Честит ни нов подфорум и НАСЛУКА ;)

Форум за новатори, експериментатори и почитатели на екстремните изживявания в комбинация с риболова.
Cibrus
Мнения: 51
Регистриран на: Пет Фев 13, 2009 1:22
Местоположение: София

Мнение от Cibrus »

DOCTORA написа:Добре дошъл в клуба на рибарите екстремисти Cibrus!
С кануто за сладководен риболов си ОК!
Съветвам те обаче да не се опитваш да ловиш с него в морето. За там си трябва каяк.
За да си истински бъкар с кануто, минимума е винаги да влизаш с плуваща жилетка и да си инсталираш въздушни възтлавнице в двата края на кануто:

[img]http://www.bournemouthcanoes.co.uk/prod ... /canoeing-

http://www.balkanboats.com/productdetai ... =95&id=157

Ние в клуб бъкари поставяме безопадността на първо място!
Благодаря за приятелското посрещане! :) Кануто ми има кухи отсеци в двата си края,но за жилетката си прав,ще го имам предвид!
Приятели,да не оставяме боклуци там където сме ловили риба!Пазете природата чиста!
peter46
Мнения: 126
Регистриран на: Пон Ное 21, 2005 20:37
Местоположение: VIDIN-Bg

Мнение от peter46 »

:D
Последно промяна от peter46 на Нед Фев 15, 2009 21:53, променено общо 1 път.
Cibrus
Мнения: 51
Регистриран на: Пет Фев 13, 2009 1:22
Местоположение: София

Мнение от Cibrus »

peter46 написа: .Ех ,да ми беше това КАНУ на мен...........щеше да стане страхотна лодка за риболов и туризъм.
Не се притеснявай,и сега е страхотна лодка за риболов и туризъм :) ,както казах по-нагоре,има фабрични кухи отсеци,които не му позволяват да потъне,тествал съм го отдавна...доста е широко,около метър в най-широката си част,може да се придвижва и с каякарско гребло,но ми се струва че не се управлява така лесно по този начин,както би се управлявал един каяк.Затова си мечтая за каяк,но още не съм се спрял на нещо подходящо,така че ще приемам всякакви съвети от по-компетентните хора във форума :)
Приятели,да не оставяме боклуци там където сме ловили риба!Пазете природата чиста!
peter46
Мнения: 126
Регистриран на: Пон Ное 21, 2005 20:37
Местоположение: VIDIN-Bg

Мнение от peter46 »

:D
Последно промяна от peter46 на Нед Фев 15, 2009 21:54, променено общо 1 път.
Cibrus
Мнения: 51
Регистриран на: Пет Фев 13, 2009 1:22
Местоположение: София

Мнение от Cibrus »

peter46 написа:А няма начин да няма някой ПУХ,КОЛИБРИ ,ЯНТАР ,НЕПТУН или ТАЙМЕН в СВИЩОВ или наоколо.Гледай,копирай и действай..........Успех.А/щях да забравя/ДОБРЕ ДОШЪЛ В КАНУ/КАЯК ФОРУМА Б Ъ К А Р И.
Благодаря!Мислех си да почна с нещо старо,но запазено :) и ще се радвам ако някой ми даде информация за подобен каяк.Т.И.Д го гледам всяка година и много се кефя докато ловя риба на някой дунавски остров и почнат да минават ..някой път и аз ще тръгна с тях :D
Приятели,да не оставяме боклуци там където сме ловили риба!Пазете природата чиста!
peter46
Мнения: 126
Регистриран на: Пон Ное 21, 2005 20:37
Местоположение: VIDIN-Bg

Мнение от peter46 »

:D
Последно промяна от peter46 на Нед Фев 15, 2009 21:55, променено общо 1 път.
Аватар
RIMOHIT
Мнения: 3909
Регистриран на: Пон Юни 13, 2005 19:10
Местоположение: Бургас-Стара Загора
дал Браво: 40 пъти
получил Браво: 21 пъти

Мнение от RIMOHIT »

Относно управлението на ПВЦ бих желал да споделя : :D
В началото имах желание да слагам рул , който да не е подвижен а по скоро да запавам ПРАВИЯ курс.Като покарах се разубедих.Като посвикнах и със запазването на курса се справям.С управлението нямам никакъв проблем завива чудесно.Сега съм си навил на ината за по дълга и тясна лодка за да гоня скорост. Та така . Като гледам ще е или Диско или Темпо на РТМ .. та така.. :lol:
hobie revolution 13
Аватар
DOCTORA
Мнения: 2154
Регистриран на: Нед Дек 19, 2004 19:27
Местоположение: АНГЛИЯ
дал Браво: 303 пъти
получил Браво: 114 пъти

Мнение от DOCTORA »

Римохите, диското е много тясно и неудобно за риболов.
Успеха в риболова има две тайни:

1- никога не казвай всичко което знаеш!
Cibrus
Мнения: 51
Регистриран на: Пет Фев 13, 2009 1:22
Местоположение: София

Мнение от Cibrus »

peter46 написа:И един въпрос-каква е дължината ,ширината в средата и височината в средата на кануто ти?
Кануто в момента не е при мен,държа го в гаража на село(имаме къща на Дунав),затова не мога да ти дам точните размери до сантиметър,но е приблизително дължина 5 метра,в най-широката си част е 98см доколкото помня,а височината е около 45см.При първото си ходене на село ще го измеря и ще ти дам точен отговор :)
Приятели,да не оставяме боклуци там където сме ловили риба!Пазете природата чиста!
Аватар
RIMOHIT
Мнения: 3909
Регистриран на: Пон Юни 13, 2005 19:10
Местоположение: Бургас-Стара Загора
дал Браво: 40 пъти
получил Браво: 21 пъти

Мнение от RIMOHIT »

Докторе.. може и така да е ...Ще пробвам и ще видя .При всички положения ще наблагам на бързата .. тясна и дълга лодка.Мисля ,че товарния отсек отзад ще ми е достатъчен за багажа , който нося .Друг е въпроса колко ще ми пасне на физика.Вече из доста форуми виждам тесни лодки , които при риболов пускат някакъв стабилизиращ поплавък... а при движение се прибира и не пречи .За вбъдеще мисля на това да заложа .Пък и тука с нашата риба дето я ловим.... :cry:
hobie revolution 13
peter46
Мнения: 126
Регистриран на: Пон Ное 21, 2005 20:37
Местоположение: VIDIN-Bg

Мнение от peter46 »

:D
Последно промяна от peter46 на Нед Фев 15, 2009 21:56, променено общо 1 път.
Cibrus
Мнения: 51
Регистриран на: Пет Фев 13, 2009 1:22
Местоположение: София

Мнение от Cibrus »

Петер,това за риболова и багажа си е точно така-ходили сме и по трима души на островите с пренощуване...работата е в това,че не искам да преправям кануто на каяк,искам да имам каяк,просто ми се кара нещо такова :) една лодка в повече никога не е излишна....но си прав,може да се замисля за някои подобрения по кануто,въпреки че и сега си е чудесно,миналата година хванах доста риба с него :)
Приятели,да не оставяме боклуци там където сме ловили риба!Пазете природата чиста!
peter46
Мнения: 126
Регистриран на: Пон Ное 21, 2005 20:37
Местоположение: VIDIN-Bg

Мнение от peter46 »

АХА-такава ли е работата-ами пожелавам ти да купиш най-хубавия риболовен каяк.Но не продавай никога кануто-вервай ми......
Аватар
DOCTORA
Мнения: 2154
Регистриран на: Нед Дек 19, 2004 19:27
Местоположение: АНГЛИЯ
дал Браво: 303 пъти
получил Браво: 114 пъти

Мнение от DOCTORA »

RIMOHIT написа:Докторе.. може и така да е ...Ще пробвам и ще видя .При всички положения ще наблагам на бързата .. тясна и дълга лодка.Мисля ,че товарния отсек отзад ще ми е достатъчен за багажа , който нося .Друг е въпроса колко ще ми пасне на физика.Вече из доста форуми виждам тесни лодки , които при риболов пускат някакъв стабилизиращ поплавък... а при движение се прибира и не пречи .За вбъдеще мисля на това да заложа .Пък и тука с нашата риба дето я ловим.... :cry:
На прав път си. От личният ми опит с лодка миналото лято направих генералният извод че, черноморският риболовп с каяк ще е много различен от този който практикуват по света.

1 - поради малкото наличие на риба ще е необходимо да се покриват много по-големи разтояния от риболова в другите страни за да се хване нещо. Това ще е възможно само с дълги, тесни и поради това - бързи каяци.

2 - в Черно море ги няма силните приливи и отливи създавищи течения с по 15 км/ч два пъти дневно. Това е ЧУДЕСНО!
Основният фактор с който ще се съобразяваме ще е силата на вятъра и съответно височината на вълните които вдига.
Поради това плуваща котва ще е ЗАДЪЛЖИТЕЛНА а обикновенна котва почти няма да е нужна.
Това е добре защото няма да има нужда да се дупчи каяка за да се инсталира котвена лебедка.

3 - Поради гореизложените фактори ще е много полезно каяка да е обурудван с фишфайндър и ДЖПС с карта на брега.
Поради факта че най-важното качество на каяка трябва да е бързината, инсталирането на стабилизатори и електрически мотори ще е неподходящо. Те ще превърнат бързият лек, елегантен, морски каяк в тромав язовирен понтон.

4 - Поради естеството на черноморският риболов прътовете и макарите трябва да са по-различни от стандартната екипировка на западните кякаджии. Прътовете трабва та са леки и къси - ефтени телескопчета от 1.80 до 2.10 м ще са идеални и практични. Макарите също трябва да са леки и малки. Ефтини макарички със средна големина ще са идеални.
Това което искам да кажа е че поради естеството на черноморският риболов и видовете риба които ще се лови, ще може да се мине с много ефтино и лесно да се подменя оборудване.

Ще се лови основно с две въдици - едно чепаре и една пръчка на дъно с подвижно олово и една кука - за попчета и калкан.
Няма да има нужда от скъпи спинингови и мухарски пръчки със скъпи мултипликатори и мухарски макари.
По- нататък разбира се ще експериментираме улов на заргана на муха и лефер на блесна но това няма да е стандарт.

От личен опит ви препоръчвам да използвате телескопични прътове защото са по-лесни за транспортиране с каяк.

Като извод от гореказаното, от каяците които са в момента на пазара, подходящи за риболов в Черно море ще са:

RTM Tempo Angler

Изображение

Изображение


Ocean Kayak Scupper Pro

Изображение


OCEAN KAYAK Prowler Elite 4.5

Изображение



Ocean Kayak prowler 15 Trident angler


Изображение



Wilderness Systems Tarpon 160i

Изображение



NATIVE WATERCRAFT MANTA RAY 14

Изображение



Malibu Kayak X13

Изображение
Успеха в риболова има две тайни:

1- никога не казвай всичко което знаеш!
Аватар
DOCTORA
Мнения: 2154
Регистриран на: Нед Дек 19, 2004 19:27
Местоположение: АНГЛИЯ
дал Браво: 303 пъти
получил Браво: 114 пъти

Мнение от DOCTORA »

Колеги предлагам да спрем да пишем в тази тема - нене подходяща. Последното си мнение го копирам в темата за избор на каяк.
Успеха в риболова има две тайни:

1- никога не казвай всичко което знаеш!
Публикувай отговор

Обратно към “Риболов с каяк”