Моите приключения с каяк

Форум за новатори, експериментатори и почитатели на екстремните изживявания в комбинация с риболова.
Аватар
DOCTORA
Мнения: 2154
Регистриран на: Нед Дек 19, 2004 19:27
Местоположение: АНГЛИЯ
дал Браво: 300 пъти
получил Браво: 114 пъти

Мнение от DOCTORA »

Булти написа:Е Доторе , не си съвсем прав за щангистите :D , преди повече от година имахме голям спор с Тедо в лодкарския форум за големината на над. лодки и с какви двигатели да ги караме - аз мойта Хондичка си я помпя и я пускам на вода сам , двигателчето 2,3 к.с(миксерчето както го нарече тогава Тедко :D ) си го вдигам с една ръка и на 20 см. дълбочина си бачка без проблем ,.... ама кой ти слуша :wink: ...карам си кануто единствено за това , че там има яко гребане инак се обездвижваме постепенно , обикновено единия ден гмуркам с харпуна , тука в Бг ходя по островите с лодката , щото на брега станахме нещо много харпунджийте :? и лодката събира доста екипировка , на другия ден задължително съм с кануто - да ми починат краката от плавниците и да натоварим малко ръцете и раменете :wink: ....при риболова с кану неусетно се лъжеш и гребеш километри.... :D
Булти, преди да даваш мнение прочети внимателно какво съм написал.
Искам да видя как сам ще вдигнеш мойта ладка 4.20 метра 120 кг с 30кс двигател тежащ 65кг :roll:
Успеха в риболова има две тайни:

1- никога не казвай всичко което знаеш!
Аватар
Булти
Мнения: 381
Регистриран на: Вто Май 22, 2007 12:48

Мнение от Булти »

Доторе , грешката ти е , че си купил толкова голяма лодка с голям двигател , ако ти беше малка можеше и сам да се справяш а не да чакаш още 3-ма помагачи ,тва ми беше мисълта :D и спора тогава беше именно за големината на лодката :D , моята лодка се пренася не по-трудно от колкото кануто и двигателя и гори 0 на 100 - без майтап - така ,че малкия размер на каяка не е определящ фактор пред избора му пред лодка , която предлага доста повече удобства - писах вече - гребането с каяка е доста по-удобно и увличащо и ще наблюдаваме по-нататък една доста интересна метаморфоза от леко-възпълничък-Чичо-Доктор към младо , заякнало , свежо и стройно Докторче :D :D :D
Аватар
DOCTORA
Мнения: 2154
Регистриран на: Нед Дек 19, 2004 19:27
Местоположение: АНГЛИЯ
дал Браво: 300 пъти
получил Браво: 114 пъти

Мнение от DOCTORA »

В Англия с по- малка лодка от 4.20 и 20 кс двигател е опасно да се влиза в морето поради силните приливи и отливи.

Ако влезеш с малка лодка на повече от 100-200 метра, бреговата охрана ще дойде и ще те изкара от морето.
Успеха в риболова има две тайни:

1- никога не казвай всичко което знаеш!
Аватар
Булти
Мнения: 381
Регистриран на: Вто Май 22, 2007 12:48

Мнение от Булти »

Доторе , прощавай ама нещо не разбирам - с малка лодка , с малък двг не може , с кану без двигател може :roll: , не се заяждам :D , само питам :?:
Аватар
DOCTORA
Мнения: 2154
Регистриран на: Нед Дек 19, 2004 19:27
Местоположение: АНГЛИЯ
дал Браво: 300 пъти
получил Браво: 114 пъти

Мнение от DOCTORA »

Булти, тук е друго морето.
В Черно море няма приливи и течения като тук. Там главната трудност за малка лодка е вятъра. В Черно море се влиза на 200м от брега и с тракторна гума с 2кс двигател :lol:
Успеха в риболова има две тайни:

1- никога не казвай всичко което знаеш!
Аватар
Булти
Мнения: 381
Регистриран на: Вто Май 22, 2007 12:48

Мнение от Булти »

Доторе , нали не се опитваш да ме убедиш че: риб. каяк развива по голяма скорост от малка лодка с малък двг. - това ми беше въпроса и държа на всяка цена да ми отговориш без да даваш друга насока на въпроса ми :D ....
относно другите ти "закачки" :D - не подценявай Ч.М. , че тук ако закъсаш хеликоптер нема да дойде да те земе колкото и да се напиняш да духаш със свирката си :shock: :D :D :D ....излезе ли мъртвака мамата си трака :? ....и пращам ти последните си приключения с тракторната ми гума , която взе разстоянието от устието на Ченгене скеле до острова точно за 30 мин , ако ти си мислиш , че с каяк може да го направиш тоя преход по бързо , в условията на силен , страничен и насрещен вятър, аз ще си изям собственоръчно кетапа за 20 брт :shock: :D
http://forum.nariba.com/viewtopic.php?f ... 3&start=30
Поздрави ! :D
Аватар
DOCTORA
Мнения: 2154
Регистриран на: Нед Дек 19, 2004 19:27
Местоположение: АНГЛИЯ
дал Браво: 300 пъти
получил Браво: 114 пъти

Мнение от DOCTORA »

Булти, малките надуваеми лодки не са неподходящи за морето не защото са по-бавни от каяка, а защото ако им откаже двигателят навътре в морето не можеш да се измъкнеш срещу вятъра и течението само с гребане.
Каяка е по-бавен от малката лодка но ще те върне на брега при насрещни течения и вятър при които лодката с онтказал двигател няма да може.
Поради наличието на двигател, човек може да се полъже да излезе при условия при които не може да се върне с гребане.

С каяка излизаш на разтояние на което ( и само кагато ) си сигурен че ще можеш да гребеш обратно до брега.

Повече не ми се коментира по тази тема.
Всеки да се самоубива както му е кеф.

Моята цел е да направя каяк-рибарите осведомени за опасностите които ги чакат в морето и как да се предпазят.

За малките лодки си има лодкарски форум.
Успеха в риболова има две тайни:

1- никога не казвай всичко което знаеш!
Аватар
Булти
Мнения: 381
Регистриран на: Вто Май 22, 2007 12:48

Мнение от Булти »

Доторе , аз също имам гребла и ако вида зору с малката лодка ще греба не по-бавно от теб :shock: :shock: :shock: :D и 4 тактов двигател много трудно ще откаже :D :D :D , требе да види некъв голям зор....ама ако си с голяма надуваема лодка с голям ДВГ и ако ти откаже тогава как ще гребеш срещу течението не знам :?: :?: :?: ...сам си противоречиш , ама здраве да има :D
Emo-83
Търговец
Мнения: 16982
Регистриран на: Чет Дек 21, 2006 17:23
Местоположение: Sofia
дал Браво: 264 пъти
получил Браво: 272 пъти

Мнение от Emo-83 »

Е сега противоречи си.Според мен ти не го четеш даже какво ти пише. :shock: 8)
http://fishem.bg/" onclick="window.open(this.href);return false;

Ех,рибо рибо-какво да правя,като съм се родил рибар,а ти риба!
Аватар
RIMOHIT
Мнения: 3909
Регистриран на: Пон Юни 13, 2005 19:10
Местоположение: Бургас-Стара Загора
дал Браво: 40 пъти
получил Браво: 21 пъти

Мнение от RIMOHIT »

... и аз ще се намеся ... щото Булти все е на контра :)
Ами Булти според теб кое е по бързо. Ти в каяк или Ти в надуваме лодка.Айде сравнявай обективно моля ти се .За туй кой при какви условия е бедстващ си зависи и от самия него .. до колко всеки си познава възможностите и успява да не ги надценява в реални условия.
Пиша .. зашото повечето ти постове са ти с гуменяка и някой друг с каяка и .т.н. Ти ако имаш опит ...защо някой новобранец като мен трябва да си мисли , че с един балон би имал също шансове.Четейки някой подобни изказвания се страхувам ,че може да е "пробва" и .. не ми се мисли.

Моляте! Нека да се постараем всички да бъдем внимателни в изказванията си и всеки да помага с ценна информация.Може и тема ..дето да си "чешем изиците " да зафоримим по нататък ама има ли смисъл..
И всичко туй .. с най-добри чувства :wink:
hobie revolution 13
Аватар
Булти
Мнения: 381
Регистриран на: Вто Май 22, 2007 12:48

Мнение от Булти »

аве , не се заяждам :D , просто Доктора е сгрешил като си е купил голяма лодка и не може да ходи сам на морето , после си е взел каяка и си мисли ,че е открил топлата вода :D , като не знае , че малка лодка с малък двигател е сто пъти по удобна и надеждна за риболов :D , но ние тук не търсим удобното нали :?: :D , най-удобно е пред телевизора :D ....бреговата охрана в Англия прибирала малките лодки :D :D :D ....е ний тук , че сме аборигени , аборигени сме - ама чак да си ядем доматите с коловете барабар ....Доторе , знаеш ли яхтата Тангра с която обиколиха света колко метра е дълга :?: ....мисля , че ако тук имаше по-голяма посещаемост ,щеше да има и по-голяма обективност :!: и нямаше да се стигне до този безмислен спор....аз се отеглям ,щото няма смисъл повече да....
Желая ви чистосърдечно Успех и уважавайте повече чуждото мнение -различно от вашето :D
Аватар
RIMOHIT
Мнения: 3909
Регистриран на: Пон Юни 13, 2005 19:10
Местоположение: Бургас-Стара Загора
дал Браво: 40 пъти
получил Браво: 21 пъти

Мнение от RIMOHIT »

Аз лично уважавам всяко мнение.Особенно твоето поради простата причина , че е виден богатия ти опит.Лично от теб мисля , че може да се научи нещо.До тук добре.Ама в постовите ти има някаква ирония , която ако не сме близки приятели няма как да се приема като нещо друго освен заяждане.Може и така да си приказваш ти и това да е стилът ти ... ама ние от къде да знаем...
Дет се вика "да сме здрави" ... дано сложат скоро някой модератор и да се изчистят темите от някои ненужни постове (визирам настоящи ми ) :lol:
hobie revolution 13
Аватар
Булти
Мнения: 381
Регистриран на: Вто Май 22, 2007 12:48

Мнение от Булти »

и аз да се пофаля с последните ми приключения с ....няма значение с какво :D
http://forum.fishing-mania.com/album_pe ... er_id=5968
Аватар
RIMOHIT
Мнения: 3909
Регистриран на: Пон Юни 13, 2005 19:10
Местоположение: Бургас-Стара Загора
дал Браво: 40 пъти
получил Браво: 21 пъти

Мнение от RIMOHIT »

ей ,че зевзек си .. що не пусна нова тема :lol: :lol: :lol: :fish13:
hobie revolution 13
Аватар
jazzmena
Мнения: 4593
Регистриран на: Пон Апр 03, 2006 14:03
Риболов: Маха и спининг - предимно "Хвани-пусни"
дал Браво: 188 пъти
получил Браво: 272 пъти
Обратна връзка:

Мнение от jazzmena »

...... вчера на р. Марица, съвдем случайно мина един образ.....


Изображение

.... не беше баш бъкар, но заслужава да се отбележи :lol:
Публикувай отговор

Обратно към “Риболов с каяк”