Затишие............

Форум за новатори, експериментатори и почитатели на екстремните изживявания в комбинация с риболова.
Публикувай отговор
Аватар
RIMOHIT
Мнения: 3909
Регистриран на: Пон Юни 13, 2005 19:10
Местоположение: Бургас-Стара Загора
дал Браво: 40 пъти
получил Браво: 21 пъти

Мнение от RIMOHIT »

Кой е новия ЧЛЕН :lol: :lol: :lol: !ЧЛЕНЕ ! Издай се !
->http://forum.fishing-mania.com/viewtopic.php?t=26633
hobie revolution 13
peter46
Мнения: 126
Регистриран на: Пон Ное 21, 2005 20:37
Местоположение: VIDIN-Bg

Мнение от peter46 »

Просто за това нещо говоря във всичките си мнения/виж мнението на МИЛЕН/Но ме учудва защо онова РЕНДЕ на плажа в Ахтопол се е въртяло около купчината с дъски и платнище толкова дълго време-нормално е един каяк да се сглобява за около 30 мин , а и за също толкова време да се разглобява.Значи нещо не е имал опит с този вид каяци.Изобщо който го няма такъв каяк -не знае какво е удобство и кеф.Мен лично нищо не ми пука-имам си всичко и си правя всякакви каякарски изгъзици за кеф-и просто съм убеден,че истината е това/за мен разбира се.А само за сведение-аз и жена ми не ходиме на Т.И.Д.само защото там се събират не КАЯКАРИ,които карат през цялата година КАЯК,а най различни гастрольори ,които се качват само през времето на Т.И.Д.на каяк и само за да се махнат от семействата си за да се напиват и да се правят на животни като такива.И представа си няма човек каква цигания е там-гледам ги през престоя им в ВИДИН и потъвам в земята от срам затова,че допирната ни точка е КАЯКА.
peter46
Мнения: 126
Регистриран на: Пон Ное 21, 2005 20:37
Местоположение: VIDIN-Bg

Мнение от peter46 »

Здравей РИМОХИТ-мисля,че новият Щастливец- собственик на POUCH-а от Горна Оряховица е ECOPLAST-поне той проведе няколко консултации с мен за горепосочения каяк,но нещо не се обажда......А иначе е голям ЩАСТЛИВЕЦ-просто и той самият не знае колко е такъв.........за тая цена и така оборудван с мачта и платна?Дано да го разбере това и да почерпи по бира, а ако му се свиди/шегичка бе/ще го почерпя аз заради новото му членство в БАКАРИ -клуба.Но първо да се обади какво е направил.......
Аватар
SELVA
Вносител
Мнения: 1290
Регистриран на: Съб Ное 05, 2005 22:48
Местоположение: София
дал Браво: 42 пъти
получил Браво: 30 пъти
Обратна връзка:

Мнение от SELVA »

такива пухове съм продавал през годините най-много 2-3 бр. все оказионни за по 200-300 марки. всичките бяха от алуминиева конструкция. не се сглобяваха много лесно, сигурно е трябвало да се ползва малко машинно масълце и грешчица.
понастоящем знам че струват между 2 и 6 хил долара?
сещам се за една снимка която съм виждал: пух, на който рамката е направена от хайтек кевларени пръчки и прозрачен винил отдолу?!? :lol:
Lago.bg - Надуваеми лодки, електрически двигатели Haswing, оборудване, сонари
peter46
Мнения: 126
Регистриран на: Пон Ное 21, 2005 20:37
Местоположение: VIDIN-Bg

Мнение от peter46 »

Няма нищо сложно -има си система за всичките разглобяеми каяци.Аз лично не срещам никакви трудности при разглобяването и сглобяването им-дори постоянно ме викат да им правя това нещо-казвам как,показвам ,но никой не иска да се научи като че ли-поне да прихване занаята-защото все пак аз съм на 63 години -и не се знае докога............Поне да направя нещо добро.А за тия/разглобяемите/-постоянно следя в и-нета и няма нищо евтино-говоря за 2-ра,3-та употреба.Всичко при тях се прави,реставрира,преспособява.........А и вече навсякъде има водоустойчив шпертплат/за изливане на бетон-платната/-изтънява се до 12 мм -и ето го материала зашпангоути/ребра/.Рейките /пръчките се правят от същия шпертплат.....Е трябва и малко акъл и инструменти,но като се помисли за цените от и-нета.........всеки ще предпочете самоделието.А за ХАУТА-материала е-от платнището на ТИРОВЕТЕ-има много изхвърлени стари,скъсани -и без пари около автомобилните фирми.....А за прозрачен материал -просто го има в изобилие около летните кафенета,ресторанти-просто ги спускат едни завеси против вятър и дъжд....
Аватар
RIMOHIT
Мнения: 3909
Регистриран на: Пон Юни 13, 2005 19:10
Местоположение: Бургас-Стара Загора
дал Браво: 40 пъти
получил Браво: 21 пъти

Мнение от RIMOHIT »

Браво! Дано да е отишъл при Екопласт!
Много се радвам ,че е при колега.Добре , че го купиха .Имаше вариант да не издържа много и да го взема , макар и с риск от кавги за излишни разходи в къщи :lol: :lol: :lol: :lol:
Някой ден си мечтая за някаква хипер лека версия на такъв тип каяк ..
На гърба по баира пеш и после пускане по някоя хубава рекица .Екстремен Туризъм малко

Дано се похвали колегата :D
hobie revolution 13
Аватар
DOCTORA
Мнения: 2154
Регистриран на: Нед Дек 19, 2004 19:27
Местоположение: АНГЛИЯ
дал Браво: 303 пъти
получил Браво: 114 пъти

Мнение от DOCTORA »

Този каяк е опасен за море, особенно с неопитен гребец!!!

Който го е купил трябва задължително да му постави въздушни възглавници в двата края за да не потъне когато неминуемо ще се напълни с вода в морето. За целта може да се използват и вътрешни гуми от автомобил, но са по-тежки.
Успеха в риболова има две тайни:

1- никога не казвай всичко което знаеш!
Аватар
RIMOHIT
Мнения: 3909
Регистриран на: Пон Юни 13, 2005 19:10
Местоположение: Бургас-Стара Загора
дал Браво: 40 пъти
получил Браво: 21 пъти

Мнение от RIMOHIT »

Ако е ЧЛЕНА Екопласт то на него Дунав му е по близо но е добре да има едно наум за морето де, както казва Доктора!
hobie revolution 13
peter46
Мнения: 126
Регистриран на: Пон Ное 21, 2005 20:37
Местоположение: VIDIN-Bg

Мнение от peter46 »

Докторе,само за сведение за издържливостта и надежността на разглобяемите каяци на море-първото пресичане на Атлантическия океан е направено с KLEPPER-folbot serial kajak-по-стар брат на POUCH и според мен са напълно идентични. А тези балони за които ти говориш-за отпред и отзад на каяка-има си ги в комплекта на каяка-ако ги няма -се набутва една топка за баскетбол/гумена/отпред и една топка -отзад.И пак-само за сведение-тези каяци-НИКОГА НЕ ПОТЪВАТ и служат като спасителен пояс--ЗАЩО ЛИ?Писал съм някъде и за това.
Аватар
SELVA
Вносител
Мнения: 1290
Регистриран на: Съб Ное 05, 2005 22:48
Местоположение: София
дал Браво: 42 пъти
получил Браво: 30 пъти
Обратна връзка:

Мнение от SELVA »

изглежда има повече от един модел прозрачен разглобяем каяк:
napali, molokini...

вторият е 3 пъти по евтин?!? :lol: :roll: :fish6: 8)


Изображение
Изображение
Lago.bg - Надуваеми лодки, електрически двигатели Haswing, оборудване, сонари
Аватар
RIMOHIT
Мнения: 3909
Регистриран на: Пон Юни 13, 2005 19:10
Местоположение: Бургас-Стара Загора
дал Браво: 40 пъти
получил Браво: 21 пъти

Мнение от RIMOHIT »

.............. и 300 по сексапилен :lol: :lol: :lol:
hobie revolution 13
peter46
Мнения: 126
Регистриран на: Пон Ное 21, 2005 20:37
Местоположение: VIDIN-Bg

Мнение от peter46 »

ДА,видях го първия-напали -прозрачен модел в катания-сицилия преди две години.Бях на пристанището ,имаше леки вълни и той акустира недалеч от мен.Каякара го завърза набързо и до където ида до него -из4езна някъде.Така,че аз се въртях около каяка/за първи път виждах такъв вид каяк-прозрачен.Нещата ,които ми харесаха при него-виждаш под водата и знаеш над какво караш-и само това беше хубавото.Е, беше нов каяк все пак.Нещата,които не ми харесаха-1.отвътре беше много мръсен/значи трябва да се измива-и то идеално след всяко прибиране от излет.2.в материала няма платно,което значи,че лесно и за кратко време старее материала.3.шпангоутите /ребрата/бяха от пластмаса-никаква плавучест.4.ако се скъса някъде и след това се залепи-става мноооооого грозно.5.вижда се цялата цигания с багажа отвътре в предния и задния отсег/хангар/-а при мен е доста голяма.Е,и аз си мечтая да виждам върху какво карам,но си мисля да си направя такива прозорци от същия материал само отдолу,но ще се опитам на най-стария си каяк,който и без това има голяма лепенка отдолу-резултат от борбата на каяка с един клон на дърво заседнал в пясъка и невиждащ се над водата.Излязох на брега докато се напълни с вода-изгребах водата ,залепих широко тиксо отвън и отвътре през разпореното и се прибрах благополучно.И после си го залепих както трябва.Просто споделям това-защото и като ловя Распер по моя си начин -съм си сложил един черен ПВЦ чувал и слагам в него уловената риба-защото става много грозна гледка с кръвта иначе.Така,че аз не бих си купил такъв каяк-въпреки,че е много секси и атрактивен.Искат се големи грижи за него-а на мен/и моето семейство/ни трябва каяк -гемия-да мъкне туристическо оборудване заедно с сглобяеми столове,хладилна чанта,непромокаеми дрехи,малко инструменти и приспособления за дребен ремонт и т.н.ИИИИИИИИИИ циркът е пълен,но така си ми е много удобно.А не дай си боже и синът ми с мнгото си риболовни такъми да се качи при мен като ми дойде на гости..........
Аватар
RIMOHIT
Мнения: 3909
Регистриран на: Пон Юни 13, 2005 19:10
Местоположение: Бургас-Стара Загора
дал Браво: 40 пъти
получил Браво: 21 пъти

Мнение от RIMOHIT »

Честита коледа !
Пожелавам на всички ЗАПАЛЕНИ КАЯКРИБАРИ,КАЯКАРИ, и бъдещи такива много здраве най-вече здраве , криза във вашата къща да не влиза :lol: и мечтаните каяци да са ваши , както и повече време за практикуване :fish3: :fish5:
hobie revolution 13
Аватар
SELVA
Вносител
Мнения: 1290
Регистриран на: Съб Ное 05, 2005 22:48
Местоположение: София
дал Браво: 42 пъти
получил Браво: 30 пъти
Обратна връзка:

Мнение от SELVA »

:lol: Честита Коледа и от мене! :lol:

И повече да се гордеем с любимото си хоби! :) :D :lol:
Lago.bg - Надуваеми лодки, електрически двигатели Haswing, оборудване, сонари
Аватар
ilio1
Мнения: 175
Регистриран на: Вто Сеп 12, 2006 15:21
Местоположение: софия

Мнение от ilio1 »

честита и от мен на всички :wink:
леле как ми се ходи за риба малйййй!!! Член на ексклузивният клуб БЪКАРИ -БЪлгарски КАяк РИбари! MALIBU KAYKS- MINI X
Публикувай отговор

Обратно към “Риболов с каяк”