Морско сефте=морско капо или снимки има -риба не

Форум за новатори, експериментатори и почитатели на екстремните изживявания в комбинация с риболова.
Аватар
RIMOHIT
Мнения: 3909
Регистриран на: Пон Юни 13, 2005 19:10
Местоположение: Бургас-Стара Загора
дал Браво: 40 пъти
получил Браво: 21 пъти

Морско сефте=морско капо или снимки има -риба не

Мнение от RIMOHIT »

Сутринта ме посрещнаха железните птициИзображение
Въпреки планирането на първия ми морски риболов и относително добрите морски прогнози за времето и вълнението имаше не малки вълни (мъртво вълнение) .Морето реши да ми даде урок .Мислех си да закарам каяка на прибоя и там седнал да се оттласна с греблата при някоя вълна .Обаче вълните не бяха много еднаки и една голяма отнесе каяка върху краката ми .Да ви кажа , че не боли .. ще ви излъжа .Но в крайна сметка нищо ми няма .Просто докато не си намокря Д-то не става :lol:
Ловях по този начин :lol: Изображение Само на чипаре.Скаридите , които може би щяха да спасят капото ги забравих в къщи , а комплекта с блесните и воблерите - в колата.По този начин влачих чипарето и спирах от време на време и клатех ли .. клатех

Изображение Като гледам снимките изглежда доста спокойно морето.В действителност обаче ме люшкаше нагоре-надолу с повече от 1м а понякога и над 1,50 .Добре че бях взел от хапчетата на Доктора 25 мг (едно) .
Изображение
... клатя ли клатя.И както си го клатя нещо изплясква в тишината.Обръщам се и виждам няколко риби около 40-50 см да скачат и да гонят нещо :shock: не вярвах ,че мога да стана свидетел на подобна гледка в Бургаския залив.Не разбрах циганка ли бе ... кефали ли скачаха .Метнах отгоре им чипарето ама нъцки.
Всичките партакеши бях наблъскал в едно чанте което не беше много водоустойчиво но се справи.Изображение
..разбира се здраво овързано.
По едно време реших , че това ще е за днес , защото задуха от североизток и ме беше поотнесло навътре а път ме чакаше.А и дъждец някакъв се задаваще. ИзображениеСнимах се за довиждане .. като нямаше друг улов :lol: и потеглих към брега
Изображение
Изображение
Натоварих се на мулето и с хубав рок потеглих към къщи .Изображение

Капотирах се от към улов обаче емоциите бяха на ниво и спомена ще остане ..до като не си реша проблема с облеклото за по студени води.

П.С. След обед като хапнах станах като парцал.Легнах и спах.. спах...Груги дни ми се събирало къде къде повече гребане.Докторе!Туй да не е от хапчетата? :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol:
Последно промяна от RIMOHIT на Нед Сеп 14, 2008 16:01, променено общо 1 път.
hobie revolution 13
Аватар
kukata
Мнения: 634
Регистриран на: Чет Мар 15, 2007 22:32
Местоположение: София
получил Браво: 1 път

Мнение от kukata »

Чудесно RIMOHITE! :) Супер излет си направил, жалко за забравените скариди, но нищо! Не се ядосвай за капото! Моето първо излизане в морето тази година също приключи така :( :oops: , но до скоро не си признавах. После напипах вярната стратегия!Стръв бяла мида и най-важното DEEP PURPLE с Gillan да озвучават колата на отиване! :D :wink: Резултата беше платерини и попчета доволно!
Поздрави!
Не винаги по-голямата риба е най-добрата!
Аватар
DOCTORA
Мнения: 2154
Регистриран на: Нед Дек 19, 2004 19:27
Местоположение: АНГЛИЯ
дал Браво: 303 пъти
получил Браво: 114 пъти

Мнение от DOCTORA »

Браво Римохите за добре документираните първи стъпки на морският каяк-риболов в България. Това ще остане в историята като първите преживявания на пионерите :lol:

Направи си списък с екипировката за каяк риболов и си го проверявай преди да тръгнеш!
Като оборудваш каяка напълно, нещата за забравяне ще се утроят.
Щом забравяш неща на този етап, после без списък ще е трудно.
Аз все още забравям по някоя друга джаджа, и при това се сещам на 200 километра от в къщи :lol: :lol:

Най-често си забравям газовото котлонче за къмпинг и се налага да си купувам ново на место. Вече имам 3 :lol: :lol: :lol:

Майката му е списък!

Прав си за хапчетата, от тях ти се спи.

Действай по въпроса за джонувицата, без нея няма да стане.
Успеха в риболова има две тайни:

1- никога не казвай всичко което знаеш!
Аватар
RIMOHIT
Мнения: 3909
Регистриран на: Пон Юни 13, 2005 19:10
Местоположение: Бургас-Стара Загора
дал Браво: 40 пъти
получил Браво: 21 пъти

Мнение от RIMOHIT »

Благодаря приятели за добрите думи.8)
Не е толкова увлекателно и интересно като Докторските репортажи ма е от сърце 8)
Скаридите не се и постарах да ги сложа при готовия багаж нои да ги бяхсложил щеше да е безмислено , защото в петък пропуснах да си купя котва .Да мъча попчета без котвами се струва безмислено.Е поне за една бройка дето е лафа .. :lol: :lol: :lol: да спасят капото ама голям праз :lol: :lol:
За списака си ного прав.Предната вечер като взех да ремислям.... много неща се събират.Другия вариант е да блъскам всичко в една чанта и като я взимам да знам , че всико е в мен .
Джоунивицата трябва малко да ми "узрее" в кратуната точно как да я направя.
Днес много разко застудя и без дрехи годни за каяк юе е трудно влизането особенно от тукашния плаж.Виж на Атия може да се пробва ама си е риск да се намокря и до там. Ще се оглеждам още.. :roll: :o
П.С. Хайде ДОК .. Изненадай ни с някоя АКУЛА :shock:
hobie revolution 13
Аватар
DOCTORA
Мнения: 2154
Регистриран на: Нед Дек 19, 2004 19:27
Местоположение: АНГЛИЯ
дал Браво: 303 пъти
получил Браво: 114 пъти

Мнение от DOCTORA »

Чакам да ми пратят снимките преди да мога да напиша репортажа от уикенда.
Ще издам само една малка тайна - акули хванах но не каквито търсех.

Римохите, добре че не си закотвял, това е най-опасното нещо в каяк риболова и още не съм го обяснил. Снимките за темата са готови но ще я пиша утре, както итемата за колесар защото стана много късно.
Успеха в риболова има две тайни:

1- никога не казвай всичко което знаеш!
Аватар
SELVA
Вносител
Мнения: 1290
Регистриран на: Съб Ное 05, 2005 22:48
Местоположение: София
дал Браво: 42 пъти
получил Браво: 30 пъти
Обратна връзка:

Мнение от SELVA »

докторе, обясни къде се връзва котвата.
закачала ми е куката на въдицата за дъното на морето,
усещането не е много приятно :roll:
Аватар
DOCTORA
Мнения: 2154
Регистриран на: Нед Дек 19, 2004 19:27
Местоположение: АНГЛИЯ
дал Браво: 303 пъти
получил Браво: 114 пъти

Мнение от DOCTORA »

SELVA написа:докторе, обясни къде се връзва котвата.
закачала ми е куката на въдицата за дъното на морето,
усещането не е много приятно :roll:
Тематa се пише! още малко търпение!
Последно промяна от DOCTORA на Вто Сеп 16, 2008 0:24, променено общо 1 път.
Успеха в риболова има две тайни:

1- никога не казвай всичко което знаеш!
Аватар
SELVA
Вносител
Мнения: 1290
Регистриран на: Съб Ное 05, 2005 22:48
Местоположение: София
дал Браво: 42 пъти
получил Браво: 30 пъти
Обратна връзка:

Мнение от SELVA »

Намери си някой да седи в кабинета и да охка, а ти да пишеш темите -- ДЕНЕМ! :evil:
Аватар
RIMOHIT
Мнения: 3909
Регистриран на: Пон Юни 13, 2005 19:10
Местоположение: Бургас-Стара Загора
дал Браво: 40 пъти
получил Браво: 21 пъти

Мнение от RIMOHIT »

.. бе аз имам предположение , че трябва да се носи нещо като буй и системата да е котва-буй-каяк ама си трая да видим кво ще каже доктора.. :roll:
hobie revolution 13
Аватар
SELVA
Вносител
Мнения: 1290
Регистриран на: Съб Ное 05, 2005 22:48
Местоположение: София
дал Браво: 42 пъти
получил Браво: 30 пъти
Обратна връзка:

Мнение от SELVA »

отначало си мислех за някакво стреме, което да хваща ляв и десен борд, ама това не ще работи.

идеята за буя е о.к., но може би трябва да е надуваем с голям обем, за да има силата да удържа. аз мисля да се закотвям на базата показанията на сонара, за тебе не знам. стига се дърпа за този сонар..
Аватар
RIMOHIT
Мнения: 3909
Регистриран на: Пон Юни 13, 2005 19:10
Местоположение: Бургас-Стара Загора
дал Браво: 40 пъти
получил Браво: 21 пъти

Мнение от RIMOHIT »

бе не се дърпам ама по ми е важно облеклото... за сега това ще ми е приоритет.Инак на Джоуновицата ще му диря място по нататък :roll:
hobie revolution 13
Аватар
Булти
Мнения: 381
Регистриран на: Вто Май 22, 2007 12:48

Мнение от Булти »

Здравей Римохит ! Ще ти пусна един бонус - гледам , че си мераклия , откъде да влизаш с кануто , нема смисъл да се мъчиш от Бургаския плаж - добре си се ориентирал за прибоя , нема смисъл и да биеш път чак до Атия...както си караш на Юг , след отбивката за Крайморие има отбивка на която пише "Рибарско селище " , тръгваш по нея и се връщаш , след като си вече от другата страна на платното , се връщаш малко по стария път ...караш и ще видиш табела "фърлянето на боклуци забранено " и веднага вдясно и ще излезеш на място , където и в морето можеш да влезеш с колата , дълбочината е от 20 до 50 см и е винаги ама винаги тихо като езеро :wink: ...острова е насреща :wink:
Аватар
RIMOHIT
Мнения: 3909
Регистриран на: Пон Юни 13, 2005 19:10
Местоположение: Бургас-Стара Загора
дал Браво: 40 пъти
получил Браво: 21 пъти

Мнение от RIMOHIT »

Булти .. онзи плиткия залив за него ли говориш .. дето си вадя червеи понякога.Не му ли викаха Ченгене скеле
hobie revolution 13
Аватар
Булти
Мнения: 381
Регистриран на: Вто Май 22, 2007 12:48

Мнение от Булти »

една рекичка се влива там :D
Аватар
RIMOHIT
Мнения: 3909
Регистриран на: Пон Юни 13, 2005 19:10
Местоположение: Бургас-Стара Загора
дал Браво: 40 пъти
получил Браво: 21 пъти

Мнение от RIMOHIT »

точно ... не се бях сещал просто за там.Малко ще ми е зор докато стигна с каяка до водата
hobie revolution 13
Публикувай отговор

Обратно към “Риболов с каяк”