PMS-Тунинг&Ремонт

Форум за новатори, експериментатори и почитатели на екстремните изживявания в комбинация с риболова.
Публикувай отговор
Аватар
RIMOHIT
Мнения: 3909
Регистриран на: Пон Юни 13, 2005 19:10
Местоположение: Бургас-Стара Загора
дал Браво: 40 пъти
получил Браво: 21 пъти

PMS-Тунинг&Ремонт

Мнение от RIMOHIT »

Та чудих се дали да пускам нова тема.Май е време да турнем някой модератор , че да слага ред ако сгафим нещо ..както и да е.
В тази тема мисля да показвам какво съм направил с моя каяк.
За сега имам готова котвена лебедка:
1носа - 2 отвора на дръжката само за да мине ластичното въже
Изображение
Изображение

2.Кърмата .:) Обърнах хълката в посоката на въжето за сигурност.В същата посока прикрепих и ластичното въже с помоща на една още едно много късо въженце.Така изглежа неугледно но не е.
Изображение
3.В тази снимка се вижда карабинката .. ако намеря по подходяща ще я сменя.Има едни малки карабинки от които мисля да оставя едната .
Изображение
Тя ще ми опъва въжетата на котвената лебедка на страни да не минаат през мястото на сядане на каяка.Да не пречат.Ще има още една карабинка ,която не се вижда .Тя ще служи за фиксирането на котвената лебедка. По нататък и на нея ще пусна снимки.

Макаричките които бях купил първоначално ги замених с тези , кото са на снимките.Предните много големи ми се видяха.

В момента Умувам по системите на V платното с минимум дупчене на корпуса.Пробвам един вариант в момента без дупчене .Като стане ше го покажа и него. :wink:
Поздрави
Последно промяна от RIMOHIT на Вто Сеп 29, 2009 9:51, променено общо 1 път.
hobie revolution 13
Аватар
RIMOHIT
Мнения: 3909
Регистриран на: Пон Юни 13, 2005 19:10
Местоположение: Бургас-Стара Загора
дал Браво: 40 пъти
получил Браво: 21 пъти

Мнение от RIMOHIT »

забравих да спомена ,че халкичкит на страничното въже ги обърнах надолу.
hobie revolution 13
Аватар
DOCTORA
Мнения: 2154
Регистриран на: Нед Дек 19, 2004 19:27
Местоположение: АНГЛИЯ
дал Браво: 303 пъти
получил Браво: 114 пъти

Мнение от DOCTORA »

Много добре Римохите!
Скъси ластичните въженца с 1/3 - много са дълги.
Трябва да измислиш как да застопорявяш горното въже на лебедката и въжето на котвата.
Успеха в риболова има две тайни:

1- никога не казвай всичко което знаеш!
Аватар
RIMOHIT
Мнения: 3909
Регистриран на: Пон Юни 13, 2005 19:10
Местоположение: Бургас-Стара Загора
дал Браво: 40 пъти
получил Браво: 21 пъти

Мнение от RIMOHIT »

за застопоряване на въжето имам два варианта.
Единия чрез фисирана скоба която да се закача за саморазвързваща примка за някое от въжатата.Сеществува вероятност заради опънатите въжета да е трудно правенето на такава примка.Тога мисля с притягам двете въжета едно към друго с трето въженце или нещо друго.Така системата ще се обездвижи.Ще пробвам и ще реша кое е по удачно .

Умувам с една ПВЦ тръба да си измайсторя нещо като джоуновица идеята ту изплува ..ту потъва ( като морето напоследък с тез вълни)

А с тази облигалка май ще видя зор. Колегата ИЛИО щеше да купува ама дали е купил ?
hobie revolution 13
Валери Георгиев
Мнения: 13
Регистриран на: Пон Фев 02, 2009 11:50
Местоположение: Поморие

Мнение от Валери Георгиев »

Така изглежда каяка към настоящият момент. :?

Изображение
Изображение
Изображение
Изображение
Изображение
Изображение
Изображение
Аватар
RIMOHIT
Мнения: 3909
Регистриран на: Пон Юни 13, 2005 19:10
Местоположение: Бургас-Стара Загора
дал Браво: 40 пъти
получил Браво: 21 пъти

Мнение от RIMOHIT »

Здрастии!
Страхотно изглежда.Разкажи повече за облегалката...много ми е познат материала но не мога да се сетя от какво е :o Има ли ефект от нея.Изглежда супер.
Погледни темите за закотвянето на каяк.И в тази тема по нагоре съм показал моята котвена лебетка.Мисля , че ще ти е по удобно с нея а не изисква кой знае какво.
Имам въпрос и за котвата ... Колко тежи ?Имал ли си проблеми със закотвянето при положение , че нямаш няколкото метра верига?
Много поздрави от Бургаския бряг ( седя и махам ако ме виждаш) :D
hobie revolution 13
Валери Георгиев
Мнения: 13
Регистриран на: Пон Фев 02, 2009 11:50
Местоположение: Поморие

Мнение от Валери Георгиев »

Здравей Римохите!
Облегалката е направена от парче поликарбонат и постелка за автомобилна седалка. Парчета от постелката и поликарбонат мога да ти дам, а коланите и пластмасовите детайли се купуват от магазина за галантерия до училище "Кирил и Методий", ако решиш да си правиш същата. Това е третия вариант на облегалка който правя. При първите използвах като основа ПВЦ и се чупеха при натягането с коланите. Тази е добре засега. С облегалка е по- добре поддържа ти гърба и по-малко се изморяваш. Първия път когато влязох в морето преди около три седмици прекарах около два часа и след това ме болеше кръста.
Котвата е малка 700 грама, тъй като мисля да закотвям каяка само когато ходя да се гмуркам, а това ще става при тихо време. Лебедка във вашия вариант няма да правя. Късото въже с двете карабини улеснява заставането и снемането от котва.
Аватар
SELVA
Вносител
Мнения: 1290
Регистриран на: Съб Ное 05, 2005 22:48
Местоположение: София
дал Браво: 42 пъти
получил Браво: 30 пъти
Обратна връзка:

Мнение от SELVA »

Като спуснеш котвата във водата, къде седи тази халка (върху плочките)? Горната опорна точка на котвата не ми е ясна?
Lago.bg - Надуваеми лодки, електрически двигатели Haswing, оборудване, сонари
Аватар
RIMOHIT
Мнения: 3909
Регистриран на: Пон Юни 13, 2005 19:10
Местоположение: Бургас-Стара Загора
дал Браво: 40 пъти
получил Браво: 21 пъти

Мнение от RIMOHIT »

Според мен Валери хвърля котва , като тръгва да се гмурка .В смисъл , че така или инче него от водата не го е "страх" .Може да си позволи да завърже котвеното въже за карабинката след като се гмурне.А цялата система е направена за да може каяка да не "избяга" в промеждутъка от слизането от каяка и връзването му... ма нека той да си каже де. :) (дето се вика "да не се обаждам неподготвен)
Иначе неговата система за някой , който ще остава "СУХ" е рискована спорд мен.
hobie revolution 13
Валери Георгиев
Мнения: 13
Регистриран на: Пон Фев 02, 2009 11:50
Местоположение: Поморие

Мнение от Валери Георгиев »

Заставането и снемането става от кокпита. Довечера ако се прибера по-рано от работа ще направя симулация и ще го снимам.
Аватар
RIMOHIT
Мнения: 3909
Регистриран на: Пон Юни 13, 2005 19:10
Местоположение: Бургас-Стара Загора
дал Браво: 40 пъти
получил Браво: 21 пъти

Мнение от RIMOHIT »

симулацията от теб , бирите от нас :D А какво те накара да обърнеш дръжката?
Последно промяна от RIMOHIT на Чет Мар 19, 2009 14:37, променено общо 1 път.
hobie revolution 13
fori
Мнения: 3210
Регистриран на: Сря Авг 09, 2006 13:24
дал Браво: 9 пъти
получил Браво: 35 пъти

Мнение от fori »

RIMOHIT написа:симулацията от теб , нирите от нас :D А какво те накара да обърнеш дръжката?
Алоо модераторитеее, прекаляването с нирите по обяд не води до добри последствия :D
Валери Георгиев
Мнения: 13
Регистриран на: Пон Фев 02, 2009 11:50
Местоположение: Поморие

Мнение от Валери Георгиев »

В събота или неделя ако времето позволява ще съм в морето и ще снимам спускане и убиране на котвата по моя начин. Дръжката не съм обърнал поради някаква важна причина. Просто така ми изглежда по-добре. Аз не ползвам дръжките защото си го нося сам на рамото.
bibobibob
Мнения: 446
Регистриран на: Чет Яну 15, 2009 17:18
Местоположение: БУРГАС
дал Браво: 1 път

Мнение от bibobibob »

ЗДРАВЕЙТЕ!...с малко закъснение ппускам тунинга на каяка който е старото корито на тишо..ккато начало предния люк!..диаметър 20см..ппасва идеално на мястото!.първо меррене.....
Изображение
следва пробиване и дооформяне на отвора...
Изображение
Изображение
....следва монтаж...уплътнение със силикон и монтиран със 4мм фрезенкови неръждаеми болтчета 2 см дълги ..
Изображение
...ето го готов!!!
Изображение
много съм доволен как стана...
..продължавам със люк в задната част на каяка ..той е по ширрок28см и се отваря на ппанта..
отново мерене пробиване ...ввижда се и белега за вътрешната стойка ...

Изображение
монтаж ...силикон за уплътнение и 4мм фрезенкови 2см болчета...

Изображение
вече имам отвор и мога да монтирам вътрешната стоика за въдица!!
Изображение
процеса е същия...болтовете са 5 мм 2см дълги

пробихх и дупката за отичане със 1см бургия...
Изображение
...като за начало мисля че стига... :lol: :lol: ...ама ще има и още!!!
Hobie Mirage Adventure Island
Аватар
SELVA
Вносител
Мнения: 1290
Регистриран на: Съб Ное 05, 2005 22:48
Местоположение: София
дал Браво: 42 пъти
получил Браво: 30 пъти
Обратна връзка:

Мнение от SELVA »

страхотно, великолепно :!:

колко е стената на сифона след пробиване с 1см бургия, ако знаеш :roll:

може да се види и дали държат оригиналните уплътнения на люковете, като теста да стане например под течаща вода.

мисля че силикона не залепва добре върху полиетилен, ползваме го само като уплътнение... пази двата изрязани сини диска, може да потрябват при ремонти и други :wink:
Lago.bg - Надуваеми лодки, електрически двигатели Haswing, оборудване, сонари
Публикувай отговор

Обратно към “Риболов с каяк”