За сом около Плевен

Няма значение дали го ловите от брега, от лодка на влачене или на кльонк, удари ли ... адреналинът е на макс ;)
Аватар
niki(new)
Мнения: 93
Регистриран на: Чет Юли 21, 2005 9:36
Местоположение: Плевен

За сом около Плевен

Мнение от niki(new) »

Колеги забраната скоро пада ..... и нямам търпение да съм се подготвил за успешния излет .Смятам да ходя някъде около Плевен или на Дунава или р.Искър. Питането ми е някой би ли споделил за успешни излети на тези реки за сомета. Аз от няколко години ходя и рибе над килограм още няма ....много тъжно , ще съм благодарен на всеки отзивчив колега....повярвайте няма да изловя рибата някой ако сподели :lol: :lol: :lol: :lol: :lol:
Аватар
joro_olyмпус
Мнения: 11699
Регистриран на: Съб Окт 08, 2005 21:48
Местоположение: Част от седмицата в София
дал Браво: 6 пъти
получил Браво: 9 пъти
Обратна връзка:

Мнение от joro_olyмпус »

Иди на Койнаре, ама с палатка. Жива стръв, например рибки, попови прасета, пърлени врабчета, земни червеи и т.н. Вземи си и ракийка, че да не гледаш така тъжно от аватара. Осъма също става.
Аватар
fisherman
Мнения: 689
Регистриран на: Чет Яну 26, 2006 20:51
Местоположение: Перник
дал Браво: 115 пъти
получил Браво: 83 пъти

Мнение от fisherman »

Колега,пробвай по Дунав,защото последните 2 години на Койнаре 1 сомче не ни е пипнало.Дунав си е Дунав :!:Сещам се че са коментирали за добри места при Сомовит,но не съм ги посещавал.Ако не ти е далеч под с.Остров също има добри места за сом.
Аватар
niki(new)
Мнения: 93
Регистриран на: Чет Юли 21, 2005 9:36
Местоположение: Плевен

Мнение от niki(new) »

Колеги благодаря ви много пожелавам успех на всички през лятото :lol: :lol: :lol:
Д-р Дулитъл
Мнения: 2054
Регистриран на: Съб Дек 18, 2004 10:34
Риболов: мързелив
Местоположение: Мизия
дал Браво: 307 пъти
получил Браво: 174 пъти

Мнение от Д-р Дулитъл »

Един съвет за Дунав-следете нивото и прогнозите,че като гледам може да има изненади баш на откриването :lol:
Д-р Дулитъл
Мнения: 2054
Регистриран на: Съб Дек 18, 2004 10:34
Риболов: мързелив
Местоположение: Мизия
дал Браво: 307 пъти
получил Браво: 174 пъти

Мнение от Д-р Дулитъл »

Да-изненади на Дунав вече има...Огоста я подпря чак до гложенския мост..
Аватар
niki(new)
Мнения: 93
Регистриран на: Чет Юли 21, 2005 9:36
Местоположение: Плевен

Мнение от niki(new) »

даааа , нивото на Дунав е доста високо дано този път да няма такива наводнения ...стискам палци
roppcho
Мнения: 52
Регистриран на: Пет Мар 24, 2006 18:43
Местоположение: Isperih

Мнение от roppcho »

Колега ще ти кажа един чальм за висока вода на ДУнав.Дори и да няма бряг " живея на 50 км от Дунав"отивам и хвьрлям вьв залетите места по брега , ама на 5-10 метра от него и то какво .Навити на ПВЦ трьби 50 мм корда 0,50 с една кука отдолу ,задьлжително на попово прасе.Хвьрляш кьм 8-9 вечерта ,заради попчетата ,отиваш на място кьдето може да се "пие ракия",шораш и на сутринта обираш дивидентите .Повярвай ми по това време сомьт е на брега и то вечер.ПО това време с тази тактика капо не сьм се врьщал.Хем купон хем сом.Пробвай и ако не хванеш ме оплюй вьв форума .И НЕ ЗАБРАВЯЙ ПОПОВО ПРАСЕ.
Д-р Дулитъл
Мнения: 2054
Регистриран на: Съб Дек 18, 2004 10:34
Риболов: мързелив
Местоположение: Мизия
дал Браво: 307 пъти
получил Браво: 174 пъти

Мнение от Д-р Дулитъл »

Е това ми хареса-сега е време да светна хората как се залага сомски винтер,как се прави и къде се пуска сомски препън по Дунав,колко е дълъг бикфордовия фитил за бомбата.как се преправя електрически капсул детонатор на огневи,колко мм са очите на мрежа за уклей,как и къде се пуска яно на румънския бряг,колко мм са дебели куките на кърмаците за моруна....но това не е бракониерски форум и не дразни хората...
Kentavar
Мнения: 4885
Регистриран на: Сря Яну 11, 2006 12:58
Риболов: Спининг предимно, муха, морски...плувка и фидер ама Pro...
Местоположение: Тялом – Destination unknown....Духом - Somewhere I Belong.
дал Браво: 5 пъти
получил Браво: 10 пъти

Мнение от Kentavar »

Естественно колега Ники. АКо искаш да се наядеш със сом си има начини. Хвърляш и отиваш да спиш и после сутринта отиваш да вадиш.............Не е това начина м.....................а :oops: Риболова е емоция, но и всеки от нас, е отговорен за популацията на рибата......Хайде да не променям ....Сега, всяка река в долното си течение ще е богата на сом, или до там до където има бент който я прегражда, както е с Огоста. Сома влиза от Дунав за да си хвърля хайвера и търси подходящи за това места. След това когато реките почват да се отдръпват (според мен, по принцип сома си пази потомството), той също се връща в Дунав защото просто няма къде да се крие. Сома през деня се крие на места далеч от дневна светлина: подмоли, коренища, камъни, паднали дървета, туфи водорасли, както и печки, гуми и т.н.Вечер излиза в плитките участъци да се храни. Няма да пиша с какво се храни защото е писано много. Имай в предвид, че нощния риболов е забранен. През деня можеш да го ловиш ако е дълбоко мястото а също така при замътена вода.ЕДин съвет от мен колега - ако те е грижа за популацията на рибата и в частност за сома, моля те ползвай по големи куки, защото малките сомлета са много лакоми и гълтат до корема. След това ваденето на куката означава сигурна смърт за "малчуганите", което е много тъжно, заради намалялата популация на сом в нашите реки. А те са толкова симпатични рибета. :oops: :roll: ............

п.п. Има тема за сом. Там има доста написани неща. Ако друго искаш да знаеш все ще получиш компетентно мнение, но да ти кажат колегите перспекртивни места, не го очаквай. Всички си пазят местата. :wink:
Последно промяна от Kentavar на Пет Юни 16, 2006 9:25, променено общо 1 път.
Цял живот в длан една, длан загребала вода от любимата река...Пролетта с цъфнали дървета, лятото с горещи ноти, есента е с мириса на вечността и зимата с носталгия пропита!

www.starividri.org

Prowler Elite 4.5 Angler

Спининг клуб "Абичи" - кандидат член, Forever majdramuniaci!
divak
Мнения: 99
Регистриран на: Сря Май 17, 2006 10:49

Мнение от divak »

По-добре е на магазина :oops: Да отиде човекът и да си го купи!Този метод се използва от дядовците по селата!Няма я тръпката,ама има мръвка :cry: РЕЗИЛ :oops:
Аватар
niki(new)
Мнения: 93
Регистриран на: Чет Юли 21, 2005 9:36
Местоположение: Плевен

Мнение от niki(new) »

Мерси на всички за съветите, немисля че преследвам соа заради яденето на самата риба. Исках да попитам за някой съвет на всеки му е ясно ,че парите за въдици и такъми коите се харчат стигат предоволно да ядеш сом цяла година по ресторантите...тръпката както каза някой е в самото надлъгване с рибето, незнам дано да има слука ...стискам палци на всички :lol: :lol: :lol:
Аватар
Майстор Саки
Мнения: 4277
Регистриран на: Пет Дек 17, 2004 7:27
Риболов: heavy spinning
Местоположение: на р. Дунав около Свищов
дал Браво: 26 пъти
получил Браво: 10 пъти

Мнение от Майстор Саки »

roppcho написа:Колега ще ти кажа един чальм за висока вода на ДУнав.Дори и да няма бряг " живея на 50 км от Дунав"отивам и хвьрлям вьв залетите места по брега , ама на 5-10 метра от него и то какво .Навити на ПВЦ трьби 50 мм корда 0,50 с една кука отдолу ,задьлжително на попово прасе.Хвьрляш кьм 8-9 вечерта ,заради попчетата ,отиваш на място кьдето може да се "пие ракия",шораш и на сутринта обираш дивидентите .Повярвай ми по това време сомьт е на брега и то вечер.ПО това време с тази тактика капо не сьм се врьщал.Хем купон хем сом.Пробвай и ако не хванеш ме оплюй вьв форума .И НЕ ЗАБРАВЯЙ ПОПОВО ПРАСЕ.

Колега, къде се изгуби спортният елемент?! Или това не те интересува?! А може би основната цел е само и само да хванем нещо, без оглед на средствата и начините?! :?

А пропо, дори хвърлянето в 8-9 часа вечерта не спасява поповото прасе от попчетата.

Make Love & Ribolov!

I Fish, Because The Voices In My Head Tell Me To...
Аватар
Милен Динков
Мнения: 1952
Регистриран на: Вто Дек 21, 2004 13:00
Местоположение: СВИЩОВ
дал Браво: 291 пъти
получил Браво: 463 пъти

Мнение от Милен Динков »

Аааа може, може. Аз на мойте им давам по една малка бухалка с която удрят попчетата по тиквите. Отделно им слагам и метални гащи за да не им се случи нещо "приятно" :D :D :oops: :D
Публикувай отговор

Обратно към “Риболов на сом”