Избор на каяк за риболов.

Форум за новатори, експериментатори и почитатели на екстремните изживявания в комбинация с риболова.
Публикувай отговор
Аватар
vesko1234
Мнения: 147
Регистриран на: Пон Апр 22, 2013 17:34
Риболов: Морски риболов
Местоположение: Varna
дал Браво: 13 пъти
получил Браво: 4 пъти

Re: Избор на каяк за риболов.

Мнение от vesko1234 »

Malibu mini X е за язовир. В морето нито скорост ще има, нито устойчивост на вълни. Malibu X 13 е конкурента на Тридент 13. Също много добър каяк. Според ревютата е по-тежък от тридента, в централния отвор няма място за дълга въдица, няма специално място за сонара. Общо взето е все тая кой от двата, ама сякаш тридента ми допада повече. Ако намеря свободно време може да се опитам да си организирам някой ден проба.
Ocean kayak Prowler 13
Gumotex Helios 2
Аватар
antivik
Мнения: 348
Регистриран на: Пон Сеп 20, 2010 10:42
Риболов: На леко, на тежко, от време на време спининг.
Местоположение: Кърджали
дал Браво: 12 пъти
получил Браво: 3 пъти

Re: Избор на каяк за риболов.

Мнение от antivik »

А-а щом е за море я си мълчим, що се мотам само по язовир.
Гат рибата неще - НЕЩЕ!
Аватар
RIMOHIT
Мнения: 3909
Регистриран на: Пон Юни 13, 2005 19:10
Местоположение: Бургас-Стара Загора
дал Браво: 40 пъти
получил Браво: 21 пъти

Re: Избор на каяк за риболов.

Мнение от RIMOHIT »

може да се прибират разни неща на сухо,
Само да вметна да не разчитате на нито един каяк за това , че има сухи люкове в буквалния смисъл. Ако искате да си предпазите наистина нещо от влага , си го слагайте в суха торба , че боли...
hobie revolution 13
aleks_gv
Мнения: 8
Регистриран на: Чет Юли 11, 2013 22:27
Риболов: спининг, каяк, морски риболов

Re: Избор на каяк за риболов.

Мнение от aleks_gv »

Има едни прозрачни бидони, ползват ги за трушия, много са удобни за дреболии понеже виждаш кое къде е , отвора е голям с къс винт на капака :wink:
RTM TEMPO /от стъклопласт/
Аватар
stbeer68
Мнения: 429
Регистриран на: Сря Яну 04, 2012 20:16
Местоположение: Ямбол
дал Браво: 22 пъти
получил Браво: 65 пъти

Re: Избор на каяк за риболов.

Мнение от stbeer68 »

aleks_gv написа:Има едни прозрачни бидони, ползват ги за трушия, много са удобни за дреболии понеже виждаш кое къде е , отвора е голям с къс винт на капака :wink:
Предполагам говориш за този модел:
Изображение
От такъв съм си направил и съд за съхранение на живи рибки като съм му направил дупчици ф 4 мм с поялника,които почват 3 пръста от дъното и продължават до гърловината. Слагам си живите рибета вътре и го потапям във водата. То бързо се напълва от дупчиците с вода и си потъва надолу вързано с въженце за каяка. Когато го извадя от водата да си вземам рибка или да се придвижвам водата бързо напуска бидончето и остава само три пръста на дъното. По този начин хем рибките се улавят лесно и в същото време има и вода да живеят ако се придвижваш от точка А- Б . Също така и рибките си живеят в язовира и няма смъртност. Изключително удобна и полезна придобивка.
Hobie Mirage Outback
Аватар
vesko1234
Мнения: 147
Регистриран на: Пон Апр 22, 2013 17:34
Риболов: Морски риболов
Местоположение: Varna
дал Браво: 13 пъти
получил Браво: 4 пъти

Re: Избор на каяк за риболов.

Мнение от vesko1234 »

В крайна сметка взех prowler 13. Trident 13 го нямаше в наличност, а и бездруго се колебаех между двата модела, понеже prowler e по-лек.
Наистина е лек. В сравнение с РТМ Темпо ми се струва долу горе същото тегло или малко по-тежък, но по-лесно се маневрира заради по-малката дължина. Мятам го на рамо и на глава и го нося. Местата ми за влизане включват катерене по камъни или провиране между лодки, така че теглото ми е важен фактор. Скороста е 6.5-7.5 км/ч при сериозно гребане в морето. Държи прав курс, завива лесно. Не успях да се обърна въпреки заигравките в прибоя :)
Ocean kayak Prowler 13
Gumotex Helios 2
Аватар
stbeer68
Мнения: 429
Регистриран на: Сря Яну 04, 2012 20:16
Местоположение: Ямбол
дал Браво: 22 пъти
получил Браво: 65 пъти

Re: Избор на каяк за риболов.

Мнение от stbeer68 »

Да ти е честит и да си го ползваш с здраве и безаварийно. Много слука ти желая и да се похвалиш с пълен каяк със сафрид (граца). Миналия петък направих един риболов на Созопоския остров (мидените полета) и за няколко часа взех 4 кила граца и тук там някой хубав сафрид.
Hobie Mirage Outback
spin_master
Мнения: 512
Регистриран на: Чет Сеп 23, 2010 16:52
Риболов: спининг
Местоположение: София
дал Браво: 135 пъти
получил Браво: 99 пъти

Re: Избор на каяк за риболов.

Мнение от spin_master »

Честито! И аз съм със същия каяк и съм много доволен. Лесно се пренася на ръце и е много маневрен и се гребе много лесно.
butaloto
Мнения: 11
Регистриран на: Сря Юли 06, 2016 13:19
Риболов: Flyfishing and spinning
Обратна връзка:

Re: Избор на каяк за риболов.

Мнение от butaloto »

Здравейте колеги, това е първият ми коментар тук и се радвам, че е свързан с тази приятна тема. От скоро разглеждам каяци и попаднах на Grappers kayaks (модел Дуо), за които не мога да намеря никаква информация относно произход. Интересува ме мнението ви за тях, китайски ли са? Ще се радвам и на вашите предложения за каяк Sit-on - двуместен, ще се използва почти само за язовири, начинаещи сме и затова е добре да е стабилен каяка, главно за Flyfishing и от време на време за блесни ще се ползва. Цената, до която се ограничаваме е с таван 1400-1500 лв.
:fish3: Поздрави за приятното форумче !
Аватар
stbeer68
Мнения: 429
Регистриран на: Сря Яну 04, 2012 20:16
Местоположение: Ямбол
дал Браво: 22 пъти
получил Браво: 65 пъти

Re: Избор на каяк за риболов.

Мнение от stbeer68 »

С чиста съвест бих ти препоръчал да си вземеш някой от тези каяци. Аз ти препоръчвам да си купиш единичен ,но ако си решил двоен вземай зеления,а ако промениш решението си се насочи към стелт 14. Който и от трита модела да се спреш и вземеш ще си доволен и ще ти върши прекрасна работа като в язовирите така и на морето.
http://olx.bg/ad/kayak-malibu-ID68HWV.html#ea5ce31e26
http://olx.bg/ad/riboloven-kayak-malibu ... ea5ce31e26
http://olx.bg/ad/dvumesten-kayak-ID5fUZ ... 5f1633ef5b
Hobie Mirage Outback
Аватар
antivik
Мнения: 348
Регистриран на: Пон Сеп 20, 2010 10:42
Риболов: На леко, на тежко, от време на време спининг.
Местоположение: Кърджали
дал Браво: 12 пъти
получил Браво: 3 пъти

Re: Избор на каяк за риболов.

Мнение от antivik »

Ако е въпроса за единични ето още една обява:
http://olx.bg/ad/prodava-se-kayak-i-obo ... 68Cmu.html
Гат рибата неще - НЕЩЕ!
spin_master
Мнения: 512
Регистриран на: Чет Сеп 23, 2010 16:52
Риболов: спининг
Местоположение: София
дал Браво: 135 пъти
получил Браво: 99 пъти

Re: Избор на каяк за риболов.

Мнение от spin_master »

Привет колега!
Наистина Malibu, Модел: Pro 2 Tandem. от линка който ти е дал колегата отговаря на изискванията ти. Но бих ти препоръчал първо да пробваш няколко модела на вода, за да си избереш твоя. Относно каяците на Grapper, те са китайски и са копие на други модели. Нямам лично впечатление от тях как се държат на вода или какво им е качеството на изработката. Но най-добрия вариант е да ги пробваш първо и тогава вземеш решение. Имай предвид, че към цената на каяка трябва да прибавиш и цената на греблото в твоя случай на 2 гребла. За да избегнеш купуването на по-евтино гребло и после на по-скъпо и хубаво гребло е по-добре да огледаш греблата с цени около 300 лв. и ако имаш възможност и нагоре. И гребло от 100 лв. ще ти свърши работа, но имай предвид, че удоволствието е различно. Има цяла тема за избор на гребла и там може да прочетеш доста. Аз бих ти препоръчал и още един модел каяк да пробваш преди да решиш какво да купиш: http://www.bg-kayak.com/product.php?IDC ... 4&IDLang=1 Малко надхвърля бюджета ти, но предполагам ако потърсиш втора ръка ще намериш и в бюджета. Иначе голяма част от вносителите ти предлагат възможност за тестване и на вода. Успех и скоро да се похвалиш!
Аватар
stbeer68
Мнения: 429
Регистриран на: Сря Яну 04, 2012 20:16
Местоположение: Ямбол
дал Браво: 22 пъти
получил Браво: 65 пъти

Re: Избор на каяк за риболов.

Мнение от stbeer68 »

antivik написа:Ако е въпроса за единични ето още една обява:
http://olx.bg/ad/prodava-se-kayak-i-obo ... 68Cmu.html
Видях и твоята обява колега,но тя не отговаря на това което търси колегата да си закупи и поради тази причина не му я показах изобщо.
spin_master написа:Аз бих ти препоръчал и още един модел каяк да пробваш преди да решиш какво да купиш: http://www.bg-kayak.com/product.php?IDC ... 4&IDLang=1 Малко надхвърля бюджета ти, но предполагам ако потърсиш втора ръка ще намериш и в бюджета.
Това е доста далече от каяк за риболов. Това си отливка за разходка и за да се получи нещо за риболов ще трябва му се налеят доста парички.

От тези обяви едничката стелт 14 си е най- добрата за риболов и разходки. Изключително стабилен и удобен каяк за риболов и не само за риболов. Имал съм възможност да го пробвам и най-горещо му препоръчвам него ако се откаже от закупуване двоен.
Hobie Mirage Outback
spin_master
Мнения: 512
Регистриран на: Чет Сеп 23, 2010 16:52
Риболов: спининг
Местоположение: София
дал Браво: 135 пъти
получил Браво: 99 пъти

Re: Избор на каяк за риболов.

Мнение от spin_master »

Има го и в риболовен вариант: http://www.bg-kayak.com/product.php?IDC ... 3&IDLang=1
Просто споменавах модела. Гребал съм и с двата и затова си позволявам да ги коментирам. Истината е, че
каяк се избира най-добре с пробване на вода. Иначе и аз доста се лутах докато избера моя и даже бях капарирал
първо един в който бях сядал само на сухо, за да го усетя дали ще ми е удобен и го харесах. Но имах възможност
след няколко дена да го тествам на вода и се оказа, че не е моя каяк и смених поръчката.
butaloto
Мнения: 11
Регистриран на: Сря Юли 06, 2016 13:19
Риболов: Flyfishing and spinning
Обратна връзка:

Re: Избор на каяк за риболов.

Мнение от butaloto »

Благодаря ви на всички за споделеното мнение. Искам само да хвърля още малко яснота около избора ни - каяка ще трябва да е двоен (Аз и баща ми сме тандема), бюджета отива на горна граница 2000 лв горе долу. Разгледахе всички линкове и везната почва да клони към тези Малибу, изгледах много клипове и по вашето мнение съдя, че това е марката.
spin_master , гледахме го този "банан" точно в този сайт и го сложихме в графата "вероятен избор".
Какво е мнението ви за втора употреба каяк, според мен няма какво толкова да му се случи след някаква употреба, но все пак дали може да му "взето сладичкото" ?
Благодаря ви предварително за отговорите, помощта ви е златна ! :tup:
Публикувай отговор

Обратно към “Риболов с каяк”