Яз.Искър хубав сом

Няма значение дали го ловите от брега, от лодка на влачене или на кльонк, удари ли ... адреналинът е на макс ;)
Публикувай отговор
Аватар
shrike
Мнения: 96
Регистриран на: Сря Фев 27, 2008 14:36
Местоположение: София
дал Браво: 20 пъти
получил Браво: 32 пъти

Re: Яз.Искър хубав сом

Мнение от shrike »

славеe написа:Незнам какво да кажа.
Ама поне свършихме малко работа.
http://youtu.be/FwEmrpsceJ0" onclick="window.open(this.href);return false;
Е много хубава работа сте свършили колега :D ! На кой воблер :lol: ? Аз знам, че са най-активни тия, късно вечер до рано сутрин.През деня как се ловят,сподели и ние да си хванем :fish15: ?
славеe
Мнения: 651
Регистриран на: Съб Яну 07, 2012 20:32
Риболов: сомoв
получил Браво: 2 пъти

Re: Яз.Искър хубав сом

Мнение от славеe »

shrike написа:
славеe написа:Незнам какво да кажа.
Ама поне свършихме малко работа.
http://youtu.be/FwEmrpsceJ0" onclick="window.open(this.href);return false;
Е много хубава работа сте свършили колега :D ! На кой воблер :lol: ? Аз знам, че са най-активни тия, късно вечер до рано сутрин.През деня как се ловят,сподели и ние да си хванем :fish15: ?
В момента на чутския сиг му е размножителния период,като ги видиш на дълбочина около 15-20 метра много риби с черти до тех като водорасли,спираш и кълвът на котва/размера е без значение :lol: :lol: :lol: не е желателно при добра слука да си сам.....пазат си ги.
на тия въдици къде аз им ги хванах имаше грубо около 200-250броя между 1-3кг по 12лв им го плащат кръчмите ттака че си направи извода къде им бъркаш и на какво са готови.
на Ихтиманския ако удариш нещо и си сам в лодката директно стрелят/там веднага звъниш на ИАРА/без да я пипаш......не че преди две години не стреляхя и по тех.
Принципно е забавен риболов :lol: :lol: :lol: :lol:
ицонов
Мнения: 379
Регистриран на: Нед Окт 28, 2007 15:25
Местоположение: софия
получил Браво: 3 пъти

Re: Яз.Искър хубав сом

Мнение от ицонов »

Гоуемоооооооо ЕВАЛА Славе за мрежите пускат гадните копелета,ама и яра си затварат очите.Миналата година седиме с Гроздан в лодката при резервата,и си клъонкаме,и ми идват на проверка в 23.00ч.Викам им невиждат ли че светат ампулите на пръчките,е виждаме ама дайте билетите.И кво разбутаха ни рибите,ужулиха се у пръчките и лека вечер,наслука.Викам им на тия,ходете хванете некой бракониер,нечувате ли греблата пред ихтиманския,те хи хи хи,и ми говорят на ермалък.Ебахти и селяните,от къде са ги намерили тия горски.
сухо дупе риба не лови...
славеe
Мнения: 651
Регистриран на: Съб Яну 07, 2012 20:32
Риболов: сомoв
получил Браво: 2 пъти

Re: Яз.Искър хубав сом

Мнение от славеe »

Ицо страх ги е бе братче,като са група са ок,ама като са поединично ше ги бият,много са нагли.Мое мнение водна полиция,нема как един цивилен да въдвори ред,никой не го ебава.А и си требва дебнещия мрежи да е рибар,да знае къде да търси.
Аватар
shrike
Мнения: 96
Регистриран на: Сря Фев 27, 2008 14:36
Местоположение: София
дал Браво: 20 пъти
получил Браво: 32 пъти

Re: Яз.Искър хубав сом

Мнение от shrike »

Работата е дебела и зловеща на хубавия ни Искър начи! В тая тъмница да пощите тия мрежи- сърце се иска! Бати скапаната държава си имаме. В кви работи се забърква човек , докато упражнява хобито си.Не е истина!
Ако има телефон на ИАРА или друга институция,който върши работа на Искър ще е хубаво да се напише.
Поздрави!
quietriot
Мнения: 9345
Регистриран на: Пет Фев 23, 2007 13:39
Местоположение: СОФИЯ/ЯМБОЛ
дал Браво: 107 пъти
получил Браво: 155 пъти

Re: Яз.Искър хубав сом

Мнение от quietriot »

pancero написа:Напротив знае се но вие от глупсоти нямате време да проверите какво се бие на трофеиния сом за да оживее. В българия сме яко абуригени. Рибата не умира от това че е снимана и търмешкана а от изморяването на сома при вадене тои се бори почти до смърт и се изтощава по този начин се губи едно вещество в сома което трябва да се удари от нас за да оживе , но ще ви оставя да гадаете кое е ?!
мда според писанията на оня юнак умира от преумора и липсва на кислород в кръвта.
dankata
Мнения: 673
Регистриран на: Нед Сеп 03, 2006 20:35
Местоположение: София
дал Браво: 22 пъти
получил Браво: 357 пъти

Re: Яз.Искър хубав сом

Мнение от dankata »

pancero написа:Напротив знае се но вие от глупсоти нямате време да проверите какво се бие на трофеиния сом за да оживее. В българия сме яко абуригени. Рибата не умира от това че е снимана и търмешкана а от изморяването на сома при вадене тои се бори почти до смърт и се изтощава по този начин се губи едно вещество в сома което трябва да се удари от нас за да оживе , но ще ви оставя да гадаете кое е ?!
Защо да гадаеме? Щом го знаеш/те, кажи го/кажете го.
Утре някой ще има подобен успех и ще има желание да запази рибата жива.
Това не са примамки и тактики в риболова да ги криете. След като ги споделите, който има желание ще ги приложи и ще дари живот.
Тия дето са недохранени и изяждат всичко мърдащо, така или иначе не четат пълния текст.
Аватар
karakolev
Мнения: 344
Регистриран на: Вто Юли 05, 2005 13:03
Риболов: сом и бяла
Местоположение: Plovdiv
дал Браво: 3 пъти
получил Браво: 1 път

Re: Яз.Искър хубав сом

Мнение от karakolev »

quietriot написа:Надали някой знае в този форум защо става така , важното е Славе че ти имаше желанието и направи всичко възможно сома да оживее, що оживяват тия по По и Ебро като тръшкат всяка седмица на постелки и ги мерят и после обнаште кекави и им идва байгън, трябва си ихтиолог с изследване да каже на кой зор не издържа добичето.
Хубавото е че освободил място на поне две 50 ци да растът.
Както казва Панцера, проблема е в дългото вадене, за това умират от преумора. В Испания ги вадехме за 10-15 мин.мах и то риби над 2.00 м и си стояха вързани с дни на брега без да им има нещо.
http://www.interargument.com" onclick="window.open(this.href);return false;


Troli: Защото ЛОВЪТ НА РИБА става с подходящия арсенал за всяка ситуация!
Emo-83
Търговец
Мнения: 16982
Регистриран на: Чет Дек 21, 2006 17:23
Местоположение: Sofia
дал Браво: 264 пъти
получил Браво: 272 пъти

Re: Яз.Искър хубав сом

Мнение от Emo-83 »

На Искъра имало и бела риба. :wink:
На оня,шибания воблер,дето го чакаме и дето не лови......Халко Сорцерер 15см.
http://fishem.bg/" onclick="window.open(this.href);return false;

Ех,рибо рибо-какво да правя,като съм се родил рибар,а ти риба!
Аватар
Tomahawk
Мнения: 1377
Регистриран на: Сря Мар 23, 2005 15:26
Местоположение: Шумен
дал Браво: 7 пъти
получил Браво: 26 пъти
Обратна връзка:

Re: Яз.Искър хубав сом

Мнение от Tomahawk »

Имам някакъв подобен. Дали ще лови. :roll:
Изображение
" Рибата не кълве събота и неделя" :)
" не е важна марката на воблера а на колко гази "
kamson
Мнения: 34
Регистриран на: Чет Апр 28, 2011 19:11
Местоположение: софия

Re: Яз.Искър хубав сом

Мнение от kamson »

много арен бе
Emo-83
Търговец
Мнения: 16982
Регистриран на: Чет Дек 21, 2006 17:23
Местоположение: Sofia
дал Браво: 264 пъти
получил Браво: 272 пъти

Re: Яз.Искър хубав сом

Мнение от Emo-83 »

Tomahawk написа:Имам някакъв подобен. Дали ще лови. :roll:
Изображение
Имам този и оригиналната окраска....лови яко.;)
Благодаря ти Мирка. :tup:
http://fishem.bg/" onclick="window.open(this.href);return false;

Ех,рибо рибо-какво да правя,като съм се родил рибар,а ти риба!
Аватар
spookymiro
Мнения: 681
Регистриран на: Съб Мар 06, 2010 15:01
Местоположение: София
дал Браво: 6 пъти
получил Браво: 26 пъти

Re: Яз.Искър хубав сом

Мнение от spookymiro »

Не мога да намеря къде са постовете за тазгодишното зарибяване на яз. Искър, та затова ще пиша тук.

Ето вчера какво се закачи на куката близо до мястото, където преди четири месеца се пуснаха бели рибки:

Изображение

Поздрави!
Държа се с другите така, както искам те да се държат с мен.
славеe
Мнения: 651
Регистриран на: Съб Яну 07, 2012 20:32
Риболов: сомoв
получил Браво: 2 пъти

Re: Яз.Искър хубав сом

Мнение от славеe »

Emo-83 написа:
Много хора ме питат кой е хванал сома на Ивалов Град днеска.
Та е тоя със шапката къде е в лодката до мене,Славе се казва/адаш/ с памощници Скалата и Енергото.
Браво :tup: :tup: :tup: :tup:
Публикувай отговор

Обратно към “Риболов на сом”