Задай въпрос на Доктора

Форум за новатори, експериментатори и почитатели на екстремните изживявания в комбинация с риболова.
bozhidarkt
Мнения: 5
Регистриран на: Съб Яну 11, 2014 0:30

Re: Задай въпрос на Доктора

Мнение от bozhidarkt »

Здравейте! За пръв път пиша във форума и искам да попитам DOCTORA дали има някакви наблюдения върху тази марка каяци
http://www.ebay.com/itm/271208070901?va ... 1497.l2649" onclick="window.open(this.href);return false; !?
Закупен е от Англия http://galaxykayaks.co.uk/" onclick="window.open(this.href);return false; и тъй като DOCTORA живее там доколкото разбирам се надявам да е събрал впечатления от познати каякари :) Благодаря предварително !!!
Аватар
shaman
Мнения: 3336
Регистриран на: Пет Дек 17, 2004 7:49
Риболов: Спининг, муха и от скоро кльонк с каяк :)
Местоположение: Русе
дал Браво: 204 пъти
получил Браво: 462 пъти
Обратна връзка:

Re: Задай въпрос на Доктора

Мнение от shaman »

http://forum.fishing-mania.com/viewtopi ... 47&t=57626" onclick="window.open(this.href);return false;

:wink:
--------------
http://www.starividri.org
Аватар
DOCTORA
Мнения: 2154
Регистриран на: Нед Дек 19, 2004 19:27
Местоположение: АНГЛИЯ
дал Браво: 303 пъти
получил Браво: 114 пъти

Re: Задай въпрос на Доктора

Мнение от DOCTORA »

Здрасти bozhidarkt!
В Англия за този модел дават положителни отзиви както за тандема и особенно за галакси бизона. Само че ги считат за сладководни каяци, не са подходящи за суровото английско море.
Аз нямам лични впечатления.


Galaxy Bison
Изображение

Изображение
Успеха в риболова има две тайни:

1- никога не казвай всичко което знаеш!
bozhidarkt
Мнения: 5
Регистриран на: Съб Яну 11, 2014 0:30

Re: Задай въпрос на Доктора

Мнение от bozhidarkt »

Зарадвах се много на бързия отговор :) Малко се притесних от факта че са по-скоро клас сладководни каяци, но при мен морето и като цяло бреговата линия е малко по-благоприятна ... надявам се да мога да го ползвам безаварийно! Намирам се в малко градче на брега на Адриатическо море и по-цялата дължина на брега има изкуствено създадени вълноломи ( не съм сигурен дали така се казват - представляват много камъни струпани на едно място :) ) Те до голяма степен спират вълните и запазват пясъчната ивица - вярвам че затова всъщност са направени! Дано този факт благопрятсва ползването на galaxy-то! Бих помолил shaman да ми сподели за опита си с каяка - плюсове и минуси, имал ли е някакви сериозни прблеми ... Каякът ми пристига вторник или сряда тази седмица и в четвъртък при подходящи условия мисля да го тествам! Благодаря за отделеното време и до скоро :tup:

P.S Ползвал ли си fish finder-а? Върши ли някаква работа?
Последно промяна от bozhidarkt на Съб Яну 11, 2014 17:06, променено общо 1 път.
stefan_ss

Re: Задай въпрос на Доктора

Мнение от stefan_ss »

Bison Galaxy е същия като мойта Сиерка(с 10см по-дълъг на хартия) ! И,да - за сладководен каяк,и за риболов от ръка - е една чудесна лодка :tup:
kayak-house
Вносител
Мнения: 407
Регистриран на: Съб Апр 10, 2010 10:26
Местоположение: Поморие-В.Търново
дал Браво: 52 пъти
получил Браво: 2 пъти
Обратна връзка:

Re: Задай въпрос на Доктора

Мнение от kayak-house »

stefan_ss написа:Bison Galaxy е същия като мойта Сиерка(с 10см по-дълъг на хартия) ! И,да - за сладководен каяк,и за риболов от ръка - е една чудесна лодка :tup:
:D Да така си е,...не знам кой от кого е крал,,, :lol: ....дано и качествата на полиетилена да са същите..... :tup:
www.kayak-house.com
WE STAND BEHIND OUR KAYAKS
Аватар
kikko
Мнения: 19
Регистриран на: Вто Юли 23, 2013 18:25
Риболов: на муха
дал Браво: 6 пъти
получил Браво: 4 пъти

Re: Задай въпрос на Доктора

Мнение от kikko »

Здравейте!Абсолютно невеж съм в риболова с каяк,но от скоро се интересувам.Има тема за "тролинг" от каяк,но от нея не ми станаха ясни някои неща.До каква степен "троленето" от каяк без двигател а на гребло е успешно?Става въпрос за риболов по язовири и основната цел са щуки и бели риби?Благодаря!
gogo26
Мнения: 715
Регистриран на: Сря Дек 10, 2008 9:41
Местоположение: Сливен
дал Браво: 12 пъти
получил Браво: 18 пъти

Re: Задай въпрос на Доктора

Мнение от gogo26 »

kikko написа:Здравейте!Абсолютно невеж съм в риболова с каяк,но от скоро се интересувам.Има тема за "тролинг" от каяк,но от нея не ми станаха ясни някои неща.До каква степен "троленето" от каяк без двигател а на гребло е успешно?Става въпрос за риболов по язовири и основната цел са щуки и бели риби?Благодаря!
Ами дали е успешно...виж резултатите в темата :wink: Като че ли нещо друго искаш да питаш :)
Hobie Mirage Outback
Аватар
RIMOHIT
Мнения: 3909
Регистриран на: Пон Юни 13, 2005 19:10
Местоположение: Бургас-Стара Загора
дал Браво: 40 пъти
получил Браво: 21 пъти

Re: Задай въпрос на Доктора

Мнение от RIMOHIT »

Задай си въпроса на себе си така.
А каква е разликата ?
Отговор... ДВГ-то
Зора е единствено при морския тролинг , дето се иска по висока скорост и там педалите смогват по адекватно. За язовирите няма грижи..
hobie revolution 13
Аватар
shaman
Мнения: 3336
Регистриран на: Пет Дек 17, 2004 7:49
Риболов: Спининг, муха и от скоро кльонк с каяк :)
Местоположение: Русе
дал Браво: 204 пъти
получил Браво: 462 пъти
Обратна връзка:

Re: Задай въпрос на Доктора

Мнение от shaman »

Имаше навремето един отговор на подобен въпрос за тролинга...

"Ако имаш нерви да гребеш толкова бавно !!!" ;)
--------------
http://www.starividri.org
Аватар
kikko
Мнения: 19
Регистриран на: Вто Юли 23, 2013 18:25
Риболов: на муха
дал Браво: 6 пъти
получил Браво: 4 пъти

Re: Задай въпрос на Доктора

Мнение от kikko »

Благодаря за отговорите! :tup:
at.angelov
Мнения: 213
Регистриран на: Чет Май 26, 2011 22:09
Риболов: Риболов с каяк
тролинг и джиг
Местоположение: Пещера
дал Браво: 4 пъти
получил Браво: 1 път

Re: Задай въпрос на Доктора

Мнение от at.angelov »

Колега с каяк на тролинг по язовирите можеш да хванеш всички видове риби които се хващат и с лодка с изключение на големи сомове. Дай боже тази година да има слука и на сом било то и не много голям , удрял ми е на тролинг с каяка сом и знам за какъв адреналин става дума :D
Относно успешния тролинг с каяка вече зависи от много неща както и с лодката , воблери , такъми , добра информация , място , опит и т.н.
Наслука :fish15:
Malibu Kayaks X-13
Публикувай отговор

Обратно към “Риболов с каяк”