Пионерите в морските каяк експедиции

Форум за новатори, експериментатори и почитатели на екстремните изживявания в комбинация с риболова.
Аватар
DOCTORA
Мнения: 2154
Регистриран на: Нед Дек 19, 2004 19:27
Местоположение: АНГЛИЯ
дал Браво: 303 пъти
получил Браво: 114 пъти

Мнение от DOCTORA »

Много интересно!
Как издържат на този студ?
Аз от две седмици не мога да се престраша да излеза с каяка при тези минусови температури.
Успеха в риболова има две тайни:

1- никога не казвай всичко което знаеш!
Аватар
kukata
Мнения: 634
Регистриран на: Чет Мар 15, 2007 22:32
Местоположение: София
получил Браво: 1 път

Мнение от kukata »

И аз се питам същото! Това не е ден - два. В момента са на още по "гореща" точка. Изследват глобалното затопляне на климата как се отразява на белият континент. Ще изминат 1000км. с каяците изследвайки архипелага Palmer. Кой знае новата година на коя буца лед ще я посрещат!? :roll:

Изображение

За нея по късно!
Последно промяна от kukata на Нед Мар 15, 2009 19:58, променено общо 1 път.
Не винаги по-голямата риба е най-добрата!
Аватар
RIMOHIT
Мнения: 3909
Регистриран на: Пон Юни 13, 2005 19:10
Местоположение: Бургас-Стара Загора
дал Браво: 40 пъти
получил Браво: 21 пъти

Мнение от RIMOHIT »

НЕВЕРОФАКТНО!
Силно съм впечатлен!Не мога да не обележа ,че това ми е мечта .. едно такова пътешествие .Но дали ще издържа на студ с моята зиморничевост ...... :roll:
hobie revolution 13
Аватар
kukata
Мнения: 634
Регистриран на: Чет Мар 15, 2007 22:32
Местоположение: София
получил Браво: 1 път

Мнение от kukata »

Ето го и обещаното продължение!

Сряда 26 септември

Изображение

Приестигането в Puerto Eden преодолявайки силните течения. До този момент експедицията е изминала повече от 700 км.

Изображение

Juan Vilo, техният стар познат с улова си.
Икономиката на Puerto Eden е изцяло зависима от морските ресурси.

Четвъртък 27 септември

Изображение

Транспортиране на екипировката в Conaf, от където ще вдигнат котва.

Неделя 30 септември

Изображение

Намират се в Puerto Eden в очакване на морските власти да отворят пристанището, което е затворено поради лоши метеорологични условия.

Понеделник 1 октомври

Изображение

Отплуване от Puerto Eden. Вятъра е попътен.

Вторник 2 октомври

Изображение

Пресичане на канала Grappler. Времето е тихо.
На южният вход на канала Grappler експедицията бивакува два дни изчаквайки да премине бурята и да се смени посоката на вятъра. Планът е принаване през фиорда Eyre и достигане до глетчера Bruggen.

Четвъртък 4 октомври

Изображение

За втори път опъват палатката на южният вход на канала Grappler. Лошите условия не им позволяват влизавенето във фиорда Eyre.

Събота 6 октмври

Изображение

Изображение

Изображение

Изображение

Изображение

Изображение

С фиорда Eyre се появяват и първите скитащи се айсберги.
Айсебрги оставени на брега при отлива.
Достигане до глетчера Bruggen (най-големият в Южна Америка), чиято площ е еквивалентна на чилийския град Сантяго.
Campos de Hielo Sur (южните ледени полета), по своя характер са плато с надморска височина от 1350м. и площ 13000 кв.км. Това е най-голямата континентална леденена площ след Гренландия и Антарктида. Неговите 350км. дължина са накъсани са от върховете на Кордилерите, които в тази си част достигат до 3600м. Съдържат 48 падини - основно глетчери, между които е и Bruggen, също така познат и като Pio XI или Ana Maria. Глетчъра Bruggen е най-големият в Южна Америка и е с площ е 1263 кв.км. и дължина 62км.

Неделя 7 октомври

Изображение

Последното плаване преди достигането на фиорда Exmouth.

Понеделник 8 октомври

Изображение

Започва един дълъг и труден преход. Трябва да се пренесе 250кг. товар на 1400 метра надморска височина.

Вторник 9 октомври

Изображение

Лагер 1.

Сряда 10 октомври

Изображение

Влачене на каяците до лагер 2.

Петък 12 октомври

Изображение

Преключва се с мъкненето до лагер 2. В тази зона започва снега. Експедицията е изкачила 500 метра височина.

Понеделник 15 октомври

Изображение

Пътуване към паредния лагер .

Четвъртък 18 октомври

Изображение

Последният лагер преди навлизането в Campos de Hielo, установен на 900м. надморска височина. Буря, вятър и ниска видимост са принудили експедицията 4 дена да търси подслон в палатките и да чака по-добри условия.

Петък 19 октомври

Изображение

Изкачване на високата част на глетчъра Bruggen. Каяците сега са тяхното средство за предвижване.

Събота 20 октомври

Изображение

Кратка почика за хидратиране.

Неделя 21 октомври

Изображение

За поддържане на курса използват GPS.

Понеделник 22 октомври

Изображение

Изображение


Правят заслон вятъра е силен.

Вторник 23 октомври

Изображение

Дъжд, вятър и ниска видимост ги съпровожда в по-голямата част при прекосяване на платото Caupolican.

Сряда 24 октомври

Изображение

Уточняват позицията си с помощта на TESACOM.

Изображение

Зад лагера им се вижда вулкана Lautaro.

Изображение

След десет дни премеждия са достигнати земи, на които никога не е стъпвал човешки крак.

Четвъртък 25 октомври

Изображение

Изображение

Пристигайки на границата на платото започват да търсят път, за да се спуснат до езерото Greve.

Петък 26 октомври

Изображение

Обилният снеговалеж е "погребал" лагера им .

Събота 27 октомври

Изображение

Историята се повтаря.

Изображение

Трябва много да внимават с каяците. Наклонът е голям!

Изображение

Отново ограничена видимост.

Неделя 28 октомври

Изображение

Утренен слънчев лъч прорязал облаците им позволява да се насладят на величествени гледки.

Изображение

Късчета небе... Радост за душата.

Изображение

От билото може да се види част от глетчера Lautaro и езерото Greve.

Изображение

Продължават да се движат по билото, като слабият наклон им позволява да спускат каяците без да се употребяват въжета.

Изображение

Изображение

За успешното спускане на каяците в зоните с голям наклон на терена освен наложителното използване на въжета се е налагало да се правят и площадки от сняг.

Изображение

Горе в дясно се вижда пътя от където ще излезнат от Campos de Hielo.

Изображение

Пейзаж от неизследваната верига планини.

Изображение

Долу се намира лагуна Congelada (леденото езеро) където се озоваха като се спуснаха от билото.

Понеделник 29 октомври

Изображение

Влизане в гората. Има 500м. денивилация от езерото Greve.

Изображение

Подготовка за една заслужена вечеря след един дълъг, изморителен ден.

Вторник 30 октомври

Изображение

Спускане през гората.

Изображение

Лагера на езерото Greve.

Изображение

Глетчера Bruggen. От лагера изглежда като мраморен замък.

Изображение

Очаквайте скоро и третата, последна част от експедицията!

Поздрави!
Не винаги по-голямата риба е най-добрата!
Аватар
kukata
Мнения: 634
Регистриран на: Чет Мар 15, 2007 22:32
Местоположение: София
получил Браво: 1 път

Мнение от kukata »

Дойде ред и на последната част от експедицията.

Четвъртък 1-ви ноември

Изображение

Поставя се началото на първото плаване в историята през езерото Greve.

Изображение

Пътешествие през гората.
Преди образуването на езерото тези дървета са се извисявали на 150 метра височина разполагайки се по скатовете на басейна образуван от реката Greve. Глетчера Bruggen е като огромен леден бент, който се изпречва на пътя и е основна причина за образуването на езерото Greve.

Изображение

По здрач в централната част на езерото Greve.

Изображение

Докато са нощували вятъра им е приготвил една приятна гледка за закуска - гигантски айсберг!

Изображение

Подготовка за ново пътуване през езерото Greve.

Изображение

Изображение

Изображение


Вторник 6-ти ноември

Изображение

Глетчера Guacolda им отрязва пътя. Принудени са да сменят маршрута и да търсят път през съседни планини.

Изображение

Отдалечават се от глетчера Guacolda и неговия син профил.

Четвъртък 8-ми ноември

Изображение

Предолявали са паднали дървета като са внимавали много да не паднат между тях. "Сърфирали" са във въздуха, намирали са се на няколко метра над земята.

Петък 9-ти ноември

Изображение

Предоляването на тези препядствия е било най-сериозното им изпитание от началото на експедицията.

Събота 10-ти ноември

Изображение

Справяйки се с трудния терен в гората те са радостни да я напуснат. Възнаградени са със среща с рядък представител на фауната - huemul (Hippocamelus bisulccus) - южноамерикански елен, който се среща само в Чили и Аржентина.

Неделя 11-ти ноември

Изображение

Изображение

Бивак при устието на река Kaweskar.

Понеделник 12-ти ноември

След изследването на езерото Greve и преодолявайки повече от 50км в гората изследователите се отклоняват от маршрута си и се озовават на мястото, където извира р.Kaweskar. Спускайки се по нея те достигат устието и правят своя бивак, за да починат преди влизането в морето и завръщането си в Puerto Eden.

Вторник 13-ти ноември

Лагеруват в Angostura Inglesa и изчакват благоприятни климатични условия. Плановете за завръщането в Puerto Eden са или на същия ден късно вечерта, или за длугият ден по обед. Гребането до тази точка е било съпроводено от дъжд, порой и насрещен вятър.

Четвъртък 15-ти ноември

Изображение

Слънцето ги приветства с добре дошли в Puerto Eden, след като е изтекъл почти месец без да го видят.

Петък 16-ти ноември

Изображение

Изображение

Отплуване от Puerto Eden в 18:00часа. Целта е остров Crossover намиращ се в Paso del Indio (стъпката на индианеца) да посетят едно рибарско ранчо.

Събота 17-ти декември

Изображение

Лагеруват в Paso de Abismo (безкрайната стъпка).По време на цялата експедиция всекидневно уточняват местоположението си като поддържат връзка с морските власти от Puerto Eden, посредством TESACOM.

Неделя 18-ти ноември

Изображение

Cristian следва Roger в дъждовното време.

Изображение

Един красив водопад на източният бряг на канала Wide.

Понеделник 19-ти ноември

Лагеруват в канала Wide. Плановете им са да достигнат същият ден до остров Topar, и ако метереологичните условия са добри да продължат до остров Madre de Dios (родителя, майката на бога).

Вторник 20-ти ноември

Изображение

Скално леговище в канала Trinidad.

Изображение

Изображение

Изследователи и южноамерикански морски лъвове (Otaria flavescens) се гледат с взаимно любопитство.

Изображение

При фиорда Lamero са се сблъскали със силно морско течение. В тази зона търсят да открият следи от номадите. Условията са благоприятни: полегати брегове, изобилие от морски продукти, богата
фауна...добри предпоставки за живот.

Сряда 21-ви ноември

Изображение

Този водопад е единственото препятствие, което разделя фиорда Lamero от езерото, което се намира непосредствено на юг. Каскадата е толкова малка, че не е отбелязана на картите дори на географския военен институт.

Изображение

С достигането си до залива San Pedro, правят и своя базов лагер. На варовиковата скала се виждат вертикални линии, които са се образували при процеса на утаяване и са продукт на ерозията и корозията.

Четвъртък 22-ри ноември

Изображение

Откриват няколко пещери близко до брега, където номадите най-вероятно са търсили подслон при лошо време.

Изображение

Спиране в това заливче за кратка почивка и обяд.

Петък 23-ти ноември

Изображение

Изследват карстовия терен на север от seno Barros Luco. Остават очаровани от гледката открила се пред тях. На билото виждат езеро, което поддържа водния си ресурс само от валежите.

Изображение

От високата зона на Madre de Dios, където свършва гората започва торф...

Изображение

Уникална флора

Изображение

Изследват карстовия терен на север от Madre de Dios.

Изображение

Хвърлят камъни, за да определят приблизително дълбочината на пещерата.

Изображение

Изследване на този карст.

Събота 24-ти ноември

Изображение

Откриват една дълбока и отвесна пещера.

Неделя 25-ти ноември

Изображение

Изследват поредната пещера.

Изображение

Входът на пещерата представлява една голяма галерия с хаотично пръснати скални отломки.

Понеделник 26-ти ноември

Изображение

Изследват "El Utero de la Madre" (утробата на майката). Една пещера с основна галерия около 700 метра по дължина. Страничните разклонения и етажи не са ги изследвали.

Вторник 27-ми ноември

Изображение

Изследват друга вертикална пещера. Не успяват да стигнат до края поради липса на подходяща екипировка.

Сряда 28-ми ноември

Изображение

От "El Utero de la Madre" са взели този сталагмит. Идеята е да се изследва и да се установи какъв е бил климата в Патагония в праисторически времена.

Изображение

Резултатите от изследванията. Последните са били извършени от Департамента по Геология в Германия.

Изображение

Снимат се точните координати на входа на пещерата "El Utero de la Madre"(S50°07?04??, W75°12?52??), след топографирането на основната галерия.

Изображение

Топографската карта на пещерата кръстена "El Utero de la Madre" от тях. Това е най-обширната до момента пещера открита в Патагония.

Понеделник 3-ти декември

Изображение

Последен лагер на остров Madre de Dios, преди завръщането си в Puerto Eden. В този ден са прекосили канал Trinidad по широчина като са се борили със силни течения, източни пориви на вятъра и триметрови вълни. Очакват до два три дни да се приберат в Puerto Eden.

Вторник 4-ти декември

Изображение

Пристигайки на другия бряг небето се отворило и метереологичните условия коренно са се променили.

Сряда 5-ти декември

Изображение

Лагеруват в el paso del Abismo след 12 часа гребане. От началото на експедицията до този момент са изминали повече от 1400км.

Четвъртък 7-ми декември

Изображение

Завръщането в Puerto Eden, където гостуват на техните големи приятели don Manuel Maldonado и senora Tato.

Понеделник 10-ти декември

Изображение

Смяна на каяците с ферибот и пътуване към къщи, където ще посрещат идващите празници със семействата си.

Този материал, който ви представих е една екпедиция с научна цел през западна Патагония. Една от най-негостоприемните и непознати земи в света.
Надявам се да ви е било интересно!


ИЗСЛЕДОВАТЕЛИ:


Juan Pablo Ortega

Mario Sepulveda

Roger Rovira

Cristian Donoso

ЕКИПИРОВКА:

НАВИГАЦИЯ: Каяк Prijon, модел Kodiak, гребла- faldon Supratex Prijon/ фибростъкло, карбон/, сухи костюми Kokatat Expedition-горетекс, спасителни жилетки Rony Kokatat.

КОМУНИКАЦИЯ: telefonos satelitales Iridium de Tesacom / internet satelital Bgan de Tesacom.


Поздрави!

П.П. Ето и едно видео към експедицията:

http://www.youtube.com/watch?v=XW7bu2tGxv0
Последно промяна от kukata на Нед Мар 08, 2009 13:57, променено общо 1 път.
Не винаги по-голямата риба е най-добрата!
Аватар
RIMOHIT
Мнения: 3909
Регистриран на: Пон Юни 13, 2005 19:10
Местоположение: Бургас-Стара Загора
дал Браво: 40 пъти
получил Браво: 21 пъти

Мнение от RIMOHIT »

:shock: какви да кажа :shock: Колко са големи човешките възможности и каква малка част използваме пълноценно от нащите в ежедневието си. В този мрзовит ден , работейки по платното си , попаднах на прдълженията.
Благодарим ти кука с моята съпруга за превода и възможноста , която ни даде да се потопим в тази виртуална авантюра .
Имах нужда от такова четиво за зареждане на батерите :)
hobie revolution 13
peter46
Мнения: 126
Регистриран на: Пон Ное 21, 2005 20:37
Местоположение: VIDIN-Bg

Мнение от peter46 »

Даааааааааааааа, за това нещо става реч-в мечтите ни-нали РИХОМОТ?Но за това нещо трябва ДУПЕ,ДУПЕ и пак ДУПЕ!И не става дума за някаква сапунерка ,а за много сериозен каяк и гребла/защо ли се цитират и ГРЕБЛАТА-защо ли?-някъде има писано от мен за греблата- колко са важни ТЕ/.Хм, ПРИЖОН Кодиак-около 2000 Э-Е,все пак и РOUCH-а върши работа-нали първото пресичане на Aтлантика е извършино с KLEPPER-/значи почти POUCH/.Аха -и друго -гледам платното което си избрал и направил.Мисля си,че ще имаш голями проблеми с него.Ще ти изнася много извън вертикалата и ще ти трябва много да се весиш над водата за да балансираш/ако все пак това помогне нещо/.А и ако не си помислил и за някакви ШВЕРТОВЕ/и за това някъде съм писал/-бедна ти е фантазията за патилата ти с тоя каяк за риболов..........А отгоре на всичко и ще РИБОЛОВСТВУВАШ?Как ли ще стане това-просто ПАЖИВЬОМ И УВИДИМ..........И с най -добри пожелания-ДАНО АЗ ДА НЕ СЪМ ПРАВ-аз самият се моля за това за да не би да се разочароваш и да спреш да ЕКСПЕРИМЕНТИРАШ.Успех-и пиши за успехите си и неуспехите си-за да се научат и други КАЯКАРИ, а и аз ще науча още много нови неща.Все пак е по добре да карате до БОЛШЕВИК няколко каяка/ако има -нека да се организирате-защото не е шега работа това/Ех,много сте далече от ВИДИН бре............иначе-ОООООООООООООКЕФФФФФФФФФФФФФФФ.
Последно промяна от peter46 на Нед Яну 11, 2009 14:33, променено общо 1 път.
Аватар
RIMOHIT
Мнения: 3909
Регистриран на: Пон Юни 13, 2005 19:10
Местоположение: Бургас-Стара Загора
дал Браво: 40 пъти
получил Браво: 21 пъти

Мнение от RIMOHIT »

аз самият се моля за това за да не би да се разочароваш и да спреш да ЕКСПЕРИМЕНТИРАШ
Уверявам те , че връщане назад няма :lol:
Очаквайте тази година "Експидицията до остров Болшивик и обратно " .... като за начало :lol:...
hobie revolution 13
peter46
Мнения: 126
Регистриран на: Пон Ное 21, 2005 20:37
Местоположение: VIDIN-Bg

Мнение от peter46 »

Дано се осъществи тая експедиция-да сме живи и здрави само.И ......много ги чакам тия снимки и впечетления /и патилата ти -а аз си мисля,че ще ги има такива/.Е.аз бих се насилил и бих се пуснал сега -при 1 градус на водата,но на теб ти пожелавам 20 градуса на водата,защото няма чак толкова много смисъл да се доказва човек -и пред кого ли?УСПЕХ!
Аватар
kukata
Мнения: 634
Регистриран на: Чет Мар 15, 2007 22:32
Местоположение: София
получил Браво: 1 път

Мнение от kukata »

Прав е колегата Peter46! Значи за това се иска дупе и то какво! Интересно ми е с каква екипировка се подвизават в момента из Антарктида. Не пишат! :( Като се върнат се надявам да споделят. Искам да поясна само, че каяците и греблата не са серийни модели-усилени са с около 30%, което по никакъв начин не обезличава успехите им. Да им стискаме палци да мине всичко гладко и да се приберат живи и здрави! Да имат късмет, той е със силните!
И аз с нетърпение чакам резултатите на РИМОХИТ! Стискам палци. Интересно ми е за платното, въпреки че и без него експедицията до о-в Болшевик, ще я осъществи! Това е повече от ясно! :) Аз само наливам масло в огъня! :D :D :D
Така и така се разговорихме за задници и по този повод много ми се иска да включа и един линк в тази тема въпреки, че плавателния съд не е каяк. Струва ми се, че този човек заслужава внимание-ето го и него:

http://uk.reuters.com/article/worldNews ... dChannel=0

Прекосяването на тихия океан с тази черупка и изминаването на 18000км. без да стъпиш на земята 10 месеца! Не е зле!

Поздрави!
Не винаги по-голямата риба е най-добрата!
Аватар
kukata
Мнения: 634
Регистриран на: Чет Мар 15, 2007 22:32
Местоположение: София
получил Браво: 1 път

КАЯК ЕКСПЕДИЦИЯ В АНТАРКТИДА

Мнение от kukata »

КАЯК ЕКСПЕДИЦИЯ В АНТАРКТИДА

Изображение

Антарктическият полуостров се стопля пет пъти по-бързо от средния темп на общото загряване на всички останали континенти на Земята.

Изображение

Корабът Antarctic Dream

Изображение

Корабът Antarctic Dream навлиза в Bahía Paraíso.

Изображение

Claudio Scaletta (в центъра) се наслаждава на последния си обяд на борда на Antarctic Dream, преди да акостират във Base Gabriel González (Чили).

Изображение
.
От палубата на Antarctic Dream виждат базата Gabriel González(GG) отправната точка на антарктическата експедиция.

Изображение

Хубава вечер в базата Gabriel González. Посрещат Дядо Коледа и неговите джуджета.

Изображение

По-тъмно от това не може да стане. Намират се близко до полярният антарктически кръг.

Изображение

Положението на Земята спрямо Слънцето през лятото. Вижда се на графиката, че 6 месеца в годината и 24 часа в денонощието Южният полюс е огрят от слънчевите лъчи.

Изображение

На 25-ти декември пристига кораб в базата Gabriel González. Служителите се приготвят да посрещнат туристите.

Изображение

Преди да навлезат в полуострова, където се намира базата Gabriel González, туристите си дезинфекцират обувките, за да предотвратят “настаняването” на странни биологични видове в антарктическата екосистема.

Изображение

Туристите правят визитация на пингвините в чилийската база.

Изображение

Приключили са с приготвянето на храната.

Изображение

Екипът на базата Gabriel González получава благодарности за топлият прием, преди да дадат старт на експедицията. На брега Claudio трескаво си подготвя каяка.

Изображение

Базата Almirante Brown на префектурата на аржентинският военноморски флот е мястото където спират на лагер за първи път.

Изображение

Подготовка за вдигане на котва от базата Almirante Brown с компанията на TESACOM.

Изображение

Отплуване от базата Almirante Brown в посока Canal Ferguson и Estrecho de Gerlache. Вижда се планината Francés, която е с най-висок връх на антарктическия полуостров.

Изображение

Един папуаски пингвин им прави визитация, докато се подготвят за обяд в Canal Ferguson

Изображение

През следващите месеци ежедневно ще се хранят с 200грама овес, захар и мляко на прах.

Изображение

Среща с корморани при пристигането в Estrecho de Gerlache. В заден план се вижда планината Luigi de Savoia.

Изображение

След визитацията на британската база Port Lockroy пристигат в залива Dorian и намират подслон в Damoy Point на British Antarctic Survey (BAS). Хижата е свободна, въпреки че редовно се посещава от Rick Atkinson, шеф на базата Port Lockroy.

Изображение

Влизат в жижата Damoy Point на BAS. В Антарктида всичките хижи стоят отключени за да може да се ползват от всеки в случай на нужда.

Изображение

Подготовка за прекосяване на залива Dorian и плаването на юг, пресичайки Estrecho de Bismark.

Изображение

След 45км гребане от залива Dorian достигат входа на канал Lemaire. В заден план на снимката се вижда нос Renard, където започва costa de Danco.

Изображение

Лагерът на острова Splitwind разположен на входа на канал Lemaire.

Изображение

“Зареждат” каяците за ново плаване.

Изображение

Прекосявайки канала Lemaire достигат канала Pénola и неговите красиви планини.

Изображение

Азберзи, глетчери и стагмити от лед в Pénola.

Изображение

Южният вятър разпръсва голямо количество айсберзи и това значително забавя експедицията.

Изображение

Прогресивното натрупване на ледени фрагменти ги принуждава да акостират на остров Petermann. На източния му бряг намират хижата на военноморските сили на Аржентина, която не е отбелязана на британските карти. На брега срещат голяма популация на пингвини Papúa.

Изображение

За да преценят по-добре обстановката се изкачват на тази скала и констатират, че острова е обграден от ледени късове докъдето им стига погледа.

Изображение

Пингвините с гръб към вятъра мътят своите яйца в гнезда направени от дребни камъчета.

Изображение

Пингвините Papúa излизат от водата на остров Petermann.

Очаквайте втора част на антарктическата експедиция.
В момента се обработва и видео клип, който при готовност ще приложа, както направих в изложената от мен експедиция през Патагония.

Поздрави!
Не винаги по-голямата риба е най-добрата!
Аватар
emilkg
Мнения: 386
Регистриран на: Вто Авг 15, 2006 12:30
Местоположение: Свиленград
дал Браво: 2 пъти

Мнение от emilkg »

Кука евалла за всички твои преводи и репортажи.
Аватар
RIMOHIT
Мнения: 3909
Регистриран на: Пон Юни 13, 2005 19:10
Местоположение: Бургас-Стара Загора
дал Браво: 40 пъти
получил Браво: 21 пъти

Мнение от RIMOHIT »

Страхотно !
А каква е всъщност целта на експедицията! Тестване на човешките възможности или ... ?
hobie revolution 13
Аватар
Lemuria
Мнения: 683
Регистриран на: Пон Фев 12, 2007 10:09
Местоположение: София

Мнение от Lemuria »

Благодаря за вдъхновяващата тема!
RIMOHIT написа:А каква е всъщност целта на експедицията! Тестване на човешките възможности или ... ?
Свободата, Санчо, е на върха на каяка :wink:
http://www.youtube.com/watch?v=2SaFL1ss80k" onclick="window.open(this.href);return false;
GLIIP
Мнения: 293
Регистриран на: Пет Дек 17, 2004 10:39
Местоположение: Ст. Загора
дал Браво: 2 пъти

Мнение от GLIIP »

Евала на пичовете.
А на Куката, едно голямо Благодаря за труда .
This is a story about the dramatic relationship between man and a fish
The fish know.
Публикувай отговор

Обратно към “Риболов с каяк”