Облекло за риболов с каяк

Форум за новатори, експериментатори и почитатели на екстремните изживявания в комбинация с риболова.
Публикувай отговор
Vid
Мнения: 705
Регистриран на: Пон Апр 11, 2011 2:58
Местоположение: Haskovo
дал Браво: 76 пъти
получил Браво: 44 пъти

Re: Облекло за риболов с каяк

Мнение от Vid »

DOCTORA написа: Горепосочените костюми са за риболов през зимата от лодка. Горещо те съветвам да не влизаш с тях на каяк. За каяк си има специално направени " Dry suits".

Изображение

Засега няма изобретено нищо по-подходяшто за каяк през зимата. Те позволяват носенето на жилетка!
Благодаря много, ама ако някой може да ме насочи към магазин или сайт в БГ откъдето мога да си купя подобен гащеризон, ще съм ви още по благодарен...
‎Късметът е пресечната точка на предварителната подготовка и шанса.
Сенека
Аватар
stbeer68
Мнения: 429
Регистриран на: Сря Яну 04, 2012 20:16
Местоположение: Ямбол
дал Браво: 22 пъти
получил Браво: 65 пъти

Re: Облекло за риболов с каяк

Мнение от stbeer68 »

Преди време си купих панталон от този магазин:
http://kayak-ekipirovka.com/yaketa_i_pantaloni" onclick="window.open(this.href);return false;
http://www.escadra.bg/kayak-dry-jackets" onclick="window.open(this.href);return false;
Сега съм си харесал още един панталон Hiko - Snappy и едно яке PALM Velocity от втория линк.
Hobie Mirage Outback
kayak-house
Вносител
Мнения: 407
Регистриран на: Съб Апр 10, 2010 10:26
Местоположение: Поморие-В.Търново
дал Браво: 52 пъти
получил Браво: 2 пъти
Обратна връзка:

Re: Облекло за риболов с каяк

Мнение от kayak-house »

Ако някой има интерес да пише на лични...или 0899 16 00 46..Иван :tup:

http://sesik.snimka.bg/sea/ivan.888250.36327623" onclick="window.open(this.href);return false;

Комплекта е сух костюм + термо бельо + суха торба.
www.kayak-house.com
WE STAND BEHIND OUR KAYAKS
EDM electronics
Мнения: 385
Регистриран на: Сря Ное 24, 2010 22:35
Риболов: kayak fishing
Местоположение: СЛИВЕН
дал Браво: 78 пъти
получил Браво: 218 пъти

Re: Облекло за риболов с каяк

Мнение от EDM electronics »

Какво бихте ме посъветвали относно облекло за каране на каяк, за лятно време по студените Родопски язовири?
Основните ми опасения са при падане през лятото в язовира, да не се получи стрес от някое студено течение. Тя по принцип водата в горните слоеве е топла, но при термоклин или течение може да има голяма изненада в най-горещите дни.

Мисля си кое е най-безопасното при падане във водата и без да съм все още каякар си мисля, че най-доброто средство за защита срещу падане във водата е винаги да се риболовства в група, т.е. с някой колега каякар, повече от двама още по-добре. Самостоятелните походи в студени води, като разчиташ единствено на себе си ми се струват твърде опасни и неразумни, пък каквито и модерни дрехи да има човек.
spin_master
Мнения: 512
Регистриран на: Чет Сеп 23, 2010 16:52
Риболов: спининг
Местоположение: София
дал Браво: 135 пъти
получил Браво: 99 пъти

Re: Облекло за риболов с каяк

Мнение от spin_master »

Аз използвам само ликра с UV защитен фактор. Задължително навсякъде с жилетка. До сега не съм се обръщал с каяка. Иначе за дрехите през лятото трябва да са ти удобни и да ти позволяват да гребеш свободно. Аз наблягам на слънцезащитния фактор предимно. Поръчвам си ги от тук: http://bg.sportsdirect.com/water-sports
EDM electronics
Мнения: 385
Регистриран на: Сря Ное 24, 2010 22:35
Риболов: kayak fishing
Местоположение: СЛИВЕН
дал Браво: 78 пъти
получил Браво: 218 пъти

Re: Облекло за риболов с каяк

Мнение от EDM electronics »

spin_master написа:Аз използвам само ликра с UV защитен фактор. Задължително навсякъде с жилетка. До сега не съм се обръщал с каяка. Иначе за дрехите през лятото трябва да са ти удобни и да ти позволяват да гребеш свободно. Аз наблягам на слънцезащитния фактор предимно. Поръчвам си ги от тук: http://bg.sportsdirect.com/water-sports
Благодаря колега. А може ли да ми посочиш кое точно е ликра с UV-защита /с линк/, защото виждам там само неопрени. И как отговарят намерата на тия китайци, примерно "L" отговаря ли на българските мерки?
KLAMER
Мнения: 65
Регистриран на: Чет Фев 07, 2013 19:18
Риболов: Любителски-Излетов
Местоположение: Варна - Шумен
дал Браво: 4 пъти
получил Браво: 1 път

Re: Облекло за риболов с каяк

Мнение от KLAMER »

Аз ползвам от ДЕКАТЛОНа едни тениски с UV-фактор, доволно евтини - коло 6-8 лева бяха. Но в тия жеги, установявам, че дългият ръкав е предимство. Пак в ДЕКАТЛОНА гледах едни блузи с дълъг ръкав - ликра, но...като ги премерих ми стояха точно като презерватив ! А съм 65 кг..и мерих XL ! Следващият номер вече ми стои като подарен. Така ли стои нормално стегнато, или просто в ДЕКАТЛОН не са от най-качествените ?
Загелдах се в каталога на SPORTFIDRECT - имат едни с полудълъг ръкав... ако някой е ползвал, щ ее добре да сподели. Имам предвид този модел :
88808913_xl.jpg
88808913_xl.jpg (32.75 KiB) Преглеждано 4411 пъти
, http://bg.sportsdirect.com/hot-tuna-ras ... e=88808913
spin_master
Мнения: 512
Регистриран на: Чет Сеп 23, 2010 16:52
Риболов: спининг
Местоположение: София
дал Браво: 135 пъти
получил Браво: 99 пъти

Re: Облекло за риболов с каяк

Мнение от spin_master »

Това което го е показал колегата е ликрата. Имам точно този модел и съм много доволен. Ползвал съм и от Декатлон, но за няколко пъти и шевовете се порят и ги изхвърлих. По принцип ликрата си седи плътно по тялото. Аз лично ползвам 3XL, но от един модел нямаха и си купих 2XL и ми върши работа като ми е малко по-стегнат, но нали се разтяга и няма проблеми. Лично съм много по-доволен от тези в Спортсдирект отколкото от тези в Декатлон. Друг магазин от който съм пазарувал и са им качествени стоките: http://sunnyx3m.com/bg/%D0%BD%D0%B5%D0% ... 0%D0%B8-96#

Например това е качествено, но е малко по-скъпо: http://sunnyx3m.com/bg/%D0%BD%D0%B5%D0% ... размер-xxl
Аватар
stbeer68
Мнения: 429
Регистриран на: Сря Яну 04, 2012 20:16
Местоположение: Ямбол
дал Браво: 22 пъти
получил Браво: 65 пъти

Re: Облекло за риболов с каяк

Мнение от stbeer68 »

Аз ползвам подобна на тази:
http://www.decathlon.bg/p/8356767_mazko ... esults=652
Купих си я преди две години и ми служи много вярно. Влизам на морски риболов в най големите жеги и се чувствам много добре без да ми създава някакви неудобства. Единствения недостатък на бялото е,че се цапа много,но пък предимството му е да пази хубаво от слънцето.Модела е много разтегателен и седи плътно по тялото както каза колегата презерватив.
Eто една снимка да добиеш представа как стои облечена на мен 95 кила човек и размера е ХL.

Изображение
Hobie Mirage Outback
Аватар
баш майстора
Мнения: 5803
Регистриран на: Вто Юли 08, 2008 16:24
Риболов: Online
Местоположение: София
дал Браво: 1640 пъти
получил Браво: 1751 пъти

Re: Облекло за риболов с каяк

Мнение от баш майстора »

Поздрави от отбора на Декатлон! :D
Изображение
Блузи от ликва с УВ-защита, къси гащи/бански или леки дълги бързосъхнещи панталони от полиестер и разбира се кроксове. :wink:
Аз също не влизам без жилетка, макар че лятото доста спарва. :roll:
"Няма риба в реката, само пъстърва, откакто се появи тя и изяде всичката друга риба..."
Vid
Мнения: 705
Регистриран на: Пон Апр 11, 2011 2:58
Местоположение: Haskovo
дал Браво: 76 пъти
получил Браво: 44 пъти

Re: Облекло за риболов с каяк

Мнение от Vid »

Браво, снимката е уникална, особено на фона на красотната ни природа... :D :tup:

Лично мен тия УВ ликри прилепени по тялото ме задушават в те жеги и си предпочитам една широка бяла памучно-ленена риза с дълъг ръкав...
‎Късметът е пресечната точка на предварителната подготовка и шанса.
Сенека
Kentavar
Мнения: 4885
Регистриран на: Сря Яну 11, 2006 12:58
Риболов: Спининг предимно, муха, морски...плувка и фидер ама Pro...
Местоположение: Тялом – Destination unknown....Духом - Somewhere I Belong.
дал Браво: 5 пъти
получил Браво: 10 пъти

Re: Облекло за риболов с каяк

Мнение от Kentavar »

Пичове много се извинявам за питането си, ако не е за темата....Може и да сте го дискутирали вече, но....Нямам много време да чета, че враго не жми а вечер съм толкова скапан, че не ми се влиза въобще в нета....та... Дайде идея за някакви здрави, затворени илине толкова сандали или обувки с които да мога хем да си греба в каяка и като искам да изляза някъде по острите гръцки скали да не ми е некомфортно на копитцата, хем ако река да се изпльоскам някъде във водата да не ме перфорира някой таралеж...Приемам всякакви идеи и съвети...За пари не мога да говоря, че не знам какво ще мога да заделя за краткото време което ми остава до началото на септември...Благодаря Ви предварително. Живи и здрави и наздраве. :)
Цял живот в длан една, длан загребала вода от любимата река...Пролетта с цъфнали дървета, лятото с горещи ноти, есента е с мириса на вечността и зимата с носталгия пропита!

www.starividri.org

Prowler Elite 4.5 Angler

Спининг клуб "Абичи" - кандидат член, Forever majdramuniaci!
spin_master
Мнения: 512
Регистриран на: Чет Сеп 23, 2010 16:52
Риболов: спининг
Местоположение: София
дал Браво: 135 пъти
получил Браво: 99 пъти

Re: Облекло за риболов с каяк

Мнение от spin_master »

Аз лично съм с такива и съм много доволен: http://sunnyx3m.com/bg/%D0%BD%D0%B5%D0% ... k-484.html
Kentavar
Мнения: 4885
Регистриран на: Сря Яну 11, 2006 12:58
Риболов: Спининг предимно, муха, морски...плувка и фидер ама Pro...
Местоположение: Тялом – Destination unknown....Духом - Somewhere I Belong.
дал Браво: 5 пъти
получил Браво: 10 пъти

Re: Облекло за риболов с каяк

Мнение от Kentavar »

Oтговарят ли си на номерата? А като катериш остри скали, ръби ли ти? :roll:
Цял живот в длан една, длан загребала вода от любимата река...Пролетта с цъфнали дървета, лятото с горещи ноти, есента е с мириса на вечността и зимата с носталгия пропита!

www.starividri.org

Prowler Elite 4.5 Angler

Спининг клуб "Абичи" - кандидат член, Forever majdramuniaci!
spin_master
Мнения: 512
Регистриран на: Чет Сеп 23, 2010 16:52
Риболов: спининг
Местоположение: София
дал Браво: 135 пъти
получил Браво: 99 пъти

Re: Облекло за риболов с каяк

Мнение от spin_master »

Аз нося 46 номер и ми стават без проблем. Не знам какво визирш под остри скали, но не ми се е налагало да ходя по такива до сега с тях. Иначе са със здрава силиконова подметка отвън, която е лепкава и не се пързалят, а отвътре имат мека стелка и са много удобни.
Публикувай отговор

Обратно към “Риболов с каяк”