дрейфа на вятъра,да ме закара до мястото където знаех,че е.
Чак тогава започнах да кльонкам.Но вече не помня на коя минута се появи....бързо беше.
После стоя под лодката ми близо 5мин.,без да вземе.Тогава му направих фивела на пияната тояга и го ковнах.
Описах подробно помоща,която Канибала ми оказа.Благодарих му във форумите и списанията.Той заслужаваше да е съпричастен към моята риба и успеха ми.
За съжаления,след това глътнах много горчиви хапове.
Чувах приказки от всякакъв род и места.Меки ми били китките.Сам риба не съм могъл да извадя(имам над 500 сома извадени самостоятелно).Викал съм Хелп ми.....даже,когато ме изкараха лъжец за килата,нарочно направих ник за да дразня завистниците......Емо-83.
Но най-обидно ми стана,когато влезнах в офиса на Лоринков и там ми разказаха как,ако не бил Канибала, щял съм още да зяпам.
От тогава си казах..........Закача ли сом,никой повече няма да викам за помощ.
И сега при сомовете на останалите момчета,чувам различни приказки и злословия.
Росен е закачил сома и рибата е негова.Но не подценявайте помощта на Славе.
Момчето си е било оплело другите въдици.Гуджо бързо и акуратно му е помагал.
После активно е участвал във ваденето на сома.За това според мен е честно той да се брои на двамата.Имало е доста тежки ситуации с решаващи намеси.
При сома от 92кг.на Жоро Енергото и Бисер,моето участие е минимално и моля да не сравнявате двата случая,независимо от това,че аз боцнах сома с канджичката.
Момчетата си го вадиха перфектно,близо 5ч.Но мен ме беше страх да не го изпуснат и след,като Васко едрото ме подкрепи по телефона с напътствия,реших да не ги питам и много леко,без да засягам гръбнак или да разпорвам рибата с танц със саби му я мушнах в плътта.
За всичко това ще има отделен дълъг и цветен разказ с подробности.Той ще бъде в друга отделна тема.Ще бъдат приложени доста фотографии и поне 7-8 клипа от различните фази на вадене.
Още веднъж споменавам,че нямам никакви претенции към рибата на Жоро и Бисер......просто имах шанса да съм фото Папакочев.
http://fishem.bg/" onclick="window.open(this.href);return false;

Ех,рибо рибо-какво да правя,като съм се родил рибар,а ти риба!
Emo-83
Търговец
Мнения: 16982
Регистриран на: Чет Дек 21, 2006 17:23
Местоположение: Sofia
дал Браво: 264 пъти
получил Браво: 272 пъти

Re: сом на тролинг 2.56м

Мнение от Emo-83 »

И още нещо се сетих. :roll:
Втория сом на Краси-112,много малко хора знаят,че независимо от неговия принос е ваден от Митко Нафтата.Един прекрасен човек и приятел. :wink:
На последния бивак бях късметлия да седя,ям и пия под една шатра с Краси-112,Росен-105,Митко-100,Жоро-92 и аз със скромните 83кг.
Самочувствието ми поддържаше,единствено Косьо с 28кг. и Таньо с лафа.....бий ме,бий ме.....наричай ме мръсница. :D :D :D :fish6: :fish5: :fish15: :fish4:
Все едно съм знаял,че ще има такъв дебат и съм спретнал клип за вас. :tup:
http://fishem.bg/" onclick="window.open(this.href);return false;

Ех,рибо рибо-какво да правя,като съм се родил рибар,а ти риба!
Ризов-70
Мнения: 191
Регистриран на: Нед Авг 28, 2011 22:08
Местоположение: яз.Тича
дал Браво: 5 пъти
получил Браво: 2 пъти

Re: сом на тролинг 2.56м

Мнение от Ризов-70 »

[quote="Emo-83"]

За съжаления,след това глътнах много горчиви хапове.
Чувах приказки от всякакъв род и места.Меки ми били китките.Сам риба не съм могъл да извадя(имам над 500 сома извадени самостоятелно).Викал съм Хелп ми.....даже,когато ме изкараха лъжец за килата,нарочно направих ник за да дразня завистниците......Емо-83.
Но най-обидно ми стана,когато влезнах в офиса на Лоринков и там ми разказаха как,ако не бил Канибала, щял съм още да зяпам.
От тогава си казах..........Закача ли сом,никой повече няма да викам за помощ.
И сега при сомовете на останалите момчета,чувам различни приказки и злословия.
Росен е закачил сома и рибата е негова.Но не подценявайте помощта на Славе. :tup:
Написал си това което исках да кажа същото се случи и със мен.
Аватар
spookymiro
Мнения: 681
Регистриран на: Съб Мар 06, 2010 15:01
Местоположение: София
дал Браво: 6 пъти
получил Браво: 26 пъти

Re: сом на тролинг 2.56м

Мнение от spookymiro »

Emo-83 написа: Росен е закачил сома и рибата е негова.Но не подценявайте помощта на Славе.
Момчето си е било оплело другите въдици.Гуджо бързо и акуратно му е помагал.
После активно е участвал във ваденето на сома.За това според мен е честно той да се брои на двамата.Имало е доста тежки ситуации с решаващи намеси.
Никой не казва, че рибата не е на Росен. Но е и на Славе.
Когато човек иска рибата да е само негова да си я вади сам от начало до край.

Не си спомням да съм виждал филм на Гризенди да речем, в който някой да му помага като си вади рибата.

Колко е интересно, как една риба може да направи тест на взаимоотношенията между двама души. Някои си поделят улова и си остават приятели и след това, други не могат и се разделят....

Поздрави!
Държа се с другите така, както искам те да се държат с мен.
Иво Ломски
Мнения: 1047
Регистриран на: Сря Яну 28, 2009 20:59
Местоположение: София
дал Браво: 5 пъти
получил Браво: 23 пъти

Re: сом на тролинг 2.56м

Мнение от Иво Ломски »

Моето виждане е малко по-различно. Рибата е ударила на Росен и то в момент когато е бил сам в лодката, затова тя си е негов трофей. Естествено е да е благодарен за помоща на Славе, но до там. Различно щеше да е положението ако двамата бяха екипаж в една лодка и заедно решаваха нещата от започването на риболова, до самия му край. Славе е пич и съм сигурен че щеше да помогне не всеки един колега, както биха направили и повечето от нас. Лично аз не бих помагал на човек, ако той самият не ме помоли за това. Всеки решава сам за себи си, и е така, защото има хора и хора...
Истината е че нямаме опит с големите риби. Популацията им в момента е доста ограничена, но дори и тогава когато ги закачим на въдиците си, не можем да контролираме ситуацията, като в повечето случаи рибите си заминават. Може и да бъркам, но възрастните (трофейните) екземпляри играят много важна роля във всяка една екосистема. В случая не става въпрос само за размножаване, а за мн. други неща, включително и за контрола върху популациите на другите видове във водоема. Наличието на трофей е доказателство за здрава екосистема. При обратния вариант, ще си ловиме бели риби и шарани на джиг...
Живот без страст не е живот а само съществуване...
Аватар
carbolino
Мнения: 1183
Регистриран на: Пон Май 21, 2007 23:39
дал Браво: 19 пъти
получил Браво: 9 пъти

Re: сом на тролинг 2.56м

Мнение от carbolino »

[/quote]
Абе не го отваря бе.
host200
Мнения: 132
Регистриран на: Чет Мар 10, 2011 16:54

Re: сом на тролинг 2.56м

Мнение от host200 »

Момчета какво значение има дали някой е помогнал на някой при улова на трофейна риба :?:

Въпроса да сме обединени и да направим възможно във бъдеще да има какво да се лови и на какво да се кефим , щото ако няма риби няма да има никва интрига.
И майтапите и шоуто относно кой е генерал и кой е адмирал ще останат топъл пенсионерски спомен, не е нужно една риба да разединява хората ,това все пак е хоби не е на живот и смърт :tup:
Празнотата е форма и формата е празнота , риболова е някъде по средата
Публикувай отговор

Обратно към “Риболов на сом”