иде зима ?

Форум за новатори, експериментатори и почитатели на екстремните изживявания в комбинация с риболова.
Аватар
ilio1
Мнения: 175
Регистриран на: Вто Сеп 12, 2006 15:21
Местоположение: софия

иде зима ?

Мнение от ilio1 »

зима , ами зимата кво ще правим с тез каяци ,според мен или трябва да се наблегне на дрехите или на стабилността на каяка например като му се монтират стабилизатори та обръщането да e невъзможно, или и на двете най добре как мислите и дрехи и стабилност
леле как ми се ходи за риба малйййй!!! Член на ексклузивният клуб БЪКАРИ -БЪлгарски КАяк РИбари! MALIBU KAYKS- MINI X
Аватар
RIMOHIT
Мнения: 3909
Регистриран на: Пон Юни 13, 2005 19:10
Местоположение: Бургас-Стара Загора
дал Браво: 40 пъти
получил Браво: 21 пъти

Мнение от RIMOHIT »

аз лично разглеждам варианти за дрехите.Неопрени... сухи костюми ...мисля че има тема дето ги дискутираме.Колкото до стабилноста след последното влизане в морето мисля , че опасната точка е прибоя ако влизам от не много скатан плаж където има повечко вълнение.А там какъвто и стабилизатор да му сложа би се обърнал.Не става въпрос за 2м да ти стърчат от страни.Инак в открито море при относително спокойно време трябва някой паламуд да скочи и да ми влезе у гъзот ,че да рипна и да се обърна. :lol: То нали да не дава господ де :oops:
Та така де .Аз за сега ще наблягам на дрехите.Пък и за газене ще могат да се използват така ,че хич нама да са ми излишни .Ще взема и блеснар да стана :lol:
hobie revolution 13
Аватар
Булти
Мнения: 381
Регистриран на: Вто Май 22, 2007 12:48

Мнение от Булти »

аз отдавна съм го решил тоя въпрос - лятото гол , есен и пролет - сърфнеопрен - модел шорти - къси ръкави и крачоли , зимата сърфнеопрен - лонги - дълги крачоли и ръкави 4мм дебелина , на краката слагам харпунджийските боти - пак от неопрен , зора е в пикаенето :D
koi4a
Мнения: 283
Регистриран на: Чет Юли 10, 2008 15:05
Местоположение: София / Ямбол
дал Браво: 102 пъти
получил Браво: 45 пъти

Мнение от koi4a »

Еми нали си с неопрен скачаш във водата свършваш работата и пак на каяка. Това в рамките на шегата иначе в язовир доста трябва да се постарае човек, че да обърне каяка освен ако не е някоя буря, та си мисля да пробвам с вълнени дрехи и отгоре някакяъв панталон като дъждобраните (има такива комплекти) а в морето, като застудее май и вълните стават по страшни та не си е за експерименти.
Публикувай отговор

Обратно към “Риболов с каяк”