Избор на каяк за риболов.

Форум за новатори, експериментатори и почитатели на екстремните изживявания в комбинация с риболова.
Публикувай отговор
Аватар
RIMOHIT
Мнения: 3909
Регистриран на: Пон Юни 13, 2005 19:10
Местоположение: Бургас-Стара Загора
дал Браво: 40 пъти
получил Браво: 21 пъти

Мнение от RIMOHIT »

Много интересно впечатление ми направи разликата в масите (макар и малка) между Темпо и Танго , въпреки че са от един производител.В смисъл темпото е по дълго и тясно и очаквах да е по тежко а то е обратното .Не мога да си го обясня :roll: :oops:
hobie revolution 13
Аватар
DOCTORA
Мнения: 2154
Регистриран на: Нед Дек 19, 2004 19:27
Местоположение: АНГЛИЯ
дал Браво: 300 пъти
получил Браво: 114 пъти

Мнение от DOCTORA »

RIMOHIT написа:Много интересно впечатление ми направи разликата в масите (макар и малка) между Темпо и Танго , въпреки че са от един производител.В смисъл темпото е по дълго и тясно и очаквах да е по тежко а то е обратното .Не мога да си го обясня :roll: :oops:
Тангото е много широко и има много места с удебелена прастмаса за прикрепяне на екипировка за риболов. Бавно, маневрено, удобно, и стабилно!
Успеха в риболова има две тайни:

1- никога не казвай всичко което знаеш!
Аватар
RIMOHIT
Мнения: 3909
Регистриран на: Пон Юни 13, 2005 19:10
Местоположение: Бургас-Стара Загора
дал Браво: 40 пъти
получил Браво: 21 пъти

Мнение от RIMOHIT »

Здравей!Първо искам да изкажа радостта си ,че такъв човек с огромен опит в каякарството пище с нас и ни съветва с компетентни въпроси :fish13:
Мога да ти напиша защо аз избрах сит он топ каяк но нека изясним нещо.Не мога да разбера защо толкова много си се издразнил от факта ,че се занимаваме предимно със сит он топ каяците.Преди да напиша нещо друго искам да спомена и факта ,че аз веднъж само съм се качвал в сит ин преди доста години.Ти качвал ли си се в сит он топ?
Не разбрах също и коментара за удобството .. семейството ...При мен удобството е налице бих казал и всикчи много се радваме на лодката в къщи а още повече в морето.Голямо забавление пада :D и си я обслужвам сам!А нямам колесар все още.
Нека да коментираме и цената която си посочил.Защото аз като реших да взимам каяк много време се чудех какъв ( тогава нямах и идея да съчетавам двете хобита и се бях насочил към сит ин по препоръка на друг форум) и ги гледах пуховете http://www.poucher-boote.de/index.php?shop-boote&L=1 ама цвни от порядъка 300-500 лв не видях.
Би било хубова да се посочат предимствата и недостатъците и на едните и на другите но не съм аз човека дето ще го направи , защото само неща които съм чел а нямам опит.. не е коректно.Мога да си изкажа мнението но ще ти бъда благодарен ако отговориш на въпросите ми.
И най важното .. нека се поучаваме и уважаваме.И дай боже повече каякари във всякакви форми.
hobie revolution 13
ilia0706
Мнения: 80
Регистриран на: Сря Юни 22, 2005 16:51
Местоположение: Враца
дал Браво: 6 пъти
получил Браво: 4 пъти

Мнение от ilia0706 »

S turisti4eski kayatci sam se zanimavl 1975 - 1985g. Poznati sa mi i ruskite salutki i nemskite puhove i polskite neptuni i kolibri.S ribolov se zanimavam ot 10g. Kolegata Petar e prav za puhovete - nai vetshe mnogofunkcionalni - stavat i za dalgi prehodi i za ribolov - tovariat dosta bagaj, (kato si spomnia kolko bagaj sme tovarili po TID v prehodite izvan BG - palatki, ranitsi i t.n.) dosta stabilni i podarjat dobra skorost i posoka.Za Dunava i vatreshnite vodoemi spored men niamat problemi, niamam predstava kak biha bili za moreto dori s poplavatsi. NO za ednodnevni izleti ako triabva da se zglobiava i razglobiava vseki pat shte e problem, triabva da prosahne predi da se razglobi i pribere ( za Petar tova ne problem zashtoto sigurno si go darji zgloben na grebnata baza), smiatam tshe novite sa po udobni za polzvane i podrajka, no sa s ednostrnno polzvane i problem za sahranenie 5parkiraneto im za prez zimata). Za tzenite - gledah naskoro v neta - novite puhove varviat 1500-2500evro.Pri vazmojnost da se nameri za 300-500lv. e mnogo dobro reshenie za turizam i ribolov vav vatreshnite vodoemi i Dunava.Predi dve godina se biah navil da si tarsia niakoi star puh i da si go restavriram (dori biahme govorili s Hobi ot foruma za edin, no beshe prodaden za tshasti), napravih si malka lodka ot stakloplast - ne se polutshi to4no kakvoto o4akvah , no ia polzvah edin sezon i biah obshto vzeto dovolen. Sega sam izvan BG, niamam vreme za ribolov, makar tshe pokrai men e palno s vazmojnosti za ribolov (plavatelni kanali, golemi reki i ezero) i ne mi ostava za momenta druga vazmojnost osven da ribolovstvam po neta sledeiki foruma. Ot kayak ne sam se otkazal , shte mu doide vremeto - no vse oshte ne sam reshil kakav da bade -i ednite i drugite si imat + i -.Taka tshe vseki si pretseniava na koi za kakvo mu triabva i kade shte go polzva, kakvo moje da si pozvoli , kade shte go sahraniava i kak shte go transportira.
Izviniavam se za latinitzata, no ne znam kak da ia kiriliziram
Аватар
RIMOHIT
Мнения: 3909
Регистриран на: Пон Юни 13, 2005 19:10
Местоположение: Бургас-Стара Загора
дал Браво: 40 пъти
получил Браво: 21 пъти

Мнение от RIMOHIT »

Приятели .. чакайте малко.Никой не е казал нито една лоша дума за сит ин каяците :D
Аз да разправям ,че обещах защо така стана ,че взех сит он топ.Понеже каякарството ми е детска мечта реших ,че бе време да си я изпълня.Естествено нета - приятел пръв подсказа един форум за кяци на български.Прочетох там това онова.. питах няколко въпроса.Тям като минус на сит он топа като каяк за каране ( не риболов) споделиха ,че ефекта на мокрото дупе е неприятен.Аз мислех само лятото да карам ,че съм си зиморничев но там ме увериха ,че кача лис еведнъж ,няма да ми е достатъчно,Прави бяха ... крастат си е голяма ... Така реших да търся сит ин, въпреки че цената на турските BIC каяци ме стройваше а им бях хвърлил око от мняколко години.Търсих търсих..четох...
Веднъж на плажа един пич се появи от морето с един каяк.Беше сит ин.Излезе си на плажа да си почине пича.И докато релаксираше .. се появихамолко по големи вълни. Направи доста опити да преодолее прибоя но все се връщаше на брега пълен с вода , въпреки престилката.Празнене на брега отново и отново..Рекох си .. лелее какво ме чака ако ме хване вълната...
После видях в нета за туй животно каяк-фишинга.90 % от каяците си бяха сит он топове и нямаше какво да му мисля.Викам туй ще да е .После разбрах че не бях съвсем прав щото пича на плажа си беше с каяк под 3м от онези "крийк" дето им викат.Определено някога мисля да си купя сит ин каяк но дали ще го ползвам за риболов :roll: не мога да кажа.Предполагам , че след като олшинството каяк рибари по света ползват сит он топове е по добре... защо .. не мога да кажа.Знам само ,че на моя каяк с моя нищожен опит седя нормално , странично, мога да се излегна , догодина сигурно и прав спокойно ще седя.
В крайна сметка не е важно какъв е точно каяка .Важно е да знаме какви са му възможностите.. какви са нашите .. и да се наслаждаваме на хубавите емоции без да си създаваме главоболия . :fish3:
hobie revolution 13
Аватар
RIMOHIT
Мнения: 3909
Регистриран на: Пон Юни 13, 2005 19:10
Местоположение: Бургас-Стара Загора
дал Браво: 40 пъти
получил Браво: 21 пъти

Мнение от RIMOHIT »

Грешно си разбрал колега (виж предното ми мнение) . В другия форум се твърдеше че СИТ ОН ТОПА има "Морко дупе" щото в СИТ ИНА можеш престилка да сложиш (прощавай ,че не знам точно как се казва).А по надолу описвам пича със СИТ ИН каяка дето се бореше с вълните... но явно неговата екипировка не е била добра.

Знаеш ли .. предлагам ти да пуснеш някоя друга снимка на твоя каяк и да обясниш някои "мурафети' които могат да се приложат при риболова.Би било доста интересно.Струва ми се ,че нашия приятел КУКАТА ще се заинтригува поради факта , че има ограничения от към складиране .А защо не и да му съдйстваш по нататък при покупка на ПУХ на старо :wink:
hobie revolution 13
peter46
Мнения: 126
Регистриран на: Пон Ное 21, 2005 20:37
Местоположение: VIDIN-Bg

Мнение от peter46 »

:D
Последно промяна от peter46 на Нед Фев 15, 2009 21:46, променено общо 1 път.
iano
Мнения: 22
Регистриран на: Съб Сеп 20, 2008 16:52
Местоположение: София

Мнение от iano »

Кажете моля ви какъв модел каяк според вас е най подходящ за риболов в големи реки като Дунав
Аватар
kukata
Мнения: 634
Регистриран на: Чет Мар 15, 2007 22:32
Местоположение: София
получил Браво: 1 път

Мнение от kukata »

iano написа:Кажете моля ви какъв модел каяк според вас е най подходящ за риболов в големи реки като Дунав
Здравей колега! Всеки би ти препоръчал някакъв модел, но мисля, че най-точна информация може да ти даде колегата peter46! Той има голям опит с каяците и солиден стаж по Дунав :!:

Поздрави!
Не винаги по-голямата риба е най-добрата!
Аватар
RIMOHIT
Мнения: 3909
Регистриран на: Пон Юни 13, 2005 19:10
Местоположение: Бургас-Стара Загора
дал Браво: 40 пъти
получил Браво: 21 пъти

Мнение от RIMOHIT »

здрасти Иано!
Ами за дунава колегата peter46 ще ти каже ,че най-удачни са каяците тип Пух.Доктора ще ти каже , че за риболов най удачене СИТ ОН ТОПа.Аз използвам последния и съм доволен.Само , че аз го използвам в морето за сега.За предимството на различните типове има доста писано.Не желая да давам оценка , понеже съм пробвал малко видове и модели (2).
Единственото нещо което според мен трябва да гедаш за дунавски каяк е да бъде бърз заради гребането срещу течението.Това предполага да е около 4м .Пък и повече...А за да е маневрен при тази дължина май си трябва рул с педали. Айде успех и да се похвалиш.Ще ти организираме виртуално посрещане в клуба! :fish3: :fish3: :fish3:
hobie revolution 13
iano
Мнения: 22
Регистриран на: Съб Сеп 20, 2008 16:52
Местоположение: София

Мнение от iano »

Здравейте колеги и благодаря за отговорите и посрещането в клуба! И на мен ми се сториха мненията на Петер46 за много компетентни, но както самия той спомена не се интересува от риболов. Аз съм доста запален по риболова, а практикуването на това хоби от брега ме ограничава. Мислех за варианта надуваема лодка с мотор, но за Дунава ще трябва много сериозна лодка и як мотор. Затова се запалих по идеята като разбрах че има и рибарски каяци. Освен това ми се струва че ще ми е приятно и само за туризъм да го ползвам понякога. А от каяци все още нищо не разбирам и затова ми се щеше някой, който има опит и знания в тази насока да ме посъветва какъв точно да си купя. Не ми се ще да купувам няколко каяка докато стигна до моя. Мисля да си поръчам от щатите, някой знае ли цената на доставката от там.
Аватар
SELVA
Вносител
Мнения: 1290
Регистриран на: Съб Ное 05, 2005 22:48
Местоположение: София
дал Браво: 42 пъти
получил Браво: 30 пъти
Обратна връзка:

Мнение от SELVA »

трябва да гледаш и следното активно мероприятие за надуваемите каяци airis. бих внесал на някой по поръчка, не съм ги виждал на живо все още:

http://www.youtube.com/watch?v=9makJ45Ls7s

риболовен зелен модел 2009 - изглежда яко:
http://www.airisinflatables.com/files/angler.pdf

Изображение
Lago.bg - Надуваеми лодки, електрически двигатели Haswing, оборудване, сонари
Аватар
ilio1
Мнения: 175
Регистриран на: Вто Сеп 12, 2006 15:21
Местоположение: софия

Мнение от ilio1 »

iano написа:Здравейте колеги и благодаря за отговорите и посрещането в клуба! И на мен ми се сториха мненията на Петер46 за много компетентни, но както самия той спомена не се интересува от риболов. Аз съм доста запален по риболова, а практикуването на това хоби от брега ме ограничава. Мислех за варианта надуваема лодка с мотор, но за Дунава ще трябва много сериозна лодка и як мотор. Затова се запалих по идеята като разбрах че има и рибарски каяци. Освен това ми се струва че ще ми е приятно и само за туризъм да го ползвам понякога. А от каяци все още нищо не разбирам и затова ми се щеше някой, който има опит и знания в тази насока да ме посъветва какъв точно да си купя. Не ми се ще да купувам няколко каяка докато стигна до моя. Мисля да си поръчам от щатите, някой знае ли цената на доставката от там.
здравей колега ,аз имам вече каяк но мисля да си взема и още един та мисълта ми е следната ако сериозно си решил да поръчваш от вън каяк може да се комбинираме да поръчаме заедно мисля че ще е по изгодно и за двама ни аз сам се спрял на каяк Malibu Mini-X разгледай каяците на тази фирма и ако нещо си харесаш да мислим как да поръчваме
леле как ми се ходи за риба малйййй!!! Член на ексклузивният клуб БЪКАРИ -БЪлгарски КАяк РИбари! MALIBU KAYKS- MINI X
Аватар
ecoplast
Мнения: 3540
Регистриран на: Пон Мар 13, 2006 8:53
Местоположение: Исперих, живота си тече, но Времето е спряло.
получил Браво: 4 пъти

Мнение от ecoplast »

хвърлете едно око и на този сайт:
http://www.airkayaks.com/kayaks.html
Аватар
RIMOHIT
Мнения: 3909
Регистриран на: Пон Юни 13, 2005 19:10
Местоположение: Бургас-Стара Загора
дал Браво: 40 пъти
получил Браво: 21 пъти

Мнение от RIMOHIT »

http://forum.fishing-mania.com/viewtopic.php?t=26633
Погледни тука колега.Ако имаш време инвестицията е добра!С поправка и някои допълнителни неща може да стане работата.А и по дунава знам ,че има колеги , които може да помагат.Лодката е дълга .. би трябвало да е бърза.Не знам само как ше се държи ако я караш сам.Нека някой с опит да се изкаже.За надуваемите каяци също съм пас.Аз бих предпочел да не е ама имай в предвид ,че мнението ми не се позовава на някакъв личен опит.
hobie revolution 13
Публикувай отговор

Обратно към “Риболов с каяк”