Атака с опашка?

Няма значение дали го ловите от брега, от лодка на влачене или на кльонк, удари ли ... адреналинът е на макс ;)
Заключено
Trofei
Мнения: 649
Регистриран на: Вто Юли 12, 2016 19:23
Риболов: Тролинг
дал Браво: 8 пъти
получил Браво: 129 пъти

Re: Атака с опашка?

Мнение от Trofei »

batzeto написа:Да драсна и аз нещо !!! Пускам едно яйце /сурово !!! / с влакно на 1м. под водата ,взимам един плавник /от най големите !!! :D / и почвам да джасам яйцето под водата . Ще счупя ли яйцето ? :wink: :wink: :wink: .
А как ще накараш яйцето да потъне на метър под водата? :shock: :mrgreen:
batzeto
Мнения: 310
Регистриран на: Чет Яну 20, 2011 8:42
Риболов: Кльонк !!! Другото е стръв !!!
дал Браво: 56 пъти
получил Браво: 36 пъти

Re: Атака с опашка?

Мнение от batzeto »

Има начин !!! Въпроса е друг , ще се строши ли или ....
Сом бе сом !!! Другото е стръв !!!
Аватар
vestel
Мнения: 1023
Регистриран на: Съб Юни 25, 2011 22:15
Риболов: Риболов от лодка само Хишни риби :D
предимно Тролинг
Местоположение: Павликени
дал Браво: 81 пъти
получил Браво: 112 пъти
Обратна връзка:

Re: Атака с опашка?

Мнение от vestel »

Само не схванах какво общо има яйцето тука и ако ще е плавник защо най големия а не най тесния като опашката на сома или на акулата ;)
koko7784
Мнения: 2487
Регистриран на: Пон Ное 23, 2009 18:06
Местоположение: Свиленград
дал Браво: 142 пъти
получил Браво: 350 пъти

Re: Атака с опашка?

Мнение от koko7784 »

batzeto написа:Да драсна и аз нещо !!! Пускам едно яйце /сурово !!! / с влакно на 1м. под водата ,взимам един плавник /от най големите !!! :D / и почвам да джасам яйцето под водата . Ще счупя ли яйцето ? :wink: :wink: :wink:
А че не се плаши от нищо , мисля ,че не е вярно !!! Факт е ,че дори и на 2м. под стръвта , при рязко подаване на стръвта бега ,като ужилен .
Въртите,въртите и пак си знаете вашето!
Яйцето може да не се счупи но със сигурност ще се завърти като лудо :wink:
Точно там е и работата зашеметява рибките и после яде.
По същата логика в реката стои под бързея зад някой камък и чака зашеметените рибки от падащата вода да си хапва без усилие :idea:
А за страхът със сигурност ако е раздразнен не ебава нищо.
Лично ми е излизал сом над 2 м. както съм във водата без изобщо да се съобразява с мен.
Мина на 2 метра от мен все едно няма никой.
batzeto
Мнения: 310
Регистриран на: Чет Яну 20, 2011 8:42
Риболов: Кльонк !!! Другото е стръв !!!
дал Браво: 56 пъти
получил Браво: 36 пъти

Re: Атака с опашка?

Мнение от batzeto »

vestel написа:Само не схванах какво общо има яйцето тука и ако ще е плавник защо най големия а не най тесния като опашката на сома или на акулата ;)
Доре де и най тесния да е !!! Пак няма да се счупи яйцето и вие го знаете и аз .
koko7784 написа:Въртите,въртите и пак си знаете вашето!
Яйцето може да не се счупи но със сигурност ще се завърти като лудо
Точно там е и работата зашеметява рибките и после яде.
По същата логика в реката стои под бързея зад някой камък и чака зашеметените рибки от падащата вода да си хапва без усилие
Мога да се съглася единствено , че сома може да зашемети няколко рибета ,ако рибетата са на повърхноста и рибата ги изпляска над повърхноста . Всеки е хвърля камък в пасаж дребни рибета на брега . Но на 30+метра , е нема как да удари с опашка риба ,че да я зашемети . Калин по горе го каза !!! Как па едно клипче няма в нета , да се види това ,което твърдите .
Сом бе сом !!! Другото е стръв !!!
koko7784
Мнения: 2487
Регистриран на: Пон Ное 23, 2009 18:06
Местоположение: Свиленград
дал Браво: 142 пъти
получил Браво: 350 пъти

Re: Атака с опашка?

Мнение от koko7784 »

Съотношението на теглото на сома и плячката му е примерно 1:100.
Айде сега ти си представи на 5м. дълбочина покрай теб да се завърти опашката на 8 тонен сом(кит примерно) дали ще те зашемети?
Аватар
vestel
Мнения: 1023
Регистриран на: Съб Юни 25, 2011 22:15
Риболов: Риболов от лодка само Хишни риби :D
предимно Тролинг
Местоположение: Павликени
дал Браво: 81 пъти
получил Браво: 112 пъти
Обратна връзка:

Re: Атака с опашка?

Мнение от vestel »

Сома се храни на плитко с изключение каде "ковачите" му лопат да го дразнят, тез +30м ги забрави да се храни камо ли да шляпа с перки и опашки :D А щом у дома успява да си убие таранки с опашка у коритото щото и те са бързи и винаги седят от зад а не пред устата му или ако ни ги убие ги изхвълля в градината то едва ли може да сравняваме тях с великденско яице :wink:
batzeto
Мнения: 310
Регистриран на: Чет Яну 20, 2011 8:42
Риболов: Кльонк !!! Другото е стръв !!!
дал Браво: 56 пъти
получил Браво: 36 пъти

Re: Атака с опашка?

Мнение от batzeto »

Не мога да се съглася голега !!! Първо е много голямо налягането и второ опашката му може да е ,като камшик , но не е камшик :wink:
Както и да е . Когато някой пусне клепче с атаката ,която си представяте ,ще има признание , поне от мен :wink: . Все пак хората в другите държави са много напред от нас по отношение на клипове и тн. , а досега нищо :D
Сом бе сом !!! Другото е стръв !!!
batzeto
Мнения: 310
Регистриран на: Чет Яну 20, 2011 8:42
Риболов: Кльонк !!! Другото е стръв !!!
дал Браво: 56 пъти
получил Браво: 36 пъти

Re: Атака с опашка?

Мнение от batzeto »

vestel написа:Сома се храни на плитко с изключение каде "ковачите" му лопат да го дразнят, тез +30м ги забрави да се храни камо ли да шляпа с перки и опашки :D А щом у дома успява да си убие таранки с опашка у коритото щото и те са бързи и винаги седят от зад а не пред устата му или ако ни ги убие ги изхвълля в градината то едва ли може да сравняваме тях с великденско яице :wink:
Аз лично съм вадил риби от 28/30м. , сигурен съм , че не съм единствен 100% !!! Става въпрос на кльонк :wink:
Щом си виждал ,какво става направи едно клипче , ще затвориш доста усти :D :D :D
Сом бе сом !!! Другото е стръв !!!
Аватар
vestel
Мнения: 1023
Регистриран на: Съб Юни 25, 2011 22:15
Риболов: Риболов от лодка само Хишни риби :D
предимно Тролинг
Местоположение: Павликени
дал Браво: 81 пъти
получил Браво: 112 пъти
Обратна връзка:

Re: Атака с опашка?

Мнение от vestel »

То не че има много клипове със сладководни риби де .... разбираемо е заради прозрачноста на водата и трудното носена на оборудване в малките водоеми - повечето са мътни или плитки за големи плавателни съдове и водолази. Нйй много до сега съм изгледал за бели риби и то добре че са Руснаците :D
А за тез 20+ метра не се съмнявам че ще са на кльонк - на тролинг е 5 ца от тото то на тез метри :wink:
koko7784
Мнения: 2487
Регистриран на: Пон Ное 23, 2009 18:06
Местоположение: Свиленград
дал Браво: 142 пъти
получил Браво: 350 пъти

Re: Атака с опашка?

Мнение от koko7784 »

https://youtu.be/sorRrw5ogZM
Може ли кадър по кадър при 1:30 ?
И обяснение ако не удря с опашка какво прави?
Благодаря....
batzeto
Мнения: 310
Регистриран на: Чет Яну 20, 2011 8:42
Риболов: Кльонк !!! Другото е стръв !!!
дал Браво: 56 пъти
получил Браво: 36 пъти

Re: Атака с опашка?

Мнение от batzeto »

Както казах по горе , това на повърхноста го приемам . Но не виждам това в дълбочина как ще се случи . А и доста неориентиран ми се струва :lol:
Сом бе сом !!! Другото е стръв !!!
Аватар
kalinux
Мнения: 3588
Регистриран на: Нед Фев 20, 2005 1:17
Местоположение: Кюстендил
дал Браво: 208 пъти
получил Браво: 261 пъти
Обратна връзка:

Re: Атака с опашка?

Мнение от kalinux »

koko7784 написа: И обяснение ако не удря с опашка какво прави?
Благодаря....
Ами какво, мъчи се да се потопи.
С внимание към детайлите
stomanco
Мнения: 180
Регистриран на: Нед Юни 05, 2011 23:11
Риболов: тролинг
дал Браво: 3 пъти
получил Браво: 2 пъти

Re: Атака с опашка?

Мнение от stomanco »

Някой от невярващите, че сома пляска с опашка може ли да обясни, как така излиза с опашката навън към брега и на 3:19 от клипа от къде абуригена откача ченгела??? Предполагам стръвта е била жива рибка, щом е дънна въдица/чепаре/ без значение, и как сома ще лапне да предположим каракудата, а после ще се зашие уставно за края на опашката? Ако беше тролинг ще кажете или се е затърмъчил, или първо е закачен за устата и въртейки се като змия се е зашил някъде по тялото назад. А тука как да стане това перфектно закачане при дънна въдица с жива стръв, ако няма шамар с опашка?
Клипа не е много за показване, ама .....

https://www.youtube.com/watch?v=upqySzQMsv8
Аватар
kalinux
Мнения: 3588
Регистриран на: Нед Фев 20, 2005 1:17
Местоположение: Кюстендил
дал Браво: 208 пъти
получил Браво: 261 пъти
Обратна връзка:

Re: Атака с опашка?

Мнение от kalinux »

vestel написа: винаги седят от зад а не пред устата му
Е да де!
С внимание към детайлите
Заключено

Обратно към “Риболов на сом”