Как да си направим колесар за каяка.

Форум за новатори, експериментатори и почитатели на екстремните изживявания в комбинация с риболова.
Публикувай отговор
kaloian1979
Мнения: 64
Регистриран на: Сря Апр 20, 2005 10:26
Местоположение: София

Мнение от kaloian1979 »

матриала е алумин, само болтовете са железни
капитан на кораб :-)
bibobibob
Мнения: 446
Регистриран на: Чет Яну 15, 2009 17:18
Местоположение: БУРГАС
дал Браво: 1 път

Мнение от bibobibob »

Бравво !Много добре се е получила количката!Пожелавам ти да и изтъркаш гуммите от хходене.
Hobie Mirage Adventure Island
Аватар
stih
Мнения: 191
Регистриран на: Съб Фев 14, 2009 19:12
Местоположение: Балчик, морето, Луда Камчия

Re: Как да си направим колесар за каяка.

Мнение от stih »

От вчера съм далеч от новата си любов и реших, като се върна, да я изненадам с това:
Изображение
3 метра едноцолова тръба, от която остана към 60 см.; 6 бр. Т-образни разклонения и поялник под наем /5лв за ден/.
Още не съм омекотил рамената, че нямам материал, но утре ще купя от големите маркети. Долу не съм завързал колелата и ще умувам как да ги направя. Ще съм благодарен и на съвети. Струва ми се обаче, че е доста широк - разстоянието между колелата е 75 см. Височината е почти 50 см.
Malibu Extreme, Malibu Pro2 Tandem
Аватар
stih
Мнения: 191
Регистриран на: Съб Фев 14, 2009 19:12
Местоположение: Балчик, морето, Луда Камчия

Re: Как да си направим колесар за каяка.

Мнение от stih »

Всъщност, аз я приключих, че не издържах.
Malibu Extreme, Malibu Pro2 Tandem
Аватар
RIMOHIT
Мнения: 3909
Регистриран на: Пон Юни 13, 2005 19:10
Местоположение: Бургас-Стара Загора
дал Браво: 40 пъти
получил Браво: 21 пъти

Re: Как да си направим колесар за каяка.

Мнение от RIMOHIT »

От бебешка количка ли са колелата? Ако имаш още две спокойно можеш да ги сложиш. Да ги удвоиш един вид за да е по лесно по пясъка ...Това според мен де. Поздрави!
hobie revolution 13
Аватар
stih
Мнения: 191
Регистриран на: Съб Фев 14, 2009 19:12
Местоположение: Балчик, морето, Луда Камчия

Re: Как да си направим колесар за каяка.

Мнение от stih »

Колелата са от детски велосипед.
Malibu Extreme, Malibu Pro2 Tandem
bibobibob
Мнения: 446
Регистриран на: Чет Яну 15, 2009 17:18
Местоположение: БУРГАС
дал Браво: 1 път

Re: Как да си направим колесар за каяка.

Мнение от bibobibob »

Супер се е получила тталигата!Ако ти пасваа на каяка, няма значка колко е широка и колко е дълбока.Колелата колкото по широки,толкова по маалко усилия в борбата наавръщане към колата.Притеснява ме единствено напречната горна тръба да не опира в дъното нна каяка,и дда не може да леггне правилно ?!Колелата можеш със метална ос през тръбата да ги свържеш, хем ще усилиш конструкцията...и отежниш съотвентно :lol: .Хайде чакаме снимки с каяка нна количката..товва е 100%ттовия тест!
Hobie Mirage Adventure Island
Аватар
stih
Мнения: 191
Регистриран на: Съб Фев 14, 2009 19:12
Местоположение: Балчик, морето, Луда Камчия

Re: Как да си направим колесар за каяка.

Мнение от stih »

При първия тест по-скоро нямах търпение да вляза в морето, за да карам, а не да нагласям колички, но установих, че нямам добре вързана талига за каяка. Другото, което ми стана ясно е, че колкото по-ниска е вертикалната част, толкова по-стабилна е количката - натискът е голям все пак. И още - май широките колела са за предпочитане :-) ...абе скоро предстои да открия колелото - не ли?!
Malibu Extreme, Malibu Pro2 Tandem
kacaloto
Мнения: 70
Регистриран на: Съб Май 02, 2009 23:14
получил Браво: 1 път

Re: Как да си направим колесар за каяка.

Мнение от kacaloto »

Привет на всички.Ето какво успях да сътворя и аз.След пообиколих големите вериги като Практикер и Бриколаж открих една макара за градински маркуч ,която ми хареса за колесар,даже е на промоция -16.99лв. Колесара се получи прекрасно много е стабилен и се разглобява на части и се събира без никакъв проблем в багажното на каяка.Супер удобно е и връзването на лодката към него.защото има отвор в центъра на сглобката и по този начин държи здраво лодката към колесара.Само намалих малко височината му,че ми идваше малко висок при пробата и фиксирах тройниците с по един болт към основата с оста,но и така се събира в лодката и компактно.Конструкцията тежи не повече от 300гр.-сериозно.Тръбите са олекотени.И накрая сметката,че и тя е важна-макара-17лв.+ос тръба 6лв.+алуминиева тръба 8лв.+колела с иглени лагери 30лв.с отстъпката в Баумакс,+изолация 5лв,4 болта и 3 скоби за маркуч.Всичко 66лв плюс малко сръчност и желание и се получи това. :D :D :D
http://motori.ovo.bg/_ph/3/2/439252783.jpg

http://motori.ovo.bg/_ph/3/2/850520793.jpg

http://motori.ovo.bg/_ph/3/2/485500895.jpg

http://motori.ovo.bg/_ph/3/2/843679588.jpg

http://motori.ovo.bg/_ph/3/2/757575253.jpg

http://motori.ovo.bg/_ph/3/2/768511797.jpg

http://motori.ovo.bg/_ph/3/2/850080517.jpg
:fish3:
Каяк Ocean Prowler Trident 11
Каяк Hobie Mirage Revolution 13
kacaloto
Мнения: 70
Регистриран на: Съб Май 02, 2009 23:14
получил Браво: 1 път

Re: Как да си направим колесар за каяка.

Мнение от kacaloto »

Моля само някой ако може да оправи снимките,че хич не се оправям с тези компютри.Благодаря.
Каяк Ocean Prowler Trident 11
Каяк Hobie Mirage Revolution 13
Аватар
RIMOHIT
Мнения: 3909
Регистриран на: Пон Юни 13, 2005 19:10
Местоположение: Бургас-Стара Загора
дал Браво: 40 пъти
получил Браво: 21 пъти

Re: Как да си направим колесар за каяка.

Мнение от RIMOHIT »

Екстра. Важното е да си харесваш майсторлъка. Аз лично бих избрал колелата без лагери но напоследък в малко магазини ги има май...
hobie revolution 13
kayak-house
Вносител
Мнения: 407
Регистриран на: Съб Апр 10, 2010 10:26
Местоположение: Поморие-В.Търново
дал Браво: 52 пъти
получил Браво: 2 пъти
Обратна връзка:

Re: Как да си направим колесар за каяка.

Мнение от kayak-house »

:D Евалата !!!!! Две в едно !!!Кеф ти количка, кеф ти напоителна система!!!! Мисля че едно патентче няма да е зле!!!! :D
www.kayak-house.com
WE STAND BEHIND OUR KAYAKS
Аватар
stih
Мнения: 191
Регистриран на: Съб Фев 14, 2009 19:12
Местоположение: Балчик, морето, Луда Камчия

Re: Как да си направим колесар за каяка.

Мнение от stih »

404 Not Found
Това ми излиза.
Malibu Extreme, Malibu Pro2 Tandem
darkman
Мнения: 41
Регистриран на: Съб Дек 15, 2007 12:48

Re: Как да си направим колесар за каяка.

Мнение от darkman »

Здрвейте, имам около два месеца (докато се постопли времето) за направата на колесар за каяка, но имам прблем с намирането на подходящи колелца. Обиколил съм всички големи магазини (Практикер, Бриколаж, Баумкас и др.) и в тях няма нищо подходящо, колелцата там са или с много малък диаметър 160, 180мм и са метални и тежки.

Молбата ми е ако някой се сеща от къде мога да си набавя подобни колелца да сподели, предполагам ще е полезно и за други колеги.
Аватар
RIMOHIT
Мнения: 3909
Регистриран на: Пон Юни 13, 2005 19:10
Местоположение: Бургас-Стара Загора
дал Браво: 40 пъти
получил Браво: 21 пъти

Re: Как да си направим колесар за каяка.

Мнение от RIMOHIT »

Странно .. точно там сме намирали всякакви колелца. На моята количка май не са по големи от педя (около 20 см са но ще ги премеря точно) , защото успявам да ги пъхна в предния люк на каяка.
hobie revolution 13
Публикувай отговор

Обратно към “Риболов с каяк”