Избор на каяк за риболов.

Форум за новатори, експериментатори и почитатели на екстремните изживявания в комбинация с риболова.
Публикувай отговор
Аватар
JohnnyBravo
Търговец
Мнения: 543
Регистриран на: Съб Юли 03, 2010 19:36
Риболов: Риболов с каяак.
Местоположение: София
дал Браво: 2 пъти
получил Браво: 9 пъти
Обратна връзка:

Re: Избор на каяк за риболов.

Мнение от JohnnyBravo »

Точно така, тези тапи са част от системата Lowrance Ready.
Колкото до Hobie Quest 13, каяка наистина е перфектен и е на много добра цена.

Тапите се предлагат отделно и могат да се сложат на всякакви каяци:
JohnnyBravo написа: Много елегантен и лесен начин да си вкарате кабелите в корпуса.
Hobie through hull wiring kit - Съвместим с всякакви каяци.

Изображение

Нужно е свредло за дърво с размер 25мм.
Изображение

Избирате приставка, която да пасва на вашите кабели. Хубавото е, че в комплекта има всякакви комбинации от преходници и две тапи, ако решите да махнете кабелите да не остане дупка.
Изображение

Изображение Изображение

Заспа!
Под корпуса има гайка, която притиска плътно буксата към борда.
Изображение Изображение
Аватар
georgiev-cc
Мнения: 102
Регистриран на: Чет Ное 11, 2010 12:06
Местоположение: silistra
дал Браво: 18 пъти
получил Браво: 1 път

Re: Избор на каяк за риболов.

Мнение от georgiev-cc »

Дискотеката на Тихомир отплува от Силистра в посока София,да повесели и софиянци.Жалко,че не си остана в града ни.Имахме доста хубави моменти заедно,но килцата на Милен му идваха малко в повече и това бе причината да си купи по голям каяк и да продава диското.Честито на новия собственик и да се похвали като го сефтоса.Само да не бърза с изводите още от първото влизане,че диското е като жребец.трябва да му свикнеш и тогава е голям кеф.
RTM TEMPO Angler
Аватар
RIMOHIT
Мнения: 3909
Регистриран на: Пон Юни 13, 2005 19:10
Местоположение: Бургас-Стара Загора
дал Браво: 40 пъти
получил Браво: 21 пъти

Re: Избор на каяк за риболов.

Мнение от RIMOHIT »

Честито на новия собственик! Много здраве , мили изгребани с кеф и добри емоции. :tup:
hobie revolution 13
Аватар
stbeer68
Мнения: 429
Регистриран на: Сря Яну 04, 2012 20:16
Местоположение: Ямбол
дал Браво: 22 пъти
получил Браво: 65 пъти

Re: Избор на каяк за риболов.

Мнение от stbeer68 »

Да му е честита на новия собственик и много слука с него. До колкото зная диското ще е в Пазарджик понеже аз пък купих от това момче неговия Ocean Kayak Prowler Trident 13.
Наближи ли Коледа и почват се случват разни чудеса,които радват нас непорасналите деца.
Hobie Mirage Outback
fori
Мнения: 3210
Регистриран на: Сря Авг 09, 2006 13:24
дал Браво: 9 пъти
получил Браво: 35 пъти

Re: Избор на каяк за риболов.

Мнение от fori »

Това ми напомня за историите с едни девойки през студентските ми години :)
Превърни мозъка в мускули! - девиза на модерният спинингист
darkman
Мнения: 41
Регистриран на: Съб Дек 15, 2007 12:48

Re: Избор на каяк за риболов.

Мнение от darkman »

Здравейте, Disco-то вече е при мен София/Пазарджик/Пловдив, яз. Батак, яз. Доспат, Гърция.... много път го чака :-)
Основно ще го ползвам в Гърция с цел предвижване до местата за гмуркане (5+км) като се надавам, че ще ми пести доста сили, понеже с Tridenta след 4-5км за 45 минути не ми остават сили за гмуркане. С него съм минавал по 18+км за един ден и не е проблем, но за по висока скорост си е уморително. Освен това теглото ми + екипировката е под 75 кг и няма да е проблем за Диското

Относно Tridenta съм сигурен, че новият му собственик ще остане доволен от него. Желая му много приятни емоции.
Аватар
kalomalo
Мнения: 32
Регистриран на: Сря Мар 23, 2011 22:04
Риболов: Подводен,Спинингов
Местоположение: Варна
получил Браво: 1 път
Обратна връзка:

Re: Избор на каяк за риболов.

Мнение от kalomalo »

Честито за новата придобивка ! Дано да намериш рибите!Кало от Варна :tup:
http://www.youtube.com/watch?v=ajslwYsiURw" onclick="window.open(this.href);return false;
gogo26
Мнения: 715
Регистриран на: Сря Дек 10, 2008 9:41
Местоположение: Сливен
дал Браво: 12 пъти
получил Браво: 18 пъти

Re: Избор на каяк за риболов.

Мнение от gogo26 »

darkman написа: Основно ще го ползвам в Гърция с цел предвижване до местата за гмуркане (5+км) като се надавам, че ще ми пести доста сили, понеже с Tridenta след 4-5км за 45 минути не ми остават сили за гмуркане. С него съм минавал по 18+км за един ден и не е проблем, но за по висока скорост си е уморително. Освен това теглото ми + екипировката е под 75 кг и няма да е проблем за Диското"
Честито за Диското :D И аз между другото съм го карал на една от сбирките.
Колкото да пестиш сили за гмуркането,и да покриваш по-големи растояния...хората са го измислили-гумена лодка до 3м с надуваемо дъно и 4кс моторче.Аз също ползвам моя бидон за гмуркане, но за не повече от километър- два.Колкото да отида до някое недостъпно за другите място.
Hobie Mirage Outback
zanev
Мнения: 73
Регистриран на: Нед Апр 12, 2009 10:30
Местоположение: Козлодуй

Re: Избор на каяк за риболов.

Мнение от zanev »

Здравейте колеги и за много години! Започнах да се оглеждам за риболовен каяк. По р.Дунав тридент 13 и тези подобни на него, лесно ли се гребе срещу течението около 1-2км ??? в смисъл тежко ли е(покрай брега мисля да е без проблем), тази дистанция ще се минава по 4-5 пъти (с почивки) за деня? Физически мога да твърдя,че съм прилично здрав а и липсата на тренировки в залата мисля да ги компенсирам с гребане..:))С такива габарити на каяка,как е положението с товаренето върху релсите на СУВ ? За риболов на сом,със съответното оборудване:2въдици,сонар,стръв и т.н.,колко е оптималната големина на каяка? Доколко наличието на рул е обосновано? Доста въпроси ме дерзаят...:))
Аватар
shaman
Мнения: 3336
Регистриран на: Пет Дек 17, 2004 7:49
Риболов: Спининг, муха и от скоро кльонк с каяк :)
Местоположение: Русе
дал Браво: 205 пъти
получил Браво: 462 пъти
Обратна връзка:

Re: Избор на каяк за риболов.

Мнение от shaman »

Тази игра съм я играл :(
Предполагам, че ще искаш да кльонкаш за сом !

С подобен каяк - Wilderness Systems Tarpon 12 съм.
По принцип може да се гребе срещу течението, но си е зор. Качвал съм 7-8 км нагоре за около 2 часа.
Пробвал съм и с двигател - и електричка и бензинов - положението е същото. Просто каяка не е пригоден да се движи бързо. 10-12км/час като махнеш течението и се получават 5-6 км/час. - това с двигател. На гребла е по-бавно - покрай брега и анафорите с почивки и т.н. !


С качването и свалянето от кола - с подобно нещо съм - Renault Scenic RX4.. Пак по принцип може - но трудно. 30 кг. са си 30 кг. и като сложиш и обема става неприятно. Обикновено се оглеждам за някой рибар наблизо и с негова помощ става по-лесно :)

Иначе удоволствието да хванеш сом от каяк е несравнимо ;)
С 2 въдици ще ти е трудно според мен.

Ако, обаче просто искаш да се предвижиш няколко километра и да се закотвиш и така да ловиш - няма да има проблеми !


Най-добре е някой да те закара 15-20 км. нагоре срещу течението и от там да се спуснеш !
--------------
http://www.starividri.org
zanev
Мнения: 73
Регистриран на: Нед Апр 12, 2009 10:30
Местоположение: Козлодуй

Re: Избор на каяк за риболов.

Мнение от zanev »

даа, горе-долу ми се разяснява картинката... аз иначе лодка,колесар и т.н. си имам..ама искам да пробвам с по-малко оборудване да се разпрявям.е така, за къс пас - 1 ден излет.а и спорта гребане ме кефи :) Aаа и друго, рул необходим ли е ????
Аватар
JohnnyBravo
Търговец
Мнения: 543
Регистриран на: Съб Юли 03, 2010 19:36
Риболов: Риболов с каяак.
Местоположение: София
дал Браво: 2 пъти
получил Браво: 9 пъти
Обратна връзка:

Re: Избор на каяк за риболов.

Мнение от JohnnyBravo »

За товаренето на каяк върху кола виж темата Товарене на каяк в/у автомобил от сам човек
Разгледай всички постове и ще се изненадаш колко е лесно. Скоро показах на един колега как се качва каяк Hobie Mirage Outback върху джип с едната ръка в джоба :)
Относно скоростите, всичко е супер относително. Зависи както от каяка, така и от гребеца. Ето едно клипче на една дама как глисира с каяка без да си дава много зор :)
https://vimeo.com/115458878" onclick="window.open(this.href);return false;

Събирай впечатления и ако ти се отвори път към Поморие, може да пробваш всякакви варианти.




Sent from my iPhone using Tapatalk
fori
Мнения: 3210
Регистриран на: Сря Авг 09, 2006 13:24
дал Браво: 9 пъти
получил Браво: 35 пъти

Re: Избор на каяк за риболов.

Мнение от fori »

@zanev, руля винаги е хубава екстра, особено при по-дългите каяци.
Колкото до товар-разтоварните дейности - 10 дена подред всеки ден товарих и разтоварвах хобито. Не знам колко точно тежи монокока, но хич не е малко, в момента в който свикнеш и става доста лесно.
Превърни мозъка в мускули! - девиза на модерният спинингист
Аватар
JohnnyBravo
Търговец
Мнения: 543
Регистриран на: Съб Юли 03, 2010 19:36
Риболов: Риболов с каяак.
Местоположение: София
дал Браво: 2 пъти
получил Браво: 9 пъти
Обратна връзка:

Re: Избор на каяк за риболов.

Мнение от JohnnyBravo »

Голият корпус е около 30кг, но със седалката, педалите, греблото и багажа вътре става към 40кг. Ако си слагал и рибите вътре, може и към 100кг. да ги докараш :)
fori
Мнения: 3210
Регистриран на: Сря Авг 09, 2006 13:24
дал Браво: 9 пъти
получил Браво: 35 пъти

Re: Избор на каяк за риболов.

Мнение от fori »

Теглил ли си го? В сми че наскоро имаше една дискусия на тема малибу и каталожното тегло на каяците им. Аз наистина, не мога да преценя колко тежи, но ми се струва много по-тежък от 13-ката, която май и даваха 27 или нещо такова. Някой със сигурност лъже за каталожното тегло, но по-скоро съм склонен да повярвам че това са малибутата. Този път товарих-разтоварвах десетина пъти и багажника на тюле много ми облекчи живота. Само че установих че е по-лесно да го товариш с кърмата напред.
Превърни мозъка в мускули! - девиза на модерният спинингист
Публикувай отговор

Обратно към “Риболов с каяк”