Най-сетне на дискотека.....езеро Вая тест

Форум за новатори, експериментатори и почитатели на екстремните изживявания в комбинация с риболова.
Аватар
RIMOHIT
Мнения: 3909
Регистриран на: Пон Юни 13, 2005 19:10
Местоположение: Бургас-Стара Загора
дал Браво: 40 пъти
получил Браво: 21 пъти

Най-сетне на дискотека.....езеро Вая тест

Мнение от RIMOHIT »

Не ми идържаха търпенките и накрая изтрещях.То напиване ли не беше :lol: :lol: изтрезняване , плюскане , кафета , срежи , работааа...ех тези празници .Все не стигат.Днес след раходки в морската градина ситуацията по морето не беше розова .Много силен вятър .Вълните не бяха много големи но много къси.Поради това реших към 16 да направя сефтето на ез.Вая.Вятъра по моя преценка беше около 10 м/с.
Вълните , въпреки , че е езеро бяха около 50см и много къси.Голям купон като за нова лодка :lol: :lol: :lol: .Само ще споделя , че на отиване ми трябваха 15 мин а на връщане 45мин :lol: Познайте посоката на вятъра .
Ето ви снимките .Още коментари от мен утре .
Подравявам ви за Велик ден с тези снимки.
Изображение не се вижда но към 3 км минах.
Изображение
Изображение
Изображение
Изображение
Изображение
Изображение
Изображение
Изображение
Изображение
Изображение
Изображение
Изображение
Изображение
Изображение
Изображение
Изображение
Изображение
Изображение
Изображение
Изображение
Изображение
Изображение
Изображение
Тези двете не ме питайте как ги правих :D
Изображение
Изображение
Изображение
Малко за изпроводяк 8)
Изображение
Изображение
Изображение
Изображение
Изображение
Като цяло много ме олюляваха късете вълни ... :lol: :lol: направо си бях хванал ултракъсите УКВ по 50 санта вълни :lol:
Много ме впечатлиха старите фундаменти на жеретата.... зловещ индъстриал пейзаж.
Извинявам се за кривите хорионти но...ще се оправдая с УКВ то :lol:
hobie revolution 13
bibobibob
Мнения: 446
Регистриран на: Чет Яну 15, 2009 17:18
Местоположение: БУРГАС
дал Браво: 1 път

Мнение от bibobibob »

Айде сефте!!!!!...радост за окото ..на каяка мястото му е във водата!!..пожелавам ти пповече такива приятни емации ..пък дай боже и с моя милост..хахахаха :wink: :!:
Hobie Mirage Adventure Island
Аватар
SELVA
Вносител
Мнения: 1290
Регистриран на: Съб Ное 05, 2005 22:48
Местоположение: София
дал Браво: 42 пъти
получил Браво: 30 пъти
Обратна връзка:

Мнение от SELVA »

браво! сега остава да се правят повече излети, и ще могат да казват хората "скивай го, як е като гребец!"
Lago.bg - Надуваеми лодки, електрически двигатели Haswing, оборудване, сонари
Аватар
RIMOHIT
Мнения: 3909
Регистриран на: Пон Юни 13, 2005 19:10
Местоположение: Бургас-Стара Загора
дал Браво: 40 пъти
получил Браво: 21 пъти

Мнение от RIMOHIT »

SELVA написа:браво! сега остава да се правят повече излети, и ще могат да казват хората "скивай го, як е като гребец!"
:lol: :lol: :lol: говориш такива работи ,защото не сме се виждали на живо.Като ме видиш каква съм хърба няма така да говориш :lol: :lol: :lol:
Малко коментари за каяка:
Точно това което очаквах е.Невероятно бърз според мен.Много добър курс.Въпреки вятъра подържах добър курс .При положение , че нямам рул и ми беше сефте с компенсиращи загребвавния се справих.Е по едно време се превърнах в кануист но и вятъра не беше слаб. С това гребло екстра се гребеше по схема Изображение
"low angle"
По едно време беше се събрала един пръст вода.Махнах едната тапа да се дренира уж... :lol: а то почна да се наводнява и веднага я затворих :D Седалката е много удобно но само при едно положение .Със згънати колена и изправено тяло.За по лежерни стойки ще трябва облегалка , и поне 2-3мм неопренче на д-то.В този ред на мисл ПМС ската е с по универсална седалка.
Като цяло се чувствах като дете на което току що са му махнати помощните колела от колелото.... кефа беше наистина голям.
За сега това се сещам ..
hobie revolution 13
Аватар
SELVA
Вносител
Мнения: 1290
Регистриран на: Съб Ное 05, 2005 22:48
Местоположение: София
дал Браво: 42 пъти
получил Браво: 30 пъти
Обратна връзка:

Мнение от SELVA »

за отводняването, си мисля че може да се отводни докато гребеш, ако има и малко багаж отзад по-добре, и после пробвай да затапваш ловко по време на 'енерция' на каяка. сигурно и ти това си мислиш?!?
Lago.bg - Надуваеми лодки, електрически двигатели Haswing, оборудване, сонари
Аватар
RIMOHIT
Мнения: 3909
Регистриран на: Пон Юни 13, 2005 19:10
Местоположение: Бургас-Стара Загора
дал Браво: 40 пъти
получил Браво: 21 пъти

Мнение от RIMOHIT »

...така или иначе без една "гъба" от тия за бърсане на дъска или някакво друго отводнително мероприятие напълно сухо в краката няма как да се поддържа.Тава ако пречи на някой де :lol:
hobie revolution 13
Аватар
DOCTORA
Мнения: 2154
Регистриран на: Нед Дек 19, 2004 19:27
Местоположение: АНГЛИЯ
дал Браво: 303 пъти
получил Браво: 114 пъти

Мнение от DOCTORA »

Радвам се че каяка е бърз. В Черно море риба ще се хваща само с бързи каяци и много гребане.
Не ми се струва нормално да трябва да запушваш предните дренажни дупки. Дори и да влезе няколко пръста вода, това е отчетено в дизайна и не пречи. С теглото на нази вода в краката, каяка може да е по-балансиран. Ако постоянно има вода в краката, там рибата ще стои жива и прясна по-дълго.

Непременно пробвай да гребеш каяка без тапите.

Не слагай много дебела седалка под дупето! Центъра на тежеста ще се вдигне нагоре и каяка ще стане много нестабилен. Ще се учудиш колко малко му трябва за това - 1см повдигане се усеща на стабилноста. Най-добре е само с облегалка за гърба.

Не го дупчи още. Покарай го доста за да му свикнеш първо.

Успех!
Последно промяна от DOCTORA на Сря Апр 22, 2009 13:29, променено общо 1 път.
Успеха в риболова има две тайни:

1- никога не казвай всичко което знаеш!
Аватар
RIMOHIT
Мнения: 3909
Регистриран на: Пон Юни 13, 2005 19:10
Местоположение: Бургас-Стара Загора
дал Браво: 40 пъти
получил Браво: 21 пъти

Мнение от RIMOHIT »

Мерси Докторе.Ще пробвам и без тапи.Просто този път теста беше екстремен и не ми се рискувше да си правя експериментите в този вятър пък и макар и да е плитко :D .А за дупето мислех нещо до 4-5мм най много-например парче от палаткаджийските неопренови постелки.
1 см в никакав случей.
hobie revolution 13
Аватар
RIMOHIT
Мнения: 3909
Регистриран на: Пон Юни 13, 2005 19:10
Местоположение: Бургас-Стара Загора
дал Браво: 40 пъти
получил Браво: 21 пъти

Мнение от RIMOHIT »

Понеже като типичен нашенец акъла никога не ми идва на време а след това..се сетих следното нещо.На този въпросен тест , като си карах успоредно на вълните , забелязах как някои вълни преливаха през каяка и си го пълнеха.Диското е с вторична стабилност и като дойде вълната тръгва да се катери по нея а аз си седя изправен.Да обаче вълните бяха около 40-50 см а понеже са в езеро бяха много къси.Това предполага пък , че са стръмни.Т.Е. наклона на вълната е голям. Тези фактори доведоха до това интересно наблюдение :roll: Така като си размишлявам ...вълни с подона стръмност в морето биха се получили при много силно вълнение - може би над 5 м.Нали изключваме прибоя.Абе в общи линии се оказа , че и в езеро може да бъде екстремно карането :lol:
hobie revolution 13
Публикувай отговор

Обратно към “Риболов с каяк”