PMS-Тунинг&Ремонт

Форум за новатори, експериментатори и почитатели на екстремните изживявания в комбинация с риболова.
Публикувай отговор
bibobibob
Мнения: 446
Регистриран на: Чет Яну 15, 2009 17:18
Местоположение: БУРГАС
дал Браво: 1 път

Re: PMS-Тунинг&Ремонт

Мнение от bibobibob »

Ползвай силикон какъвто имаш ! Задното пространство зад облегалката не е право и може да имаш проблеми с по голям капак.А торбата .. първо я навираш ..после слагаш каквото ще слагаш :lol:
Hobie Mirage Adventure Island
nicktodorov
Мнения: 8
Регистриран на: Чет Авг 15, 2013 23:04

Re: PMS-Тунинг&Ремонт

Мнение от nicktodorov »

Отново благодаря за информацията.
Ето какво се получи в крайна сметка:

Изображение

Изображение

Изображение

Задният капак сигурно ли е, че не тече? Много лек ми се вижда натиска при затваряне в сравнение с винта на предния. Дали достатъчно притиска уплътнението?
Другото, което ме притеснява е отводняването. Пробих отпред, но забравих да взема тапа :oops:
Още със сядането в каяка, от дупката влезе вода. Напълни може би три пръста, като водата назад стигаше почти до края на канала за оттичане на поставката за бутилка. Опитах с гъбата, която винаги си нося да обера водата - никакъв ефект. Дори само от движенията ми виждах как нова вода нахлува отдолу. После опитах да запуша до колкото може дупката - пак без успех.
Нормално ли е това без тапа?
В морето, когато вълните ми напълнят кокпита, водата ще успее ли да се оттече до това ниво?
Аватар
RIMOHIT
Мнения: 3909
Регистриран на: Пон Юни 13, 2005 19:10
Местоположение: Бургас-Стара Загора
дал Браво: 40 пъти
получил Браво: 21 пъти

Re: PMS-Тунинг&Ремонт

Мнение от RIMOHIT »

Като те залее вълна и се напълни каяка , като махнеш тапата ще си остане това ниво , което си забелязал вече . Ако погребеш малко с отпушена тапа ще изтече оше малко вода заради засмукването. В движение трябва да запушиш тапата и вътре ще ти остане някакво количество вода , което трябва да обереш вече с гъбата.
hobie revolution 13
nugget
Мнения: 3
Регистриран на: Вто Апр 30, 2013 1:46

Re: PMS-Тунинг&Ремонт

Мнение от nugget »

Здравейте,наскоро си взех PMS втора ръка,нямах възможност да го тествам оказа се спукан както и предполагах на същото място където споменавате, тия бели тапи,но никой не спомена как се е справил с проблема при положение че няма люкове и други отвори за достъп отвътре и събира малко повече от 1л. към 3-4 л. за два три часа.Мисля да го занеса на едни момци дето лепят брони и други пластмаси.Ще съм благодарен за всякакви съвети!!!
ocean kayak prowler 13
PMS
Riot Escape12 angler
Аватар
kaleeff
Мнения: 558
Регистриран на: Пет Май 09, 2008 10:10
Риболов: Спининг
Местоположение: София/Монтана
дал Браво: 167 пъти
получил Браво: 39 пъти

Re: PMS-Тунинг&Ремонт

Мнение от kaleeff »

nicktodorov написа:Отново благодаря за информацията.
Ето какво се получи в крайна сметка:

Изображение

Изображение

Изображение
Aма къде ги качвате тея фотографии? Нито една не се вижда! :evil:
Аман от манекене...
Аватар
RIMOHIT
Мнения: 3909
Регистриран на: Пон Юни 13, 2005 19:10
Местоположение: Бургас-Стара Загора
дал Браво: 40 пъти
получил Браво: 21 пъти

Re: PMS-Тунинг&Ремонт

Мнение от RIMOHIT »

Карай го да ти го запоят и си готов
hobie revolution 13
gogo26
Мнения: 715
Регистриран на: Сря Дек 10, 2008 9:41
Местоположение: Сливен
дал Браво: 12 пъти
получил Браво: 18 пъти

Re: PMS-Тунинг&Ремонт

Мнение от gogo26 »

С пистолет за горещ въздух и шпатулка се замазва.Ако намериш парче от същия материал,с пистолета го разтилаш върху тапите.
Hobie Mirage Outback
nugget
Мнения: 3
Регистриран на: Вто Апр 30, 2013 1:46

Re: PMS-Тунинг&Ремонт

Мнение от nugget »

благодаря Ви! с един мощен поялник горе -долу се получиха нещата ,но ми се струва че няма да е за дълго.
ocean kayak prowler 13
PMS
Riot Escape12 angler
Публикувай отговор

Обратно към “Риболов с каяк”