Гребло

Форум за новатори, експериментатори и почитатели на екстремните изживявания в комбинация с риболова.
Публикувай отговор
Аватар
kukata
Мнения: 634
Регистриран на: Чет Мар 15, 2007 22:32
Местоположение: София
получил Браво: 1 път

Re: Гребло

Мнение от kukata »

В този случай със сигурност ще се застъпят отворите, но няма ли да се постигне желания резултат ако отвора се пробие в посока обратна на часовниковата стрелка!? :roll: На прима виста нищо не пречи...
Не винаги по-голямата риба е най-добрата!
Аватар
RIMOHIT
Мнения: 3909
Регистриран на: Пон Юни 13, 2005 19:10
Местоположение: Бургас-Стара Загора
дал Браво: 40 пъти
получил Браво: 21 пъти

Re: Гребло

Мнение от RIMOHIT »

На чертежчето просто ме домързя да начертая дупката на 60градуса в ляво. Все пак има опция за въртене с лявата или дясната ръка :!:
hobie revolution 13
Аватар
SELVA
Вносител
Мнения: 1290
Регистриран на: Съб Ное 05, 2005 22:48
Местоположение: София
дал Браво: 42 пъти
получил Браво: 30 пъти
Обратна връзка:

Re: Гребло

Мнение от SELVA »

Неделимото цяло гребло 225см на RTM от 88лв. се оказва едно от най-подходящите за нашия пазар на СОТ каяци -- здраво и леко

Изображение
Lago.bg - Надуваеми лодки, електрически двигатели Haswing, оборудване, сонари
spzo
Мнения: 361
Регистриран на: Чет Юли 09, 2009 16:27
получил Браво: 3 пъти

Re: Гребло

Мнение от spzo »

Това е греблото което ти трябва на теб или друго но такъв тип. С гребло за каяк не е удобно да гребеж седнал в кану!Пробвано :)
http://store.carlislepaddles.com/produc ... 05c2b5f5c9
OCEAN KAYAK TRIDENT 13 Tahe Marine Reval HV 535
http://spkayaks.com/" onclick="window.open(this.href);return false;
https://www.facebook.com/SPKAYAKS" onclick="window.open(this.href);return false;
LVitchev
Мнения: 8517
Регистриран на: Нед Авг 01, 2010 16:08
Местоположение: Пловдив
получил Браво: 14 пъти

Re: Гребло

Мнение от LVitchev »

Утре ще огледам кануто по внимателно и ще му направя тестове да видим как ще ми е по-удобно да греба и да ловя риби.Имам две фалшиви гребла и единично и двойно,което ми пасне,такъв модел ще взема но да е квалитетно,леко и удобно че тези които взех нещо не ме кефят и явно ще ги сменям за по добри :fish5: :fish5: :fish5:
"Аз нямам проблем със света,той има проблем с мен " - Янкосан

" Глупаците,мръсниците и завистниците са като хлебарките,нямат изтребване,смачкаш две,изпълзяват още двадесет............хлебарки " - Л.Вичев
fori
Мнения: 3210
Регистриран на: Сря Авг 09, 2006 13:24
дал Браво: 9 пъти
получил Браво: 35 пъти

Re: Гребло

Мнение от fori »

Любо, имай предвид че греблото е много силно индивидуално нещо. Ако гребеш рядко, няма нужда да подбираш много много, но ако правиш няколкостотин километра гребане годишно е добре да подбереш това, което наистина ти пасва. Аз например, греба с едно от най-силовите туристически гребла и с гребло с по-малки лопати се схващам след няколкостотин метра. Хората, които са свикнали с по-малки лопати пък изобщо не харесват моето гребло. Опитай и виж какво ще ти пасне. Мога да ти дам за тестване старото ми гребло - то е 230 см, със относително големи и тесни лопати.
Превърни мозъка в мускули! - девиза на модерният спинингист
LVitchev
Мнения: 8517
Регистриран на: Нед Авг 01, 2010 16:08
Местоположение: Пловдив
получил Браво: 14 пъти

Re: Гребло

Мнение от LVitchev »

fori написа:Любо, имай предвид че греблото е много силно индивидуално нещо. Ако гребеш рядко, няма нужда да подбираш много много, но ако правиш няколкостотин километра гребане годишно е добре да подбереш това, което наистина ти пасва. Аз например, греба с едно от най-силовите туристически гребла и с гребло с по-малки лопати се схващам след няколкостотин метра. Хората, които са свикнали с по-малки лопати пък изобщо не харесват моето гребло. Опитай и виж какво ще ти пасне. Мога да ти дам за тестване старото ми гребло - то е 230 см, със относително големи и тесни лопати.
Супер,давай да видя за какво става въпрос,друго си е да се пробва.Кажи кога мога да го взема за проба,как да стане работата.Благодаря ти предварително :fish5: :fish5: :fish5:
"Аз нямам проблем със света,той има проблем с мен " - Янкосан

" Глупаците,мръсниците и завистниците са като хлебарките,нямат изтребване,смачкаш две,изпълзяват още двадесет............хлебарки " - Л.Вичев
fori
Мнения: 3210
Регистриран на: Сря Авг 09, 2006 13:24
дал Браво: 9 пъти
получил Браво: 35 пъти

Re: Гребло

Мнение от fori »

Ами трябва да видя, как да стане номера с логистиката, иначе аз не го ползвам от доста време.
Превърни мозъка в мускули! - девиза на модерният спинингист
LVitchev
Мнения: 8517
Регистриран на: Нед Авг 01, 2010 16:08
Местоположение: Пловдив
получил Браво: 14 пъти

Re: Гребло

Мнение от LVitchev »

fori написа:Ами трябва да видя, как да стане номера с логистиката, иначе аз не го ползвам от доста време.
Ако го харесам го взимам,не се притеснявай,само да ми хареса и да ми е удобна напъването при гребани,няма проблем,имам нужда от това,трябва да свалям някое и друго кило а съм и здравичък,та мога да греба.Е,на първо време няма да е на дълги разстояния,ама колкото толкова,важното е да се започне !!! Пращай по еконт,аз поемам транспорта.Кажи ми и цена,та ако ми пасне да го взимам !!!
"Аз нямам проблем със света,той има проблем с мен " - Янкосан

" Глупаците,мръсниците и завистниците са като хлебарките,нямат изтребване,смачкаш две,изпълзяват още двадесет............хлебарки " - Л.Вичев
hrisko
Мнения: 14
Регистриран на: Съб Юни 02, 2012 17:03
Риболов: с чепаре.

Re: Гребло

Мнение от hrisko »

Здравейте, греблото ми е RTM от 88 лева на снимката на SELVA.Бихте ли ми препоръчали по-мощно от него.Греба предимно в морето.Благодаря предварително на отзовалите се.
Аватар
JohnnyBravo
Търговец
Мнения: 543
Регистриран на: Съб Юли 03, 2010 19:36
Риболов: Риболов с каяак.
Местоположение: София
дал Браво: 2 пъти
получил Браво: 9 пъти
Обратна връзка:

Re: Гребло

Мнение от JohnnyBravo »

Това е греблото! :)
GalaSport Cobra Paddle
Ето една скоростна отсечка с него.
kayak-house
Вносител
Мнения: 407
Регистриран на: Съб Апр 10, 2010 10:26
Местоположение: Поморие-В.Търново
дал Браво: 52 пъти
получил Браво: 2 пъти
Обратна връзка:

Re: Гребло

Мнение от kayak-house »

:D Здравей , освен греблото на колегата Джони Браво което имам в наличност ,мога да ти предложа и моделите
на Лендал- кинетинк англер и кинетинк туринг....с много опции и възможности, смяна на градусите на лопатките,
4 разделни и възможност за удължаване на греблото ,и опция за промяна на водещата ръка лява или дясна.... :D
www.kayak-house.com
WE STAND BEHIND OUR KAYAKS
hrisko
Мнения: 14
Регистриран на: Съб Юни 02, 2012 17:03
Риболов: с чепаре.

Re: Гребло

Мнение от hrisko »

Разгледах греблата на Galasport "COBRA L ELITE PADDLE" и "COBRA L MULTI PADDLE".Бихте ли ми разяснили кое по тези гребла е карбон и кое стъклопласт.По принцип искам да е по здрава лопатата, защото ръчкам по камъните с греблото понякога.Ако разводнявам темата, ми пратете отговор на лични.От греблата на Lendal не намерих дадените модели.Открих едно кинетик 750.Поздрави!
radobg1
Мнения: 15
Регистриран на: Вто Ное 17, 2009 13:33
Местоположение: Добрич

Re: Гребло

Мнение от radobg1 »

Здравейте съсвсем скоро ще се сдобия с едно malibu two , но преди това ще ми трабват две гребла ,търся нещо бюджетно ,ако някой има нещо подходящо да пише на ЛС ,да изкарам лятото с тях а догодина други .Поздрави Радо
http://www.SmartFishing.net" onclick="window.open(this.href);return false;
Аватар
stbeer68
Мнения: 429
Регистриран на: Сря Яну 04, 2012 20:16
Местоположение: Ямбол
дал Браво: 22 пъти
получил Браво: 65 пъти

Re: Гребло

Мнение от stbeer68 »

Съвсем на скоро си купих втори каяк туристически двуместен и за второ гребло взех от тези. Не очаквах да е нещо добро за тези пари, но останах доста приятно изненадан. Греблото е приятно и лекичко за гребане и е на много добра цена.
http://watersportsequipment.eu/bg/product-view/932.html" onclick="window.open(this.href);return false;
Това другото е със същия модел на перата но е по тънка тръбата и има едни гумени като някакъв неупрен за ръцете където се държи.
http://watersportsequipment.eu/bg/product-view/112.html" onclick="window.open(this.href);return false;
Тук на тоя клип след 1.00 мин го пробвам каяка с това гребло как се държи.За парите си направо е супер.Успех
http://www.youtube.com/watch?v=krTFBPNFyGo" onclick="window.open(this.href);return false;
Hobie Mirage Outback
Публикувай отговор

Обратно към “Риболов с каяк”