Избор на каяк за риболов.

Форум за новатори, експериментатори и почитатели на екстремните изживявания в комбинация с риболова.
Публикувай отговор
pepel
Мнения: 15
Регистриран на: Нед Юли 26, 2009 21:45
Местоположение: Пловдив
дал Браво: 8 пъти
получил Браво: 3 пъти

Re: Избор на каяк за риболов.

Мнение от pepel »

Проблема е там че и аз не знам какво ми трябва. Мислех нещо по компактно до 3м но вие ще кажете.Може ли някъде да се наеме и да се пробва.
spin_master
Мнения: 512
Регистриран на: Чет Сеп 23, 2010 16:52
Риболов: спининг
Местоположение: София
дал Браво: 135 пъти
получил Браво: 99 пъти

Re: Избор на каяк за риболов.

Мнение от spin_master »

До три метра е доста къс. Втория от линка който съм ти предложил е 3.65 и е по-къс, може да се тества и на вода. Фирмата имат услуга срещу 50 лева да го тестваш и ако го харесаш, после ти приспадат тези 50 лева от цената. Зависи и ти колко си висок и колко тежиш, но колкото е по-дълъг толкова по-добре се движи.
Аватар
antivik
Мнения: 348
Регистриран на: Пон Сеп 20, 2010 10:42
Риболов: На леко, на тежко, от време на време спининг.
Местоположение: Кърджали
дал Браво: 12 пъти
получил Браво: 3 пъти

Re: Избор на каяк за риболов.

Мнение от antivik »

Сам трябва да си прецениш, какво мислиш да правиш и за какво ще го ползваш. Ако си семеен с жена и деца може би ще ти е по-добре двойка, че да можеш да ги возиш и тях, но па ако търсиш по-късо, значи единочка, но под 3 метра... :? . Трябва да съобразиш и личните дани: височина, килограми. Смяташ ли да мъкнеш много багаж или само ще се разхождаш. Мегдан и условия за съхраняване и транспорт.
Изобщо доста неща трябва да си уточниш и тогава да решиш кое ти уйдисва.
Гат рибата неще - НЕЩЕ!
Аватар
stbeer68
Мнения: 429
Регистриран на: Сря Яну 04, 2012 20:16
Местоположение: Ямбол
дал Браво: 22 пъти
получил Браво: 65 пъти

Re: Избор на каяк за риболов.

Мнение от stbeer68 »

pepel написа:Проблема е там че и аз не знам какво ми трябва. Мислех нещо по компактно до 3м но вие ще кажете.Може ли някъде да се наеме и да се пробва.
Тези 3 метра са късички море. Другия вариант е да се свържеш с Ванката от Поморие да видиш с какво налично разполага.Телефона му е 0899160046. Товариш се на колата и отиваш до морето при него в магазина. Качваш се тестваш напълно безплатно и ако ти допадне се прибираш с каяк върху колата :wink: Обади му се и говори с него мисля няма да сгрешиш.
Ако цената на по късия модел в магазина при Ванката за чисто нов те устройва това е много добър вариант за море и язовир.
http://www.kayakshopbg.com/stealth-12
Hobie Mirage Outback
pepel
Мнения: 15
Регистриран на: Нед Юли 26, 2009 21:45
Местоположение: Пловдив
дал Браво: 8 пъти
получил Браво: 3 пъти

Re: Избор на каяк за риболов.

Мнение от pepel »

Смятам да го ползвам за риболов,жена ми едва ли ще се качи малко си пада ленива макар че това е завършила само 4 години е гребала :D .Висок съм 176 тежа 83кг.
Аватар
stbeer68
Мнения: 429
Регистриран на: Сря Яну 04, 2012 20:16
Местоположение: Ямбол
дал Браво: 22 пъти
получил Браво: 65 пъти

Re: Избор на каяк за риболов.

Мнение от stbeer68 »

Това е много близко копие като този ,който имам. Виждал съм го на живо и съм се качвал на такъв. Оборудван си е много добре за тази цена и си върви хубаво.Добре откраднато бих казал. Единствено ме смущава,че е китайски и не се знае колко дълго ще изкара материала като живот. Другите две предложения по горе са с доживотна гаранция на материала срещу УВ лъчи.
https://www.olx.bg/ad/riboloven-kayak-p ... ea5ce31e26
Hobie Mirage Outback
Аватар
burg
Мнения: 264
Регистриран на: Нед Ное 14, 2010 19:17
Риболов: спининг риболов понякога и от каяк
Местоположение: Пловдив
дал Браво: 51 пъти
получил Браво: 55 пъти

Re: Избор на каяк за риболов.

Мнение от burg »

Ако това предизвика интереса ти, можеш да имаш подкрепата на "Фронта за опазване на яз. Пясъчник" и вносителите - Филстар, като се имаш възможността да се сдобиеш с него на супер цена!
Каяка е предоставен от Филстар на сдружение Олимпик-2002 с благотворителна цел и средствата от неговата продажба ще отидат за пролетното зарибяване на яз. Пясъчник ! Щастливият му собственик ще бъде горд, че е допринесъл за тази мисия ! :D
Malibu Stealth 9
pepel
Мнения: 15
Регистриран на: Нед Юли 26, 2009 21:45
Местоположение: Пловдив
дал Браво: 8 пъти
получил Браво: 3 пъти

Re: Избор на каяк за риболов.

Мнение от pepel »

burg написа:Ако това предизвика интереса ти, можеш да имаш подкрепата на "Фронта за опазване на яз. Пясъчник" и вносителите - Филстар, като се имаш възможността да се сдобиеш с него на супер цена!
Каяка е предоставен от Филстар на сдружение Олимпик-2002 с благотворителна цел и средствата от неговата продажба ще отидат за пролетното зарибяване на яз. Пясъчник ! Щастливият му собственик ще бъде горд, че е допринесъл за тази мисия ! :D
ив

Ок ще си помисля .
Аватар
burg
Мнения: 264
Регистриран на: Нед Ное 14, 2010 19:17
Риболов: спининг риболов понякога и от каяк
Местоположение: Пловдив
дал Браво: 51 пъти
получил Браво: 55 пъти

Re: Избор на каяк за риболов.

Мнение от burg »

Ето и по-обширна информация за интересуващите се-
http://spinning365.com/index.php/2016/1 ... oken-12-5/
Malibu Stealth 9
Борис Илинов
Мнения: 12
Регистриран на: Пет Дек 30, 2016 9:32
Риболов: Всякакъе
дал Браво: 2 пъти

Re: Избор на каяк за риболов.

Мнение от Борис Илинов »

Здравеите колеги,искам да попитам за мнение относно един каяк..Никога не съм се качвал и си нямам на понятие за какво става въпрос.Мераклисал съм се да си купя някакъв от Англия понеже в момента съм тук,но след няколко месеца ще се пребирам за България и мисля да се одам изцяло на хобито си.Висок съм 1.85, тежа 96 кг.
Каяка се казва
"14ft Bluefin Kingfisher Sit On Top Pro Fishing Kayak"
И е 2015 година модел.
spin_master
Мнения: 512
Регистриран на: Чет Сеп 23, 2010 16:52
Риболов: спининг
Местоположение: София
дал Браво: 135 пъти
получил Браво: 99 пъти

Re: Избор на каяк за риболов.

Мнение от spin_master »

Борис Илинов написа:Здравеите колеги,искам да попитам за мнение относно един каяк..Никога не съм се качвал и си нямам на понятие за какво става въпрос.Мераклисал съм се да си купя някакъв от Англия понеже в момента съм тук,но след няколко месеца ще се пребирам за България и мисля да се одам изцяло на хобито си.Висок съм 1.85, тежа 96 кг.
Каяка се казва
"14ft Bluefin Kingfisher Sit On Top Pro Fishing Kayak"
И е 2015 година модел.
Не ми е позната марката, но много прилича на една друга китайска марка: https://www.olx.bg/ad/riboloven-kayak-p ... 232e7a92a8 която се продава в БГ. По принцип изглежда да е същия, но брандиран за тази компания в Англия.
Тук този модел се продава за около 1400 лв., а в Англия гледам е 280 паунда. Копие е на един американски каяк, но нямам идея от какъв материал е направен и колко е качествен. Някой който си е купил подобен от този на линка може да ти сподели инфо дали си заслужава.
Борис Илинов
Мнения: 12
Регистриран на: Пет Дек 30, 2016 9:32
Риболов: Всякакъе
дал Браво: 2 пъти

Re: Избор на каяк за риболов.

Мнение от Борис Илинов »

Този който съм харесал е 450 паунда,а ето му и характеристиките
Dimensions: 430cm (14ft) Long x 80cm wide x 40cm Height
Max Load Capacity: 200kg.
Аватар
stbeer68
Мнения: 429
Регистриран на: Сря Яну 04, 2012 20:16
Местоположение: Ямбол
дал Браво: 22 пъти
получил Браво: 65 пъти

Re: Избор на каяк за риболов.

Мнение от stbeer68 »

spin_master написа: Не ми е позната марката, но много прилича на една друга китайска марка: https://www.olx.bg/ad/riboloven-kayak-p ... 232e7a92a8 която се продава в БГ. По принцип изглежда да е същия, но брандиран за тази компания в Англия.
Тук този модел се продава за около 1400 лв., а в Англия гледам е 280 паунда. Копие е на един американски каяк, но нямам идея от какъв материал е направен и колко е качествен. Някой който си е купил подобен от този на линка може да ти сподели инфо дали си заслужава.
Прав си ,че прилича на китайска марка продавана е България,но не е този показания от линка. Показания от теб е е същата марка ,но друг доста по хубав и с доста повече екстри модел. Модела на който прилича този от Англия е Grapper pike ttps://www.olx.bg/ad/riboloven-kayak-grapper-p ... bc05cfd62a .
Един приятел си купи такъв и го кара вече втора година без да имал никакви проблеми с материала или каяк.
Малък каяк е 3 м и е бавничък за големи и дълги преходи ,но това не му пречи да си ходиме из язовири и морето. Проблема е ,че се прибира доста повече уморен от мен особено ако излезе насрещен ветрец и сме в морето.Така ,че каяк си му върши идеална работа и дано да са го направили от качествен материал да изкара повече годинки.
Ето го как стои на вода в морето:
Изображение

Ето и клип как се движи на вода в язовир при ветрец.
П.п

@Борис Илинов

Пусни някой линк да видим точно какъв е модела понеже ако 4,30 дълъг си е доста добре,но е хубаво да го видиш на живо все пак и да се пробваш дали ще можеш да го обслужваш сам. Не винаги има хора да ти ударят едно рамо за качване и сваляне на колата.
Hobie Mirage Outback
Борис Илинов
Мнения: 12
Регистриран на: Пет Дек 30, 2016 9:32
Риболов: Всякакъе
дал Браво: 2 пъти

Re: Избор на каяк за риболов.

Мнение от Борис Илинов »

Благодаря ви много за информацията.Като се пребера в къщи ще кача клипа ,да го видете.Има го в you tube
.Другият проблем е ,че ще го купя онлаин понеже ми е много далече магазина от мен,затова няма как и да го пробвам.
А ако знаете как вече само тва ми се върти в главата"каяк,каяк,каяк".
Искам да се пребера и да почна да си обикалям по Пясака ,язовир Въча,Батак, и прочие.Започнах да забравям как изглеждат вече.
Публикувай отговор

Обратно към “Риболов с каяк”